W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: Piotr WW, AvantGarde

Awatar użytkownika
rubakin

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: rubakin » wt wrz 06, 2016 17:50

E tam, gdzie mi np. do Profesora :)

Awatar użytkownika
Jozek

Post autor: Jozek » wt wrz 06, 2016 19:53

40% w jeden dzien. Mam nadzieję, że jutro dojdziemy do Sliwowicy :)

Awatar użytkownika
Jozek

Post autor: Jozek » śr wrz 21, 2016 12:48

Podsumowanie zbiórki w formie info-grafiki. Dzięki za odzew. Ten projekt na prawdę jest oparty o Was. Takie akcje dają nam lepszą siłę przebicia w trakcie prób pozyskania finansowania zewnętrznego. Zbiórka przyniosła też dobre liczby na facebooku. Ponad 4000 osób "zaangażowało" się w fanpejdż przez ostatni tydzień tzn - zalajkowało, udostępniło, skomentowało itp. Szukamy teraz pomysłu na kolejny "haczyk", ale jak Was skłonić do wsparcia grup młodzieżowych :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Jozek

Post autor: Jozek » pt wrz 30, 2016 16:34

Powoli startujemy. Sezon ruszy pod koniec października. Na razie dziewczyny bardzo ciężko trenują dlatego mamy nowe wsparcie :) Oby jak najmniej roboty.
http://skkpolonia.pl/sportopedic-jarka- ... oszykarek/

Zbieramy też grupę 500+ - osób, które od października ustawią comiesięczną dyspozycję przelewu na klub co najmniej 500zł. Mamy już 8 osón, potrzebujemy 15. Chętnych zapraszam na priv lub kontakt pod adresem koszykowka@poloniawarszawa.com

TytusPullo

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: TytusPullo » pn lis 14, 2016 17:44

Pan Jerzy Engel zapowiada w GW Stołecznej,że jest otwarty na współpracę z SKK,tyle że trzeba się połączyć...

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Kontakt:

Post autor: Profesor Ciekawski » pn lis 14, 2016 19:31

Ponieważ fragment o koszykówce jest bardzo krótki, to by być precyzyjnym, zacytuję w całości:
"J.E: ... założyliśmy drugą spółkę - Polonia Warszawa z o.o. Działa non profit i chcemy, by dzięki niej odradzały się inne polonijne sekcje. Przede wszystkim koszykarska.
- Ale koszykarska istnieje - żeńska SKK Polonia gra w II lidze.
J.E: Tak, ale to inny podmiot. Nie chcemy jednak z nikim konkurować. Jeśli SKK będzie się chciała z nami połączyć nie zamykamy się na współpracę".

Trochę się zgubiłem. Bo skoro założono drugą spółkę, to też jest to inny podmiot. Tak jak i SKK Polonia.

Awatar użytkownika
rubakin

Post autor: rubakin » pn lis 14, 2016 19:35

Nie ma co wydziwiać, bo inaczej nie dostaniemy podziemnego parkietu ! - trza brać jak dajo! - ten parkiet znaczy :twisted:

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Kontakt:

Post autor: Profesor Ciekawski » pn lis 14, 2016 19:41

łapmy parkiet i w nogi

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Kontakt:

Post autor: Profesor Ciekawski » śr lis 23, 2016 8:34

W gronie kilku innych fanów SKK Polonia obserwowałem wczoraj mecz ligi akademickiej AZS UW - Akademia Koźmińskiego. Wydawać by się mogło, że nie mam żadnego powodu by kibicować Akademii Koźmińskiego (mam tam kilku znajomych, a także członka dalszej rodziny, ale nie byłem nigdy nawet na wykładzie gościnnym, to zdecydowanie nie moja uczelnia), za to mam powody kibicować UW (i zazwyczaj to robię). Ale wtajemniczeni wiedzą, że drużyna ALK w wielkim stopniu opiera się o zawodniczki grające na co dzień (a właściwie grające co dwa tygodnie, zważywszy na tegoroczny sezon) w Polonii. Z kolei AZS UW to czołówka I ligi, choć w ostatniej kolejce wysoko przegrały z SMS Łomianki.

