W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Towarzyskie mecze Reprezentacja

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Awatar użytkownika
Masoh
Posty: 2786
Rejestracja: pn mar 31, 2003 22:01
Lokalizacja: Warszawa

Towarzyskie mecze Reprezentacja

Post autor: Masoh » wt gru 05, 2006 20:27

No tutaj dzielmy sie opiniami na temat naszej reprezentacii w meczach towarzyskich.

W środę piłkarska reprezentacja Polski po raz drugi w historii zmierzy się ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Spotkanie towarzyskie obu zespołów odbędzie się w Abu Zabi o godz. 15.00 czasu polskiego.

Do tej pory Polacy tylko raz spotkali się z drużyną narodową ZEA. Było to 21 maja 1990 roku w Marsylii. Zespół prowadzony przez Andrzeja Strejlaua wygrał 4:0, a bramki zdobyli Robert Warzycha (dwie), Roman Kosecki i obecny asystent selekcjonera Leo Beenhakkera - Dariusz Dziekanowski.
Dotychczasowe mecze Polska - ZEA:

21.05.1990, Marsylia: Polska - ZEA 4:0 (2:0)
bramki: Robert Warzycha (dwie), Dariusz Dziekanowski, Roman Kosecki.


Mecz w TVP 2 od 14:35

Obelix
Posty: 6898
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » śr gru 06, 2006 0:24

Podobno jest transmisja w TV na dwójce. Sraty-taty-emiraty. 3:0 i wracajcie 8)

Siegfried
Posty: 173
Rejestracja: czw mar 02, 2006 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Siegfried » śr gru 06, 2006 9:51

Z tym składem, to nie wiem, czy ugrają 3:0. Chociaż nigdy nic nie wiadomo.
Zadziwiają mnie takie pomysły jak np. Kokoszka... Nic nie grywał chłopak w lidze, teraz pogrywa w prestiżowym Pucharze Ekstraklasy :D i bach, powołanie. Może w tym szaleństwie jest metoda, której nie widzę teraz a zobaczę o 15:00.
Dudka w pomocy też jakoś nie bardzo mi się widzi. W Brukseli była sytuacja awaryjna, spiął się i było nieźle. Coś mi mówi, że na Emiraty się nie zepnie, poprzewraca się tylko parę razy i tyle z tego będzie. Obym się mylił.

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa - o ile się orientuję, reprezentacja ZEA grała na tej azjatyckiej olimpiadzie, co jeszcze się nie skończyła (teraz będą ćwierćfinały chyba). I zabukowali sobie mecz towarzyski w trakcie turnieju? Przeca nie grają tam tzw. reprezentacje olimpijskie do 21 lat, tylko regularne składy (tak mi się przynajmniej wydaje - z tego, co widziałem w urywkach na Eurosporcie w Korei Południowej jest sporo podstawowych graczy i to wcale nie młodych).

Awatar użytkownika
Masoh
Posty: 2786
Rejestracja: pn mar 31, 2003 22:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Masoh » śr gru 06, 2006 17:22

Zjednoczone Emiraty Arabskie - Polska 2:5 (1:2)

bramki: Subait Khater Fayel Al-Mekhaini 26, Mohammed Rashid Salem Srour 86 (k) - Bartłomiej Grzelak 8, 50, Marcin Wasilewski 17, Paweł Magdoń 87, Radosław Matusiak 90+4

żółte kartki: Dariusz Dudka, Marcin Wasilewski (Polska).
sędziował: Abdullah Mohammed Masoud Al-Hilali (Oman).
widzów: 1000.

ZEA: 30. Majeed Naser Humaid Bakhit Maqdemi (46, 22. Mutaz Al-Abdullah Mohammed) - 15. Fahad Masoud Ali Masoud Al-Junaibi (46, 12. Tariq Hassan Tarish), 5. Sami Rubaiya Salem Rubaiya (46, 20. Omar Ali Omar), 4. Fahad Ali Musabah Ali Al-Shaamsi (46, 14.), 13. Saleh Abdullah Obaid Mohsen Al-Areefi (46, 8. Haidar Alo Ali Mohammed) - 23. Salem Sa’ad Mubarak Sa’ad Al-Abadla (46, 18. Feyes Yuma), 6. Salah Abbas Yasein, 24. Subait Khater Fayel Al-Mekhaini, 9. Nawaf Mubarak Musabah Al-Darmaki (46, 11. Faisal Ali bin Akiel), 10. Khalid Darwish (46, 26. Saif Mohammed Al-Bashar) - 19. Saeed Hassan Salem Al-Kas (46, 21. Mohammed Rashid Salem Srour).

