W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

MŚ w ręczną

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Giallorossi
Posty: 10
Rejestracja: czw lis 23, 2006 2:23
Lokalizacja: KMWTW

Post autor: Giallorossi » czw lut 01, 2007 23:08

Dawno sie tak nie denerwowałem, ale wkońcu wszystko skończyło się happy endem. Jurecki trafia dwa "oczka" i nasi wkońcu bronią wyniku. Jachlewski dobrze w obronie, wiele szczęścia i chyba duńczycy po prostu nie zachowali zimnej krwi w końcówce.

W każdym razie zasłużony finał!!!:)

michalkord
Posty: 2353
Rejestracja: pn lut 09, 2004 17:02
Lokalizacja: Wilanów

Post autor: michalkord » czw lut 01, 2007 23:10

BRAWO POLACY. Ale chyba z Niemcami nie wygramy, sędziowie im pomogą i odbiorą naszym chęć do gry :(

Piotrek_Ursynow
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2134
Rejestracja: wt maja 06, 2003 10:21

Post autor: Piotrek_Ursynow » pt lut 02, 2007 2:08

bajeczny wynik, horror z happy endem. Tkaczyk wziął na siebie odpowiedzialność za prowadzenie gry, spisał się świetnie Weiner w bramce.
Brawo Polacy!!!

Awatar użytkownika
Zbyniu
Posty: 1900
Rejestracja: pt maja 07, 2004 13:34
Lokalizacja: z bródnej dzielnicy ;)

Post autor: Zbyniu » pt lut 02, 2007 7:55

Rewelacja!!! Cała drużyna grała super, a Weiner wprost wspaniale. A propos Weiner nie wygryzł Szmala ze składu, tylko Szmal ledwo stał na nogach (zresztą jak go pokazywali na ławce to wygladał jakby nie wiedział co się dzieje). Stąd ta zmiana. Ale dzięki niej przekonalismy się, że mamy dwóch znakomitych bramkarzy. Ciekawe czy ktoś urządzi oglądanko na Zamkowym?
Co do finału. Niemcom sędziowie już tak drukują, że po prostu głowa boli. Ich "pomoc" "wzmaga się" z każdym meczem 8) I obawiam się, że tym razem przeciwko drużynie 7+2 po stronie przeciwnej możemy nie dać rady (mimo, że w grupie się udało). Warto było posłuchać wypowiedzi m.in. Słoweńców, czy ostatnio Hiszpanów po ćwierćfinale.
Dodatkowo piłka ręczna to sport na tyle kontaktowy, że presja publiczności i tak odbija się na sędziowaniu. Ale z drugiej strony SKORO RAZ SIĘ UDAŁO DLACZEGO NIE MA SIĘ UDAĆ PO RAZ KOLEJNY!

POLACY JESTEŚMY Z WAMI!!!

Awatar użytkownika
Zbyniu
Posty: 1900
Rejestracja: pt maja 07, 2004 13:34
Lokalizacja: z bródnej dzielnicy ;)

Post autor: Zbyniu » pt lut 02, 2007 10:13

Francuzi - czyli kolejni wy... wycyckani 8) przez sędziów przy pomocy Niemców :lol: :lol: :lol: Nie jestem pewien, ale mecz Niemcy-Fracja znowu sędziowała "słynna" para szwedzka. Według komentarzy Francja grała rewelacyjnie, ale "wzmocnionej" druzynie niemieckiej nie dali rady :wink:
Mamy przedsmak finału. Nie wierzę, żeby Niemcy mogli sobie "pozwolić" na porażkę z Polakami, dodatkowo ponowną. Znaczy to, że zobaczymy jak Polacy grają w osłabieniu... :lol:
Do boju Biało-Czerwoni!!!

Tytus
Posty: 1376
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:55
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Tytus » pt lut 02, 2007 10:18

Odrodzenie sportów zespołowych w Polsce.Niedziela g.16.30 trzymamy kciuki i wierzymy bo grają naprawde super.Chętnie bym pojechał na ten finał , ale boje sie o swoje serce(vide mecz z Rosją i z Danią).Ciekawe czy bedzie pula biletów dla kibiców z Polski.

