W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

EURO 2008 INNE DRUŻYNY I MECZE

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Śwagier
Posty: 1710
Rejestracja: śr sie 23, 2006 14:39
Lokalizacja: Варшава трамвай

EURO 2008 INNE DRUŻYNY I MECZE

Post autor: Śwagier » wt cze 10, 2008 11:10

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI O INNYCH SPOTKANIACH I DRUŻYNACH POZA POLSKĄ

ZACZYNAM:
co prawda jeszcze wiele meczy i kilka drużyn nie grało ale uważam ze finał to będzie powtórka Holandia-Włochy,
to co pokazały wczoraj te dwie drużyny to inna epoka w porównaniu do reszty. Przegrani Włosi grali bardzo dobrze i gbyby nie fenomenalny Van Der Saar to powinni spokojnie wyciągnąć na remis (strzały Grosso i Toni, wolny Pirlo). Wynik nie odzwiercierdla wyrównanego poziomu z tym ze jednak Holendrzy byli o bramkę lepsi (3:0 to za duża różnica, sparwiedliwie by było 3:2)

p.s kibicowałem Holendrom i dla mnie to 100% faworyci turnieju

ORANJE
Posty: 616
Rejestracja: pn lut 26, 2007 18:55
Lokalizacja: WuWuA

Post autor: ORANJE » wt cze 10, 2008 13:06

No to jest nas dwóch :D

Wczorajszy mecz był, jak do tej pory, najlepszym na tych mistrzostwach.. (jaki widziałem, bo nie widziałem Portugalia - Turcja). Holandia zagrała bardzo dobry mecz, praktycznie żadnych słabych punktów.. Van den Sar fenomenalny..
Paradoksalnie Włosi zaprezentowali się bardzo dobrze.. Bez problemu pyknęli by Niemców, Czechów i Francuzów (to niechybnie uczynią w Zurychu 17 czerwca). Jedynie muszą zwrócić uwagę na krycie w obronie - trzecia bramka dla Holendrów, wystawić Aleksa i Cassano w wyjściowym składzie i bez problemu wyjdą z grupy..

Czekam jeszcze na pierwszy mecz Hiszpanii :)

PROROK56
Posty: 837
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 15:28

Post autor: PROROK56 » wt cze 10, 2008 19:01

Ja cieszyłem się jak małe dziecko, po wygranej 4:1 Hiszpanii z ruskimi. Szkoda, że Polska tak nie gra. Bohaterem meczu został Villa, który prawdopodobnie rozegrał swój mecz życia.

jarz

Re: EURO 2008 INNE DRUŻYNY I MECZE

Post autor: jarz » wt cze 10, 2008 21:08

LKS1904 pisze: co prawda jeszcze wiele meczy i kilka drużyn nie grało ale uważam ze finał to będzie powtórka Holandia-Włochy,
to co pokazały wczoraj te dwie drużyny to inna epoka w porównaniu do reszty. Przegrani Włosi grali bardzo dobrze i gbyby nie fenomenalny Van Der Saar to powinni spokojnie wyciągnąć na remis (strzały Grosso i Toni, wolny Pirlo). Wynik nie odzwiercierdla wyrównanego poziomu z tym ze jednak Holendrzy byli o bramkę lepsi (3:0 to za duża różnica, sparwiedliwie by było 3:2)

p.s kibicowałem Holendrom i dla mnie to 100% faworyci turnieju
Z tego co mi sie wydaje polfinaly beda 1/4 C vs. 1/4 D, co oznacza ze nie ma rotacji na poziomie polfinalow i to wtedy sie spotkaja wlosi z holendrami jezeli wyjda z grupy i wygraja swoja cwiercfinalowe mecze.

pzdr

Śwagier
Posty: 1710
Rejestracja: śr sie 23, 2006 14:39
Lokalizacja: Варшава трамвай

Re: EURO 2008 INNE DRUŻYNY I MECZE

Post autor: Śwagier » śr cze 11, 2008 8:08

jarz pisze:
LKS1904 pisze: co prawda jeszcze wiele meczy i kilka drużyn nie grało ale uważam ze finał to będzie powtórka Holandia-Włochy,
to co pokazały wczoraj te dwie drużyny to inna epoka w porównaniu do reszty. Przegrani Włosi grali bardzo dobrze i gbyby nie fenomenalny Van Der Saar to powinni spokojnie wyciągnąć na remis (strzały Grosso i Toni, wolny Pirlo). Wynik nie odzwiercierdla wyrównanego poziomu z tym ze jednak Holendrzy byli o bramkę lepsi (3:0 to za duża różnica, sparwiedliwie by było 3:2)

p.s kibicowałem Holendrom i dla mnie to 100% faworyci turnieju
Z tego co mi sie wydaje polfinaly beda 1/4 C vs. 1/4 D, co oznacza ze nie ma rotacji na poziomie polfinalow i to wtedy sie spotkaja wlosi z holendrami jezeli wyjda z grupy i wygraja swoja cwiercfinalowe mecze.

pzdr

To bedzie przedwczesny finał, szkoda

Wczorajszy mecz pokazał że hiszpanie moga być mocni, ale zalezy na kogo trafią dalej...Jesli na Holendrów to zero szans jesli na Włochów to powalczą - wielka szkoda

Cała ta siatka spotkań jest beznadziejna
zauważyliście ze jesli by wyjść z grupy jest relana szansa na półfinał w naszej ćwiartce? i niedobrze bo beznadziejni Niemcy moga tam wejsć (rywal Czechy lub Portugalia)

jarz

Post autor: jarz » śr cze 11, 2008 17:29

I co najciekawsze, nie bedzie meczu o trzecie miejsce...

