W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Mistrzostwa Europy (eliminacje)

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Obelix
Posty: 6898
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Mistrzostwa Europy (eliminacje)

Post autor: Obelix » śr sie 16, 2006 22:47

Zakładam temat, bo sam się założył, a właściwie Belgowie go sami założyli: właśnie zremisowali u siebie z Kazachstanem w 1 meczu naszej grupy. Czyżby jeden rywal mniej? Wiem, że jeden wynik nic nie znaczy, ale tak się zastanawiałem, czemu ci Belgowie są 25 miejsc za nami w tej głupawej klasyfikacji FIFA? Czemu nie grali na mundialu? Ano może właśnie dlatego, że nie potrafią wygrać w piłkę ze stepowymi ludźmi?

yeti
Posty: 128
Rejestracja: pn mar 20, 2006 8:10

Post autor: yeti » czw sie 17, 2006 8:45

Portugalia jest poza zasięgiem ( jak Anglia czy Szwecja w eliminacjach), Serbia w eliminacjach MS była cholernie skoncentrowana straciła tylko 1 bramkę ( grali z Hiszpanią) i nie przewiduje aby to się zmieniło.
Przy dobrym układzie będzie walczyli z Belgią i Finlandia o miejsca 3/5 a kiedy nastapi cud i opierdolimy egzotycznych rywali po sześć punktów 3 x 6 daje aż 18 pkt to może być szansa na zaczepienie się na walkę o 2 miejsce.
Bo nasi to słabych ogrywają (el.MS) a silnym nie fikną.

Obelix
Posty: 6898
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » czw sie 17, 2006 12:45

Serbia wczoraj wygrała na wyjeździe z Czechami...

grud
Posty: 236
Rejestracja: pt mar 19, 2004 10:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: grud » śr sie 23, 2006 9:42

w serbii po mś kariere zakończył chyba savo milosevic, podstawowy gracz naszych rywali, ale widać że bez niego dobrze sobie radzą

grud
Posty: 236
Rejestracja: pt mar 19, 2004 10:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: grud » śr sie 23, 2006 9:55

portugali nie podskoczymy :(
chyba że sie obudza i porozwalają wszystkich:D

Obelix
Posty: 6898
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » sob wrz 02, 2006 9:13

Czy mi się zdaje, czy dzisiaj jest jakiś mecz? Jakaś Polska gra chyba... z Finlandią?

Bronson.

Post autor: Bronson. » sob wrz 02, 2006 9:22

Szkoda, że Rasiak nie zagra bo podobno jest w niezłym gazie... no ale liczę na Matusiaka.

_Rydz
Posty: 1814
Rejestracja: sob lut 05, 2005 18:45
Lokalizacja: zza krzaka

Post autor: _Rydz » sob wrz 02, 2006 14:42

A ja liczę, ze od początku zagra Łysoju Wojciechu.

Awatar użytkownika
Jardel
Posty: 4188
Rejestracja: pn cze 07, 2004 23:01
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Post autor: Jardel » sob wrz 02, 2006 21:16

Żenada. Nie będzie żadnego Euro, zlikwidować zawodową piłkę w Polsce, zawiesić PZPN, działaczy pozamykać w więzieniach, klubom zabronić grać w europejskich pucharach, a piłkarzyków pajacyków popędzić do uczciwej roboty przy kopaniu dołów i układaniu chodników.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Post autor: elektryk » sob wrz 02, 2006 21:20

Jardel pisze:Żenada. Nie będzie żadnego Euro, zlikwidować zawodową piłkę w Polsce, zawiesić PZPN, działaczy pozamykać w więzieniach, klubom zabronić grać w europejskich pucharach, a piłkarzyków pajacyków popędzić do uczciwej roboty przy kopaniu dołów i układaniu chodników.
Dawno już to mówiłem.
POLONIA ZNACZY POLSKA a to równa się ŻENADA.
Jak długo będzie ciągnięty za uszy najbardziej przereklamowany obrońca mr. Głowacki. Ile jeszcze spierdoli zanim ktoś powie dość? No i popisał się świetnie grający nogą Dudek :twisted: . Najlepszy zawodnik na mistrzostwach zaczyna na ławce. Ale jak się ma TAAAAAKICH pomocników jak śmieć Dziekanowski to już nie ma co się dziwić. Dobra można zawieszać ten PZPN już w piz.u. I mam nadzieję,ze teraz już nikt nie będzie miał co do tego obiekcji. ZIOBRO DO ROBOTY! a Kiełbasa nie dostaje wciąż szansy. Dudk, Franki,Żurawie i Krzynówki z Bąkami powinni zostać w końcu wyjebani w piździec

Obelix
Posty: 6898
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » sob wrz 02, 2006 22:23

Zgadzam się z przedmówcami. Ten mecz był ewidentnie sprzedany, a kupił go prokurator Ziobro. Jeszcze tylko umoczyć z Serbami, Legia i Wisła same zaraz odpadną - i można jechać! Wyaresztować wszystkich. NIech se nas zawieszają, a co tam! Jak mam oglądać takie coś, jak dzisiaj, to wolę patrzec na Małysza i Kubicę. k...., na gołą dupę 80-letniej sąsiadki wolę patrzeć!!!!!!!!!!!!!

MICHAL KSP
Posty: 1212
Rejestracja: śr lip 09, 2003 2:18
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: MICHAL KSP » sob wrz 02, 2006 23:10

Wynik bardzo dobry.
Nic już nie powstrzymuje przed ostatecznym rozgonieniem tego towarzystwa.
A zarząd komisaryczny przenieść do Wrocławia.

