W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Bramkarska parada wszechczasów

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Obelix
Posty: 6899
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Bramkarska parada wszechczasów

Post autor: Obelix » pt sty 12, 2007 9:52

Właśnie wyczytałem, że jakiś portal w UK wybrał interwencję Dudka ze słynnego finału LM (strzał Szewy) na trzecią paradę bramkarską w historii futbolu i w ogóle świata. Wygrał Gordon Banks i jego obrona strzału Pelego. Słyszałem o tej obronie Banksa, ale jej nie widziałem. Podobno Pele strzelał głową. Pytanie: co sądzicie o takich klasyfikacjach, czy one mają w ogóle sens? I czy macie jakąś swoją "paradę wszechczasów"? Bo ja mam, ale trochę się wstydzę, bo to legionista był... :oops:

Awatar użytkownika
lew
IFC POLONI@
Posty: 2826
Rejestracja: pt mar 28, 2003 12:54

Re: Bramkarska parada wszechczasów

Post autor: lew » pt sty 12, 2007 10:16

Obelix pisze: I czy macie jakąś swoją "paradę wszechczasów"? Bo ja mam, ale trochę się wstydzę, bo to legionista był... :oops:
Pedalska...

Obelix
Posty: 6899
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » pt sty 12, 2007 10:40

No nie, nie wstydzę się "w tym sensie" :lol:

Awatar użytkownika
ALF
Posty: 3131
Rejestracja: wt sie 24, 2004 13:50

Post autor: ALF » pt sty 12, 2007 14:48



zwroccie szczegolnie uwage na strzal ktory sie zaczyna na filmiku w 1:46 zaraz po strzale gudhjonsena

Jasiu
Posty: 2017
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 11:29
Lokalizacja: z mamusi
Kontakt:

Post autor: Jasiu » pt sty 12, 2007 16:32

Ja się zgadzam na ranking parad
ale na pewno trudno taką wybrać
tak jak trudno wybrać najładniejszego gola

do do Dudka to patrząc na przepisy
prawie każdy strzał powinien być powtórzony

ale cóż... cwaniactwo w futbolu jest potrzebne :)

Obelix
Posty: 6899
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Re: Bramkarska parada wszechczasów

Post autor: Obelix » sob sty 13, 2007 8:57

Obelix pisze: I czy macie jakąś swoją "paradę wszechczasów"? Bo ja mam, ale trochę się wstydzę, bo to legionista był... :oops:
No dobra, dojrzałem do tej trudnej opowieści :lol:

No więc chodzi o mecz eliminacji do IO w LA w roku bodaj 1983. Tak, to były te igrzyska, co to w końcu nasi i tak na nie nie pojechali. W eliminacjach graliśmy z Danią - i mieliśmy ten mecz łatwo u siebie wygrać. A tu gówno, bo się skończyło 0:0. Ale to właśnie w tym meczu wschodząca gwiazda Legiuni, niejaki Jacek Kazimierski (zwany u mnie w rodzinie Adolfem Hitlerem z uwagi na specyficzną urodę) wykonał coś, czego nie widziałem nigdy wcześniej, a i potem jakoś sobie nie przypominam. Otóż Duńczyk jakiś walił po centrze (z rogu?) do pustej bramki z odległości bodaj półtora-dwóch metrów. Bramkarza nie było, Duńczyk zamachnął się, by wykonać wyrok. Kiedy się zamachiwał bramkarza nadal nie było. Kiedy uderzał, bramkarza nie było ciągle. Za to, kiedy piłka przeleciała po strzale te 2 metry - bramkarz już był. Po prostu w momencie, gdy kolega z Danii robił zamach nasz Adolf Hitler rzucił się instynktownie całym ciałem w to miejsce, gdzie wierzył, że poleci piłka. Miał do tego miejsca cholernie daleko, no ale wykonał taki tygrysi skok. Wyglądało to dość beznadziejnie, bo Duńczyk mógł tę piłkę skierować gdziekolwiek indziej (wielka, pusta bramka tuż przed nosem). Ale jednak skierował właśnie tam, gdzie wymarzył to sobie kolega Jacuś K. I Jacuś K. obronił strzał życia (zapewne). Trochę to było podobne do tej interwencji Dudka z finału LM, ale Dudek to właściwie tylko ręce wyciągnął i Szewa go w nie trafił. A kolega Jacuś rzucił się cały. Ot, fart, czyli "pierdnięcie szczęścia". Ale efekt był niebywały!

Ufff, głupio mi, ale musiałem... :oops:

Żebyśmy się wszyscy poczuli lepiej, to może przypomnę, jak ten sam Jacuś 4 lata później wpuścił babola po strzale Saravakosa. :lol: :lol: :lol:

Hitem trybunowym w całym kraju był potem patriotyczno-rozliczeniowy song pt "Jacek-pedał-Polskę sprzedał"...

Awatar użytkownika
Zbyniu
Posty: 1900
Rejestracja: pt maja 07, 2004 13:34
Lokalizacja: z bródnej dzielnicy ;)

Post autor: Zbyniu » pn sty 15, 2007 10:17

Jasiu pisze: do do Dudka to patrząc na przepisy
prawie każdy strzał powinien być powtórzony

ale cóż... cwaniactwo w futbolu jest potrzebne :)
Tylko tu raczej nie chodziło o karne, a o interwencję po strzale głową Szewczenki i jego dobitce z metra.

