W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Trzy kluby grają w Orange Ekstraklasie nielegalnie.

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Vlad, Lechislaw

kwachu
Posty: 703
Rejestracja: pn lut 28, 2005 16:14
Lokalizacja: Ursynów

Trzy kluby grają w Orange Ekstraklasie nielegalnie.

Post autor: kwachu » pn lis 13, 2006 9:02

Widzew, Odra i Górnik nie są S.S.A. a stowarzyszeniami kultury fizycznej. Prasa podaje że z opinii prawnej, którą dysponuje Ekstraklasa SA, wynika, że nawet gdy w trakcie sezonu kluby przekształcą się w sportowe spółki akcyjne bądź też dostaną zgodę od ministra, nie jest możliwe zatwierdzenie ich udziału w lidze zawodowej. Jeżeli tak jest to kto nam odda I ligę!??

Diablo
Posty: 92
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 0:10
Lokalizacja: Ursynow

Re: Trzy kluby grają w Orange Ekstraklasie nielegalnie.

Post autor: Diablo » pn lis 13, 2006 10:06

kwachu pisze: Jeżeli tak jest to kto nam odda I ligę!??
Nikt...
Psy szczekają a karawana jedzie dalej...

moim zdaniem temat do zamknięcia.

MICHAL KSP
Posty: 1212
Rejestracja: śr lip 09, 2003 2:18
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: MICHAL KSP » pn lis 13, 2006 12:26

Sprawa znana. Moim zdaniem, jeśli stanąć na gruncie prawnym, drużyny są do relagacji, ale... ligę trzeba sobie wywalczyć na boisku a nie przy zielonym stoliku.

Poniiżej fragmenty tekstu z 2005 roku opublikowano min. w książce „Sport & Business”, wydanej przez Sport Business Fundation, Poznań 2005.

"Obecnie, działalność klubów sportowych w Polsce regulują „Ustawa o kulturze fizycznej” z 18 stycznia 1996 roku oraz „Ustawa o sporcie kwalifikowanym”, która obowiązuje od 1 września 2005 roku(1). Zgodnie z tymi aktami prawnymi kluby sportowe w Polsce mogą prowadzić swoją działalność w różnych formach prawnych. Sytuację najlepiej ilustruje podział na dwie grupy:
A. Kluby sportowe zorganizowane na zasadach konkurencji rynkowej (w tym: sportowa spółka akcyjna, kapitałowa spółka handlowa, fundacja, spółdzielnia a nawet indywidualny przedsiębiorca), oraz
B. Kluby sportowe zorganizowane w formie stowarzyszeń kultury fizycznej

Polskie prawo wymaga, aby w ligach zawodowych uczestniczyły wyłącznie sportowe spółki akcyjne, jednocześnie jednak, warunkowo dopuszcza udział klubów sportowych zorganizowanych w formie stowarzyszeń.

Te pierwsze podlegają prawom kodeksu spółek handlowych, a źródłem ich finansowania jest działalność rynkowa. Stowarzyszenia nie wypracowują zysków, a ich podstawowym źródłem przychodów są dotacje z budżetu państwa."

Piotr WW
Emeriten Gang
Posty: 2988
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 8:05
Lokalizacja: Grochów

Post autor: Piotr WW » pn lis 13, 2006 14:18

czyli bałaganu ciąg dalszy :twisted:

ale chyba jakoś z tego wybrną

natomiast należy to traktować w kontekście sensacji gazetowej

ODPOWIEDZ