W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Lokalizacja Stadionu Narodowego

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3645
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Post autor: Peter » czw lis 01, 2007 14:56

Chyba nikt w dyskusji jeszcze nie podjął wątku, że HGW ma ch. do gadania w sprawie gruntów wokół X-lecia, bo są to grunty Skarbu Państwa. Rzuciła ona pomysł, by stadion był w Łomiankach (a zaraz potem, że Wawer, że Służewiec, że HGW gdzie), gdzie grunt można by tanio kupić po uzyskaniu kasy ze sprzedaży X-lecia pod apartamentowce. Tylko że zapomniała dodać, że ta kasy by poszła do Skarbu Państwa, które z niby jakiej racji miałoby kupować dla miasta działkę. I to w Łomiankach? Pani prezydent to chyba o rozwój Warszawy powinna dbać, a nie o rozwój Łomianek.
A kiedyś jeszcze mówiła (w opozycji do Marcinkiewicza), że miasto nic nie powinno dokładać do budowy Narodowego, bo to grunty Skarbu Państwa.
Teren wyścigów na Służewcu przegrywa pod każdym względem z X-lecia: do tego drugiego można dojechać busem, tramwajem, koleją, a będzie też metro. Na Służewiec są 3 busy z Wilanowskiej w stronę Piaseczna, 136 z Ursynowa na Młynów oraz pętla dla 3 linii tramwajowych. Wjazd dla samochodów jest tylko jak się jedzie Puławską w stronę Piaseczna, bo na środku jest pas zieleni nie do sforsowania przez bliskość estakad. Nad X-lecia jak już Alien_KSP zauważył pracowali już urbaniści, a samo zrobienie ekspertyz zajmuje masę czasu.
kozlorfowy pomysł ze stadionem Hutnika jest całkowice chybiony bo daleko, bo mały teren, bo dojazd kiepski, a zaraz obok tego jest nawet nie Las Bielański (niemożliwe do zrobienia czegokolwiek tam, choćby puszczenie autobusu do UKSW czy zrobieniu wjazdu od Wisłostrady, bo ekonaziści blokują), a Cmentarz Włoski.
HGW przez tą swoją dziecinną ruletkę z miejscami budowy nowego stadionu tylko się kompromituje.

I jeszcze jedno:
tommy pisze:z tego co wiem to oni mają tam w Kijowie niezly burdel (obok stadionu ma powstać dom handlowy, na co UEFA mówi stanowcze nie ze względów bezpieczeństwa, a właściciel terenu mówi żeby się pierdolili bo on z budowy centrum nie zrezygnuje).
i z tego co czytałem jeżeli nie załatwią tego w tym tygodniu to Euro idzie się j....ć do Włoch.
Większe brednie to chyba można tylko od pani prezydent w sprawie stadionu usłyszeć.

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3645
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Post autor: Peter » czw lis 01, 2007 15:54

Widać sama PO uznała, że to zamieszanie za bardzo jej nie służy i wreszcie poszli po rozum do głowy, czyli planem A jest budowa Narodowego na obok X-lecia http://www.sport.pl/sport/1,65025,4630412.html
Oby tylko przypadkiem nie przyszło komuś do łba nazwać go im. Kazimierza Deyny :x

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Post autor: elektryk » pt lis 02, 2007 0:24

Peter pisze:Widać sama PO uznała, że to zamieszanie za bardzo jej nie służy i wreszcie poszli po rozum do głowy, czyli planem A jest budowa Narodowego na obok X-lecia http://www.sport.pl/sport/1,65025,4630412.html
Oby tylko przypadkiem nie przyszło komuś do łba nazwać go im. Kazimierza Deyny :x
Nazwą go nazwiskiem kolegi z PO. Czyli imienia Romana Koseckiego wybitnego reprezentanta :lol: . A że zamieszanie nie służy i się bufetowa wycofuje? No cóż jeszcze dwa lata trzeba będzie mydlić wyborcom oczy. Dopóki Donald prezydentem nie zostanie...Dopiero potem góra będzie mogła spokojnie kręcić lody...Ciekawe czy w niedzielę koalicjant Pawlak wycofa się ze stwierdzenia, że Warszawa jest już dopieszczona i nie potrzeba w niej budować Narodowego. Tak jak to powiedział przed tygodniem. A jakoś wyborcy PO z Warszawy nie podnieśli lamentu wobec tych słów tak jak krzyczeli na Leppera i Romana. Moim zdaniem słowa Pawlaka są taką samą kompromitacją jak słowa Leppera o zgwałceniu prostytutki.