Giallorossi
Posty: 10
Rejestracja: czw lis 23, 2006 2:23
Lokalizacja: KMWTW

Post autor: Giallorossi » czw lut 01, 2007 23:13

Jak dla mnie, nie tyle parada wszechczasów, co strasznie efektywna obrona Petera Schmeichela w barwach United. Był to rok 99 i ćwierćfinał LM, gdy kapitalnie obronił główke Ivana Zamorano, który na całej szybkości uderzył piłke, a Schmeichel jakimś cudem skacząc, zdąrzył odbić ją ręką. Nieprawdopodobna interwencja, jak dla mnie :)

Awatar użytkownika
kozlorf
Posty: 5566
Rejestracja: pt mar 10, 2006 0:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kozlorf » ndz lut 04, 2007 0:29

Eee, tam, nie znacie się. ;) Najsłynniejsza parada, to Rene Higuita, i już.


Lordi
Posty: 4160
Rejestracja: pt sty 30, 2004 14:13
Lokalizacja: STARÓWECZKA

Post autor: Lordi » ndz lut 04, 2007 0:33

Otóż to własnie!!Kurde właśnie szukałem caly dzień na swoich płytach tej parady!!
Masz Kozlorf u mnie dużego browara za ten filmik!!
Parad bije wszysztkie inne!!!Jak dla mnie koniec tematu!!

Obelix
Posty: 6899
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » ndz lut 04, 2007 13:07

No tak, ale tu chodzi bardziej o futbol, niż o cyrk :lol:

Giallorossi
Posty: 10
Rejestracja: czw lis 23, 2006 2:23
Lokalizacja: KMWTW

Post autor: Giallorossi » pn lut 05, 2007 1:07

Scorpion efektowny, ale chodzi chyba bardziej o jakąś parade, która przerwała świetną akcje, albo pozwoliła zespołowi bramkarza wygrać itp. No llludzie :D

Roman26KSP
Posty: 38
Rejestracja: pn sie 07, 2006 14:31
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: Roman26KSP » sob lut 10, 2007 13:42

heh ja pamietam jak mialem chyba 6 lat bylem na wsi u rodziny i widzialem mecz Burza Rogi- Lks Skołyszyn :D chyba B Klasa :) Burza przegrywała 1-2 i karny dla Lks w samej koncówce :) Gosc strzelał w okienko a bramkarz wyciągnął wykopał i chcial pobiec pod pole karne Lks ale stracili pilke, ktos tam z Lks strzela na pusta bramke ale za lekko a bramkarz wraca z prawie ze z polowy i wslizgiem wybil na rog :) i tak Burza przegrała ale o tej akcji w gazecie pisali :)

A tak od drugiej strony patrzac pamietacie co zrobil Jojko jak jeszcze gral chyba w Gks? :)

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » sob lut 10, 2007 20:14

kurde, ja nigdy tego nie widzielem niestety. A ciekaw jestem jak cholera, slysze o tej akcji po raz setny chyba :evil:

krol_olch
IFC POLONI@
Posty: 4221
Rejestracja: sob lis 01, 2003 2:21
Lokalizacja: znad jeziora
Kontakt:

Post autor: krol_olch » sob lut 10, 2007 20:37

rety, pk, czy to takie trudne wpisac 'JOJKO' w youtubie???

http://youtube.com/results?search_query ... rch=Search

masz, raduj oczy

Lordi
Posty: 4160
Rejestracja: pt sty 30, 2004 14:13
Lokalizacja: STARÓWECZKA

Post autor: Lordi » ndz lut 11, 2007 9:37

Może nie sąto bramkarskie parady wsechczasów ,ale ku pokrzepieniu serc....
http://www.youtube.com/watch?v=PGKD-QIP ... ed&search=

Awatar użytkownika
ALF
Posty: 3131
Rejestracja: wt sie 24, 2004 13:50

Post autor: ALF » ndz lut 11, 2007 14:52



to bardziej fuks ale i tak piekne, w dodatku w 93 minucie

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » ndz lut 11, 2007 18:32

krol_olch pisze:rety, pk, czy to takie trudne wpisac 'JOJKO' w youtubie???

http://youtube.com/results?search_query ... rch=Search

masz, raduj oczy
W sumie racja.
:)
Nie spodziewalem sie ze to jest zarchiwizowane.

Obelix
Posty: 6899
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » wt lut 13, 2007 3:10

ALF pisze:

to bardziej fuks ale i tak piekne, w dodatku w 93 minucie
Nie ukrywam, to bardzo przypomina wyczyn Kazimierskiego, o którym pisałem parę postów wyżej. Pewnie wyczyn tamtego zarchiwizowany nie jest. Może to i dobrze - jeszcze bym się rozczarował...

A Kuszczak powinien mieć te dwie parady w swoim port-folio. Tę oraz tamtą z meczu z Kolumbią. Lepiej (i gorzej) już nie można!

Kamienny
Posty: 654
Rejestracja: sob sty 20, 2007 14:24
Lokalizacja: Ursynow

Post autor: Kamienny » wt lut 13, 2007 16:07

Nie... To nie był fuks... Mi się też podoba ta parada... :)

ODPOWIEDZ