W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

1924-08-03 Polonia - Czarni Radom 16:2

Awatar użytkownika
Oiolosse
Posty: 4121
Rejestracja: sob maja 31, 2003 23:13
Lokalizacja: Bielany | Marymont | Ruda
Kontakt:

1924-08-03 Polonia - Czarni Radom 16:2

Post autor: Oiolosse » ndz cze 17, 2012 22:26

Data: 1924x08x03
Ranga: Mistrzostwa klasy A
Miejsce: Warszawa, Park Sobieskiego
Wynik: 16:2 (8:1)
Sędzia: Mandl
Frekwencja:
Bramki: Jan Loth*7, Grabowski, Jerzy Bułanow, Stefan Loth, Wacław Loth, Henryk Emchowicz
Pogoda:

Skład Polonii: Koenigstein; Jan Loth, Tadeusz Grabowski, Jerzy Bułanow, Stefan Loth, Wacław Loth, Henryk Emchowicz, Czyżewski, ?, ?, ?

Uwaga: rozbieżności co do wyniku - 16:1, lub 16:2.


Źródło:
Stadjon nr 32/1924
Czarni z Radomia rozegrali w Warszawie swój dziewiczy mecz w I klasie. Debiut wypadł fatalnie. Doskonale dysponowana Polonja biła ich bez litości, a jeżeli ich oszczędza to tylko z uwagi na turniej szóstkowy, w którym miała brać udział popołudniu.
Niemniej jednak zaprezentowali się Czarni, jako drużyna b. sympatyczna. dyscyplinowana, z dużymi skłonnościami do kombinacji przyziemnej i dość wysoko technicznie stojąca. Wskutek długoletnich zaległości w biegach są Czarni jednak tak nieruchawi, że w obecnych mistrzostwach pewnie nie wyjdą z roli dostarczycieli punktów. W mistrzostwach nic z sympatji nie przyszło nikomu. Nic blichtry, nazwiska - goal aplauz pozyska.
Polonia-Czarni (Radom) 16:2 (8:1).
Warszawa, d. 3.VIII. Park Sobieskiego. Mecz ten był treningiem na jedną bramkę i gra przez cały prawie czas toczyła się na karnem polu "Czarnych", Pierwszą bramkę strzelili Czarni, lecz Polonia nietylko się zrewanżowała, lecz do pauzy strzeliła 8 bramek. Po przerwie w dalszym ciągu to samo; "Polonia", gniotąc niemiłosiernie przeciwnika, podwaja liczbę zdobytych bramek, "Czarni" zaś drugiego goala uzyskują z winy rezerwowego bramkarza "Polonii", Koenigsteina, który trzymaną w ręku piłkę wypuścił do bramki.
"Czarni" okazali się drużyną, nie nadającą się jeszcze zupełnie do klasy A. Najlepszy z nich, to lewy obrońca Szajbo. Bramkarz był zupełnie bezradny wobec strzałów ataku Polonii, które raz po raz zasypywały bramkę Radomia. Bramki dla Polonii strzelili: Loth II (7), Grabowski, Loth IV, Bułanow II, Loth I i Emchowicz. Ten ostatni. występujący po raz pierwszy po dłuższej przerwie, grał zupełnie słabo. Sędziował p. Mandl.
PS nr 31:
Pierwszy występ radomskich Czarnych zakończył się ich kompromitującą porażką. Polonia miała doskonały dzień i bawiąc się bez wysiłku zdobyła aż 16 bramek, z których 6 strzelił Jan Loth, po 3 Grabowski i Emchowicz, 2 Wacław Loth z pomocy i po jednej Stefan Loth i Bułanow II.
W Polonii wystąpili po dłuższej przerwie Czyżewski, Emchowicz i Grabowski Tad., spisując się doskonale. Czarni nie dorośli jeszcze do klasy A, grają bardzo prymitywnie i najprawdopodobniej jeszcze w tym roku spadną spowrotem do klasy B. W czasie meczu Polonia wciąż przestawiała swych graczy, którzy dla odpoczynku cofali się do obrony lub na skrzydła. Popołudniu bowiem Polonia miała wziąć udział w turnieju WTC i musiała oszczędzać graczy. Sędziował p. Mandl.

ODPOWIEDZ