W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Kolejni z minusowymi punktami?

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Gocu
Posty: 1224
Rejestracja: pt lut 27, 2004 18:05
Lokalizacja: Warszawa

Kolejni z minusowymi punktami?

Post autor: Gocu » śr wrz 20, 2006 13:14

W sumie temat troche na dział piłka nożna, troche do działu kibice, ale postanowiłem wkleić tutaj...
Szalikowcy Lechii obrzucili bananami czarnoskórych piłkarzy Pogoni Szczecin. - Wszyscy ludzie są równi, niezależnie od koloru skóry, nikogo nie można dyskryminować - mówił ze łzami w oczach Brazylijczyk Julcimar
reklama
Kiedy piłkarze Lechii i Pogoni wychodzili z tunelu na boisko przed meczem Pucharu Polski, w stronę piłkarzy ze Szczecina poleciały banany. Rzucali szalikowcy Lechii z trybuny, obok której siedzi kierownictwo klubu i VIP-y. Przez cały mecz kibice gospodarzy naśladowali małpy, wznosili okrzyki "Wzorem naszym jest Rudolf Hess". Hess to jeden z najbliższych współpracowników Adolfa Hitlera i jeden z twórców hitlerowskiej III Rzeszy.

W 20. minucie szalikowcy powtórzyli akcję z bananami. Najbardziej ucierpiał wtedy lewy obrońca Pogoni Daniel, który wyrzucał aut w pobliżu miejsca, gdzie siedzieli rasiści z Gdańska. - Grałem kiedyś w Lechii, mówiłem kolegom, że w Gdańsku są wspaniali kibice, że będzie świetna atmosfera. Już w przerwie pytali mnie, dlaczego ich oszukałem, że takiego wrogiego zachowania nigdzie nie widzieli - opowiadał po meczu zdruzgotany Julcimar. - Tak cieszyłem się na powrót do Gdańska, a spotkała mnie taka przykrość - dodał Brazylijczyk.

- Pierwszy raz przydarzyło nam się coś takiego. Żal mi tych chłopaków. Przyjechali ciekawi Polski, nowej kultury. To, co zobaczyli w Gdańsku, było żenujące - powiedział trener Pogoni Mariusz Kuras.

Zbulwersowani byli również piłkarze Lechii. - To była żenada, nie podoba nam się takie zachowanie. Nie chcemy tego więcej na naszych meczach - powiedział kapitan drużyny Maciej Kalkowski.

- Będziemy robili wszystko, żeby takie sytuacje się nie powtórzyły. Ale przecież nie możemy wydać kuriozalnego nakazu, aby przed wejściem na stadion ochroniarze rekwirowali banany - zapewnił dyrektor Lechii Błażej Jenek. - Dziś nasze wysiłki skierowane były na to, by w trakcie meczu nie doszło do żadnych bijatyk. To nam się udało. Niestety, doszło do tego przykrego incydentu.

Jacek Kurski, poseł PiS, kibic Lechii oraz były działacz gdańskiego klubu, który był na meczu z Pogonią: - Widziałem tych bezmyślnych ludzi rzucających bananami w Brazylijczyków. Żenada, zwykła głupota, wystawianie się na łatwy strzał opinii publicznej i mediów. Nie ma w tym żadnej ideologii, tylko kretynizm.

Komentarzy w sprawie wczorajszego zachowania chuliganów z Gdańska unika na razie prezydent miasta Paweł Adamowicz, który bywa na meczach Lechii ("bo nie widziałem incydentu"), oraz główny sponsor klubu Saur Neptun Gdańsk. - Musimy się zapoznać z wydarzeniami na stadionie i dopiero w środę odniesiemy się do tej sprawy - powiedziała Izabela Szoll-Czapczyk z Saur Neptun Gdańsk.

Jaka kara czeka Lechię? W tym roku władze światowego futbolu wprowadziły rewolucyjne zapisy o walce z rasizmem. Odjęcie trzech punktów, sześciu za recydywę, a nawet dyskwalifikacja klubu za następne incydenty - to postanowienia Komitetu Wykonawczego Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA). Jego decyzji muszą się podporządkować władze kontynentalne (jak UEFA) i krajowe (jak PZPN), które mają przygotować korekty swoich regulaminów.

Co zrobi PZPN? - Będzie wysoka kara finansowa lub odebranie punktów - stwierdził Eugeniusz Kolator, wiceprezes PZPN. - Musimy się zapoznać z materiałami, zdjęciami i zapisami wideo, opiniami stron. Dużo zależy od tego, ile tych bananów było.

- Kilkadziesiąt - podpowiadamy.

- Ooo! To wydział dyscypliny zajmie się tą sprawą już w następny czwartek. Będzie ją trzeba dokładnie zbadać, bo wygląda na to, że to duża afera - odparł Kolator
.
Nie dział Piłka Nożna, ponieważ w nim są "Wszystkie tematy związane z piłką nożną w Polonii" oraz nie Kibice, ponieważ tu znajdziesz "Wszystko co związane z ruchem kibicowskim Polonii". To tak na przyszłość

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Post autor: elektryk » śr wrz 20, 2006 13:25

1 banan= 1 punkt. No ciekaw jestem na jaki pomysł wpadną leśni ludzie

Awatar użytkownika
Lechu579
Posty: 1527
Rejestracja: sob kwie 03, 2004 15:56
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post autor: Lechu579 » śr wrz 20, 2006 19:38

PZPN zamknął stadion jako środek zapobiegawczy do czasu wyjaśnienia sprawy.

Jersy
Posty: 2948
Rejestracja: pt maja 23, 2003 20:01
Lokalizacja: Piaski

Post autor: Jersy » śr wrz 20, 2006 19:42

Może wreszcie PZPN zachowa się po męsku i odejmie punkty a nie zamknie stadion na x gier i walnie 10 000 kary.

feemp
Posty: 1733
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 6:59
Lokalizacja: a po dwóch wu

Post autor: feemp » śr wrz 20, 2006 21:20

jarać się Hessem, rzucać bananami... tumany o_0
dać im -10pkt

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Jacek64 » czw wrz 21, 2006 9:15

Ale za banany w Pucharze Polski przecież nie zabiorą im punktów w lidze! No a w pucharze i tak odpadli, więc nawet przyznanie Pogoni walkowera im nie zaszkodzi.

Gocu
Posty: 1224
Rejestracja: pt lut 27, 2004 18:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gocu » czw wrz 21, 2006 11:18

moim zdaniem mogą, obydwa typy rozgrywek podlegają PZPNowi ...

MICHAL KSP
Posty: 1212
Rejestracja: śr lip 09, 2003 2:18
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: MICHAL KSP » czw wrz 21, 2006 19:58

ograniczenie możliwości ustawiania tabeli przy pomocy kwalifkatorów i sędzió sprawia, że PZPN chętniej sięga do odejmowania punktów ...

ODPOWIEDZ