W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

ms u-20

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

TOMIK
Posty: 837
Rejestracja: sob kwie 24, 2004 5:04
Lokalizacja: MATRIX

Post autor: TOMIK » pt lip 06, 2007 18:31

teraz Korea , zremisowali z usa a z brazylią z 3 : 0 wyciągneli na 3: 2 wszystko w głowach naszych

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Post autor: elektryk » sob lip 07, 2007 8:45

Oglądałem tę ŻENADĘ w wykonaniu naszych Orłów. Kolejny raz wygrała Polska myśl taktyczna. Ciekawe czy w przygotowaniach do MŚ nasi zagrali 4-5-1. Śmiem wątpić po tym co zobaczyłem w nocy. Chyba,że taka była taktyka. Wykopywać w p....u każdą piłę, byle dalej od bramki :/. Niebardzo rozumiem te achy i ochy nad grą Fojuta. Dla mnie to mega drewniak przypominający grę Głowackiego. A drugi stoper to już zupełna pomyłka. Chyba gra po znajomościach w tej kadrze(Strugarek). Koreańcy jechali z nim jak z furą siana. Jedynie w tej kadrze podoba mi się gra Białkowskiego(naprawdę super talent), Cywki, Króla(chociaż wapno zrobił wczoraj) oraz Janczyka(ciekawe czy oni tak tą Legiunię kochają czy ktoś im płaci by nawet w meczach kadry elki walić?). Reszta to dno-dna. Do tego sędzia z Surinamu szastający kartkami. I to nie wiadomo za co! Każdą ręke kwalifikuje na żółtko :roll: . A jeszcze komentarze i achy i ochy Jońcy, Szpakowskiego(ściął zaczeskę z głowy!) i Engela. Ciekawe jestem co im się podobało w grze Polaków. Wybijanie na ślepo piłek byle dalej od bramki?? Koreańcy są megafrajerami,że grając piękną dla oka piłkę nie wygrali z drzewem. Chociaż gdyby Białkowski miał umiejętności takiego Strugarka to zakręciło by się koło piątaka pewnie. BRAWO Bartosz!

TOMIK
Posty: 837
Rejestracja: sob kwie 24, 2004 5:04
Lokalizacja: MATRIX

Post autor: TOMIK » sob lip 07, 2007 8:56

no to teraz Argentyna

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Post autor: elektryk » sob lip 07, 2007 9:20

A tak na marginesie to przypominam,że grają w tej reprze ludzie z rocznika 87. Podobno nasi z 87 byli tak utalentowani, a jakoś nie widzę nikogo nawet na ławce...Więc co z tym ich talentem? Już zniknął?

Piotr WW
Emeriten Gang
Posty: 3124
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 8:05
Lokalizacja: Grochów

Post autor: Piotr WW » ndz lip 08, 2007 8:13

i t jest ciekawe pytanie, może ktoś zna odpowiedź :?:

Łoś
Posty: 35
Rejestracja: śr sty 17, 2007 1:15
Lokalizacja: z bagien

Post autor: Łoś » ndz lip 08, 2007 9:15

elektryk pisze:Oglądałem tę ŻENADĘ w wykonaniu naszych Orłów. Kolejny raz wygrała Polska myśl taktyczna. Ciekawe czy w przygotowaniach do MŚ nasi zagrali 4-5-1. Śmiem wątpić po tym co zobaczyłem w nocy. Chyba,że taka była taktyka. Wykopywać w p....u każdą piłę, byle dalej od bramki :/. Niebardzo rozumiem te achy i ochy nad grą Fojuta. Dla mnie to mega drewniak przypominający grę Głowackiego. A drugi stoper to już zupełna pomyłka. Chyba gra po znajomościach w tej kadrze(Strugarek). Koreańcy jechali z nim jak z furą siana. Jedynie w tej kadrze podoba mi się gra Białkowskiego(naprawdę super talent), Cywki, Króla(chociaż wapno zrobił wczoraj) oraz Janczyka(ciekawe czy oni tak tą Legiunię kochają czy ktoś im płaci by nawet w meczach kadry elki walić?). Reszta to dno-dna. Do tego sędzia z Surinamu szastający kartkami. I to nie wiadomo za co! Każdą ręke kwalifikuje na żółtko :roll: . A jeszcze komentarze i achy i ochy Jońcy, Szpakowskiego(ściął zaczeskę z głowy!) i Engela. Ciekawe jestem co im się podobało w grze Polaków. Wybijanie na ślepo piłek byle dalej od bramki?? Koreańcy są megafrajerami,że grając piękną dla oka piłkę nie wygrali z drzewem. Chociaż gdyby Białkowski miał umiejętności takiego Strugarka to zakręciło by się koło piątaka pewnie. BRAWO Bartosz!
W ogóle nasi nie zasłużyli na awans. Obrońcy dotarli do przeciwległego bieguna porównując ich występ z Brazylią. Problemy były nawet z porządnym wywaleniem piłki na aut. Jońca co 2 min wrzeszczał "Ale teraz, uwaga! Szybko wybić tą piłke" Nawet żonę mi tym obudził. Mecz z Koreą mógłby się zakończyć niewiele mniejszym pogromem niż z USA i tylko pech Koreańczyków nas urtatował -nie ma co się oszukiwac. Przede wszystkim sa nieprzygotowani fizycznie. Braki taktyczne widac w grze bez piłki -mnóstwo zagrań na pamięć,oczywiście niecelnych. Na pierwszy rzut oka widac ,ze nie są złymi grajkami -braki jak powyżej jednak obnazają słabość polskiej "myśli" szkoleniowej. Mentalność też pozostawia wiele do zyczenia-skoro potrafią się spiąć na gigantów, rozegrac dobry mecz i wygrać,a potem przegrac z kretesem z porównywalną druzyna- coś tu śmierdzi nieprofesjonalizmem. Madre głowy piernicza,że "taka jest piłka młodziezowa", zawsze pochwały i peany -wode z mózgu im tylko robi taki pan Kosecki. A mam nadzieję ,ze np. Danch, Marciniak czy Cywka spokojnie mają w nogach trochę talentu. Zawodzi obrona, szczególnie Król i Strugarek. Zrestzą sam Globisz powiedział w jakimś wywiadzie,że wśród obrońców wielkiego pola manewru nie ma . Ciekawe jak gra ten Raczka z rezerw Borussii M'Gladbach...
A nasi młodzi z 87? Wilk ostatnio grał w meczu z Holandią (przegranym po naprawdę dobrym meczu 0-1 w Deventer). Nie wiem czy to U21 ,czy u20 było, trenerem nie był Globisz. W ekipie Holenderskiej takie 2 gwiazdy jak Ron Vlaar z Feyenoordu i Hedwiges Maduro z Ajaxu -,u nas min Majewski (super mecz zagrał)z Dyskobolii chyba, Sokalski z Widzewa, Tytoń z łęcznej - więc chyba U21. Mecz pokazywano na eurosporcie, byłem po dyżurze i przysypiałem. O ile dobrze pamiętam Czarek Wilk był kapitanem. Wojdygę teraz tez powołano do młodszego rocznika. Reszta chłopaków ze zmiennym powodzeniem kopie piłkę niestety w IV lidze, Goliński i Kepa być moze wylądują w 3 (Łęczna).

