W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

ŁKS odważył się wygrać

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

MICHAL KSP
Posty: 1212
Rejestracja: śr lip 09, 2003 2:18
Lokalizacja: WARSZAWA

ŁKS odważył się wygrać

Post autor: MICHAL KSP » czw sie 24, 2006 13:48

Czy zauważyliście dlaczego czarnoskóry Balde płakał po przegranej z ŁKS?
Jak nie pomagają sędziowie - pomoże Ekstraklasa SA :)

Ekstraklasa SA zbada dziś, czy podczas meczu ŁKS - Legia padły rasistowskie okrzyki pod adresem czarnoskórego gracza gości. Jeśli padły, zgodnie z zaleceniami FIFA łódzki klub powinien stracić punkty i dostać karę finansową.
http://sport.gazeta.pl/pilka/1,65050,3568629.html

dareksp
Emeriten Gang
Posty: 2020
Rejestracja: pn paź 20, 2003 13:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dareksp » czw sie 24, 2006 14:07

Z jednej strony rasizm na stadionach to rzeczywiście obrzydlistwo i oby tego nie było, z drugiej strony taka "walka" z rasizmem poprzez odbieranie punktów moze byc dobrym sposobem na robienie przewałów i ustawianie tabeli.
Poza tym, jak sie ma w pamięci zachowanie kibiców Legii w stosunku do Olisadebe, to jakos fałszywie - przynajmniej dla mnie - brzmią narzekania piłkarzy i trenera Legii na rasistowskie zachowania piłkarzy i kibiców ŁKS.

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3645
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Post autor: Peter » czw sie 24, 2006 14:10

Wszystko wyjaśniają komentarze na forum pod tym tematem jak i pod tym http://sport.gazeta.pl/pilka/1,65050,3563816.html :)
Że tak z pamięci przytoczę, to najpierw się dowiedzeliśmy, że Balde obrażali jacyś piłkarze, potem się dowiedzieliśmy kto, a potem, że płakał w szatni, bo to z trybun słychać było rasistowskie dźwięki. A on płakał, bo pierwszy raz w życiu spotkał się z rasizem - we Francji, gdzie mieszkał tego nie ma :lol:

edit://
O! Znalazłem ciekawy wpis z ww. forum:

Zwróćcie uwagę, jak ta sprawa się rozwija. W niedzielę Wdowczyk i Balde
oskarżali Niżnika, w poniedziałek doszedł Kolendowicz, we wtorek już głownym
oskarżonym byli kibice, natomiast któryś zawodnik krzyknął coś po angielsku.
W środę już było wiadomo co krzyczał (negro), a kibice urządzili biednemu Balde
piekło. Myślę, że pod koniec tygodnia okaże się, że na trybunach byli wyłącznie
członkowie Ku-Klux-Klan, którzy mieli przygotowaną smołę, pierze i szubienicę.
Ten facet próbuje się lansować, a Wasza gazeta mu w tym pomaga. Tylko dlaczego
cudzym kosztem? A Legia niech zacznie grać na takim poziomie na jakim są jej
Kibice, a nie szuka punktów poprzez oszustwo.
Ostatnio zmieniony czw sie 24, 2006 14:21 przez Peter, łącznie zmieniany 1 raz.

MICHAL KSP
Posty: 1212
Rejestracja: śr lip 09, 2003 2:18
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: MICHAL KSP » czw sie 24, 2006 14:20

no cóż najlpiej chyba będze zagłosować na chłopaka w magazynie piłkarskim Interia, który umiescił jego nominację do brutala kolejki :
http://magazynligowy.interia.pl/glosowanie/5/

płakać się chce

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » czw sie 24, 2006 14:30

Jak to dobrze, że Czarek Kucharski nie jest Murzynem bo byśmy mieli przesrane... :wink:

zwierzak
Posty: 344
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:32

Post autor: zwierzak » czw sie 24, 2006 15:07

I jeszcze ten jego komentarz, ze jak wybijal pilke to kibice buczeli. Sam jestem przeciwny rasizmowi ale bez przesady. A jakby wygwizdali powiedzmy Fabianskiego, to moze by sie okazalo, ze na trybunach bylo duzo murzynow i to tez byl rasizm?

