W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

105x68

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Badyl6
Posty: 50
Rejestracja: sob maja 15, 2004 2:03
Lokalizacja: Wierzbno

105x68

Post autor: Badyl6 » sob maja 15, 2004 11:54

Pozdrawiam wszystkich czarnej krwi - nowo zalogowany po 3 latach.

Zauważyliście, że po mistrzostwach świata w Korei FIFA wprowadziła ujednolicone rozmiary boisk - 105x68 metrów.
Przedtem w meczach o punkty reprezentacji obowiązywały wymiary 105x72, a w rozgrywkach klubowych była pełna dowolność (oczywiście w ramach przepisów gry w piłkę nożną tzn. dł. 90-120, szer. 60-90).

Parę przykładów :
Na K6 było przedtem 106x74,5 ;
U cwks było 110x75 - wygląda głupio bo zwężyli tylko od strony krytej, a skrócili tylko od kanałku, żeby przyjezdni jeszcze mniej widzieli;
Lech miał 110x76;
Real i Barcelona miały max. tzn 120x90.

Jak oglądacie mecze zwróćcie uwagę ile czasem na tzw. typowych stadionach zrobiło się nagle wolnej murawy poza boiskiem.

Dla mnie ten wymiar jest za mały, a szczególnie szerokość - robi sie po prostu ciasno, trudniej o klasyczna ucieczkę skrzydłem - traci na tym widowiskowość gry.

A u niedouków z brukowca "PS" w ich tzw. "skarbach kibica" dalej wszystko po staremu. Za co biorą kasę ci pożal się Boże "dziennikarze" ?!.
A p. Nahorny w komentarzu meczu Arsenal - Chelsea wybełkotał że Arsenal ma jedno z najmniejszych boisk w Premiership. Ignorant - od dwóch lat wszystkie są jednakowe.

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » sob maja 15, 2004 12:21

czesc, witamy.
pewnie przeniosa ci topic bo nie jest strikte o KSP.

pzdr

Awatar użytkownika
Oiolosse
Posty: 4121
Rejestracja: sob maja 31, 2003 23:13
Lokalizacja: Bielany | Marymont | Ruda
Kontakt:

Post autor: Oiolosse » ndz maja 16, 2004 12:24

Ciekawy temat.
Tak prawde mowiac, to Polonii to ryba: i tak wszystko zalezy od biezni dookola boiska. Ciekawym co z nia bedzie w zwiazku z przebudowa stadionu :/

Luke
Posty: 444
Rejestracja: ndz mar 14, 2004 20:03
Lokalizacja: sk±din±d

Post autor: Luke » ndz maja 16, 2004 13:30

A co powiecie na stadion Arsenalu?? Tam dopiero maja tramwaj, chyba najwęższe bojo na swiecie...

ODPOWIEDZ