W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Polska, ME

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Post autor: Czarnych Koszul Fan » pt cze 13, 2008 20:39

"Skoro wg ciebie takie karne sie gwizdze to podaj mi kilka przykladow karnych w analogicznych sytuacjach.
Nie powinienes miec problemu bo podobnych starc w polu karnym jest podczas meczu mnostwo. "

Normalnie nie mam co robić tylko będę szukał w internecie zapisów archiwalnych meczy po to żeby podać Ci kilka przykładów. Kurczę trochę realizmu czy Ty myślisz, że ja nie mam co robić? Zresztą po co jakbym nawet wyszukał kilka przykładów to zapewne ktoś zapodałby kilka, gdzie nie odgwizdano faulu. Dla mnie faul był, sędzia miał prawo gwizdnąć ja też bym gwizdnął. Lewandowski wyraźnie trzyma gościa za koszulkę i ściąga go w dół. Tamten trochę przy aktorzył z upadkiem ale zrobiłby tak każdy. Winnych trzeba szukać, gdzie indziej:

1)Po pierwsze trzeba było jebnąć im 2-3 bramki w końcu to nie jest najsilniejsza drużyna a umówmy się jeśli coś chcemy osiągnąć to niestety takie mecze wygrywa się bez wysiłku.

2)Po drugie nie ciągnie się za koszulkę gościa, który nie miał żadnej szansy aby do piłki dojść i to Lewandowski po wysokości lecącej piłki powinien ocenić właściwie i najzwyczajniej w świecie go puścić.

Szczególnie, że bezpośrednio przed tą sytuacją miał miejsce ten incydent z uderzeniem Bąka. Jak na dłoni było widać, że będą prowokować i będą szli na wolnego/karnego. To nie są juniorzy i powinni to widzieć.


PS:Co do sytuacji Rogera to oglądałem to na milion sposobów i też nie rozumiem o czym gadają ludzie, którzy widzą tam spalonego. Gdzie ten spalony był to nie wiem.

keeper
Posty: 1747
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:22
Lokalizacja: b. ładna
Kontakt:

Post autor: keeper » sob cze 14, 2008 10:02

Obejrzyj analizę polskiego Mourinho na polsacie to się przekonasz. Chyba, że sądzisz, że w tym przypadku linię spalonego wyznacza ostatni zawodnik a nie przedostatni jak jest w istocie... :>

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Post autor: Czarnych Koszul Fan » sob cze 14, 2008 12:25

Bramkarz w momencie podania także był za Rogerem więc zasada 2 była spełniona.

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » sob cze 14, 2008 12:46

CKF, chodzi mi o to, ze takie stykowe sytuacje zdarzaja sie kilkanascie razy w meczu. Nawet jezeli sedzia gwizdalby co dwudziesta taka sytuacje mielibysmy kilka karnych w meczu i kilkadziesiat takich karnych w sezonie.

Karny byl ewidentnie z kapelusza i nie rozumiem czemu idziesz w zaparte. Nie pamietam - a ogladam pilke dosc dlugo - choc jednej analogicznej sytuacji gdzie sedzia dalby karnego.
A juz szczegolnie w lidze angielskiej.

Pisza o tym wszedzie w europie, ze sedzia byl kijowy.

Co oczywiscie nie zmienia faktu, ze to byl jeden z gorszych meczu na euro itd.

Dobra, niewazne.
Wygarne ci ta sytuacje kiedys w przyszlosci. Jak dla Polonii bedzie kiedys karny i Ty napiszesz ze z kapelusza to ja ci wtedy odpisze "Takie karne przeciez sie gwizdze, przeciez obronca byl blizej niz pol metra od naszego i chcial mu zabrac pilke" I tam linka do tego temaciku. 8)
Juz nie moge sie doczekac. hihi

jarz

Post autor: jarz » sob cze 14, 2008 14:00

W ogole sporo na tych mistrzostwach kontrowersyjnych decyzji sedziowskich.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Post autor: elektryk » sob cze 14, 2008 19:56

CKF przepisy widzę się kłaniają :lol: . Ewidentny SPALONY przy golu dla nas. Oglądałem ze 30 powtórek i za Chiny nie rozumiem tych co mówią, że nie było offsajdu. Linię spalonego wyznacza albo piłka (tutaj nie zachodzi ten przypadek) albo minmum DWÓCH zawodników broniących. W momencie strzału Saganowskiego najbliżej stał Austriak, potem Roger, bramkarz i Saganowski. 10000000000% spalony!