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Post autor: Czarnych Koszul Fan » pt lut 02, 2007 11:17

Ta szkopy na pewno dadzą Ci pulę biletów. Szkoda, że wszystko wskazuje na to, iż w niedzielę będziemy grali 7 na 8 bo te sędziowskie szczury pewnie będą gwizdać za szkopami. Chociaż obiektywnie Francji krzywdy nie zrobili. Emocję emocjami ale jak to oglądałem to nie wyglądało jakby drukowali na korzyść niemców. Prowadzili mecz ok nie wachając się wywalić niemca w dogrywce, nie gwizdać faulu na baurze choć mogli.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Post autor: elektryk » pt lut 02, 2007 12:10

Nie drukowali? To dlaczego gola dla Francji nie uznali na kilka sekund przed końcem 2 dogrywki? Do tego sędzia pokazał by zatrzymać czas, a ten leciał sobie w najlepsze i z 14 sekund zrobiły się 3 sekundy. Nie znam się na tej grze zbyt dobrze,ale za wuja nie mogę zrozumieć czemu nie uznali im gola. Sytuacji takich,że zawodnik faulowany strzela gola widziałem mnóstwo w tych mistrzostwach i gol był zaliczany. W tej sytuacji nie zaliczyli! Zgroza :roll: . Pięknie by było jakby Bielecki i s-ka zamknęli im te zapyziałe ryje w finale

Online
Obelix
Posty: 6899
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » pt lut 02, 2007 12:39

No, jak uslyszalem, przed meczem, ze mieli sraczke, to juz w nic nie wierzylem - a tu prosze! Jak na obesranych - to to jest MEGA GIGA REWELACJA!!! Az sie troche boje, co ten nasz lekarz im podal, ze ich to tak na nogi postawilo...

Teraz sedziowie: ja mam nadzieje, ze to chodzilo o to tylko, zeby Niemcow podprowadzic pod final - a tam juz musza sobei radzic sami. Drukowanie w finale to juz jest abrdzo "delikatna sprawa". Nasze szanse rosna!!!

Chyba ze ta sraczka sie jeszcze odbije - albo te spidy, co je dostali, zeby ja zneutralizowac. No, ale zawsze moga je wziac jeszcze raz - mam nadzieje, ze to byl wegiel z miodem, a nie EPO 8)

Tak czy siak: szansa jest o jakies 90% wieksza, niz w przypadku siatkarzy. Niemcy to jednak nie TAMTA Brazylia :)

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Jacek64 » pt lut 02, 2007 13:22

No nie wiem czy moja pikawa przetrzyma jeszcze jeden taki horror :lol:
W finale na pewno nie podkulimy ogonów jak siatkarze, bo Niemcy nie przewyższają pozostałych drużyn o klasę, tak jak Brazylia. Jeśli już, to są wręcz słabsi i w ogóle nie powinni znaleźć się w finale. Sędziowie na pewno będą drukować w finale jeszcze bardziej niż w meczu grupowym. Żeby wygrać 1-2 bramkami trzeba będzie mieć przewagę na wygraną 7-8 bramkami w normalnym meczu. Oby się udało :!:
Szkoda, że prawie w tym samym czasie Polonia gra z Prokomem w kosza na Obozowej. Tym razem wybieram kibicowanie w kapciach przed telewizorem.

skibi
Posty: 419
Rejestracja: pn mar 15, 2004 2:17
Lokalizacja: z Loży Szyderców

Post autor: skibi » pt lut 02, 2007 14:01

Podzielam zdanie większości, że chłopakom należą się MAJOR KUDOS, jak to mówią antyczni Amerykanie, za ten mecz i cały turniej!! A Weiner w bramce zagrał rewelacyjnie. Trzeba jednak przyznać, że opinie fachowców jakoby bramkarz Danii był najlepszy na świecie nie są przesadzone. Nie oglądałem innych ich meczów ale jeśli tak bronił jak z nami to naprawdę jest niesamowity!