Polska: 1. Łukasz Fabiański (46, 12. Mariusz Pawełek) - 13. Marcin Wasilewski, 5. Adam Kokoszka, 3. Paweł Magdoń, 2. Jakub Wawrzyniak - 19. Adrian Budka (46, 21. Wojciech Łobodziński), 4. Dariusz Dudka, 7. Rafał Murawski, 8. Piotr Giza (46, 6. Maciej Iwański), 17. Łukasz Garguła (46, 18. Robert Kolendowicz) - 9. Bartłomiej Grzelak (64, 11. Radosław Matusiak).

Obelix
Posty: 6898
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » czw gru 07, 2006 3:12

Znowu wychodzi na to, że Beenhakkerowi jest zupełnie wszystko jedno, kogo tam ma w ekipie. Wygrywa i cześć. Pieprzony cudotwórca 8)

El Torrero
Posty: 1546
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:51
Lokalizacja: z daleka

Post autor: El Torrero » czw gru 07, 2006 13:42

a wolałbyś zeby przegrywał :?: :lol:

Obelix
Posty: 6898
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » czw gru 07, 2006 22:07

Już sam nie wiem. Wygrywamy i wygrywamy. Jestem w tym zagubiony i nie czuję się jak POLAK :lol: :roll: 8)

Awatar użytkownika
Zbyniu
Posty: 1900
Rejestracja: pt maja 07, 2004 13:34
Lokalizacja: z bródnej dzielnicy ;)

Post autor: Zbyniu » pt gru 08, 2006 7:30

Obelix pisze:Już sam nie wiem. Wygrywamy i wygrywamy. Jestem w tym zagubiony i nie czuję się jak POLAK :lol: :roll: 8)
:lol:

Niedługo już będziesz się czuł,bo aa parę tygodni nie będziemy grać nawet meczy towarzyskich. W świetle najnowszych wydarzeń.

Awatar użytkownika
Masoh
Posty: 2786
Rejestracja: pn mar 31, 2003 22:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Masoh » wt gru 12, 2006 20:39

Na początku lutego przyszłego roku reprezentacja Polski będzie przebywała na zgrupowaniu w Hiszpanii, gdzie rozegra dwa mecze towarzyskie - 3 lutego z Andorą i 7 lutego ze Słowacją

Zgrupowanie odbędzie się w Jerez de la Frontera. Mecz z Andorą zespół Leo Beenhakkera rozegra w krajowym składzie, a spotkanie ze Słowacją odbędzie się w oficjalnym terminie FIFA i holenderski szkoleniowiec będzie mógł skorzystać również z piłkarzy grających zagranicą.

Kamienny
Posty: 654
Rejestracja: sob sty 20, 2007 14:24
Lokalizacja: Ursynow

Post autor: Kamienny » ndz sty 21, 2007 9:45

Na 90minut przeczytałem, że zamiast Andory rywalem Polski ma być Estonia...

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9771
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: Towarzyskie mecze Reprezentacja

Post autor: DEADLY SIN » wt wrz 07, 2010 18:23

W meczu z Australią od pierwszych minut wystąpi D. Pietrasiak jako.... defensywny pomocnik!

Byczek
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 30, 2010 20:01

Re: Towarzyskie mecze Reprezentacja

Post autor: Byczek » wt wrz 07, 2010 19:18

Polska - Ukraina 1:1(1-0)
Mecz na dosyć dobrym poziomie, ale znów wychodzi przysłowie niewykorzystane sytuacje lubią sie mścić. Jeleń czyli chyba najleprzy Polski napastnik strzelił bramkę, ale powinien strzelić 3 bramki. Przez całe spotkanie cisneliśmy reprezentacje Ukrainy i tylko przez błąd w ostatnich sekundach straciliśmy bramkę. Zbieg okoliczności czy poprostu rozluźnienie, nie wiadomo. Na meczu conajmniej 1 KSP "pod zegarem".