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3645
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Post autor: Peter » pt lis 02, 2007 1:20

Wiesz, Bronson obiecał odszczekać słowo o politycznej korupcji (pierwsza strona tematu "Wybory 2007") jeśliby ktoś poza Mężydłą przeszedł z PiS do PO, a zrobili to jeszcze Sikorski, Borusewicz i Marcinkiewicz list w media puścił. Widać to basenji, pies, który nie szczeka, więc nie spodziewam się lamentu po tych najgłośniej krzyczących zwolennikach PO. Ale spoko, ja pamięć w miarę dobrą mam i przy okazji wyborów samorządowych nie zapomnę sporządzić listy sukcesów, zaniedbań i porażek rządów HGW.

tommy
Posty: 3528
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 22:26

Post autor: tommy » pt lis 02, 2007 1:41

ja bym chciał żeby w Wawie było tak jak w Mediolanie, Monachium, Rzymie [nie wiem jak to jest np. w Turynie] i pewnie paru innych miastach...jeden zajebisty stadion służący dwóm najwiekszym drużynom w mieście plus Kadrze Narodowej.
taniej by wyszło utrzymanie takiego obiektu dla obydwu Klubów, ktory byłby wykorzystywany przez prawie cały rok a nie stał przez tydzień-dwa bez niczego [Liga+Puchar Ekstraklasy+Puchar Polski+Mecze Repry]

kontrowersyjny pomysł, ale zawsze jakiś. a dwa pozostałe boiska możnaby wykorzystywać do rozgrywania meczów rezerw (Młodej Ekstraklasy) i jako obiekty treningowe. w ten sposób powstałaby chyba niezłe zaplecze piłkarskie w Warszawie. wtedy rzeczywiście możnaby zostawić bieżnie lekkoatletyczną na K6, poszerzyć w jakiś sposób Saharę.
mnie sie wydaje że powoli do tego władza miejska dąży.
Ostatnio zmieniony pt lis 02, 2007 1:53 przez tommy, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3645
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Post autor: Peter » pt lis 02, 2007 1:47

Torino gra chyba na Municipale, czyli miejskim, a na Juventus na Delle Alpi dojeżdżają wszyscy z okolicznych wiosek :) Ale powiedz, na co nam (Polonii, ale Legii tak samo) stadion na 70 tysiów czy 55 jak ostatnio minister Jakubiak rzekła? Jak sobie to wyobrażasz? Jeden stadion w mieście na kilkadziesiąt tysięcy, a następny w kolejności to stadion Gwardii czy Okęcia na 1-2 tysiące?

Marianesco
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 821
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 9:05

Post autor: Marianesco » pt lis 02, 2007 13:26

Niestety lufa z pistoletem o nazwie EURO 2012 tkwi przy skroniach naszych władz. I niestety pewnie nie zrobimy nic porządnie a tylko dlatego aby coś bylo i broń boże aby nie było kompromitacji.
Jestem zdecydowanie za tym aby narodowy stadion nie powstawał w
centrum ale gdzieś na obrzeżach Warszawy.
1.) Dało by to znacznie większe szanse i swobodę odnośnie koncepcji architektonicznej
2.) logistycznie nie paraliżowało by calego centrum w momentach wielkich rozgrywanych tam wydarzeń.
3.) Za srodki ze sprzedaży lub dzierzawe działek pod inwestycje ze stadionu Xlecia miasto/panstwo mogloby wybudowac taki kompleks sportowy którego świat świat by nam długo zazdroscił.
4.) na obecnym terenie proponowałbym inwestycje komercyjne i wyższej użyteczności publicznej a nie olbrzymi kompleks optymalnie wykorzystywany tylko kilka razy w roku. Byłaby z tego kasa dla miasta i wiecej korzysci dla mieszkańców. A tak to beda tylko koszty utrzymania czegoś takiego w centrum miasta.

Nie dziwię się ze Hanka kombinuje w koncu jest ekonomistką i tymi kryteriami głównie mysli i uważam że ma racje.
Ale nie wierze że to się uda - spust EURO 2012 już odciągnięty - przynajmniej jeżeli już tam to aby to zrobili naprawde porządnie i z głową.