Jersy
Posty: 2948
Rejestracja: pt maja 23, 2003 20:01
Lokalizacja: Piaski

Post autor: Jersy » ndz lip 08, 2007 9:38

Macie obaj rację, o ile po pierwszym meczu byłem zachwycony o tyle po dwóch ostatnich nie łudzę się że można coś ugrać w tych Mistrzostwach. Całe szczęście chłopaki mają teraz czas żeby odpocząć bo od Amerykanów i Koreańczyków odstawali przede wszystkim fizycznie. Rządzi Białkowski, to jest teraz bramkarz spokojnie zaplecza dorosłej kadry. Środek obrony zupełnie się nie rozumie, ten Strugarek to jest dobry drugoligowy przecinak ale na MŚ to nie ta para kaloszy. Szkoda że nie mamy nikogo lepszego na tą pozycję. Boki z Koreą mi się akurat podobały, Król zagrzał się w 1 meczu ale teraz zagrał naprawdę fajnie. Fajnie gra Starosta, trochę bez głowy, ale zawsze bardzo ambitnie i dynamicznie - zupełnie inaczej przygotowany zawodnik niż reszta drużyny. Zawodzi mnie pomoc, Cywka i Marciniak są słabi, Krychowiak był w stanie zagrać pół meczu, na więcej nie miał sił. Atak nie ma wiele do zagrania bo nie dostaje w ogóle piłek ale asysta Małeckiego z USA była świetna.
Co do naszych juniorów to Wilk jest 86 więc na pewno nie może na tych mistrzostwach grać. Reszty nie widziałem dawno w akcji bo nie chodzę na rezerwy ale nikt się nimi jakoś specjalnie nie zachwycał i nie domagał wstawienia do składu, zresztą wyniki mówią za siebie. Choć myślę że zdrowi i w formie Biernacki i Mąka mogliby pojechać choćby jako rezerwowi.

Awatar użytkownika
Zbyniu
Posty: 1900
Rejestracja: pt maja 07, 2004 13:34
Lokalizacja: z bródnej dzielnicy ;)

Post autor: Zbyniu » pn lip 09, 2007 6:39

elektryk pisze:A tak na marginesie to przypominam,że grają w tej reprze ludzie z rocznika 87. Podobno nasi z 87 byli tak utalentowani, a jakoś nie widzę nikogo nawet na ławce...Więc co z tym ich talentem? Już zniknął?
Bo oni są zdolni i utalentowani na miarę Polonii... :wink: A poważnie między bajki możemy sobie włożyć te nasze "talenty".
A propos Polaków - poza meczem z Brazylią (chociaż tez obrona Częstochowy - ale w osłabieniu) kompletne dno. Plan na najblizsze dni - 5-0 w tyłek z Argentyną i do domu. No chyba, że mają sposób na drużyny z Ameryki Płd. :wink: :lol: :lol:

TOMIK
Posty: 837
Rejestracja: sob kwie 24, 2004 5:04
Lokalizacja: MATRIX

Post autor: TOMIK » pt lip 13, 2007 14:45

no i po mistrzostwach pierwsza polowa była nawet w miarę

ODPOWIEDZ