Karas
Posty: 701
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 21:54
Lokalizacja: Warszawa-Wawer

Re: Towarzyskie mecze Reprezentacja

Post autor: Karas » wt wrz 07, 2010 20:46

DEADLY SIN pisze:W meczu z Australią od pierwszych minut wystąpi D. Pietrasiak jako.... defensywny pomocnik!

I całkiem nieźle sobie radzi !

LukasZ88
Posty: 369
Rejestracja: wt mar 16, 2010 19:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Towarzyskie mecze Reprezentacja

Post autor: LukasZ88 » wt wrz 07, 2010 21:33

Ogólnie kadra wygląda coraz lepiej, widać że Smuda ma już obrone + Boruc na brame moim zdaniem. Świetny Boenisch (JW bierz go :diabel: ) i Piszczek, mimo że to obrońcy byli częściej widoczni w ofensywie niż Peszko, który jest nieporozumieniem w tej drużynie. Ogólnie wróci Obraniak i Mierzej i taką kadrą można grać. Pietrasiak jako def pomocnik całkiem ciekawie, może troche jego wina przy 1 bramie ale takto git

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: Towarzyskie mecze Reprezentacja

Post autor: elektryk » wt wrz 07, 2010 22:04

Raczej chciałeś powiedzieć bocznych obrońców, którzy lepiej atakują niż bronią. Środek obrony to dramat. Żewłakow od dwóch lat gra słabo w kadrze ale wciąż gra. 3 strzały 2 gole. Jedna na konto Żewłaka (bezsensowny faul), druga na konto Żewłaka (w miejscu go kiwnął kangur) i Pietrasa. Nie zdążył zaasekurować.
Indolencja strzelecka jest PRZERAŻAJĄCA!! Gdyby nasi podczas dwóch ostatnich meczów wykorzystali 30% sytuacji to by wygrali z Ukrainą 3-1 a Australią 5-2. Nie rozumiem tego jak można mieć tak beznadziejną skuteczność.

Awatar użytkownika
goora
Posty: 3937
Rejestracja: czw maja 24, 2007 15:21
Lokalizacja: Stara Ochota

Re: Towarzyskie mecze Reprezentacja

Post autor: goora » śr wrz 08, 2010 8:28

gdzies bylo ze w gazetach pracuja obiektywni specjalisci

http://www.sport.pl/pilka/1,65046,83480 ... enisc.html

no to osoba ktora wystawiala te oceny musiala byc na niezlym wygrzewie.

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Re: Towarzyskie mecze Reprezentacja

Post autor: AvantGarde » śr wrz 08, 2010 8:58

elektryk pisze:Raczej chciałeś powiedzieć bocznych obrońców, którzy lepiej atakują niż bronią. Środek obrony to dramat. Żewłakow od dwóch lat gra słabo w kadrze ale wciąż gra. 3 strzały 2 gole. Jedna na konto Żewłaka (bezsensowny faul), druga na konto Żewłaka (w miejscu go kiwnął kangur) i Pietrasa. Nie zdążył zaasekurować.
Indolencja strzelecka jest PRZERAŻAJĄCA!! Gdyby nasi podczas dwóch ostatnich meczów wykorzystali 30% sytuacji to by wygrali z Ukrainą 3-1 a Australią 5-2. Nie rozumiem tego jak można mieć tak beznadziejną skuteczność.
Amen. Trzeba być idiotą, żeby Żewłakowa w składzie wystawiać.