Marian esco

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3645
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Post autor: Peter » pt lis 02, 2007 16:56

Na terenach wokół X-lecia jest wystarczająco dużo miejsca na dowolną koncepcję architektoniczną zwłaszcza, że teren ten jest mniej więcej tej samej wielkości, co Wyścigi. A że jest tak duży, to starczy tam miejsca i na inwestycje komercyjne i na obiekty wyższej użyteczności publicznej. Życie miasta nie powinno uciekać z Centrum! Swego czasu Hanka również kwestionowała zasadność budowania Centrum Nauki 'Kopernik' nad Wisłą, bo lepiej wg. niej byłoby teren sprzedać pod apartamentowce. To samo słyszeliśmy teraz, to już jakaś mania.

Jasiu
Posty: 2017
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 11:29
Lokalizacja: z mamusi
Kontakt:

Post autor: Jasiu » ndz lis 04, 2007 17:31

Ja myślę, że stadion na służewcu to genialny pomysł.
Są to wielkie tereny, na którym można postawić stadion i parking na wymaganych 50 tys. miejsc. Jak stadion bdzie na Pradze każdy mecz bądź większy koncert sprawiłby, że Warszawa stanęłaby w korkach. Przy Służewcu jest metro i duża szeroka remontowana Puławska. Stadion dziesięciolecia jest zbudowany na gruzach warszawy. To wszystko ledwo stoi. Nie będzie można zmodernicować stadionu Xlecia, tylko rozwalić wszystko w piz.u, wywieść gruz i zacząć wszystko stawiać od podstaw (od parkingów) <- czyli do pierwszego wbicia łopaty ucieka kupa bezsensownego czasu.
Wszystkie stadiony świata są na granicach mista... Nie wiem gdzie była Jakibiak, że mówi o stadionach w centrum miasta. Chyba w Raszynie... (1 stoi tak stoi w Portugalii (jeden))
Ziemie, gdzie teraz stoi stadion X lecia są tak pioruńsko drogie, że jak się je sprzeda to spokojnie można wybudować stadion. Co jak co, ale Gronkiewicz na kasie się zna...

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3645
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Post autor: Peter » ndz lis 04, 2007 18:52

Jasiu, jeszcze raz Ci to spokojnie wytłumaczę:
Jasiu pisze:Ja myślę, że stadion na służewcu to genialny pomysł.
Ty uważasz, że Służewiec to genialne miejsce, ale sama Hanka już tak nie uważa. Już się z tego wycofała rakiem mówiąc, że te wszystkie propozycje to były tak na wszelki wypadek.
Jasiu pisze:Są to wielkie tereny, na którym można postawić stadion i parking na wymaganych 50 tys. miejsc.
Tereny na Pradze są około tej samej wielkości. Lepsze wrogiem dobrego. I skąd wytrzasnąłeś te wymagane 50 tysięcy miejsc parkingowych? Z programu PO? Jak sam stadion będzie miał 55 tysięcy (obecna wersja), to kto zakłada, że każdy przyjedzie na niego samochodem i nikogo ze sobą nie weźmie?
Jasiu pisze:Jak stadion bdzie na Pradze każdy mecz bądź większy koncert sprawiłby, że Warszawa stanęłaby w korkach. Przy Służewcu jest metro i duża szeroka remontowana Puławska.
Przy Służewcu nie ma metra. Trzeba jechać parę przystanków z Wilanowskiej lub walić z buta z Ursynowa lub Służewa. Metro to ma być na Pradze przy stadionie. Już pisałem powyżej (naprawdę, sprawdź!), że nie da się obecnie wjechać na teren Wyścigów Puławską od strony Piaseczna. Nie da się i już, a przejazdu nie da się zrobić ze względu na płynność ruchu. Wsiądź sobie w 709 czy inną linię na Piaseczno, wysiądź na przystanku 'Wyścigi' i obejrzyj teren.
Jasiu pisze:Stadion dziesięciolecia jest zbudowany na gruzach warszawy. To wszystko ledwo stoi. Nie będzie można zmodernicować stadionu Xlecia, tylko rozwalić wszystko w piz.u, wywieść gruz i zacząć wszystko stawiać od podstaw (od parkingów) <- czyli do pierwszego wbicia łopaty ucieka kupa bezsensownego czasu.
A może powinieneś mieć jakąś wiedzę zanim się zaczniesz wypowiadać w temacie? Obecny plan (chyba od miesiąca) jest taki, że stadion ma powstać obok X-lecia, czyli nie ma mowy o żadnej wywózce gruzów. Nie przed EURO.
Jasiu pisze:Wszystkie stadiony świata są na granicach mista... Nie wiem gdzie była Jakibiak, że mówi o stadionach w centrum miasta. Chyba w Raszynie... (1 stoi tak stoi w Portugalii (jeden))
A byłeś na wszystkich stadionach świata? W dużych miastach (pow. 500 tys.) gdzie ja byłem wygląda to tak: w Sztokholmie są w mieście (Djurgården, choć stary, Hammarby, Råsunda - a mają budować nową, 600 metrów od starej, też w mieście), Praga tak samo, w Poznaniu też nie budują tego na obrzeżach, tylko tam gdzie był (również Kraków).
Jasiu pisze:Ziemie, gdzie teraz stoi stadion X lecia są tak pioruńsko drogie, że jak się je sprzeda to spokojnie można wybudować stadion. Co jak co, ale Gronkiewicz na kasie się zna...
Już ci Kosecki ostatnio wytłumaczył, że te tereny do zawsze były przeznaczone na sport i on by wolał stadion na Pradze. A kasa by poszła do Skarbu Państwa, a nie do kasy miejskiej. Już to tłumaczyłem, więc przejrzyj temat jeszcze raz.