Karny???
ŻART nie karny! Gość padał jak tylko poczuł ręke na ciele. Rozłożył łapy i leciał na glebę (dlatego wydawało się, że jest ciągnięty) jakby dostał serię z karabinu patrząc przy tym błagalnie na sędziego.Klasyczne padolino. Po c.... kurczył nogi?
Gdybyś zapłacił kilkanaście setek pln-ów jechał pół Europy i zobaczył takiego karniaka przeciw sobie to byś dostał białej gorączki!!
Była to jedyna sytuacja, która nie została pokazana na telebimie stadionowym!! Przypadek? c... nie przypadek. Dobrze wszyscy wiedzieli, że klasyczny wał!

j....ć UEFĘ!!

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Post autor: Czarnych Koszul Fan » sob cze 14, 2008 20:53

no widzisz elektryk ja tam widziałem 2 piłkarzy przed naszym i twierdzę spalonego nie było. Z drugiej strony twierdzę karny był ewidentny. Zatem widać sytuacje były mocno wątpliwe i można było je zinterpretować na różne sposoby.

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » sob cze 14, 2008 21:20

CKF, mam prosbe.

Wez no jeszcze raz obejrzyj obie sytuacje, ale tym razem na trzezwo.
Moze sprawa sie wyjasni :)

pionek
Posty: 723
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 7:12
Lokalizacja: Tu i tam

Post autor: pionek » sob cze 14, 2008 21:24

Czarnych Koszul Fan pisze:no widzisz elektryk ja tam widziałem 2 piłkarzy przed naszym i twierdzę spalonego nie było. Z drugiej strony twierdzę karny był ewidentny. Zatem widać sytuacje były mocno wątpliwe i można było je zinterpretować na różne sposoby.
Albo masz kiepski wzrok.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Post autor: elektryk » sob cze 14, 2008 22:09

CKF dla mnie w obydwu sytuacjach nie ma żadnych kontrowersji. Pierwszy był ewidentny błąd sedziego liniowego a drug ewidentna drukarnia. Może chciał się zrehabilitować za ten błąd? Napisałem przeca, że nawet nie dali ripleja ;) na telebimie stadionowym z tego upadku. To mnie utwierdza w przekonaniu, że musiał być druk. Nie mogło dwóch gospodarzy odpaść po dwóch meczach!

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Post autor: Czarnych Koszul Fan » ndz cze 15, 2008 8:07

"Wez no jeszcze raz obejrzyj obie sytuacje, ale tym razem na trzezwo.
Moze sprawa sie wyjasni"

No chyba nie bardzo to coś da. Do wczoraj żona upierała się, że karnego nie było. Wczoraj obejrzała sobie powtórkę na youtubie. Niestety po obejrzeniu zdanie zmieniła, karny był. Myślę, że czym dalej będziemy w to brnąć tym coraz więcej osób dostrzegało będzie tam faul.


PS:Co do spalonego to oglądam, oglądam i sytuacja nie jest jasne. Sędzie liniowy stoi w rogu więc jeśli farbowany by wystawał to podniósłby chorągiewkę. Szczególnie, że jest przecież cały czas lansowana teza, że sędzia gwizdał po gospodarsku a tu co nagle promocja?

Awatar użytkownika
kozlorf
Posty: 5566
Rejestracja: pt mar 10, 2006 0:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kozlorf » ndz cze 15, 2008 8:21

Czarnych Koszul Fan pisze:Szczególnie, że jest przecież cały czas lansowana teza, że sędzia gwizdał po gospodarsku a tu co nagle promocja?
Bo główny, nawet jakby bardzo chciał gwizdnąć spalonego, to nie może, o ile liniowy go nie pokaże.