Byczek
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 30, 2010 20:01

Re: Towarzyskie mecze Reprezentacja

Post autor: Byczek » śr wrz 08, 2010 14:16

Peszko to jest mega nieporozumienie! Czuje sie chyba gwiazdą w tym zespole :shock: :shock: , jego gra zostawia wiele do życzenia i nie nadaje się on na pierwsze miejsce w składzie :!:

maciekl
Posty: 3985
Rejestracja: wt maja 27, 2003 12:22

Re: Towarzyskie mecze Reprezentacja

Post autor: maciekl » śr wrz 08, 2010 21:08

O cholera jak czytam że mamy obronę
w składzie Boenisz Żewłakow Wojtkowiak Piszczek
to wywraca mi się wszystko
tylko ten pierwszy ma szanse na Euro 2012
reszta jest cieńka jak Luis Arturo Swisher Salguero,
Zewłak już nie jest tak zwrotny, jest wolniejszy niż napastnicy Aystralii
WOjtkowiak to jakieś największe nieporozumienie - ja rozumiem że każdy trener ma swoich ulubieńców (skrajny przykład Piechniczek i jego Wójcicki&Jakołcewicz)
a Piszczek to owszem pieknie wymienia pozycje z Błaszczykowskim ale do jasnej ciasnej obrońca ma po pierwsze bronic, po drugie bronić po trzecie bronić a tego Piszczek nie potrafi
zwłaszcza obrońca reprezentacji Polski, bo uwierzę w słowa Tuska & CO, ale nie uwierzę że na EURO 2012 będziemy atakować.
My zawsze się bronimy, zawsze gramy brzydko zawsze jest to anty futbol oparty na mieszance stylu enerde i norwegii.

Poza Boeniszem w skłądzie na EURO widzę; środek Sadlok-Arboleda (ew. Glik) a na skrzydle Franiu postawi na Matuszczyka.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: Towarzyskie mecze Reprezentacja

Post autor: elektryk » śr wrz 08, 2010 21:43

A ja poza Boeniszem na obronię widzę JODŁOWCA z Sadlokiem a już na pewno nie ociężałego Glika. To już wolałbym Głowackiego niż Glika. Poza tym dać Żewłakowi zagrać setny mecz w kadrze, jakiś puchar i kwiatki i grzecznie podziękować.
Moim zdaniem na tą chwilę kadra powinna wyglądać tak:
Bramkarze:
Boruc
Fabiański
Sandomierski/Szczęsny
Obrońcy:
Kowalczyk,
Glik,
Wojtkowiak,
Golański,
Boenisz,
Głowacki,
Jodłowiec,
Sadlok
Piszczek
Brzyski
Pomocnicy:
Majewski
Obraniak
Małkowski
Grosicki
Murawski,
Bandrowski
Peszko
Błaszczykowski
Kiełb
Iwański
Mierzejewski
Garguła,
Cetnarski
Napastnicy
Jeleń
Lewandowski
Smolarek
Sobiech
Boguski
P.Brożek

I chyba z tego trzeba tylko wybierać w tej chwili. Oczywiście może jeszcze przez 2 lata wybuchnie jakiś nowy talenciak. Poźniak? Kupisz? A może jakiś inny?
Za wielu tych piłkarzy na poziomie repry nie ma więc selekcjoner nie powinien mieć bólu głowy w doborze ludzi.

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Re: Towarzyskie mecze Reprezentacja

Post autor: AvantGarde » czw wrz 09, 2010 9:55

elektryk, coż czasami i tak trzeba...
Na piłce się znamy, nie ma to tamto 8)
Pierwszy fakt o tym świadczący, nie wymieniłeś D. Dudki! Ktoś kto go powołuje, z miejsca jest moim wrogiem :wink:
Iwański trochę na siłę, Golański cięzko powiedzieć, na priv-ie kiedyś może pamiętasz delikatnie o Fabiana się sprzeczaliśmy. Dla mnie on 3ka z pewnością. Niby wysoki, a krótki, no i głowa bardzo słaba.
Boruc to numer 1 i już.
Obrona (najtrudniejsza) to napewno Boenisz. Nie uczył się grać w piłkę w Polsce i to wystarczy :D Reszta dla mnie nie wiadoma, ale napewno z tych co wymieniłeś. I chyba co cieszy jednak Jodła i Sadlok. Tylko niech kadra w końcu zacznie już grać połową przyszłego członu, bo tak to i można JOPa znów powołać.
Podstawym moim pytaniem jest, dlaczego w kadrze nie ma Majewskiego? On i Obraniak, boki Błaszczykowski i Mierzejewski.
Atak Smolarek (pokazał, że nikt tak się znaleść nie potrafi w polu karnym, a skuteczność przyjdzie) i chyba narazie Jeleń. Lub Lewandowski za niego.
Euro u nas, więc błagam 4-4-2, bez sztywnego def. pom.,albo wygramy, albo i tak jak zawsze baty, więc chociaż spróbujmy ofensywnie. Ewentualnie 4-5-1 ala Bakero, czyli tak 3 napastników, 2ch cofających się.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: Towarzyskie mecze Reprezentacja

