W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: Piotr WW, AvantGarde

Awatar użytkownika
solidus

Re: Grają Koszykarki Polonii dywagacje, dyskusje

Post autor: solidus » sob cze 25, 2016 11:15

No właśnie z punktu widzenia kibica, który chodził na kosza (a nie takiego wujka dobra rada, który tylko szuka okazji żeby dokopać WP) to ani Kasia Dulnik, ani WP nie są wrogami, stąd ta cała kłótnia jest niezrozumiała, różne decyzje (w tym kadrowe) powinny być wynikiem wspólnej rozmowy, analizy między zainteresowanymi, bo to jednak nie jest jakaś korporacja, a nie komunikaty, oświadczenia i palenie mostów.

Awatar użytkownika
rubakin

Post autor: rubakin » sob cze 25, 2016 11:16

AvantGarde pisze:Pisałem to już, że PRowo wyszła klapa. Nieważne, że ktoś się nie spodziewał takiej reakcji Kasi.
Wiem, to do dyskutantów powyżej

kozi

Post autor: kozi » sob cze 25, 2016 11:24

Szalalala pisze:
AvantGarde pisze:Piotr Dziewicki - zrobił awans. Przeciwnicy WP - trzeba go zwolnić.
Kasia Dulnik - spadek i brak awansu. Przeciwnicy WP - wcześniej - nie potraficie zarządzać nawet koszem, spadliście. Teraz - legenda, powinna wiecznie być trenerem.

To tak tylko co do życzliwości tych rad. Przy rozmowie z KD mnie nie było, więc się nie wypowiadam, ale symptomatyczne jest to wszystko. Jak zawsze na Polonii, najłatwiej mieć wroga wśród swoich. Jest na kogo zwalić w razie czego.
czy przeciwnicy napiszą czy poplecznicy poklepią i tak zrobicie swoje..... więc się nie dziwcie że ludzie to oceniają
a że robicie kompletnie bez głowy i kultury ( KD to nie tylko autorytet ale również a może i przede wszystkim kobieta) to chyba sami sobie powinniście zrobić rachunek sumienia zwłaszcza w imię miłości do ukochanego klubu.../albo w imię dotacji które pobieracie. * (niepotrzebne skreślić)
Przyjdziesz w środę dowiesz się pewnie na temat rozliczeń, raczej nikt jeszcze w historii tego klubu nie robił tego bardziej przejrzyście.
Załatw dotacje, zaangażuj się, ludzie tak mądrzy jak ty na pewno się przydadzą.
chodzileś na kosza? Wpłacałeś kasę?

Awatar użytkownika
Szalalala

Post autor: Szalalala » sob cze 25, 2016 11:34

chodziłeś, wpłacałeś, byłeś zawodnikiem , znasz relację drugiej strony.....jednym słowem szybciej Piotrkowi Wiktorowskiemu wyrosną włosy na ciele niż uwierzę w profesjonalizm i dobre intencje ludzi załatwiających sprawy tak jak z Kasią.

AvantGarde

Post autor: AvantGarde » sob cze 25, 2016 11:50

Szalalala, ale z tym wcześniejszym Twoim postem ja się całkowicie zgadzam, ludzie zawsze będą oceniać i takie rzeczy należy przewidywać co się jak widać nie udało. Ważniejsze są skutki, niż zamiary. I tutaj sprawa jest bardzo podobna do tej ze spółką, skutki są jak widać dobre więc i ja oddaje hołd Engelowi i S-ka, zwracam honor i cieszę się z awansu. Jesteśmy Polonistami, więc to jest najważniejsze. Natomiast tutaj może być podobnie, nowy trener jeśli zrobiłby awans to chyba winno być najważniejsze? Nie wiem, ja się koszem nie zajmuje, co najwyżej przyjdę i zedrę ryja za Polonię, ale czy Kasia była dobrym trenerem czy nie ja się nie wypowiem, ale wyniki jej nie broniły. Wiecznej posady się nie ma...

