Strona 1 z 1

Patronaty Polonii Warszawa dla małych klubów

: pn wrz 30, 2013 23:52
autor: szybszy
Czy kurde co drugi mały klubik piłkarski lub UKS pływacki musi mieć patronat Legii ? Od dawna chciałem to napisać a kroplą, która przepełniła czarę jest patronat Legii nad UKS Wawa działającym na Muranowie przy basenie Foka przy ul. Pawiej róg Esperanto.

Jakie przyczyny ma KOMPLETNY brak patronatu Polonii (przynajmniej w mojej percepcji) dla klubów juniorskich w Warszawie i okolicy ? Czy to wynika z niemrawości osób zarządzających MKS ?

Re: Odp: Patronaty Polonii Warszawa dla małych klubów

: pt paź 04, 2013 9:40
autor: kibic82
Braku kasy? Co aktualnie może zaproponować Polonia? Tylko markę, nic więcej. Poza tym patronat Legii jest bardziej medialny i przyciąga więcej dzieciaków i rodziców z kasą.

Re: Patronaty Polonii Warszawa dla małych klubów

: sob lis 01, 2014 18:58
autor: Paolo_Maldini
To mnie bardziej bulwersuje Varsovia... po drugiej stronie ulicy od stadionu :-],
patrząc na Polonijny "marketing" czy "strategie rozwoju młodziezy" do wzmacniania pierwszego zespołu, to raczej jesteśmy w B.klasie... niż nawet w III.lidze... i wcale nie było lepiej jak byliśmy w Ekstraklasie... z tego co pamiętam to nawet z RKS Marymontem nie dało się dogadać w sprawie bazy treningowej i wylądowaliśmy w Markach. A najlepsi zawodnicy z MKS-u czy zwyczajnie z okolicy wtedy byli podbierani do legii...

Największym atutem Polonii teraz powinna być niedaleka droga do pierwszej (III ligowej) drużyny utytułowanego klubu.... zacząć powinno się od szkół na Muranowie i Żoliborzu... a potem dogadywać sie z Varsovią czy Hutnikiem!... tak na logikę - z klubami z okolicy które przynamniej w teorii nie chcą być wyssane przez legie... , wiem że relacje z tymi klubami nie są idealne.., i pewnie pełno legionistów w zarządach etc... ale próbować trzeba.

Aktualnie to chyba sprawa wygląda tak, że to my jesteśmy małym klubem.. z III ligi.. :-] bez uregulowanego statutu czy pewnej płynności finansowej.