W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Narciarstwo alpejskie

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

dareksp
Emeriten Gang
Posty: 2020
Rejestracja: pn paź 20, 2003 13:44
Lokalizacja: Warszawa

Narciarstwo alpejskie

Post autor: dareksp » czw sty 04, 2007 9:41

czy ktos jeszcze na tym forum interesuje sie tym sportem? Podejrzewam, ze skoro nie ma wyników, to i zainteresowanie jest nikłe :( A szkoda, bo to naprawdę fajnie sie ogląda (nie tylko rywalizacja, ale i widoki gór :D ). Ale jest szansa na większe zainteresowanie:

http://sport.gazeta.pl/zimowe/1,64996,3827750.html

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Jacek64 » czw sty 04, 2007 10:49

Też lubię popatrzeć (chociaż sam niestety nie jeżdżę). Pani Katarzynie życzę sukcesów, ale wielkim optymistą bym nie był. Jeżeli w wieku 24 lat największym jej sukcesem jest 12 miejsce z bodajże 4 sekundami straty do zwyciężczyni, to chyba dużo wyżej już nie zajdzie. Tak czy inaczej - miło jest popatrzeć na Polkę w drugich przejazdach :)

dareksp
Emeriten Gang
Posty: 2020
Rejestracja: pn paź 20, 2003 13:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dareksp » czw sty 04, 2007 12:10

Jacek64 pisze: chyba dużo wyżej już nie zajdzie.
Mam nadzieje, że zajdzie :D

Nie znam dokładnie zasad ustalania (wyboru, losowania) miejsc startowych (a to jest niezwykle ważne szczególnie w slalomie specjalnym!), ale to jest mniej więcej tak, ze im więcej zdobytych pkt. w PŚ w danym sezonie, tym lepsze (bliżej czołówki) miejsce startowe w następnym sezonie. Wiec moze podium... w przyszłym sezonie :wink:

Kobiecie lat się nie liczy :wink:

Mówiąc szczerze, mnie na razie wystarczy, że widzę ja w 30., po prostu fajnie, że moge dopingowac Polkę :D

Awatar użytkownika
Zbyniu
Posty: 1900
Rejestracja: pt maja 07, 2004 13:34
Lokalizacja: z bródnej dzielnicy ;)

Post autor: Zbyniu » czw sty 04, 2007 14:11

Lubię i jak akurat trafię transmisję to oglądam. Co do Karasińskiej to teraz miała 4 s. straty i była 12. Innym razem ok. 2 s. straty i 19, tak więc nie da się chyba wyciągać daleko idących wniosków. Bo to slalom specjalny - chyba najbardziej nieprzywidywalna alpejska dyscyplina :wink:
Kiedyś lubiłem ogladać siostry Tlałki, potem "przerzuciłem" się na facetów - ale tylko w przenośni :lol: - Marc Girardelli, czy obecnie Herminator, któremu w pewnym czasie życzyłem przede wszystkim powrotu do zdrowia. Zresztą ogólnie kibicuję Austriakom (o Polakach, a raczej Polce nie wspominam - to oczywiste) - nie wiem czemu, bo w innych sportach lubię, jak dostają cięgi 8)
Nie lubię w tym sporcie nadętych buców, z wątpliwymi normami moralnymi, takiego np. Bode Millera.
Pozdrowionka

dareksp
Emeriten Gang
Posty: 2020
Rejestracja: pn paź 20, 2003 13:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dareksp » czw sty 04, 2007 15:47

Zbyniu pisze: Kiedyś lubiłem ogladać siostry Tlałki, potem "przerzuciłem" się na facetów - ale tylko w przenośni :lol: - Marc Girardelli, czy obecnie Herminator, któremu w pewnym czasie życzyłem przede wszystkim powrotu do zdrowia. (...) Nie lubię w tym sporcie nadętych buców, z wątpliwymi normami moralnymi, takiego np. Bode Millera.
A ja pamietam jeden wystep Andrzeja Bachledy.... seniora :lol: - był transmitowany w tv (ale nie pamietam, jakie to były zawody). A. Bachleda-Curuś to był rzeczywiscie kawał zawodnika. Kilka lat temu były zawody alpejczyków-weteranów i - po jjakichś przeliczeniach ze względu na różnice wiekowe - okazało sie, że Bachleda wygrał ze Stenmarkiem :D


Dlatego ja kibicuję tym... najstarszym :lol:

Obok Tlałek był jeszcze Szafrański(?), czyli chyba ten, który teraz czasami komentuje dla Eurosportu. Pomyslec, ze kiedys człowiek narzekał, że ten chłopak nie łapie sie do 10. :(

jako ciekawostke powiem jeszce, że Bachleda senior napisał w latach 80. bardzo fajna książkę "Taki szary śnieg". ja znalazłem ja przypadkowo w stercie książek sprzedawanych "z 50% bonifikatą". Było to chyba pod koniec lat 80. Zupełny przypadek. Okazało się, że książka była wydana z zaznaczeniem cięć cenzury :shock: . A sprawy opisywała bardzo fajne. Zaczynała sie od historii, gdy polska ekipę wycofano z jakiejś imprezy (MŚ?), ze względu na solidarność z ekipą NRD (nie pamietam juz o co chodziło). I okazało się, że wszystkie przygotowania zawodników jak psu w dupe poszły... To było na starcie kariery Bachledy. Troche szkoda, że syn nie kontynuuje dzieła ojca :wink:

ODPOWIEDZ