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Post autor: Czarnych Koszul Fan » ndz cze 15, 2008 8:25

"Bo główny, nawet jakby bardzo chciał gwizdnąć spalonego, to nie może, o ile liniowy go nie pokaże."

Nie będę się spierał bo może przeoczyłem jakąś zmianę w przepisach. Za moich czasów główny mógł zmienić decyzję liniowego i gwizdnąć coś czego nie pokazuje lub na przykład pokazuje według niego źle (kierunek autu, był/nie był rożny itp).


PS:Tak na marginesie to już Racing szuka jelenia na Smolarka. Mam szczerą nadzieję, że po powrocie do domu nie zwolnią Leo. Dobry czy niedobry ale małymi kroczkami jednak idziemy we właściwym kierunku. Facet nie mógł osiągnąć nic więcej mając szrot za materiał ludzki. Nam kurdę potrzeba nowego pokolenia piłkarzy. Swoją drogą to czas zacząć coś z tym fantem robić bo tacy Czesi na przykład są lepsi a warunki mają podobne więc coś tu nie gra.

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » ndz cze 15, 2008 9:25

Wydaje mi sie, ze glowny poze podejmowac decyzje autonomicznie. Moze nie uznac spalonego pokazanego przez liniowego, moze tez gwizdnac nawet jesli liniowy nie pokaze.

Pamietam taka sytuacje chyba z europejskich pucharow, ze glowny gwizdnal spalonego z wlasnej inicjatywy. I komentatorzy go chwalili, ze dobrze zrobil.
Ale to bylo ze 2 sezony temu, wiec od tego czasu cos moglo sie zmienic.

Niewazne.
Tak czy inaczej nie dogadamy sie w kwestii tego karnego ktorego nie bylo, nie uda nam sie porozumiec w sprawie gola ktory byl ze spalonego. Dalsza dyskusja to bedzie wylacznie dublowanie opinii i rozmywanie tematu. Tak wiec sugeruje zakonczyc rozkminke.

Obelix
Posty: 6898
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » ndz cze 15, 2008 18:58

Tak się czepiacie tego sędziego, a to przecież dzięki niemu - i tylko dzięki niemu - mamy szansę na wygraną z Chorwacją (i nawet, nie daj Boże, na awans...). Popykamy sobie z rezerwami i kto wie, czy nie będzie (jakimś cudem) np 4:2 po kiepskim meczu, który Chorwaci potraktują jak sparing (stawiam na dużo goli, bo wszyscy znamy nasz potencjał w obronie).

Wiem, że ich rezerwy (w ogólnej formie zespołu z meczu z Niemcami) też są pewnie lepsze od naszego 1 składu, ale oni pewnie zagrają pierwszy raz w takim zestawieniu, zatem chyba można ich jakoś tam opykać?

A gdyby Webb nie podyktował tego karnego? Pewnie by nas Kroaci roznieśli, bo potrzebny by im był remis, żeby nie wpaść na Portugalię.

Trzymajmy tylko kciuki za Niemców, żeby tam nie było jakiegoś cudu. Nie wiem, jak Wy, ale ja nie chcę patrzeć na Jopa, jak biega za Ronaldo :lol: :wink:

Raz już przeżyłem taki "cudowny" awans z grupy, w roku 1986 - i dziękuję uprzejmie, postoję :wink:
Czarnych Koszul Fan pisze:Nam kurdę potrzeba nowego pokolenia piłkarzy. Swoją drogą to czas zacząć coś z tym fantem robić bo tacy Czesi na przykład są lepsi a warunki mają podobne więc coś tu nie gra.
To chyba Sedlaczek opowiadał, że za jego czasów juniorskich jak grali z polskimi drużynami to ich stoperzy kiwali naszych napastników?
To chyba Liczka mówił, że polski, dorosły piłkarz ma wiedzę o taktyce na poziomie czeskiego 15-latka?
To chyba tylko u nas dzieci od 9 roku życia grają normalną ligę, dzięki czemu z 3 treningów w tygodniu 2 są krótsze i ulgowe (w poniedziałek, bo zmęczenie po meczu i w piątek, bo trzeba się szykować na mecz)?
Ech, można by tak długo... :cry:

Awatar użytkownika
kozlorf
Posty: 5566
Rejestracja: pt mar 10, 2006 0:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kozlorf » ndz cze 15, 2008 19:09

Obelix pisze:Trzymajmy tylko kciuki za Niemców, żeby tam nie było jakiegoś cudu.
Tam, to akurat musi być jakiś cud...

