W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

2012-01-13 Arka - Polonia 1:2

Kramer
Posty: 65
Rejestracja: pt mar 04, 2011 20:17

2012-01-13 Arka - Polonia 1:2

Post autor: Kramer » czw sie 09, 2012 13:38

Data: 2012x01x13, piątek, 15:30
Ranga: Mecz sparingowy
Miejsce: Gdynia, Sportowa
Wynik: 1:2 (1:1)
Sędzia: Paweł Dreschel (Gdańsk)
Frekwencja: -
Pogoda: -

Bramki:
Jarun 9 - Wszołek 26, Trałka 80

Skład Polonii:
I połowa: Przyrowski (35. Lis), Todorovski, Mynář, Kokoszka, Čotra, Tosik, Piątek, Wszołek, Bruno, Bonin, Çani.
II połowa: Lis (61. Gliwa), Todorovski, Baszczyński, Kokoszka, Pazio, Trałka, Jež, Weis, Baruchyan, Brzyski, Sikorski.

Arka:
I połowa: Szlaga, Krajanowski, Jarun, Brodziński, Radzewicz, Jędrzejowski, Jarzębowski, Nakano, Kuklis, Mikołajczak, Jankowski.
II połowa: Szromnik, Jagodziński, Brodziński, Jarun (62. Żołnierewicz), Radzewicz, Kowalski, Benat, Ziętarski (81. Czoska), Flis, Słowiński, Jankowski (62. Szwoch).
Tylko do zdobycia pierwszej bramki Arka Gdynia grała jak równy z równym z zespołem Polonii Warszawa. Później to Czarne Koszule zdominowały mecz i zasłużenie zwyciężyły w meczu na stadionie Rugby w Gdyni.

W drugiej połowie w Polonii, która przebywa na zgrupowaniu w pobliskim Gniewinie, wystąpił pomocnik reprezentacji Izraela Aviran Baruchyan. Nie zagrał natomiast napastnik reprezentacji Gruzji Władimir Dwaliszwili, który dołączy do drużyny po powrocie z tego obozu.

W Arce zabrakło m.in. Ensara Arifovicia i Marcina Budzińskiego. Ten drugi przejdzie prawdopodobnie do Cracovii (oba kluby uzgodniły warunki jego wypożyczenia z opcją pierwokupu), natomiast Bośniak rozwiązał kontrakt z gdyńskim zespołem.

Był to pierwszy sparing obu drużyn w przerwie zimowej. Widać było, że kibice Arki spragnieni są piłki. Przerwa zimowa jest długa, a okazji do oglądania występów żółto-niebieskich nie za wiele. Na trybunach Narodowego Stadionu Rugby zasiadł niemal komplet publiczności. Równie szczelnie zapełniła się trybuna VIP. Tam można było zauważyć choćby Józefa Wojciechowskiego, właściciela Polonii Warszawa.

- Myślę, że nasza dominacja na boisku była widoczna - stwierdził Jacek Zieliński, opiekun Polonii. - Cieszę się, że mogliśmy pograć na dobrym boisku z dobrym przeciwnikiem.

W Arce zagrało czterech testowanych zawodników, a wśród nich Japończyk Nakato. - Mało na razie trenujemy z piłką, a mecz to zawsze co innego - komentował Petr Nemec, trener żółto-niebieskich. - Uważam, że nie wypadliśmy źle. Dobrze zagraliśmy w pierwszej połowie. Po przerwie obraz gry się zmienił, ale u nas było na boisku ośmiu młodzieżowców. Tak doświadczony zespół jak Polonia wiedział jak grać.

- Decyzje w sprawie testowanych zawodników powinny zapaść przed zgrupowanie w Cetniewie - dodał Nemec. - Po meczu usiądę z nimi do rozmów.

A co o meczu sądzili sami piłkarze? - My i Polonia jesteśmy na dwóch różnych etapach przygotowań - zauważył Piotr Kuklis. - Sparing to element treningu. Nie przykładałbym większej wagi do wyniku. W żadnym meczu towarzyskim. Nieraz się spotkałem z sytuacją, że przegrywaliśmy sparingi jak leciało, a w lidze spisywaliśmy się inaczej.
Źródła:
http://www.arka.gdynia.pl/news,8648-ark ... skich.html
http://ekstraklasa.net/sparing-arka-gdy ... 283e000000

Relacja:
http://ekstraklasa.net/arka-gdynia-polo ... 2f10000000

Skrót:

ODPOWIEDZ