dLg
Posty: 144
Rejestracja: sob lut 05, 2005 14:10
Lokalizacja: sŁż
Kontakt:

Post autor: dLg » czw sie 24, 2006 15:14

A Legia niech zacznie grać na takim poziomie na jakim są jej
Kibice, a nie szuka punktów poprzez oszustwo.
Swoją drogą, z tego co rozumiem z tych antyrasistowskich przepisów, to odebranie ŁKSowi ptk, nie oznacza przyznania ich Legii. Chyba.

A oskarżenia Balde są urocze:
Padłem ofiarą rasizmu. Kiedy wybijałem piłkę, publiczność buczała. Jakiś piłkarz, nie wiem który, powiedział coś po angielsku.

Dzisiaj buczą i mówią coś po angielsku. Co bedzie jutro? Na jego miejscu nie wychylałbym się z domu... :lol:

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Post autor: elektryk » czw sie 24, 2006 15:28

A może buczeli na niego kibice Legii? Przecież siedzieli na trybunie głównej! Oczywiście żadna gazetka o tym nie wspomina,że mieli zakaz,a byli. Dlaczego nie dać ŁKS-owi walkowera za złamanie zakazów? Ja tam nie jestem za tym, bo piłka nożna dla kibiców ale przypierdolenie się,że buczeli na murzyna i dawanie za to walkowerów to przegięcie. Na każdego rywala się buczy i szczerze życzy złamania nogi;), ale Legia jak zwykle płacze. Sedziowie nie biorą od nich już w łapę(gwizdnęli karnego przeciw Legii pierwszego od 2 lat!), to załatwiają jeszcze w inny sposób 3 punkty. Dziadostwo. A potem pierdolą wszystkim,że to Polonii pomaga PZPN i jego działacze:shock:

Obelix
Posty: 6898
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » czw sie 24, 2006 22:17

Mnie ciekawi inna sprawa: Murzyni zawsze stykają się z rasizmem w przegranych meczach. Teraz Balde, wcześniej bodaj Choto w Kielcach, jak odpadł z PP, na świecie zasię Eto'o chciał schodzić z boiska, jak Barca coś tam z kimś przegrywała rok temu (zapomniałem co i z kim). Mecze dla Murzynów zwycięskie są od rasizmu wolne.

PS: czy Olego to czasem w tym Lubinie nie obrzucono bananami również w przegranym meczu? Bo za jego kadencji zaliczyliśmy tam wtopę, ale nie pamiętam, czy to wtedy latały banany... wychodzi, że pewnie tak...;)

Ulryk_von_Jungingen
Posty: 305
Rejestracja: śr sty 12, 2005 22:16

Post autor: Ulryk_von_Jungingen » czw sie 24, 2006 22:52

Pytanie do Michala KSP. Czy po meczu z Bełchatowem Balde albo ktoś inny skarżył się na rasizm?? Jeśli nie to wsadź sobie te swoje spiskowe teorie dziejów wiesz gdzie.....

Co do rasizmu to powino się to karać. Dla mnie żenujace było udawanie małpy pzrez kibiców jak jakiś czarnoskóry zawodnik leciał do piłki. Tak wiem na Legii tez tak robiono. A co buczenia na Olisadebe, to owszem i u nas na niego jechano, ale prawo nie dizała wstecz.

Ps. co do Choto Obelixie to Piechna się potem przyznał ze coś tam do niego powiedział(juz nie pamiętam co) więc nie rozumiem Twojego zdziwienia

Obelix
Posty: 6898
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » czw sie 24, 2006 23:42

Chodzi mi o to, że w prawie każdym meczu piłkarze drużyny A próbują wqrfić piłkarzy drużyny B. A czym można najłatwiej wqrfić Murzyna? Pytaniem, czy był zimą na nartach? No, powiedzmy...