Jasiu
Posty: 2017
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 11:29
Lokalizacja: z mamusi
Kontakt:

Post autor: Jasiu » ndz lis 04, 2007 19:35

Tylko szkada, że pominąłeś fragment mojej wypowiedzi mówiący, że Warszawa będzie stała przy jakieś imprezie jeśli stadion będzie na Pradze.
Jasne, że Służewiec nie jest tuż przy metrze, ale komunikacj będzie dużo prostrza w czasie meczu, koncertu niźli stadion miałby być na Pradze

Nie wiem jak jest w Sztokcholmie. Wiem jak jest w Londynie, Barcelonie, Mediolanie, Paryżu, Pradze (jeśli twoim zdaniem stadion w Pradze jest w centrum propnuję przestudiowanie mapki). To samo stadion Lecha, który jest w spory kawał od centrum Poznania (również zapraszam do map).

Parking wziąłem w przepisów UEFA.
mogłem się pomylić ale w każdym bądź razie trzeba będzie zbudować parking duży :)

Widziałem obecny plan i widziałem jak na miejscu Stadionu X lecia widnieje hala sportowa... więc oświeć mnie. Będzie budowany cały kompleks sportowy, czy połowa a ta hala jest dla picu :wink:

I na koniec...
to, że "Hanka" nie podziela mojego zdania na Służewcu to jej sprawa. Ja mówię swoje zdanie i proszę nie mów Mi co powiedział Kosecki, Gronkiewicz czy ktokolwiek inny. Mówię swoje zdanie na ten temat. I moim zdaniem stadion X lecia to pomysł totalnie z dupy. Jedyny plus stadiony X lecia, to duże tereny, których jest od cholery w innych punktach Warszawy - to wszystko.

A Pani Jakubiak, po jej wypowiedzi na temat "przeniesienia stadionu" jedynie co może zorganizować to kinderbal dla 5 osób... i w dodatku cholernie nudny

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3645
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Post autor: Peter » ndz lis 04, 2007 20:10

