W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

na mecze sportowe z imiennym biletem

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

MICHAL KSP
Posty: 1212
Rejestracja: śr lip 09, 2003 2:18
Lokalizacja: WARSZAWA

na mecze sportowe z imiennym biletem

Post autor: MICHAL KSP » pt sty 26, 2007 23:51

W czwartek na połaczonym posiedzeniu trzech komisji sejmowych - Kultury Fizycznej i Sportu, Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Sprawiedliwosci i Praw Człowieka posłowie przyjęli projekt nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Za przyjęciem projektu zmian w obowiazujacej ustawie było 39 posłów, od głosu wstrzymało się dwóch, nikt nie był przeciwny.

Projekt nowelizacji zakłada m.in. bezwzględne egzekwowanie zakazów stadionowych, obowiazek sprzedawania imiennych biletów na mecze i imprezy masowe, a także zatrudnianie licencjonowanych porzadkowych. W odniesieniu do służb zabezpieczajacych przyjęto przelicznik - 10 porzadkowych na 300 osób i po jednym na każde następne 100 osób. W przypadku imprez o podwyższonym ryzyku na każde 300 osób, które moga być obecne, trzeba zatrudnić 15 porzadkowych i minimum dwóch na każde następne sto osób.

Według projektu organizator będzie zapewniał możliwosć identyfikacji osób bior±cych udział w masowej imprezie sportowej. Dane identyfikacyjne maj± obejmować imię i nazwisko oraz numer PESEL. W przypadku osób nie maj±cych nadanego numeru PESEL, niezbędny będzie oficjalny dokument potwierdzaj±cy tożsamosć. Dane będ± przechowywane przez okres trzech miesięcy od dnia, w którym odbyła się impreza sportowa o podwyższonym ryzyku.

Projekt nowelizacji ustawy przewiduje zaostrzenie kar za działania, które mog± spowodować zakłócenia porz±dku. Wnoszenie i posiadanie broni, materiałów wybuchowych będzie podlegało karze aresztu do 10 dni. Karze aresztu, ograniczenia wolnosci albo grzywny można się spodziewać m.in. za posiadanie na imprezie masowej napoi alkoholowych i wyrobów pirotechnicznych. To samo grozi za organizowanie imprez bez wymaganego zezwolenia, za rzucanie przedmiotami, które moga stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, zdrowia lub życia innych osób przebywajacych na obiekcie sportowym.

Karze ograniczenia wolnosci lub grzywny - zgodnie z projektem nowelizacji ustawy - będzie podlegał także spiker zawodów, który swoim zachowaniem prowokuje kibiców do działań zagrażajacych bezpieczeństwu.

Sprawy o wykroczeniach będ± rozpatrywane na podstawie przepisów o postępowaniu przyspieszonym. Za wykroczenia popełnione w zwi±zku z masowa impreza sportowa będzie można orzekać srodek karny w postaci tzw. zakazu stadionowego na okres od 2 do 6 lat, który może być także poł±czony z obowiazkiem osobistego stawienia się we własciwej dla miejsca zamieszkania ukaranego jednostce policji w czasie trwania masowej imprezy sportowej. Nie przestrzegaj±cy zakazu stadionowego może podlegać karze pozbawienia wolnosci do trzech lat.

Projekt nowelizacji ustawy zostanie teraz skierowany do laski marszałkowskiej. Ustawa wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

PAP / sports.pl

PACO
IFC POLONI@
Posty: 2320
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 19:18
Lokalizacja: WARSZAWSKI MURANÓW

Post autor: PACO » sob sty 27, 2007 10:32

Chujnia

Awatar użytkownika
El_Cycunio!
Posty: 1683
Rejestracja: sob gru 02, 2006 10:54

Post autor: El_Cycunio! » sob sty 27, 2007 12:03

czemu?? wcale nie głupie

Trevor
Posty: 342
Rejestracja: śr kwie 28, 2004 18:13

Post autor: Trevor » sob sty 27, 2007 12:46

Hy ale będą zajebiste kolejki przed kasami.
Zanim spiszą wszystkie dane to pół meczu minie.
Trzeba bedzie przychodzic z 3 godz przed meczem :lol: :lol: :D :wink:

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » sob sty 27, 2007 14:11

Mozna sobie wyobrazic, ze zamawiasz bilet przez telefon a w kasie go tylko odbierasz.

Albo ze kazdy kibic ma karte identyfikacyjna. Nie jakistam pzpnowski chip tylko klubowa legitke.
Dajesz taka karte do okienka, pani wklada ja do czytnika i drukuje bilecik ze wszystkimi potrzebnymi danymi.