Post autor: elektryk » czw wrz 09, 2010 15:48

No proste :). Nie dla Dudki to oczywiste!! To jest zwykły kopacz. Coś podobnego jak Trałka. W lidze jeszcze od biedy może być, ale kadra?? No błagam.
Tak to prawda. Iwański trochę na siłę. On ma miesące, że gra nieźle a potem go nie ma na boisku długi czas. Iwański w formie jest niebezpieczny. Maja też raczej do kadry jeszcze nie, ale trzeba mieć Go na oku i się przyglądać czy nagle nie wybuchnie z formą.
Na pewno nie dla Małeckiego. Ja w nim nie widzę piłkarza. Nie umiem tego wytłumaczyć, ale nie widzę i już. Chyba dlatego, że mam wrazenie, ze koleś z myśleniem jes mocno na bakier. Chociaż Żeton podobnie, ale Jego widzę.
Golański oczywiście, że trudno powiedzieć, bo nie gra, a jak zacznie to nie daje gwarancji, że będzie tak grał jak z Portugalią w Chorzowie chociażby.

maciekl
Posty: 3985
Rejestracja: wt maja 27, 2003 12:22

Re: Towarzyskie mecze Reprezentacja

Post autor: maciekl » czw wrz 09, 2010 20:05

Zeby nie było że stworzyłem obronę bez Jodłowca. Po prostu boje się że Jodła jako piłkarz jest już skończony. Nie zagrał dobrego meczu od 1,5 roku.Zmarnował ten czas.
Przypuszczam że zdesperowany Franz będzie szukał poza granicami PL ( takich semi-Polaków, nawet ćwierć Polaków) - Kościelny, Perkins, może ktoś w Anglii, Niemczech
po drugie Franz będzie naturalizował:Arboledę, może Hermaniego może naszego Bruna.

Mam wrażenie że najgorzej jest u nas nadal z obroną, ale widać że są klocki tylko trener ciągle je skłąda, próbuje.
Co do Boruca to jest zdecydowanie nr 1 , chyba że Kuszczak wreszcie się wybije na jedynkę w MU.

Ułożenie bloku obronnego, zgranie go, co najmniej kilka spotkań w tym samym składzie, to jest podstawowe zadanie dla trenera.
Nie wierzę w żadne 4-4-2 i inne ofensywne taktyki.
Wierzę w grę pressingiem, z zaangażowaniem, bez przestojów.

PS.Mam słabość do Iwańskiego, gra cholernie nierówno, ma kłopoty z wagą, szybkością.Ale potrafi strzelić wolnego jak nikt w naszej lidze.
Do szerokiej kadry elektryka dodałbym Rybusa i Małeckiego.

Mr X
Posty: 706
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 20:46

Re: Towarzyskie mecze Reprezentacja

Post autor: Mr X » wt wrz 21, 2010 12:54

GW podaje, że Smuda wywalił z kadry (być może bezpowrotnie) Peszkę i Iwańskiego. Powodem libacja obydwu graczy po ostatnim meczu towarzyskim z Australią w Krakowie. Hłe hłe :|
Kto tam na forum chciał Iwańskiego do Polonii? :diabel:

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Re: Towarzyskie mecze Reprezentacja

Post autor: AvantGarde » wt wrz 21, 2010 12:59

Jak to kto!
Janas :lol:

ODPOWIEDZ