Jasiu pisze:Tylko szkada, że pominąłeś fragment mojej wypowiedzi mówiący, że Warszawa będzie stała przy jakieś imprezie jeśli stadion będzie na Pradze.
Uznałem go za niegodnym polemiki :P Kiedy były koncerty na Służewcu, to na własnym osiedlu nie dało się zaparkować, czy choćby nie nie wjechać, a wiem, bo mieszkałem blisko. A czy będą korki wokół stadionu? Z mostów blisko X-lecia, to na Poniatoszczaku korków na ogół nie ma, mimo, że to bardzo ruchliwa trasa. Nie sądzę, by to się miało jakoś radykalnie zmienić. Świętokrzyskim za często nie jeżdżę, a na Średnicowym korków nie ma nigdy ;)
Jasiu pisze:Jasne, że Służewiec nie jest tuż przy metrze, ale komunikacj będzie dużo prostrza w czasie meczu, koncertu niźli stadion miałby być na Pradze
Nie, prostsza będzie na Pradze. Dużo autobusów, dużo tramwajów, kolej, metro.
Jasiu pisze:Nie wiem jak jest w Sztokcholmie. Wiem jak jest w Londynie, Barcelonie, Mediolanie, Paryżu, Pradze (jeśli twoim zdaniem stadion w Pradze jest w centrum propnuję przestudiowanie mapki). To samo stadion Lecha, który jest w spory kawał od centrum Poznania (również zapraszam do map).
No nie powiesz mi, że spartańska Letná jest taki kawał od Centrum. Tyle chyba, co Stary Mokotów. Z Poznaniem chyba analogicznie. A czemu pominąłeś Kraków? Mówię Ci, że budowanie stadionów daleko od centrum miasta nie jest regułą.
Jasiu pisze:Widziałem obecny plan i widziałem jak na miejscu Stadionu X lecia widnieje hala sportowa... więc oświeć mnie. Będzie budowany cały kompleks sportowy, czy połowa a ta hala jest dla picu :wink:
Zgadza się, hala sportowa. I to w środku, a nie zamiast. Ale my cały czas mówimy o stadionie. Nie wiem, czy hala będzie budowana równocześnie ze stadionem, czy jest po prostu częścią większej całości która kiedyś tam powstanie. Sam stadion ma być obok (to aktualna wersja).
Jasiu pisze:I na koniec...
to, że "Hanka" nie podziela mojego zdania na Służewcu to jej sprawa. Ja mówię swoje zdanie i proszę nie mów Mi co powiedział Kosecki, Gronkiewicz czy ktokolwiek inny. Mówię swoje zdanie na ten temat. I moim zdaniem stadion X lecia to pomysł totalnie z dupy. Jedyny plus stadiony X lecia, to duże tereny, których jest od cholery w innych punktach Warszawy - to wszystko.
A powiedz, sam wymyśliłeś ten Służewiec, czy może zostałeś entuzjastą tej koncepcji po tym jak pani prezydent rzuciła pomysł by tam stadion budować? Bo jeśli to drugie, to informuję, że pomysłodawcy sami wycofali się ze swojego pomysłu uważając, że tereny na Pradze są jednak lepsze.
Jasiu pisze:A Pani Jakubiak, po jej wypowiedzi na temat "przeniesienia stadionu" jedynie co może zorganizować to kinderbal dla 5 osób... i w dodatku cholernie nudny
Której wypowiedzi o przeniesieniu stadionu? Ja pamiętam, że to pani prezydent chciała przenosić, a pani minister to tylko chce postawić stadion obok X-lecia, a nie zamiast. I nie wiem czy kinderbale są nudne, nie bywam.

Pilit
Posty: 765
Rejestracja: śr gru 10, 2003 9:44
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Post autor: Pilit » ndz lis 04, 2007 20:29

Jasiu pisze:Ja myślę, że stadion na służewcu to genialny pomysł.
Są to wielkie tereny, na którym można postawić stadion i parking na wymaganych 50 tys. miejsc. Jak stadion bdzie na Pradze każdy mecz bądź większy koncert sprawiłby, że Warszawa stanęłaby w korkach. Przy Służewcu jest metro i duża szeroka remontowana Puławska. Stadion dziesięciolecia jest zbudowany na gruzach warszawy. To wszystko ledwo stoi. Nie będzie można zmodernicować stadionu Xlecia, tylko rozwalić wszystko w piz.u, wywieść gruz i zacząć wszystko stawiać od podstaw (od parkingów) <- czyli do pierwszego wbicia łopaty ucieka kupa bezsensownego czasu.
Wszystkie stadiony świata są na granicach mista... Nie wiem gdzie była Jakibiak, że mówi o stadionach w centrum miasta. Chyba w Raszynie... (1 stoi tak stoi w Portugalii (jeden))
Ziemie, gdzie teraz stoi stadion X lecia są tak pioruńsko drogie, że jak się je sprzeda to spokojnie można wybudować stadion. Co jak co, ale Gronkiewicz na kasie się zna...
Zauważ że na stadion dziesięciolecia przyjeżdżały i przyjażedżają tysiące osób robić zakupy, i jakoś się nie słyszy o korkach w tej okolicy (gigantycznych). Zaopatrzenie też tam dojeżdża, dzień w dzień.
Służew - metro jest 1 km oddalone, linie autobusowe praktycznie nie występują, tramwaj kończy się jakieś 300 metrów wcześniej, a do najbliższych torów trasy radomskiej też nie jest blisko.
Bufetowa strzeliła gigantycznego farmazona, teraz nie ma pomysłu jak się z tej głupoty wykręcić. Próbuje teraz zwalić wszystko na ministerstwo sportu, bo to ono odpowiada za organizację EURO.
Wartość ziemi - mówi - tylko zapomniała powiedzieć ze plan zagospodarowania przestrzennego nie pozwala tam stawiać budynków mieszkaniowych, tylko sport i rekreacja.