Natomiast co do stricte sprawy Kasi, jestem sobie w stanie wyobrazić nieładne pożegnanie jak i szybkiego kobiecego focha i potem uzewnętrznienie się na fejsbuniu i to jak to teraz wygląda. Najlepiej jest wszystko przewidzieć, ale otrzymała propozycję trenerki juniorek z czego nie skorzystała. Wiem, że twierdzi inaczej, słowo przeciwko słowu. No i tutaj właśnie ciężko jest walczyć z legendą, bo jej każdy z zasady ufa, ale warto się zastanowić po co SKK miało by coś takiego w ogóle robić? Każdy niech wierzy w co chce, niestety taśm Sowy tutaj nie będzie.

A mnie prywatnie to tylko martwi to, że na Polonii jest wielu ludzi wykładających własne środki, poświęcający własny czas, którzy za największych wrogów mają innych Polonistów robiących dokładnie to samo!

Awatar użytkownika
Szalalala

Post autor: Szalalala » sob cze 25, 2016 12:07

AvantGarde pisze: A mnie prywatnie to tylko martwi to, że na Polonii jest wielu ludzi wykładających własne środki, poświęcający własny czas, którzy za największych wrogów mają innych Polonistów robiących dokładnie to samo!
Avant wiem że masz prawidłowy kręgosłup moralny i honor nie jest Ci obcy dlatego proszę załatwcie możliwie delikatnie ale pozytywnie sprawę z Kasią ( nawet jesli nie czujecie się winni a powinniście) absmak i tak pozostanie ale jednak inny.

Bez tego nawet milionowe obchody polonijnej koszykówki nie pomogą w postrzeganiu obecnego stanu rzeczy przez byłych koszykarzy że o pomocy już nie wspomnę.

AvantGarde

Post autor: AvantGarde » sob cze 25, 2016 12:20

Zdaję sobie z tego sprawę. Na tyle na ile ja mogę coś zadziałać to się staram.
Bardzo szanuję Panią Kasię, sam nie raz wydzierałem jej nazwisko i jak od początku twierdzę wyszła z całą pewnością lipa.

Pozdrawiam.

TytusPullo

Post autor: TytusPullo » sob cze 25, 2016 18:56

Szalalala, jedno napiszę,żeby nie było nieporozumień:wkład byłych koszykarzy/koszykarek w SKK jest realnie żaden.

Reszta konkretów-w środę.

Wszystkim rozżalonym proponuję taki rachunek sumienia: czy dałem te 50 zł miesięcznie,żeby mój klub mógł się rozwijać?

Pozdrawiam

TytusPullo

Post autor: TytusPullo » sob cze 25, 2016 23:38

Apele o włączenie się do współfinansowania sekcji publikowane były nie raz i nie dwa-bez rezultatu.

Wiedza o stanie kasy klubowej nigdy nie była tajemna.

Stworzono platformę fundraisingową przed bojem o półfinał/finał ligi 15/16- gdyby nie główny sponsor-wpłynęłoby 10-15% sumy.

Co do wystaw-racja, też uważam,że były stratą energii i funduszy-mimo iż nie było możliwości przekierowania ich na Klub.

Co do Profesora- jest w gronie kilku najwytrwalszych sponsorów sekcji,co napiszę ja,gdyż on tego nie zrobi.

Pozdrawiam i do zobaczenia w środę.

Awatar użytkownika
El Moro

Post autor: El Moro » ndz cze 26, 2016 10:58

TytusPullo pisze:Apele o włączenie się do współfinansowania sekcji publikowane były nie raz i nie dwa-bez rezultatu.

Wiedza o stanie kasy klubowej nigdy nie była tajemna.

Stworzono platformę fundraisingową przed bojem o półfinał/finał ligi 15/16- gdyby nie główny sponsor-wpłynęłoby 10-15% sumy.

