Strona 1 z 1

POLONIA TRACI CHARYZMĘ

: śr mar 28, 2012 7:29
autor: Tytus
Jestem wiernym fanem klubu od paru dziesięcioleci.Ale od mniej więcej 5-6 lat obserwuję powolną agonię klubu.Od momentu kiedy włascicielem klubu zostal WOSiR rozpoczęła się totalna degrengolada.Mimo poczatkowych sukcesów z powierzchni ziemi zniknęła koszykówka(najpierw żenska,trudno obecna druzynę nazwać więcej niż amatorską)a ostatnimi czasy męska (mimo że jeszcze dwa lata temu graly dwie Polonie w ekstraklasie).Stadion jaki jest i co się z nim dzieje każdy widzi i za rok zostanie wpisany do rejestru zabytków(obok stadionu Ruchu,bo gorszych juz nie będzie).Pilka nozna mimo , że ma bogatego sponsora nie zachwyca , a ruchy jakie robi ten Pan wystawiaja Polonię na pośmiewisko juz nie tylko czysto piłkarskie ale ogólnospołeczne.Żaden podkreslam zaden z pilkarzy nie identyfikuje się z klubem podobnie równiez nie identyfikuje się Prezes, ktory ma gdzieś stadion,kibiców ,który nie ma planu na przyszłość tylko cel do zrealizowania za wszelką cenę wynajętymi rzemieslnikami sowicie opłacanymi,którzy jednak za Polonię nie chcą umierać.Klub nie posiada żadnego marketingu i promocji, a ta która jest stworzyli ją kibice, ale tak dlugo się nie da.Wolę tą Polonię z przed dwudziestu,trzydziestu laty może biedniejszą ,może drugoligową ale z charyzmą i tą w której tak naprawdę się zakochałem bo miała jaja

Re: POLONIA TRACI CHARYZMĘ

: śr mar 28, 2012 18:09
autor: Śwagier
może to kwestia przekroczenia pewnego wieku, bo ja mam podobne mysli jak Tytus...
Kiedyś na Polonię ludzie patrzyli z sympatią i szacunkiem. Dziś patrzą przez pryzmat JW i jego amatorszczyzny w zarządzaniu klubem i zespołem.
Doszlismy do momentu w historii gdzie tak naprawdę zalezy tylko kibicom na rozwoju Polonii
Przy obecnym stanie nie widzę światełka nadziei i boje się że najbliższe lata mogą być tylko gorsze.

Re: POLONIA TRACI CHARYZMĘ

: czw mar 29, 2012 11:17
autor: AvantGarde
Przecież nie tylko wy tak macie.

Re: POLONIA TRACI CHARYZMĘ

: sob mar 31, 2012 16:58
autor: Profesor Ciekawski
oj nie tylko

Re: POLONIA TRACI CHARYZMĘ

: pn kwie 02, 2012 8:34
autor: Tytus
Jednak Polonia ma CHARYZMĘ !!! .Precz z Komuną

Re: POLONIA TRACI CHARYZMĘ

: ndz maja 27, 2012 17:10
autor: OZNZ 1911
Dupa zbita Józio odejdzie własciciela brak sekcje upadają,czasy gdy piosenka:Kiedy szliśmy na Polonię 50 było nas"mogą niestety powrócić w klubie nie ma już prawie,żadnych pracowników a zawodnicy mają zostać wyprzedania ,no ale cóz taki jest urok kibicowania Polonii raz grasz o majstra,raz liczysz że klub nie upadnie:)

Re: POLONIA TRACI CHARYZMĘ

: pn lis 05, 2012 13:33
autor: szybszy
Patrzę że tu taki pesymistyczny wątek tom zajrzał sprawdzić o co chodzi. Wydaje mi się jednak że degrengolada sekcji klubowych to coś innego niż charyzma, chociaż oczywiście jedno z drugim jest połączone. Charyzma IMO to rozpowszechniony pozytywny obraz klubu w głowach ludzi, czyli bazujący na zasadzie opisanej w psychologii i socjologii pamięci zbiorowej (ang. collective memory, że tak zaszpanuję). Oczywiście w dłuższym okresie charyzma nie karmiona bieżącymi sukcesami (choćby skromnymi) powoli będzie niknąć. Uważam że charyzmy starczy nam jeszcze na długo.

Natomiast odrębną kwestią jest zanik sekcji który bierze się z dwóch samonapędzających rzeczy:
1) atomizacji społeczeństwa (w skrócie - siedzieć w domu, oglądać "wideło", a w wersji bardziej optymistycznej zajmować się rodziną i tylko rodziną)
2) podejściu władzy do wspólnot, w tym szczególnie prze działalność "not for profit".

Ad. 1
To mega ciężki problem bo Polacy od wieków już mają tę cechę i reagowali, gdy mieli dość, emigracją. Tylko gdy emigrować nie mogli to wychodzili na ulicę i w efekcie bardzo dużo dla siebie dobrego załatwiali. Nie ma wyjścia tylko ci nieliczni, którzy widzą problem i chcą i mogą działać - muszą aktywować "lud" w interesie swoim i tegoż ludu.

Ad. 2
Kiedyś byłem UPR-owcem i też wierzyłem że jak się jednostki będą bogacić to i społeczeństwo będzie z automatu bardziej zamożne, szczęśliwe, zorganizowane. Dzisiaj wiem że to był debilizm ale niestety obecna władza (nie tylko, ale w szczególności) hołduje tej zasadzie, chociaż raczej z krótkowzroczności i oportunizmu niż braku świadomości konsekwencji. Szczególnie boli, że nawet w Warszawie, która nie podlega klęsce demograficznej ogólnopolskiej (1 mln Polaków ubyło przez 15-20 lat), mamy degrengoladę wydatków społecznych a k#&*@a na ochronę majątku oligarchów zawsze jest http://niezalezna.pl/32362-stolica-korupcji

Re: POLONIA TRACI CHARYZMĘ

: pn wrz 16, 2013 17:55
autor: bryza141
Polonia ma charyzmę i za niedługo podniesie się i odrodzi i znowu będzie wielka, POLONIA TO KIBICE, POLONIA TO MY WARSZAWIACY !!

Re: POLONIA TRACI CHARYZMĘ

: pn lis 11, 2013 21:08
autor: szybszy
bryza141 pisze:Polonia ma charyzmę i za niedługo podniesie się i odrodzi i znowu będzie wielka, POLONIA TO KIBICE, POLONIA TO MY WARSZAWIACY !!
Polonia to nie tylko Warszawiacy bo ma kapitał niezłomności mimo przeciwności który przyciągnął mnóstwo napływowych - tych z kręgosłupem i nie płynących z prądem.