Na koniec mała konkluzja - żyd sklepikarz jest bardziej rozżutny aniżeli ona. To jest takie małe skompiradło które na nic nie będzie chciało dać kasy.

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3645
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Post autor: Peter » ndz lis 04, 2007 20:32

Nie no, na stadion Polonii obiecała, że da. Na Legię i na parę mostów też. Jednak 1 rok (choć uważam, że absolutnie nic w nim nie zrobiono w mieście z Hanki inicjatywy), to trochę wcześnie by oceniać. Poczekamy, zobaczymy.

Pilit
Posty: 765
Rejestracja: śr gru 10, 2003 9:44
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Post autor: Pilit » ndz lis 04, 2007 20:37

Peter pisze:Nie no, na stadion Polonii obiecała, że da. Na Legię i na parę mostów też. Jednak 1 rok (choć uważam, że absolutnie nic w nim nie zrobiono w mieście z Hanki inicjatywy), to trochę wcześnie by oceniać. Poczekamy, zobaczymy.
Też bym chciał aby dała, ale nie jestem do tego przekonany.
Już jest bajzel z Puławską, a to dlatego, że nie chce dać więcej kasy a przetargi wygrywają firmy które wiedzą że się w terminach nie wyrobią, bo kontrakt nie potryje poniesionych przez nie nakładów.

Jasiu
Posty: 2017
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 11:29
Lokalizacja: z mamusi
Kontakt:

Post autor: Jasiu » ndz lis 04, 2007 20:42

Pilit nie porównaj zakupów o 6:00 rano
z meczem piłkarskim w godzinach szczytu. A jak chcesz już porównywać sprawy zakupowe z tłokiem, zobacz co się dzieje pod Arkadią w niedzielę koło 17:00...

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3645
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Post autor: Peter » ndz lis 04, 2007 20:58

Akurat o 6 rano to się do szczyt zbliża. A wiesz dlaczego pod Arkadią korki są? Bo nie ma tam przejść podziemnych jak pod rondem Waszyngtona. Sprawa się rozwiązuje.

Pilit
Posty: 765
Rejestracja: śr gru 10, 2003 9:44
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Post autor: Pilit » ndz lis 04, 2007 20:59

Jasiu pisze:Pilit nie porównaj zakupów o 6:00 rano
z meczem piłkarskim w godzinach szczytu. A jak chcesz już porównywać sprawy zakupowe z tłokiem, zobacz co się dzieje pod Arkadią w niedzielę koło 17:00...
Jakie zakupy o 6:00 jeżdże koło stadionu dzień w dzień do pracy i tamtędy wracam, wiem jak się sytuacja przedstawia, ludzi jest tam od groma z ziatami.
A Arkadia to zajebisty przykład źle zaprojektowanych rozwiązań komunikacyjnych i zajebistego darmowego parkingu typu park and ride.
Tam masz jedynie tramwaje które są dobrze skomunikowane z całym miastem, z autobusami już jest gorzej.
Za PRL na dziesięciolecia odbywały się imprezy po 70tys ludzi i nikt nie narzekał.
A teraz tylko wszyscy płaczą ze za tłoczno, ze za drogo.

Jasiu
Posty: 2017
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 11:29
Lokalizacja: z mamusi
Kontakt:

Post autor: Jasiu » ndz lis 04, 2007 21:13

Ale największy ruch na stadionie X lecia jeśli chodzi o handel jest rano.


Kraków w poprzednim poście pominąłem bo nie będę udawał przeinaczał rzeczywistości. Stadion w Krakowie również są blisko centrum. Jak będzie jakiś mecz na X lecia to będą korki na na obydwu mostach, drogi będą nieprzejezdne innym słowem mówiąc - cała Warszawa będzie stałą w miejscu. Jak będą korki autobusy Ci nie pomogą a metro... gdzie masz metro na Pradze ?
Stadion Lecha jest w cholernie daleko od centrum Poznania. Kilkanaście lat temu, to nawet nie był Poznań. Więc nie wmawiaj mi rzeczy, które nie są prawdziwe. Stadion Sparty w Pradze to samo... ledwo się mieści na mapie Pragi...
Zostałem entuzjastą tej koncepcji, jak zaprezentowała ją Watzówna. Wczęsniej nie myślałem o takim rozwiązaniu bo nie było o takowym mowy... ale resztę prawdę mówiąc mam głęboko gdzieś.
Za przeproszeniem Min. Sportu Jakubiak zaproponowała aby przenieść stadion X lecia. Kinderbale nie są nudne o ile nie będzie ich nic nie wiedząca Jakubiak.