Myślę, że taki Choto w każdym meczu słyszy to samo. A płacze tylko, jak przegra. Więcej: myślę, że w meczach, które wygrywa, słyszy jeszcze więcej, bo sfrustrowany porażką przeciwnik pewnie jeszcze częściej wytyka mu nieumiejętność jazdy na nartach. Myślę, że gdyby Choto lepiej znał polski, to również umiałby dosrać takiemu Piechnie. A tak, to może dosrać najwyżej Imehowi, że jest typowym burakiem z Beninu, na przykład, i że cała Afryka wie, że kobiety z jego plemienia mają w poprzek... Choć to wszystko są wyssane z palca bzdury i plotki!!!

Biali ludzie też słyszą różne rzeczy na swój temat. Ostatnia akcja Zidane'a sprawiła, że teraz każdy widzi, że deprymowanie przeciwnika ma sens. Teraz pewnie wszyscy jadą równo!

Ulryk_von_Jungingen
Posty: 305
Rejestracja: śr sty 12, 2005 22:16

Post autor: Ulryk_von_Jungingen » pt sie 25, 2006 0:07

Pewnie masz sporo racji z tym ze się nasłuchają na każdym meczu. To ze rozdmuchują to po porazkach też ma sens. ALe jak widać, nie robią tego tylko w Polsce i szukanie sensacji przez założyciela tematu uznałem za śmieszne.

suligus
Posty: 2117
Rejestracja: pn kwie 07, 2003 22:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: suligus » pt sie 25, 2006 1:55

Pierniczycie z tym rasizmem!
FIFA jakoś nie walczy z prowokujacymi przeciwników Włochami! Gwizdać jak przeciwnik wybija piłkę wolno! Przyspiewki mające na celu wkurzenie przeciwnika są codziennością na stadionie.
To niby można kogoś wyazwać od skurw... a nie można powiedzieć "czarnuch"???
Albo się ściga wszystkie przejawy chamstwa albo robi się wyjątki dla jednych pozwalając innym. Drugą metodą się nic nie osiągnie.
Jak mnie wkurza debilna polityczna poprawność!

dareksp
Emeriten Gang
Posty: 2020
Rejestracja: pn paź 20, 2003 13:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dareksp » pt sie 25, 2006 9:59

suligus pisze: To niby można kogoś wyazwać od skurw...
Nie można :!: :wink:

Ale oczywiście zgadzam sie z przedmówcą w 100%.

Bronson.

Post autor: Bronson. » pt sie 25, 2006 12:54

Beldemu przeszkadza, to że buczą na niego w Łodzi i mówią do niego po angielsku a White Legion na płocie przy łazienkowskiej ani jemu ani jego kolegom nie przeszkadza.
No ale z drugiej strony to nie jest hasło rasistowskie tylko nazwa rasistowskiej organizacji i rasistowskiego zespolu muzycznego, a takmi rzeczami FIFA się nie zajmuje.

Hareng
Posty: 860
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 15:08
Lokalizacja: Sektor dla Vip-ów
Kontakt:

Post autor: Hareng » pt sie 25, 2006 13:32

Moim zdaniem powinno się ukarać oba kluby i to surowo. ŁKS utratą punktów za wpuszczenie legionistów na stadion mimo zakazu, a Legie karą finansową za próbe wymuszenia na ŁKS kary finansowej i punktowej poprzez ,,niedopuszczalnej" i rasistowskiej postawy kibiców i piłkarzy gospodarzy. I wszysycy byliby szczęśliwi. :D

Awatar użytkownika
peso89
Posty: 3914
Rejestracja: czw lut 23, 2006 16:36
Lokalizacja: z miasteczka

Post autor: peso89 » pn sie 28, 2006 8:10

Hareng przestań się już ośmieszać. Widać, że głównie przy kompie siedzisz i czterech liter z Warszawy nie ruszasz /chodzi mi tylko o mecze Polonii/.