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3638
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Post autor: Peter » śr cze 11, 2008 19:05

A czy kiedykolwiek od kiedy organizuje się turniej EURO ośmio- i więcej zespołowy widziałeś mecz o 3. miejsce?

Jersy
Posty: 2937
Rejestracja: pt maja 23, 2003 20:01
Lokalizacja: Piaski

Post autor: Jersy » śr cze 11, 2008 21:44

Na pewno rotacja w półfinałach była w Portugalii. Grecy z Portugalią grali ze sobą w grupie i w finale. Gdyby rotacji nie było trafiliby na siebie w półfinale.

Wujcio
Posty: 554
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 0:05
Lokalizacja: Górce

Post autor: Wujcio » śr cze 11, 2008 23:08

Z wychwalaniem Włochów to ja bym nie przesadzał - zagrali nieźle, ale swoje catenaccio to chyba w domu zostawili, bo takich dziur w ichniej obronie, to jak żyję, nie widziałem jeszcze...

Portugalczycy mają już awans w kieszeni, prezentują się całkiem ładnie - dopóki, jak sądzę, nie trafią na drużynę, która narzuci im swoje warunki gry. Czyli będą unikać Niemców jak ognia i postarają się zająć 1 miejsce w grupie (zwłaszcza, że Szwajcarzy grają już tylko o honor) - przy założeniu (niezbyt pewnym), że Niemcy wygrają naszą grupę. Co do drugiej drużyny awansującej z tej grupy, to nie mam pomysłu - Czesi grają mocno schematycznie, nie mają już tego "błysku", co choćby 4 lata temu, Turcy grają mocno chaotycznie, ale bardzo ambitnie - no i nie wiadomo. Tu kolejna nowinka regulaminowa: w przypadku remisu w meczu Czechy - Turcja (identyczny dorobek punktowy i bramkowy) o awansie zadecyduje seria rzutów karnych... Może to i sprawiedliwsze, niż podpieranie się współczynnikiem UEFA lub klasyfikacją Fair Play.

Jeszcze takie spostrzeżenie natury ogólnej - mało żółtych kartek i żadnej czerwonej - a to już 10 meczów rozegranych...

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Post autor: Czarnych Koszul Fan » pn cze 16, 2008 6:57

Panowie i Panie marne to pocieszenie ale jednak jest. Okazuje się, że to nie my póki co jesteśmy największymi jeleniami tych mistrzostw. Widzieliście co wczoraj zrobili czesi? Kurczę to już woła o pomstę do nieba. Mieli kebabów na widelcu i już obie nogi w ćwierćfinale to sobie wymyślili, że oni będą się bronić no to mają :lol: :lol: :lol: :lol: Chociaż kasa była postawiona na Czechów to cieszyłem się jak dziecko. Raz jeszcze się okazało, że taktyka murowania jest wuja warta :)

Awatar użytkownika
Jardel
Posty: 4176
Rejestracja: pn cze 07, 2004 23:01
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Post autor: Jardel » wt cze 17, 2008 21:49

Muzułmańskie czarnuchy zwane Francją jedą do domu i to jest najważniejsze :D

Wujcio
Posty: 554
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 0:05
Lokalizacja: Górce

Post autor: Wujcio » wt cze 17, 2008 23:30

... i jeszcze mają gorszy bilans od Polski :D :P

Awatar użytkownika
kozlorf
Posty: 5566
Rejestracja: pt mar 10, 2006 0:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kozlorf » śr cze 18, 2008 7:44

Jardel pisze:Muzułmańskie czarnuchy zwane Francją jedą do domu i to jest najważniejsze :D
To w Senegalu mieszkają muzułmanie?

tommy
Posty: 3528
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 22:26

Post autor: tommy » śr cze 18, 2008 8:27

paru na pewno.

żal było patrzeć na ten mecz. jakby finał MŚ a jednak nie. wściekły byłem że makarony wygrały.