Co do wystaw-racja, też uważam,że były stratą energii i funduszy-mimo iż nie było możliwości przekierowania ich na Klub.

Co do Profesora- jest w gronie kilku najwytrwalszych sponsorów sekcji,co napiszę ja,gdyż on tego nie zrobi.

Pozdrawiam i do zobaczenia w środę.
Najpierw piszesz, że to była strata kasy, a chwilę potem sam przyznajesz, że ta kasa nie była do przeznaczenia na koszykarki - zauważam problem z logiczną konstrukcją zdania :roll: .

Wydaje mi się, że poprzednim sezonie koszykarska Polonia pojawiała się w przestrzeni medialnej raptem dwa razy - (przede wszystkim) za sprawą KD, jej rywalizacji z córką oraz właśnie tejże wystawy. Pewnie mogło być to jakoś lepiej wykorzystane, ale trudno, nie myli się ten, kto nic nie robi. Może jeszcze nie wszystko stracone - organizatorzy przedsięwzięcia mają pewnie jeszcze kontakty do dawnych zawodniczek/zawodników.

Swoją drogą - bodajże w tym roku minęło 40. lat od ostatniego medalu koszykarek w historii. Może warto zrobić coś z tej okazji? Dzięki temu byłaby szansa na swoisty "networking", a może też coś dobrego o Polonii powiedzą w mediach...

PS.Niech ktoś z modów zbanuje tego trolla o nicku "Szalalala" który w tym temacie wyróżnia się jedynie hejtowaniem ludzi, którzy zostawili na Polonii kawał zdrowia. Śmiem wątpić, że poświęcił choć 10% czasu i innych środków, które zrobił Profesor :roll: . A tak w ogóle, skoro taki z Ciebie "znawca smrodu parkietu", to czemu ujawniłeś się w sprawach koszykarskich dopiero teraz, kiedy "modne" jest napier...anie na zarządzających koszykówką :lol: :lol: .

TytusPullo

Post autor: TytusPullo » ndz cze 26, 2016 12:00

Wystawy to wątek poboczny-a sprzeczność pozorna. Nie chodzi o same wystawy,ale para poszła w gwizdek PR, a miasto nie daje na sekcję tyle,ile by mogło. Chodzi o to,że jak daje na juniorki i "politykę historyczną", to na klub z kasy na "promocję" już nie da. To zresztą offtop i na dziś sprawa nieważna.

Do środy.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Kontakt:

Post autor: Profesor Ciekawski » ndz cze 26, 2016 12:47

wg mojej wiedzy na kasę na promocję można liczyć dopiero pod warunkiem awansu do I ligi. Ale to faktycznie wątek poboczny

Awatar użytkownika
K@mil

Post autor: K@mil » ndz cze 26, 2016 15:01

Jako, że w tym temacie pojawiły się jakieś insynuacje, jakoby pieniądze przeznaczone na wystawy mogły zostać lepiej alokowane, a co gorsza, nawet może zostały przejedzone :shock: to i ja pozwolę dodać od siebie dwa grosze.
TytusPullo pisze:Wystawy to wątek poboczny-a sprzeczność pozorna. Nie chodzi o same wystawy,ale para poszła w gwizdek PR, a miasto nie daje na sekcję tyle,ile by mogło. Chodzi o to,że jak daje na juniorki i "politykę historyczną", to na klub z kasy na "promocję" już nie da.
Pewnie wiesz, że nie istnieje w Warszawie jakaś jedna centralna instytucja, która rozdziela wszystkimi miejskimi pieniędzmi na wszystkie konkretne sprawy - zarówno tym, ile dostanie MKS, SKK, Legia, ile wystaw zostanie zrealizowanych, czy jak dużo kilometrów nowych dróg powstanie w danym roku. Budżet ustala Rada Miasta (przy czym ma on dość ogólnikowy charakter - na pewno nie jest w nim zapisane, że X pieniędzy ma pójść na sport w Polonii), a jego wykonaniem zajmują się poszczególne jednostki. Które to, najczęściej w każdym roku, organizują konkursy dotacyjne w przeróżnych dziedzinach.
Na wystawę dostaliśmy (jako Wielka Polonia) dotację z Biura Kultury, które jest całkowicie niezależne od Biura Sportu, czy Biura Promocji, obie te instytucje dysponują swoimi budżetami i w ich ramach funkcjonują. Podejrzewam, że ci z Biura Sportu mogą nawet nie wiedzieć, kto stoi na czele innych analogicznych jednostek, a już niemal na pewno nie mają wiedzy o ich dokładnej wewnętrznej strukturze i ichnich przedsięwzięciach (w tym organizowanych konkursach dotacyjnych). To już jakaś bardzo spiskowa teoria, że dyrektorzy poszczególnych biur przyklepują jakieś deale, ile pieniędzy łącznie miałaby dostać Polonia ;) .
Dlatego twierdzenie: "przez to, że poszedł hajs na wystawę, nie ma kasy na sport" nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości.