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Post autor: Czarnych Koszul Fan » ndz cze 15, 2008 19:45

"To chyba Liczka mówił, że polski, dorosły piłkarz ma wiedzę o taktyce na poziomie czeskiego 15-latka?
To chyba tylko u nas dzieci od 9 roku życia grają normalną ligę, dzięki czemu z 3 treningów w tygodniu 2 są krótsze i ulgowe (w poniedziałek, bo zmęczenie po meczu i w piątek, bo trzeba się szykować na mecz)? "

Tu racja faktycznie nie pamiętam zbyt wielu zajęć taktycznych. Co do treningów w poniedziałek i piątek masz rację ale tu akurat jest jedno ale. My mieliśmy tych treningów w sumie 7 w tygodniu. Poniedziałek to faktycznie rozruch po meczowy jakiś tam basen i takie pierdoły, we wtorek 2 treningi, środa 1, czwartek 2 i piątek przedmeczowy rozruch.

PS:Nie wszędzie sprawdzałem ale według mojej wiedzy na zachodzie, tudzież u sąsiadów także każda kategoria wiekowa rozgrywa ligę więc nie wiem o co chodzi bez ligi to by nie miało sensu. Za to taktyka to fakt potrzebne tak jak pozostałe elementy w stylu gimnastyki, rozciągania, techniki biegu i takie tam. Zresztą wszystkie nie znam mogę tylko wypowiedzieć się o tym co widziałem. Zatem tak z moich obserwacji to do jakiegoś 15-16 roku Kluby polskie są potęgą. Na wszelkich turniejach zagranicznych obce Kluby są często rozbijane w puch. Polacy dominują jeśli chodzi o wyszkolenie techniczne, przygotowanie fizyczne (podkreślam piszę jedynie o swoich doświadczeniach i tym co widziałem). Potem to wszystko gdzieś zanika i nagle ci, którzy zbierali baty leją nas nie wiem dlaczego?


PS2:Od razu uprzedzam pytanie. Tak nie widać tej dominacji w grze reprezentacji U-14, U-15, U-16. Podczas tych wszystkich lat przekonałem się, że ludzie, którzy tam grają często i gęsto nie są najlepszymi w swojej kategorii wiekowej. To po prostu gra interesów na zasadzie kto ma jakie kontakty (trenerzy klubowi, reprezentacji miast lub makroregionów) i potrafi wcisnąć swoich. Często wybiera się najmocniejszych fizycznie tak zwanych koni do biegania a to wiadomo w piłce nie wszytko.

Obelix
Posty: 6898
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » ndz cze 15, 2008 21:48

Według mojej wiedzy na Zachodzie dzieciaki nie grają ligi chyba aż do 12 roku życia. Mają po 3-4 pełne jednostki treningowe w tygodniu i kilkudniowy turniej raz na miesiąc (zamiast jednego meczu ligowego co tydzień). Wychodzi im per saldo tyle samo meczów, co u nas, ale za to można spokojnie trenować, bez tej ligowo-meczowej napinki i parcia na wynik kosztem spokojnego szkolenia. A ten okres (9-12 lat) bywa decydujący, jeśli chodzi o kształtowanie techniki.

Akurat nie wiem, jak jest to rozwiązane w Czechach, ale sądząc po ich wynikach...