Bronson.

Post autor: Bronson. » czw sie 31, 2006 20:55


Hareng
Posty: 860
Rejestracja: ndz paź 23, 2005 15:08
Lokalizacja: Sektor dla Vip-ów
Kontakt:

Post autor: Hareng » czw sie 31, 2006 22:14

peso89 pisze:Hareng przestań się już ośmieszać. Widać, że głównie przy kompie siedzisz i czterech liter z Warszawy nie ruszasz /chodzi mi tylko o mecze Polonii/.
Daj se spokój, bo gadasz takie czasami pierdoły, że szkoda gadać. Jak mnie nie znasz to się nie wypowiadaj. To, że masz inne poglądy nie oznacza, że możesz se pozwalać na krytykowanie innych. Jeżeli masz do mnie sprawe do napisz na prv, ale jak chcesz mi nawtykać publicznie to zachowujesz się jak gówniarz. Zresztą to nie temat na to.
Ostatnio zmieniony czw sie 31, 2006 23:01 przez Hareng, łącznie zmieniany 1 raz.

Syriusz
Posty: 3588
Rejestracja: pn mar 01, 2004 18:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Syriusz » czw sie 31, 2006 22:53

Hareng pisze:
peso89 pisze:Hareng przestań się już ośmieszać. Widać, że głównie przy kompie siedzisz i czterech liter z Warszawy nie ruszasz /chodzi mi tylko o mecze Polonii/.
Daj se spokój, bo gadasz takie czasami pierdoły, że szkoda gadać. Jak mnie nie znasz to się nie wypowiadaj. To, że masz inne poglądy nie oznacza, że możesz se pozwalać na krytykowanie innych. Jeżeli masz do mnie sprawe do napisz na prv, ale jak chcesz mi nawtykać publicznie to zachowujesz się jak gówniaż. Zresztą to nie temat na to.
Kto?

Pozdrawiam bez złośliwości, tylko zwróciłem uwagę :)

^kawka^
Posty: 277
Rejestracja: pt gru 16, 2005 15:07
Lokalizacja: Jelonki/Muranów

Post autor: ^kawka^ » pt wrz 01, 2006 12:41

Hareng pisze:Moim zdaniem powinno się ukarać oba kluby i to surowo. ŁKS utratą punktów za wpuszczenie legionistów na stadion mimo zakazu, a Legie karą finansową za próbe wymuszenia na ŁKS kary finansowej i punktowej poprzez ,,niedopuszczalnej" i rasistowskiej postawy kibiców i piłkarzy gospodarzy. I wszysycy byliby szczęśliwi. :D
:shock:

Hareng, ty jakiś prorok jesteś, czy pracujesz w OE?

"Komisja Ligi ukarała pierwszoligowy klub Łódzki KS karą grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych za to, że organizator zawodów zezwolił kibicom warszawskiej Legii uczestniczyć w wielkiej piłkarskiej uczcie, jaką był mecz ŁKS - Legia, rozegrany po 6-letnim pobycie łódzkiego klubu w II lidze.
Działacze Ekstraklasy SA po raz kolejny pokazali całej kibicowskiej Polsce, że kibice siedzący obok siebie, bez żadnych podziałów, nienawiści, czy waśni to obrazek niepożądany przez zarządzającą rozgrywkami Ekstraklasę SA.
Skoro działacze chcą bójek, zadym itp, dziwi nas, że za takie zachowania, do których najwyraźniej zmierza... równie surowo karze."

http://legialive.pl/news.php?id=19393

głupota działaczy nie zna granic :?

El Torrero
Posty: 1546
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:51
Lokalizacja: z daleka

Post autor: El Torrero » czw wrz 07, 2006 17:10

a czy istnieje zachowanie rasistowskie wobec białego ? np. ty blady ty :wink:

czy ktoś jeszcze odważy się wygrać :?:
po takich karach :lol:

ODPOWIEDZ