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3645
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Post autor: Peter » ndz lis 04, 2007 21:33

Nie no, zaczerpnij gdzieś wpierw rzetelnych informacji, zanim posta napiszesz, no chyba, że liczysz na mnie, że zaraz Ci ich udzielę :) Proszę bardzo: linia metra od wielu lat jest planowana w rejonie stacji PKP Stadion, czyli przy skrzyżowaniu ul. Sokolej z Jagiellońską. Aż dziw, że Ci to umknęło, bo przy okazji wyborów Hanka trochę szumu wokół metra narobiła. I nie piszę, że metro jest (bo go nie ma), a że będzie. Hanka planuje datę odbioru na 2011. Czyli jak się jej uda dotrzymać słowa (nie bardzo mnie ono jednak przekonuje), to akurat będzie na otwarcie stadionu.
Nie wiem jakim cudem Twoja mapa Pragi nie obejmuje Letnej. Widocznie masz taką małą, kieszonkową dla turysty obejmującą tylko starówkę od Hradczan do Placu Wacława. A stadion Lecha? Skoro zaczęli budowę w 1968, a skończyli w 1980 (za mądrą wikipedią), to chyba to od dawna jest Poznań, nie? Ale na tej zasadzie, to można powiedzieć, że i X-lecia nie jest w centrum, bo praska strona Wisły, to w sumie żadne centrum, życia nocnego tam nie ma, pusto wokół, biurowców nie ma, a starsi prażanie do tej pory przeprawiając się przez rzekę mówią, że do Warszawy jadą...
I nie zapominaj, że tramwaj w korku nie stoi (w Warszawie chyba ponad 80% torowisk jest na wydzielonym pasie ruchu). A już dojazd koleją to bajka: każdy podmiejski pociąg tam staje (Dęblin, Siedle, Radom, Ostrołęka, Łowicz, Grodzisk Maz. itd.), a z pośpiecha wystarczy się jedną stację cofnąć ze Wschodniego lub 2 pojechać z Centralnego/Śródmieścia. I byś już nie narzekał, to mówię, że za dojazd do jakiegokolwiek głównego dworca w Warszawie z innego miasta płaci się tyle samo. Kibice z kraju nie stracą.

Pilit
Posty: 765
Rejestracja: śr gru 10, 2003 9:44
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Post autor: Pilit » ndz lis 04, 2007 21:51

Jasiu pisze:Ale największy ruch na stadionie X lecia jeśli chodzi o handel jest rano.


Kraków w poprzednim poście pominąłem bo nie będę udawał przeinaczał rzeczywistości. Stadion w Krakowie również są blisko centrum. Jak będzie jakiś mecz na X lecia to będą korki na na obydwu mostach, drogi będą nieprzejezdne innym słowem mówiąc - cała Warszawa będzie stałą w miejscu. Jak będą korki autobusy Ci nie pomogą a metro... gdzie masz metro na Pradze ?
Stadion Lecha jest w cholernie daleko od centrum Poznania. Kilkanaście lat temu, to nawet nie był Poznań. Więc nie wmawiaj mi rzeczy, które nie są prawdziwe. Stadion Sparty w Pradze to samo... ledwo się mieści na mapie Pragi...
Zostałem entuzjastą tej koncepcji, jak zaprezentowała ją Watzówna. Wczęsniej nie myślałem o takim rozwiązaniu bo nie było o takowym mowy... ale resztę prawdę mówiąc mam głęboko gdzieś.
Za przeproszeniem Min. Sportu Jakubiak zaproponowała aby przenieść stadion X lecia. Kinderbale nie są nudne o ile nie będzie ich nic nie wiedząca Jakubiak.
A skąd wiesz że będą korki na obu mostach, na zielenieckiej, grochowskiej, targowej, wybrzeżu helskim i waszyngtona?
A korków na puławskiej i rzymowskiego nie będzie? Będziemy tam teraz planowali drogi, zmieniali plany zagospodarowania przestrzennego, walczyli z protestami okolicznych mieszkańców i ekologów - jestem za tylko zapomnij o jakimkolwiek stadionie narodowym w Warszawie.
Żadna inwestycja miejska nie zaczeła się z godnie z początkowym planem i nigdy nie została ukończona zgodnie z pierwotnym terminem realizacji.

Weź ochłoń Jasiu, nie masz argumentów opierasz się na nieudolnych pomysłach Bufetowej i speca z Łodzi.