Sa ponadto karnety..

Wyobrazmy sobie, ze taki system dziala sprawnie, tzn nie ma kolejek przez to. Sa jeszcze jakies istotne wady wg was?

Lechislaw
IFC POLONI@
Posty: 2644
Rejestracja: pn mar 31, 2003 21:08
Lokalizacja: Ursynów

Post autor: Lechislaw » sob sty 27, 2007 16:50

pk pisze:Albo ze kazdy kibic ma karte identyfikacyjna. Nie jakistam pzpnowski chip tylko klubowa legitke.
Dajesz taka karte do okienka, pani wklada ja do czytnika i drukuje bilecik ze wszystkimi potrzebnymi danymi.

Sa ponadto karnety..

Wyobrazmy sobie, ze taki system dziala sprawnie, tzn nie ma kolejek przez to. Sa jeszcze jakies istotne wady wg was?
I co kibic ktory chce isc na pierwszy mecz bo chce zobaczyc na pilke na zywo to skad bedzie miec identyfikator ? karnetu tez nie bedzie mial.

To nie przyciagnie kibicow na stadiony lecz ich zniecheci

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Post autor: Czarnych Koszul Fan » sob sty 27, 2007 16:58

Oczywiście, że zniechęci czy idąc do teatru mam imienny bilet?, czy idąc do kina mam imienny bilet? Dlaczego idąc na stadion mam być traktowany jak przestępca? Mają monitoring to co do cholery wniosą imienne bilety? Debilne nic nie wnoszące utrudnienia.

PACO
IFC POLONI@
Posty: 2320
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 19:18
Lokalizacja: WARSZAWSKI MURANÓW

Post autor: PACO » sob sty 27, 2007 17:12

I jeszcze ta pirotechnika.

adeekk1989
Posty: 1061
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:56
Lokalizacja: PP

Post autor: adeekk1989 » sob sty 27, 2007 17:28

Właśnie... Ta pirotechnika najbardziej mnie irytuje... ;/ Dla mnie do beznadziejny pomysł z biletami imiennymi.. Strata czasu przez to tylko będzie.

Lineker
IFC POLONI@
Posty: 4292
Rejestracja: pn lip 05, 2004 11:35
Lokalizacja: >>MURANÓW<<

Post autor: Lineker » sob sty 27, 2007 20:04

Czarnych Koszul Fan pisze:Oczywiście, że zniechęci czy idąc do teatru mam imienny bilet?, czy idąc do kina mam imienny bilet? Dlaczego idąc na stadion mam być traktowany jak przestępca? Mają monitoring to co do cholery wniosą imienne bilety? Debilne nic nie wnoszące utrudnienia.
Bo tak jest prawie na całym świecie.Piłka to biznes, kto nie ma kasy ten nie wchodzi, czas powoli to zrozumieć.

Awatar użytkownika
El_Cycunio!
Posty: 1683
Rejestracja: sob gru 02, 2006 10:54

Post autor: El_Cycunio! » sob sty 27, 2007 22:29

ale tylko w Polsce są takie pomysły :D

Jersy
Posty: 2948
Rejestracja: pt maja 23, 2003 20:01
Lokalizacja: Piaski

Post autor: Jersy » sob sty 27, 2007 23:35

Moja sugestia jest taka, że to raczej temat do działu "kibice".

Z ocenami chyba należy się wstrzymać, zobaczymy jak to będzie egzekwowane.

Altze
Posty: 1697
Rejestracja: pn mar 08, 2004 3:02
Lokalizacja: z bagien
Kontakt:

Post autor: Altze » ndz sty 28, 2007 1:05

ej,k..a
pomyłka straszna
Wzięli by się pachołki za infrastrukturę.
Żadne bilety imienne tylko piwo w trakcie meczu.
Nawet na zasadzie 1 bilet -1 piwo...
Rozbudowa okołostadionowa wybitnie wskazana.

MICHAL KSP
Posty: 1212
Rejestracja: śr lip 09, 2003 2:18
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: MICHAL KSP » ndz sty 28, 2007 1:34

Czy ktoś się orientuje w jakich krajach (klubach) na świecie są juz takie ograniczenia?

Rozmiem, że na meczach koszykówki będą obowiązywaly te same zasady.