Mam tylko nadzieję, że w finale sędziowie zachowają się adekwatnie do stawki meczu i przestaną tak bezczelnie drukować!! To co się działo w meczu z Hiszpanią i przede wszystkim z Francją to oszustwo doskonałe - nie dziwię się nerwom obu rywali Niemców podczas i po meczach.

A wracając do przebiegu spotkania to chciałem wyróżnić:
- obu bramkarzy
- Tkaczyka za rewelacyjną bramkę z odbiciem piłki od ziemi (widzieliście sposób, w który rzucił?? Trzymał piłkę jak kulę do kręgli i nadał jej nadgarstkiem niesamowitą rotację po odbiciu od ziemi!)
- trzy fanstastyczne akcje Dunów używając koszykarskiego nazewnictwa było to NO-LOOK PASS a później ALLEY-OOP!!

Ogólnie mecz oglądało się świetnie i należy docenić wielki wysiłek graczy obu drużyn! Naprawdę, mecz godny finału!

Pzdr i kibicujemy w niedzielę!

PS. Lordi - ja też uwielbiam sukcesy sportowe bo tylko one (albo wielkie tragedie, niestety) usuwają debili (czyt. polityków) z 1szych stron gazet.

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Post autor: Czarnych Koszul Fan » pt lut 02, 2007 17:34

"Nie drukowali? To dlaczego gola dla Francji nie uznali na kilka sekund przed końcem 2 dogrywki? Do tego sędzia pokazał by zatrzymać czas, a ten leciał sobie w najlepsze i z 14 sekund zrobiły się 3 sekundy. Nie znam się na tej grze zbyt dobrze,ale za wuja nie mogę zrozumieć czemu nie uznali im gola. Sytuacji takich,że zawodnik faulowany strzela gola widziałem mnóstwo w tych mistrzostwach i gol był zaliczany. W tej sytuacji nie zaliczyli! Zgroza Rolling Eyes . Pięknie by było jakby Bielecki i s-ka zamknęli im te zapyziałe ryje w finale"


Elektryk emocje emocjami ale ten faul był na tyle wcześniej, że nikt by tej bramki nie uznał. Gość po faulu zrobił pełen dwutakt czy tam jak to się w ręcznej nazywa. Z czasem to cóż nigdy od razu czasu nie zatrzymują. Poza tym cofnęli zegar.

Vlad
Moderator
Posty: 1015
Rejestracja: czw lut 26, 2004 0:09
Lokalizacja: Warszawa Praga Płn.

Post autor: Vlad » sob lut 03, 2007 14:26

A faszysci panicznie sie boja finalu :)
Cala ta "afera" z biletami dla naszch kibicow tylko w tym utwierdza 8)

Awatar użytkownika
ALF
Posty: 3131
Rejestracja: wt sie 24, 2004 13:50

Post autor: ALF » sob lut 03, 2007 16:41

"Para arbitrów z Francji Gilles Bord i Olivier Buy będzie sędziowała finałowy mecz mistrzostw świata piłkarzy ręcznych Polski i Niemiec, ustaliła Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF). Spotkanie to rozpocznie się w niedzielę o godzinie 16.30 w Kolonii"

To dla nas dobra informacja bo francuzi beda mogli chciec sie zemscic na naziolach :D moze wkoncu bedzie wmiare obiektywne sedziowanie w meczu niemcow :wink:

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Post autor: Czarnych Koszul Fan » sob lut 03, 2007 19:25

"To dla nas dobra informacja bo francuzi beda mogli chciec sie zemscic na naziolach Very Happy moze wkoncu bedzie wmiare obiektywne sedziowanie w meczu niemcow"


Chodzą informację, że ich wskazali niemcy. Sędziować mieli Norwedzy ale się szkopy nie zgodziły. Wobec tego nie wiem czy się cieszyć zobaczymy.