Jasiu
Posty: 2017
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 11:29
Lokalizacja: z mamusi
Kontakt:

Post autor: Jasiu » ndz lis 04, 2007 22:57

Czyli innym słowem - waszym zdaniem stadion narodowy powinien być na miejscu stadionu X lecia

tak ?

mimo iż
- można wbudować stadion za darmo
- można zrobić tak jak jest na zachodzie (Paryż, Londyn, Mediolan, Barcelona...) dalej a taniej
- Można zrobić, że będzie lepszy cąg komunikacyjny (mówisz, że metro jest w planach ale sam nie jesteś pewien czy te plany się zrealizują)

Nie mówię,że tam nie będzie korków. Będą, ale kiedy stadion stanie w Centum (patrz X lecia) będzie sparaliżowana Warszawa. Przedstawiam wam cały czas argumenty, które optują za Służewcem a wy je trafniej (przede wsztstkim Peter)/mniej trafniej (Pilit) zbijacie.

I prosiłbym bez tego typu opinii, że ktoś mi namieszał, bo równie dobrze mogę powiedzieć, że debilka Jakubiak Tobie namieszała. Co do decyzji ratusza sama Gronkiewicz mówiła, że nie politycy ustalili tylko specjaliści... (tylko teraz pytanie jacy !@#!)

Jeszcze wracając do Poznania
http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc ... d=&x=0&y=0
stadion jest kawał drogi od Centrum
A co do Pragi, to mogę się mylić (znając mnie na pewno)
Stadion jest tak na północ wysoko, wysoko czyli też na tzw... odludziu http://www.supertravelnet.com/map/1/145_70_8.jpg

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Post autor: elektryk » ndz lis 04, 2007 23:03

Jasiu pisze:Czyli innym słowem - waszym zdaniem stadion narodowy powinien być na miejscu stadionu X lecia

tak ?

mimo iż
- można wbudować stadion za darmo
- można zrobić tak jak jest na zachodzie (Paryż, Londyn, Mediolan, Barcelona...) dalej a taniej
- Można zrobić, że będzie lepszy cąg komunikacyjny (mówisz, że metro jest w planach ale sam nie jesteś pewien czy te plany się zrealizują)

Nie mówię,że tam nie będzie korków. Będą, ale kiedy stadion stanie w Centum (patrz X lecia) będzie sparaliżowana Warszawa. Przedstawiam wam cały czas argumenty, które optują za Służewcem a wy je trafniej (przede wsztstkim Peter)/mniej trafniej (Pilit) zbijacie.

I prosiłbym bez tego typu opinii, że ktoś mi namieszał, bo równie dobrze mogę powiedzieć, że debilka Jakubiak Tobie namieszała. Co do decyzji ratusza sama Gronkiewicz mówiła, że nie politycy ustalili tylko specjaliści... (tylko teraz pytanie jacy !@#!)

Jeszcze wracając do Poznania
http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc ... d=&x=0&y=0
stadion jest kawał drogi od Centrum
A co do Pragi, to mogę się mylić (znając mnie na pewno)
Stadion jest tak na północ wysoko, wysoko czyli też na tzw... odludziu http://www.supertravelnet.com/map/1/145_70_8.jpg

Weź już się nie kompromituj młody człoweiku... Rozumiem też, że jesteś przeciwnikiem rozbudowy naszego stadionu, hę. Wiesz jaka droga ziemia jest na Nowym Mieście? Ile można było by zarobić! A jak nie daj Boże kiedyś zagramy o coś więcej niż utrzymanie w OE lub 2 lidze to jakie będą korki! Aaaaa najwyżej zagramy na Legii, nie? Stadion mają poza centrum (nie tak jak X-lecia). Uff

Jasiu
Posty: 2017
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 11:29
Lokalizacja: z mamusi
Kontakt:

Post autor: Jasiu » ndz lis 04, 2007 23:34

Ale mówimy o lokalizacji stadionu narodowego
modernizacja naszego stadionu piętro wyżej

dziękuję :)

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Post autor: elektryk » ndz lis 04, 2007 23:39

Jasiu pisze:Ale mówimy o lokalizacji stadionu narodowego
modernizacja naszego stadionu piętro wyżej

dziękuję :)

Mówimy o lokalizacji Narodwego, ale jedynym Twoim argumentem na NIE jest lokalizacja w centrum i droga ziemia. Czyli to wszystko co jest u nas. Z tym, że ziemia pewnie xxxx razy droższa niż na Pradze.


PROSZĘ :)

ODPOWIEDZ