PACO
IFC POLONI@
Posty: 2320
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 19:18
Lokalizacja: WARSZAWSKI MURANÓW

Post autor: PACO » ndz sty 28, 2007 16:53

Lineker pisze:
Czarnych Koszul Fan pisze:Oczywiście, że zniechęci czy idąc do teatru mam imienny bilet?, czy idąc do kina mam imienny bilet? Dlaczego idąc na stadion mam być traktowany jak przestępca? Mają monitoring to co do cholery wniosą imienne bilety? Debilne nic nie wnoszące utrudnienia.
Bo tak jest prawie na całym świecie.Piłka to biznes, kto nie ma kasy ten nie wchodzi, czas powoli to zrozumieć.
No tak ale w wypowiedzi CKF chyba nie bylo nic o kasie, tylko o bezsensownosci imiennych biletow i tych utrudnieniach

Lineker
IFC POLONI@
Posty: 4292
Rejestracja: pn lip 05, 2004 11:35
Lokalizacja: >>MURANÓW<<

Post autor: Lineker » ndz sty 28, 2007 16:58

Jedno wiąże się z drugim. Wprowadzenie imiennych biletów przyczynia się do wypierania biedniejszej publiki, przykład Wlk.Bryt.

PACO
IFC POLONI@
Posty: 2320
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 19:18
Lokalizacja: WARSZAWSKI MURANÓW

Post autor: PACO » ndz sty 28, 2007 17:35

Ale dlaczego ? Przeca wprowadzenei imiennych biletow nie musi sie wiazac z wiekszymi cenami ? W Polsce gdzie stadiony rzadko kiedy sa pełne na pewno taknie będzie bo były by juz zupełnie puste. i beda to tylko utrudnienia i co raz mniej osob przypadkowych czy chodzdacych bardzo sporadycznie

Arekchylonia
Posty: 657
Rejestracja: pn lip 19, 2004 10:33
Lokalizacja: Gdynia od jakiegos czasu Wawa
Kontakt:

Post autor: Arekchylonia » ndz lut 04, 2007 10:13

bardzo podobnie jak tu proponuja wyglada sprawa w Angli jak chcesz kupic bilet w kasie prosze baredzo ale nie za gotowke tylko przeciagasz karte wstukujesz pin i dostajesz bilecik imienny takjest na premiership champinschip wyglada nieco mniej rygorystycznie poprostu masz identyfikator klubowy lub przy kupnie biletu dajesz pani w okienku ID aha jedna osoba moze kupic kilka biletow i wszystkie sa na niej w sumie jak narozrabia ktos z twoich znajomych to dojda do tego przez ciebie tak towyglada w teorii w praktyce na premiership przynajmniej w londynie w dniu meczu nie kupis biletow bo ich poprostu nie ma a w championship to zalezy od trybuny czy sa miejsca rezerwowane czy tez nie na trybunie za bramka na Millwall nie ma rezerwowanych miejsc wiec nie ma biletow imiennych a jak z miejscami rezerwowanymi nie wiem bo nigdy na takich nie siedziałem:)

Piotr WW
Emeriten Gang
Posty: 3124
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 8:05
Lokalizacja: Grochów

Post autor: Piotr WW » wt lut 06, 2007 15:13

najlepiej wszczepić każdemu czipa w ucho :twisted:
a potem tylko skanerem przeciągać :lol:

to są wszystko porąbane pomysły,
nie mówiąc o wolności prawach człowieka i paru takich tam :wink:

to tak czy tak pociąga za sobą koszty : personelu, czytników, druku biletów kart czy czego tam, oraz koszt czasu wszystkich kupujących - sprawdzających i kontrolujących
- lepiej tą kasę wydać na rozbudowę obiektów

Arekchylonia
Posty: 657
Rejestracja: pn lip 19, 2004 10:33
Lokalizacja: Gdynia od jakiegos czasu Wawa
Kontakt:

Post autor: Arekchylonia » wt lut 13, 2007 6:44

moze i jest to Piotrze łamanie praw człowieka i obywatela ale powoli staje sie to standartem
baa podejrzewam iz za pare lat UEFA wprowadzi to jako przymus

a swoja droga ma to słozyc poprawie bezpieczenstwa
w koncu bilety lotnicze tez sa imienne
a jest tez plus dzieki takim własnie wynalazkom na zachodzie macanki przy wejsciu naleza do rzadkosci (np w anglii byłem na meczu kilkakrotnie i nikt mnie nigdy nie macał)
i szczerze wole miec imienny bilet byc w oku kamery niz aby mnie macał jakis typ na wejsciu

ODPOWIEDZ