PS:Zresztą nie wiem czy im kibicować właśnie się dowiedziałem, że swego czasu wenta się sprzedał i grał dla nich. Oj kur.. nieładnie.

Piotrek_Ursynow
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2134
Rejestracja: wt maja 06, 2003 10:21

Post autor: Piotrek_Ursynow » sob lut 03, 2007 22:31

Straszne prymitywy z tych Niemców. Całkowity brak szacunku dla rywala zarówno ze strony mediów, jak i działaczy czy trenera mówiącego o "pełnych gaciach" Polaków. Chyba maskują tym obawy bo to my doszliśmy do finału bez rzadnych kontrowersji lecz dzięki fantastycznej grze i muszą mieć tego świadomość.

Online
Obelix
Posty: 6899
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » sob lut 03, 2007 23:24

Napinka w mediach zrobiła się taka, jakby to był rewanż za Warszawę, Berlin, Westerplatte - Bóg wie co! Wyluzujmy! Szlag mnie trafia, jak cała Polska cytuje szmatławca "Bild Zeitung". Oni żyją z takich chamskich prowokacji, podobnie jak inny wykwit tego samego koncernu, czyli nasz "Fakt". Inna sprawa, że Bild pojechał deczko ostrzej, niż Fakt, ale i w Fakcie są bracia Lijewscy na zdjęciu. Udają, że zaraz będą strzelać z pistoletów. Ciekawe,do kogo? Tytuł w stylu "Rozwalimy Niemcy". Polacy i Niemcy z pianą na pysku, a Axel Springer pociąga za sznurki i zaciera tłuste łapki.

Wracając do sportu. Nadal uważam, że nasi muszą walczyć, jakby stawką był ćwierćfinał. Bez świadomości, że sukces już jest. I bez niepotrzebnej napinki, że to finał. Wydaje mi się, że są lepsi, więc wystarczy wejść na boisko i... wygrać. Oczywiście Niemców może ponieść doping, etc. Ale oni pewnie wiedzą, że w tym finale są trochę psim swędem. Na kredyt. Z małą pomocą przyjaciół.

W drukowanie w finale jakoś nie wierzę. Korei w piłce też drukowali tylko do pewnego momentu. Potem odpuścili i biedne Żółtki musiały się od półfinału męczyć same. Niemcom też odłączą jutro wspomaganie, zobaczycie!

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Post autor: elektryk » ndz lut 04, 2007 0:13

A ja czuję,że będzie jak podczas finału złotek w Turcji. Fanatyczni turcy gwizdali na Glinkę i s-kę, ale nasze punktowały Turczynki. I kibolom zamknęli mordy. Nasi to powtórzą jutro i zamkną Szwabom ryje.

Awatar użytkownika
ALF
Posty: 3131
Rejestracja: wt sie 24, 2004 13:50

Post autor: ALF » ndz lut 04, 2007 10:54

Czarnych Koszul Fan pisze:
PS:Zresztą nie wiem czy im kibicować właśnie się dowiedziałem, że swego czasu wenta się sprzedał i grał dla nich. Oj kur.. nieładnie.
Niby tak ale zauwaz ze bez niego penie nie wyszlibysmy nawet z 1 grupy :) to czego dokonal z ta druzyna jest poprostu niesamowite ! Pamietam 1.5 roku temu nasz mecz z jakas przecietna druzyna europejska, grali ci sami zadownicy co teraz i to byla poprostu masakra.... nie potrafili kompletnie nic zrobic. Jezeli zdobedziemy mistrza to Wenta odkupi swoje winy za granie w faszystowskiej reprezentacji :wink:

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Post autor: Czarnych Koszul Fan » ndz lut 04, 2007 16:55

Mecz jeszcze trwa ale już zapewne wiecie o czym cały czas piszę. Patrzcie jacy są zesrani, że mogą coś wygrać. Wyglądają jak dzieci we mgle mimo, że niemcy są do walnięcia bez zbytniego wysiłku. Mentalność Polaków wiecznie przegrani bo po co wygrywać.