Konfrontacja była więc ciekawa. Nasza drużyna świetnie wygląda na tle nienajmocniejszych przeciwniczek drugoligowych, ale wczorajszy mecz to był pierwszy poważniejszy sprawdzian w tym sezonie. Jaki jest podstawowy wniosek? Dużo pracy przed nami. AZS UW zdecydowanie dominował, może za wyjątkiem drugiej kwarty. Końcowe zwycięstwo kilkunastopunktowe. Obie drużyny grały szerokimi składami, więc trudno jednoznacznie porównać pierwsze piątki. Mam kilka obserwacji odnoszących się do poszczególnych zawodniczek, ale nie będę się nimi publicznie dzielił. Jestem pewien, że nasz sztab szkoleniowy zauważył to samo co ja i jeszcze dużo więcej.
Cieszyły za to pojedyncze, bardzo udane akcje naszej drużyny. Składne, pomysłowe, zaskakujące. Wstydzić się nie ma czego, przeciwnik był bardzo silny. Przydałoby się więcej tego typu sprawdzianów, może najbardziej z drużynami drugiej połowy tabeli I ligi (to by nam pozwoliło ocenić czy w obecnym składzie mamy tam czego szukać). Ale o tej przegranej też warto pamiętać, żeby nie popaść w bezgraniczny optymizm na podstawie wysokich wygranych z SKS 12, AKS Łódź czy Żyrardowem (choć w tym ostatnim meczu trzeba się było akurat sporo napocić).

Awatar użytkownika
Jozek

Post autor: Jozek » czw lis 24, 2016 8:16

Absolutnie musimy grać z mocniejszymi ekipami typu UW. Starcie pierwszych piątek było w miarę wyrównane chociaż gdyby UW trafiło odpalane trójki to byśmy mieli szybko dwucyfrowy deficyt. Sztab szykuje sparingi. I dobrze!

Awatar użytkownika
Jozek

Post autor: Jozek » sob lis 26, 2016 20:07

:)

nkrzych

Post autor: nkrzych » sob lis 26, 2016 23:24

Z Widzewem może nie być łatwo jeśli zagrają zawodniczki z I ligi z Grot Pabianice.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Kontakt:

Post autor: Profesor Ciekawski » ndz lis 27, 2016 6:22

W ogóle ciekawe, zacięte mecze odbyły sie wczoraj w naszej grupie. Widzew wygrał z Żyrardowem (4-ma punktami), a SKLS-12 z naszym ostatnim przeciwnikiem - AKS Łódź. Tak, Widzew wydaje sie w tym sezonie naszym najsilniejszym przeciwnikiem w grupie. Zobaczymy już za dwa tygodnie

Awatar użytkownika
Jozek

Post autor: Jozek » ndz lis 27, 2016 8:39

Tak, Widzew, patrząc na tabele wygląda na najsilniejsza ekipę w naszej grupie. Super, gdyby 11.12 zagrały przeciwko nam zawodniczki z 1 ligi. Dziewczyny muszą mieć poważniejsze sprawdziany!

nkrzych

Post autor: nkrzych » ndz lis 27, 2016 9:23

Mogą zagrać nawet z BLK - nasz przeciwnik to rezerwy rezerw Widzewa. Jedna zawodniczka zagrała już ok 100 minut w najwyższej klasie rozgrywkowej, a kilka tylko symbolicznie. To zawodniczki pełnoletnie zgłoszone na stronie wozkosz.pl
Są wszechstronne potrafią grać w tym samym sezonie na I, II i III-cim poziomie rozgrywkowym!

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Kontakt:

Post autor: Profesor Ciekawski » ndz lis 27, 2016 10:00

To skomplikowane dosyć, więc postanowiłem to rozkminic dokładniej. Bo przecież Widzew ma I drużynę w ekstraklasie (ostatnie miejsce, 1 zwycięstwo w 7 meczach) i granie z ekstraklasowymi zawodniczkami byłoby chyba dla nas teraz przesadą. Ale to bardziej złożone:
znalazłem 6 zawodniczek, które są w II-ligowym Widzewie, a równocześnie są zgłoszone i w ekstraklasowej drużynie i w I-ligowym Grot Pabianice (swoją drogą czy to nie przesada pozwalać na zgłaszanie zawodniczki do trzech drużyn równocześnie?). Z tego:
_- Gertchen - to zawodniczka bardziej ekstraklasowa (8 meczów, 20 pkt) niż I-ligowa. Wolałbym by z nami nie grała
- Dzierbicka, Kudelska i Ratajczak odgrywaja sporą role w I lidze (80, 65, 39 pkt), a w ekstraklasie pojawiają się co najwyżej sporadycznie na pojedyncze minuty. Z nimi może faktycznie fajnie byłoby się zmierzyć. (Dzierbicka i Kudelska są najlepszymi strzelcami swojej drużyny I-ligowej, zajmuja też 2 i 3 miejsce w drużynie pod względem czasu spędzonego na parkiecie).
- Kosowska nie zagrała w żadnej w tych wyżej ulokowanych drużyn ani minuty
- Gzinka - pojawiała sie sporadycznie i tu i tu ale punktu nie rzuciła.
Co ciekawe nie ma takich, które byłoby zgłoszone w Grocie i do II ligi, ale nie byłyby równocześnie zgłoszone do ekstraklasowego Widzewa.
Zaś Gro Pabianice w I lidze wygrał dotąd 3 z 7 meczów i zajmuje 8 miejsce na 11 drużyn w swojej grupie. Faktycznie wydaje się, że idealny kandydat na sparingpartnera dla naszych dziewczyn.
Natomiast z tego co się zorientowałem, z całej tej szóstki na parkietach drugoligowych jak dotychczas pojawiła się tylko Gzinka (raz, rzuciła 18 pkt). Oczywiście to nie znaczy, że z nami nie wystawią troche innego składu.

Awatar użytkownika
rubakin

Post autor: rubakin » ndz lis 27, 2016 19:51

Ciągle się na koszykówce nie znam, ale oprócz okazałej wygranej, duży + dla trenera Piotra, właściwie dla całej dwójki. Żyją meczem, potrafią wrzasnąć. Widać ten spirit, znaczy team spirit :)

Awatar użytkownika
Jozek

Post autor: Jozek » ndz lis 27, 2016 22:50

Super, gdyby zagrały nawet z BLK. Na prawdę. Porażka życia nam nie skomplikuje, a ile nauki!
Dziś najgorsi byli sędziowie. Mam nadzieję, że już nie będą przysyłać tego składu. Tragedia :(

kozi

Post autor: kozi » pn lis 28, 2016 9:53

jakieś dane na temat frekwencji? Wg mnie chyba rekord i doping też chyba rekordowy momentami, trzeba będzie chyba dostawić drugi rząd ławek na dole:)

Awatar użytkownika
Jozek

Post autor: Jozek » pn lis 28, 2016 11:10

Istotnie frekwencja najlepsza ostatnimi czasy. Rekord w sprzedaży biletów (poszło ok. 140) do jeszcze było jeszcze kilkadziesiąt osób z listy gości. Dół nabity i w dodatku kilka podwójnych rzędów. Myślę, że 220-250 osób łącznie mogło być. Doping MIAZGA!

Awatar użytkownika
dada6

Post autor: dada6 » pn lis 28, 2016 11:15

Frekwencja super, ale na nią miała duży wpływ liczna delegacja rodziców cheerleaderek (tak się to pisze?) w 1. połowie. Na 3. kwarcie było już chyba trochę luźniej :).
Fajny mecz, tak wysoka wygrana cieszy, ale jednak trzeba pamiętać, że gramy w lidze rezerw rezerw oraz drużyn ogrywających młodzież (z tego co widzę na stronie WOZKosz, w składzie Wołomina cztery dziewczyny z rocznika 2002! Czyli 14-latki!). Bardzo przydałoby się awansować. To już nawet nie chodzi o to, że to drużyna Polonii - to po prostu drużyna, która sportowo zasługuje na grę w wyższej lidze. I nasze dziewczyny chyba też mają tego świadomość.

Awatar użytkownika
rubakin

Post autor: rubakin » pn lis 28, 2016 11:27

dada6 pisze:Frekwencja super, ale na nią miała duży wpływ liczna delegacja rodziców cheerleaderek (tak się to pisze?) w 1. połowie. Na 3. kwarcie było już chyba trochę luźniej :).
Zgadza się, było nieco luźniej, ale mimo to bardzo udany wieczór frekwencyjnie i nie tylko :brawa:

Awatar użytkownika
rubakin

Post autor: rubakin » wt lis 29, 2016 9:44

Wywiad z Iwoną Gawryszewską, naprawdę miło posłuchać

Awatar użytkownika
Jozek

Post autor: Jozek » czw gru 01, 2016 8:07

Awatar użytkownika
rubakin

Post autor: rubakin » pn gru 05, 2016 16:37

Nawiasem kiedy wróci herb na parkiet? Wiadomo coś?

ODPOWIEDZ