I jeszcze tytułem uzupełnienia - na projekt dostaliśmy 15 tysięcy złotych, była to jedna z najmniejszych (jeśli nie najmniejsza) dotacja z tematycznego konkursu. Około 2/3 tej kwoty przeznaczono na rzeczy stricte techniczne - jak produkcja plansz, gadżetów, transport, itp.
To tak w temacie "przytulenia" tych milionów :) . Jeśli ktoś jest ciekawy a powyższe informacje mu nie wystarczają, to chętnie służę (ale już prywatnie) bardziej szczegółowymi danymi, rozliczeniami, zestawieniem faktur. Choć raczej wątpię, że to usatysfakcjonuje nijakiego Szalalala, który z tego co widzę, z hejtowania innych współforumowiczów uczynił sposób na funkcjonowanie na tym forum :P .

TytusPullo

Post autor: TytusPullo » ndz cze 26, 2016 15:53

Kamil, nie przesadzaj, to że nie rozdziela kasy jedna instytucja to truizm. Nikt Ci niczego nie zarzuca. Chodzi raczej o to,że priorytety w działalności klubu powinny być inne i tu zdania nie zmieniam. Co do spiskowej teorii- nikt tu takiej nie wysuwa, ale dziwnie wąski ten strumyk.

Do środy.

Awatar użytkownika
K@mil

Post autor: K@mil » ndz cze 26, 2016 16:17

Maćku, mówisz truizm, a jednak nadal dajesz do zrozumienia, że nadal występują tu jakieś zależności :P kończąc ten wątek, pozwolę sobie jeszcze zauważyć, że wernisaż miał miejsce wraz z początkiem sezonu, więc nie wiem, gdzie tu widzisz konflikt "priorytetów". I to patrząc tylko z perspektywy czasowej, od strony personalnego zaangażowania to również nie wiem, gdzie tu miałaby wystąpić jakakolwiek "kolizja" (i chyba dobrze o tym wiesz). A tak w ogóle, to przy tego typu dyskusjach pamiętaj proszę o czymś takim, jak "efekt synergii" :P .

TytusPullo

Post autor: TytusPullo » ndz cze 26, 2016 16:33

Priorytety są różne i rozciągnięte w czasie. Odpowiadają też za nie różne osoby. Moja ogólna teza jest taka,że miało być miło, rodzinnie, z dobrym PR a o sporcie się troszku zapomniało. Stąd rozliczne mankamenty, częściowo usunięte, albo i nie. Stąd brak szczerości w kontaktach ze sztabem szkoleniowym (tu także moja wina). Na koniec-ostatnie nieporozumienia.
Tak bardzo chcieliśmy, żeby było miło, że o mały figiel a mogło nie być wcale.

Zapraszam raz jeszcze Szanownych na środę.