Anty_legionista
Posty: 114
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:55
Lokalizacja: Muranow

Post autor: Anty_legionista » ndz lut 04, 2007 17:58

Limit farta sie wyczerpal, niestety przegrana.

keeper
Posty: 1747
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:22
Lokalizacja: b. ładna
Kontakt:

Post autor: keeper » ndz lut 04, 2007 18:14

Anty_legionista pisze:Limit farta sie wyczerpal
bzdury... Polacy zasłużyli na ten finał duzo bardziej niż Niemcy. Dzisiaj przegrali w głowach. Szczegolnie Lijewscy , Jurasik... Swoje trzy grosze dołożyli też sędziowie. Szkoda , bo tamci byli do ogrania...

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Post autor: Czarnych Koszul Fan » ndz lut 04, 2007 18:31

I właśnie ja o tym cały czas Wam piszę. Polacy to taki dziwny naród, który panicznie boi się wygrywać bo wie, że bycie drugim, trzecim czwartym itd to i tak sukces. Taki prosty przykład może nie na taką skalę jak tutaj ale zawsze. Przed nowym rokiem założyłem sobie, że będę miesiecznie na giełdzie dorabiał na czysto 1000 złotych (nie licząc pierwotnego bo tam zarabia się dużo bez wysiłku). Minął styczeń i zarobiłem 462 złote, żona spieszy z gratulacjami ale za co? Ja nie wygrałem choć zarobiłem a większość traci ja przegrałem bo nie zarobiłem tych 538 złotych więcej, które miałem zarobić. I to cała różnica. Wyszli na finał osrani z przeświadczeniem, że i tak wygrali choć mecz przejębią. Oni powinni mieć mentalność gladiatorów nieważne, że wygrałeś 100 walk przedtem, dzisiaj walczę o życie przegram to kończę żywot. Dzisiaj była szansa jak nigdy wygrać ale się zesrali jak zawsze to jako naród Polski mamy w zwyczaju. Sukces i tak jest ale wszyscy wychodzą z przekonaniem zwycięstwa i jak przegrają to później się pocieszają my wyszliśmy już zadowoleni z drugiego miejsca. Równie dobrze mogliby nie wychodzić w ogóle na ten finał, żal było patrzeć jak srają pod siebie bo moga wygrać. Pamiętajcie 2 miejsce to już pokonani, zwycięzca jest tylko jeden a umiejętnościami byli najlepsi więc dla mnie mistrzostwa są przegrane a szansa może się nie powtórzyć.

Anty_legionista
Posty: 114
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:55
Lokalizacja: Muranow

Post autor: Anty_legionista » ndz lut 04, 2007 18:31

keeper pisze:
Anty_legionista pisze:Limit farta sie wyczerpal
bzdury... Polacy zasłużyli na ten finał duzo bardziej niż Niemcy.
Ta szczegolnie dunczykow cholernie zasluzenie ograli...Najlepsze zespoly graly dzis ale 2 godziny wczesniej.
Zreszta mnie w sumie nedzny sport jakim jest pilka reczna guzik obchodzi.

Arek
Posty: 86
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 20:59
Lokalizacja: Loża Szyderców
Kontakt:

Post autor: Arek » ndz lut 04, 2007 18:53

CKF: bez osobistyh wyieczek, ale pier..... głupoty. Rozumiem, "amerykańskie" nastawienie: liczy się tylko zwycięstwo, ale tak czy inaczej szacunek się im należy. Faktycznie, obie drużyny zagrały słabo. My, niestety, słabiej. Nie udało się wykorzystać dobrego fragmentu drugiej połówki, żal było patrzeć na ich nieporadność, bazsensowne przedzieranie się środkiem, ale nie przesadzaj z tą krytyką.

btw: Ty masz mentalność gladiatora?

ODPOWIEDZ