Śwagier
Posty: 1710
Rejestracja: śr sie 23, 2006 14:39
Lokalizacja: Варшава трамвай

Post autor: Śwagier » śr cze 18, 2008 10:54

CHORWACJA-TURCJA
WŁOCHY-HISZPANIA
PORTUGALIA-NIEMCY
HOLANDIA-SZWECJA/ROSJA ZE WSKAZANIEM NA SZWEDÓW

Ciekawe ćwiećfinały pobawię się w proroka:

PÓŁFINAŁ

HOLANDIA-WŁOCHY
CHORWACJA-NIEMCY

FINAŁ

HOLANDIA- CHORWACJA

WYGRANA

HOLANDIA


jeżeli mistrzem zostaną Włosi lub Niemcy to normalnie będę zły

Awatar użytkownika
Zbyniu
Posty: 1900
Rejestracja: pt maja 07, 2004 13:34
Lokalizacja: z bródnej dzielnicy ;)

Post autor: Zbyniu » śr cze 18, 2008 10:59

LKS1904 pisze:
jeżeli mistrzem zostaną Włosi lub Niemcy to normalnie będę zły
To po co stawiasz na ich awans do półfinału? :wink:

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Post autor: Czarnych Koszul Fan » śr cze 18, 2008 11:56

Według mnie jedno jest pewne. Na pewno mistrzem nie będzie ani Holandia a ni Portugalia. Obawiam się, że szkopy lub Włochy. Wolę tych drugich.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Post autor: elektryk » śr cze 18, 2008 13:43

A ja mam nadzieję, że Chorwaci, Hiszpanie lub Holendrzy. Reszta gra antyfutbol. Chociaż po cichu mogą wskoczyć Ruscy. Tylko, że stoperów mają coś jak Jop i Bąk.

Awatar użytkownika
7kosa7
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 1202
Rejestracja: śr maja 16, 2007 8:58
Lokalizacja: nikąd

Post autor: 7kosa7 » śr cze 18, 2008 13:53

Chciałbym aby wygrali Holendrzy ale boje się, że nie wejdą do finału bo wyeliminują ich Włosi... a tak łatwo mogli się ich pozbyć i potem ewentualnie grać z Rumunami. :wink:

Myślę, że namieszają Chorwaci mogą się okazać lepsi od Portuglaczyków bo od Niemców to wiadomo, że są ale .....

_Rydz
Posty: 1814
Rejestracja: sob lut 05, 2005 18:45
Lokalizacja: zza krzaka

Post autor: _Rydz » czw cze 19, 2008 7:23

Gra dalej drużyna, którą przed czempionatem stawiałem na najwyższym stopniu podium - Rosja. Być może pójdą na fali Zenita. Szkoda, że ćwierćfinał będzie pojedynkiem dwóch drużyn grających najszybsza piłkę na tych mistrzostwach. Chciałbym taki final widzieć.... No cóż, pozostaje mi wierzyć, ze dzięki podopiecznym pana Hidinga (czy jak się go tam pisze) sporo się wzbogacę :wink:

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Post autor: Czarnych Koszul Fan » czw cze 19, 2008 7:48

Ale Rosja grała!!! Kurdę tak się gra pierwsza drużyna, która się nie cofnęła i zrozumiała sens słów najlepszą obroną jest atak! Ja nie rozumiem dlaczego to tak ciężko wprowadzać w życie. Przecież jeśli się atakuje to:

1)traci się mniej sił niż przy grze obronnej. Patrząc na całość drużyny.
2)na zasadzie przeciwieństwa siły traci przeciwnik
3)oddala się piłkę od własnego pola karnego przez co minimalizuje zagrożenie
4)jak my mamy piłkę to nie mogę mieć jej oni więc chyba logiczne.


Prawda stara jak świat więc o co chodzi? Psychika?

Śwagier
Posty: 1710
Rejestracja: śr sie 23, 2006 14:39
Lokalizacja: Варшава трамвай

Post autor: Śwagier » czw cze 19, 2008 8:28

Holandia-Rosja - szkoda że teraz,stawiam jednak na Holendrów ze wzgledu na doświadczenie

tommy
Posty: 3528
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 22:26

Post autor: tommy » czw cze 19, 2008 10:33

mam nadzieję że mistrzem zostaną Niemcy, a Ruscy szybko wypadną po jakiejś kompromitującej porażce z Holandią, powiedzmy 8:0.

Śwagier
Posty: 1710
Rejestracja: śr sie 23, 2006 14:39
Lokalizacja: Варшава трамвай

Post autor: Śwagier » czw cze 19, 2008 13:01

tommy pisze:mam nadzieję że mistrzem zostaną Niemcy, a Ruscy szybko wypadną po jakiejś kompromitującej porażce z Holandią, powiedzmy 8:0.
Niemcy to akurat ekipa która chyba najmniej zasłużyła na wygraną w turnieju, słabi od kilku lat, poziomem zbliżeni do naszych orłów...

Najładniejsza piłkę gra Holandia, trochę słabiej ale równie dobrze Hiszpania i Chorwacja. Sparwiedliwie aby ktoś z tej trójki wygrał..

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Post autor: elektryk » czw cze 19, 2008 14:41

elektryk pisze:A ja mam nadzieję, że Chorwaci, Hiszpanie lub Holendrzy. Reszta gra antyfutbol. Chociaż po cichu mogą wskoczyć Ruscy. Tylko, że stoperów mają coś jak Jop i Bąk.
No, no widać Ruscy wyciągnęli wnioski i grają jak najdalej od swojego pola karnego. Do przodu grają niegorzej jak Holendrzy.

ODPOWIEDZ