Pozdrawiam
MW

Awatar użytkownika
K@mil

Post autor: K@mil » ndz cze 26, 2016 17:15

Sam mówisz, że są one rozciągnięte w czasie, odpowiadają za nie inne osoby a post wyżej Ci wykazałem, że było tu kolizji, ponieważ wspomniana wystawa odbyła się w określonym czasie, ponadto nie pociągała za sobą konieczności zaangażowania osób odpowiedzialnych za inne obszary w klubie. IMO jeśli można się tu czegoś czepiać, to głównie tego, że nie było właśnie większej synergii (zdaję sobie sprawę, że z mojej strony również można było zrobić więcej), ale nie widzę tu związku z wspomnianą przez Ciebie "familiarnością" atmosfery wokół klubu, przecież to się w oczywisty sposób rozgranicza. Co nie zmienia faktu, że być może faktycznie było za dużo głaskania po główkach, ale to są tematy do omówienia raczej na środowym spotkaniu...

TytusPullo

Post autor: TytusPullo » pn cze 27, 2016 8:01

To osobne wątk, pisząc o przesadnej familiarności odstawiam na bok eventy; tak na spotkaniu, ale nie widzę powodu,aby dłużej zamiatać pewne rzeczy pod dywan. Ludzie od dawna widzieli pewne rzeczy, nawet tu pisali o nich. Kanały komunikacji też do odetkania. Pojawia się jakieś emocjonalne oświadczonko, i nagle nie wiadomo o co chodzi.

Do środy.

Awatar użytkownika
Agata

Post autor: Agata » pn cze 27, 2016 9:28

TytusPullo pisze:
Są takie rzeczy, jak choćby wzruszenie Pani Hanny-Loth Nowak i Jej słowa w dniu otwarcia wystawy skierowane
do Kamila i Marcina brzmiące:

"Chłopcy, dziękuję że przywróciliście mi moją młodość",

które pokazują że jednak było warto...

Awatar użytkownika
dada6

Post autor: dada6 » pn cze 27, 2016 9:39

Im bardziej jesteśmy w czarnej d..., tym ważniejsze jest przypominanie o naszej historii. Wiele osób - w tym ja! - jest wdzięcznych za przygotowanie tej wystawy (i za doskonały katalog).

Awatar użytkownika
dada6

Post autor: dada6 » pn wrz 05, 2016 22:26

http://www.wielkapolonia.pl/nowe-stroje-koszykarek/
Zbiórka na nowe stroje dla dziewczyn. Potrzeba zebrać 6 tys. złotych, jak ktoś chce, można trafić na nowo projektowaną koszulkę meczową :).

luk128

Post autor: luk128 » pn wrz 05, 2016 23:44

dada6 pisze:http://www.wielkapolonia.pl/nowe-stroje-koszykarek/
Zbiórka na nowe stroje dla dziewczyn. Potrzeba zebrać 6 tys. złotych, jak ktoś chce, można trafić na nowo projektowaną koszulkę meczową :).
Fajnie było by taką koszulkę kupić , ale pewnie kolejny sezon niedostępna i brak przychodów dla klubu.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Kontakt:

Post autor: Profesor Ciekawski » wt wrz 06, 2016 7:07

dada6 pisze:http://www.wielkapolonia.pl/nowe-stroje-koszykarek/
Pozostawiając niedawne dyskusje na boku zamierzam wpłacić coś na tę zbiórkę i innym proponuję to samo.
Byłem wczoraj na treningu dziewczyn i to co zobaczyłem było bardzo ciekawe. Trening bardzo intensywny, urozmaicony. Bardzo jestem ciekaw rezultatów

Awatar użytkownika
rubakin

Post autor: rubakin » wt wrz 06, 2016 9:53

Wpłacam tyle ile zadeklarowałem na drużynę :) Niech walczą!

Awatar użytkownika
Jozek

Post autor: Jozek » wt wrz 06, 2016 16:10

Jesteś WIELKI, Chłopie!

ODPOWIEDZ