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Post autor: elektryk » ndz cze 15, 2008 22:08

Apropo Czechów. Dziś przeszli samych siebie. W kontekście EMŚ zaczynających się już niebawem cieszę się, że dali dupy. Sporo czasu minie zanim się pozbierają po tym ciosie. Możecie nie wierzyć ale kilka minut przed golem na 1-2 pomyślałem, że jeszcze może być ciekawie, bo lecą kondycyjnie na ryj.
A coś czuję, że z naszej grupy wyjdzie...Austria.

Scandal
Posty: 287
Rejestracja: czw maja 17, 2007 10:47
Lokalizacja: Dziewczyna z Mokotowa, Chłopak z Żoliborza-Komety

Post autor: Scandal » pn cze 16, 2008 0:35

...Angielscy bukmacherzy przewidzieli taką możliwość i wycenili awans Polaków przy takim układzie na tysiąc sto siedemdziesiąt funtów za każde dziesięć postawionych.

Kod: Zaznacz cały

http://sport.onet.pl/0,1248765,1492908,artspons.html
No Panowie okazja dla prawdziwych patriotów stawiamy 1000 funtow i mamy
117 tys. 117 do jednego to wiele razy większe prawdopodobieństwo niż w totka w którego gra tak wielu.
Jak ktoś wygra to na priva zapraszam :)

tommy
Posty: 3528
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 22:26

Post autor: tommy » pn cze 16, 2008 7:39

baty będą, baty....z Chorwatami

Awatar użytkownika
kozlorf
Posty: 5566
Rejestracja: pt mar 10, 2006 0:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kozlorf » pn cze 16, 2008 8:54

pk pisze:Niewazne.
Tak czy inaczej nie dogadamy sie w kwestii tego karnego ktorego nie bylo, nie uda nam sie porozumiec w sprawie gola ktory byl ze spalonego.
W tej drugiej kwestii może być o tyle łatwiej się dogadać, że sędzia Łeb sam już przyznał, że nie powinien gola uznać, bo był spalony... CKF?

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Post autor: Czarnych Koszul Fan » pn cze 16, 2008 9:58

Wiem, że się przyznał. Ale sytuacja jest bardzo zawiła. Saganowski strzelał a nie podawał. Roger nie absorbował uwagi bramkarza zatem nie jest to jasne. Natomiast jeśli przyznaje się do błędu to ok pomyliłem się spalony był. Czy to automatycznie znaczy, że skoro nie przyznał się do pomyłki przy karnym to w tej sytuacji karny był?

Jersy
Posty: 2948
Rejestracja: pt maja 23, 2003 20:01
Lokalizacja: Piaski

Post autor: Jersy » pn cze 16, 2008 10:22

Spalony był ewidentny, nie ma różnicy czy Saganowski strzelał czy podawał. Tyle że to nie wina Webba tylko liniowego!!!

Właśnie wróciłem z Austrii, tam też jadą po Webbie strasznie. Za co? Za to, że uznał nam gola i nie odgwizdał karnego bo faulu Golańskiego. Oczywiście dla nich faul z 92. minuty był oczywisty.

Awatar użytkownika
kozlorf
Posty: 5566
Rejestracja: pt mar 10, 2006 0:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kozlorf » pn cze 16, 2008 10:32

Ja to geneneralnie mam gdzieś kto to jest Webb i co on ma do nas czy innych Austriaków.

Natomiast uważam, że już najwyższy czas podnieść larum co do twardogłowości władz FIFA/UEFA co do wprowadzania nowinek technicznych do pracy sędziów, począwszy od wykorzystania zapisów video. Choć to mi się nie wydaje konieczne, jeżeli już teraz działa to cuś p.t. Castrol Performance Index, które zapisuje pozycję piłkarza w dowolnej sekundzie meczu, a potem liczy ile przebiegł i z jaką prędkością, to nie ma absolutnie problemu, żeby zastosować to nawet do automatycznego stwierdzania, czy był spalony, czy nie - możnaby wtedy nawet wyeliminiować liniowych.

Co do Webba, to może tyle tylko, że gdyby dostał wpierdol, najlepiej i od Polaków i Austriaków, to ktośby w końcu pomyślał, gdzie tkwi problem.
Ostatnio zmieniony pn cze 16, 2008 10:46 przez kozlorf, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