W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

2012-07-27 Polonia - Dolcan 3:1

Kramer
Posty: 65
Rejestracja: pt mar 04, 2011 20:17

2012-07-27 Polonia - Dolcan 3:1

Post autor: Kramer » pt lip 27, 2012 15:32

Data: 2012x07x27, piątek, 10:30
Ranga: Mecz sparingowy
Miejsce: Pęcław
Wynik: 3:1 (1:1)
Sędzia: Artur Radziszewski (Warszawa)
Frekwencja: Brak danych
Pogoda: 34°C

Bramki:
Łukasz Teodorczyk 28, Łukasz Piątek 83, Daniel Gołębiewski 90 - Dariusz Zjawiński 37

Skład Polonii:
Dominik Budzyński
Aleksandar Todorovski
77 Roger Salla
Wojciech Szymanek
49 Maciej Joczys
Adam Kokoszka
77 Jan Dźwigała
Tomasz Brzyski
55 Borys Rusak
Adam Pazio
Łukasz Piątek
Daniel Gołębiewski
Aviram Baruchian
77 Dominik Ochman
Paweł Wszołek
Łukasz Teodorczyk
49 Mateusz Michalski
57 Mateusz Gliński

Dolcan: Leszczyński (46. Humerski), Klepczarek, Hirsz (46. Dybiec), Grzelak (46. Ciesielski), Jakubik (46. Wrażeń), Matuszek (46. Dobkowski), Osoliński (46. Koziara, 77. Pielaciński), Piesio (46. Wiśniowski), Zjawiński (46. Stańczyk), Chwastek (46. Jaroń), Tataj (46. Piątkowski).
Przedstawiciele obu zespołów byli zgodni - Polonia całkowicie zdominowała rywali w pierwszych 30 minutach gry. Warszawiacy nie pozwalali przeciwnikom wejść głęboko na swoją połowę, a sami czekali spokojnie na dogodną sytuację do strzelenia bramki.

Udało się to w 28. minucie, kiedy po akcji młodego tercetu Wszołek-Gołębiewski-Teodorczyk ten ostatni z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. "Teo" niedługo później mógł cieszyć się z kolejnego trafienia. Otrzymał bowiem od Piątka znakomite prostopadłe podanie, dzięki któremu znalazł się oko w oko z bramkarzem. Niestety jego strzał w długi słupek Leszczyński zablokował nogą.

Chwilę później po stracie Tomasza Brzyskiego na lewej stronie przeciwnik wyprowadził wzorową kontrę zakończoną golem Zjawińskiego. Podobnie jak w przypadku Teodorczyka, bramka padła z bliskiej odległości.

Warto zaznaczyć, że mecz odbywał się przy temperaturze powietrza 34 stopni w skali Celsjusza, więc po wyrównującej bramce wszyscy widzowie z utęsknieniem czekali na gwizdek sędziego.

Polonia przystąpiła do drugiej części gry bez zmian. Od 49. minuty Piotr Stokowiec konsekwentnie wpuszczał zawodników, którzy w ubiegłym sezonie występowali w czarnych trykotach na boiskach Młodej Ekstraklasy. Zna ich doskonale, bo on również "awansował" z ME.

Wtedy wyraźną przewagę wypracował sobie Dolcan. Trudno stwierdzić czy przyczyną był odmłodzony skład Polonii, czy jakiś inny czynnik, ale pod bramką Budzyńskiego kilka razy zrobiło się naprawdę gorąco. Należy wyróżnić młodego bramkarza, który niejednokrotnie uratował wtedy remisowy wynik dla "Czarnych Koszul".

Kiedy graczom z Ząbek zaczęło brakować sił i wydawało się, że obie drużyny spokojnie zmierzają do końca meczu, zaskoczyli poloniści. Łukasz Piątek popisał się fenomenalnym strzałem z dystansu, co było ciężkim ciosem dla piłkarzy Dolcanu. Dobił ich w ostatniej minucie Daniel Gołębiewski, który pewnie zakończył udany rajd po kontrataku.

Styl gry pozwala optymistycznie patrzeć na młody zespół "Czarnych Koszul". Świetnie prezentował się Łukasz Piątek, którego można nazwać piłkarzem kompletnym. Grał znakomicie zarówno w obronie, jak i w ofensywie. W pierwszej połowie dobrze zaprezentował się Aviram Baruchyan, kolejny raz udawadniając nieprzeciętne umiejętności techniczne. Dobrze zagrał testowany Wojciech Szymanek, który jest dobrze znany publiczności z Konwiktorskiej (w Polonii grał w latach 2000 - 2006).
Źródła:
http://ksppolonia.pl/news,7425-polonia-dolcan-31.html
http://www.dolcanzabki.com/index.php?op ... wydarzenie

Skrót:

ODPOWIEDZ