W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

mecze reprezentacji

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: Piotr WW, AvantGarde

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Kontakt:

mecze reprezentacji

Post autor: Profesor Ciekawski » pt wrz 06, 2019 11:10

Może po dzisiejszym meczu z Rosją warto jednak założyć taki temat?
Po raz pierwszy od wielu lat. Liczę na wzrost zainteresowania koszykówką w Polsce, co pośrednio powinno i nam w koszykówce polonijnej pomóc (także żeńskiej).
Ciekaw jestem czy to już pułap możliwości naszej reprezentacji na tych mistrzostwach czy coś się jeszcze będzie działo?

destroyer

Re: mecze reprezentacji

Post autor: destroyer » pt wrz 06, 2019 11:41

Wiele lat temu, gdy dominował w Polsce Śląsk i transmisje były na TVP3, lubiłem koszykówkę. Potem mi przeszło, ale obejrzałem wszystkie mecze kadry na MŚ i przypominałem sobie, czemu tak mi się podobał ten sport. Mecze z Chinami i Rosją super. Dzisiaj jednak przez 3 kwarty byłem pewny porażki.

mack

Post autor: mack » pt wrz 06, 2019 22:45

Fajnie się oglądało mecz z Rosją, bardzo się cieszę z wygranej i nie mam zamiaru umniejszać sukcesu na mistrzostwach, ale z tym wzrostem zainteresowania koszykówką to bym nie przesadzał. Przestałem śledzić PLK wraz z upadkiem Polonii czyli z 7 lat temu. Sporo lat minęło a zawodnicy praktycznie Ci sami:nasz Koszarek kończący karierę, przeciętni Hrycaniuk i Waczyński itd. Jak się doda do tego Łączyńskiego, który z tego co słyszałem zdobył mvp finałów albo całej ligi to świadczy o tym, że zjazd poziomu od czasów gdy biliśmy się o Mistrzostwo jest spory, nie wspominając już czasów Wójcika, Tomczyka, Zielińskiego, Bacika, Szybilskiego. Poza tym do naszej ligi kiedyś trafiali mocni Amerykanie ocierający się o NBA. Druga sprawa że na Mistrzostwa nie pojechało parę dobrych ekip i wielu dobrych zawodników. Dodam jeszcze że z samej Francji można by było wybrać 10 zawodników do których nasi najlepsi nie mają startu. Podsumowując aby koszykówka zyskała popularność potrzebne są gwiazdy, a u Nas ta jedyna właśnie kończy karierę.

destroyer

Post autor: destroyer » pt wrz 06, 2019 22:48

Czyli może być jak z ręczną. Też był okres sukcesów, ale nowe pokolenie dobrych zawodników już nie wyrosło.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Kontakt:

Post autor: Profesor Ciekawski » sob wrz 07, 2019 9:06

ale to może działać też w drugą stronę. Sukces - nawet jeśli na wyrost - spowoduje większe zainteresowanie chcącej grać młodzieży, a także większe zainteresowanie sponsorów. Co w dłuższej perspektywie pozwoli podnieść poziom sportowy. Nie mówię, że tak będzie, ale że taki optymistyczny scenariusz nie jest wykluczony

TytusPullo

Post autor: TytusPullo » sob wrz 07, 2019 9:20

To jest jak 1/4 ME piłkarzy-na wyrost,na farcie. Tyle,że start był z drugiej ligi europejskiej! To jest sukces. Liga jest średnia,ale mała poprawka:przychodzi mecz ze średniakiem greckim czy francuskim-i jest walka. Zwycięstwa rzadko, ale zdarzają się; jakiś czas temu Stelmet ZG pokonał bardzo silną Walencję,a to druga liga świata...
No i u nas też nie gra dwóch najlepszych podkoszowych,czyli Gortat i Lampe.
Z obserwacji- Australia, Grecja,Serbia (minus Teodosic), Litwa, Argentyna,Brazylia, Francja(minus Huertel), Hiszpania-topowe składy, USA nie,ale ich sprawa.

TytusPullo

Post autor: TytusPullo » pt wrz 13, 2019 17:03

Trudno,że o 7. miejsce, ale no-GRAMY JUTRO Z USA!

Awatar użytkownika
elektryk

Post autor: elektryk » ndz wrz 15, 2019 21:13

Fajne mecze, fajne mistrzostwa. Sport numer 1 dla mnie gdy chodziłem do szkoły i w rozgrywkach międzyszkolnych potykałem się przeciw Sidorowi i Hlebowickiemu. Nawet po meczu z nimi dostałem propozycje przyjścia do Polonii heh. Niestety wybrałem piłkę a kosz odkąd Polonia zaczęła grać wszędzie tylko nie na K6 stał mi się dość obcy.
Fajnie było zobaczyć mecz z USA. Do niedawna można było pomarzyć o takim.
Oby szybko nie zgaśli i cieszyli takimi meczami dalej.
Dziś finał praktycznie bez historii.

ODPOWIEDZ