Sałata
Posty: 523
Rejestracja: sob cze 05, 2004 20:54

Post autor: Sałata » sob wrz 02, 2006 23:19

A może wybierzemy najlepszego meczu spotkania Polska - Finlandia?? oczywiście najlepszych grających w naszej drużynie :) hehe stawiam na
1.Głowacki
2.Dudek
3.Szymkowiak??

A tak na serio.. cieszy mnie tylko to ze powolywani sa ludzie typu Błaszczykowski, Garguła, Matusiak... ale oni muszą grać i tworzyc człon kadry!!

Wkurza to że Smolarek i Jeleń zaczęli na ławie a grają wciąż ci sami..

_Rydz
Posty: 1814
Rejestracja: sob lut 05, 2005 18:45
Lokalizacja: zza krzaka

Post autor: _Rydz » ndz wrz 03, 2006 7:02

Na bramce nie było Łysego i mamy efekt... :evil: A wczorajszy mecz potwierdził, ze Polonia znaczy Polska... A raczej Polska gra jak Polonia... :roll:

Jersy
Posty: 2948
Rejestracja: pt maja 23, 2003 20:01
Lokalizacja: Piaski

Post autor: Jersy » ndz wrz 03, 2006 9:24

Zagrał Błaszczykowski i wypadł gorzej od Mili czy Kosowskiego, Frankowski też słabiutki. Nie ma się co oszukiwać, większość piłkarzy albo ma bardzo małe umiejętności albo jest kompletnie bez formy. Błąd Beenhakkera jest taki że nie potrafi dopasować taktyki do umiejętności reprezentantów - tak jak to robił w T&T.

Awatar użytkownika
Kwik
Posty: 7264
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:24
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:

Post autor: Kwik » wt wrz 05, 2006 5:36

elektryk pisze:POLONIA ZNACZY POLSKA a to równa się ŻENADA.
Jak długo Polonia będzie w II lidze tak długo polska piłka będzie kulała :wink:

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Post autor: elektryk » śr wrz 06, 2006 18:15

Po przeczytaniu składu na dziś oglądanie można sobie odpuścić. Za rozgrywanie mają się wziąść bajeczni technicy Lewandinho i Radomski. Możemy w zamian za napastników dać dwóch obrońców. I tak napastnicy nie dostaną ŻADNEJ piłki prostopadłej od tych dwoch asów. Chyba,że z boku komuś zejdzie :roll: . Dlaczego nie gra chociażby jeden ofensywny pomocnik Garguła? Dziekanowski i Kaczmarek to jednak debile. Szkoda mi tego Leo chociaż za taką kasę mógłbym obskakiwać i od San mARINO BATY :wink:

Michu
Posty: 1021
Rejestracja: pt sty 16, 2004 17:49
Lokalizacja: Twin Peaks
Kontakt:

Post autor: Michu » śr wrz 06, 2006 21:39

San Marino obskoczylo z Niemcami 0-13 8) A Polakow po sobotnim wyczynie nie ogladalem wiec czekam na relacje ;)

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » śr wrz 06, 2006 21:59

Swietnie bronil Kowalewski. Wybronil 2 setki dla Serbow. Przy golu nie mial szans - to byl wielblad calej linii. Beznadziejnie zachowal sie Bak, zreszta nie jedyny raz w tym meczu.
Dobrze zagral Matusiak. Strzelil Gola, wylozyl Zurawskiemu, ale ten strzelil w slupek. Zurawski mial tez ladnie wrzucona pilke na glowke przez Jelenia, ale po pierwsze udeerzyl (a wlasciwie odbil ja) zbyt lekko, po drugie w dlugi rtog, a po trzecie wysoko, zamiast w dol. Gdyby wykorzystal 1 ze wspomnianych sytuacji byloby 2:0 i po meczu..

Dobrze zagral tez Jelen, Golinski polowe meczu niezle krosowal, dobrze wspolpracowali na prawym skrzydle.
In plus zaskoczyl mnie Lewandowski.

Mecz udany, przewagfa w kazdym elemencie gry. Ale.. niby tak przewazalismy ale serbowie mieli 3 setki.. Gdyby nie lysy na budzie moglo byc roznie..

Anty_legionista
Posty: 114
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:55
Lokalizacja: Muranow

Post autor: Anty_legionista » śr wrz 06, 2006 22:10

Medżikowi już podziękujemy...

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Post autor: elektryk » śr wrz 06, 2006 23:09

Najpierw Żurek sartolił 200%, a potem J(eł)OPa źle się ustawił i piłka go przelobowała a drugi stoer zamiast asekurować to zbijał BĄKi. Na gwałt szukajmy stoperów!

zwierzak
Posty: 344
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 22:32

Post autor: zwierzak » śr wrz 06, 2006 23:12

To fakt. Szukajmy stoperow. A jednego juz w sumie mamy i to calkiem niezlego. Tylko go Leo wystawil w pomocy. Mowa oczywiscie o Lewandowskim, ktory zaskoczyl nie tylko pk in plus. Tylko, ze on w klubie gra ciagle jako obronca i mysle, ze na tej pozycji pokazalby wiecej niz jako pomocnik.

Jersy
Posty: 2948
Rejestracja: pt maja 23, 2003 20:01
Lokalizacja: Piaski

Post autor: Jersy » śr wrz 06, 2006 23:14

elektryk pisze:Najpierw Żurek sartolił 200%, a potem J(eł)OPa źle się ustawił i piłka go przelobowała a drugi stoer zamiast asekurować to zbijał BĄKi. Na gwałt szukajmy stoperów!
Gdzie? Niestety na tej pozycji straszna u nas posucha.

Jak dla mnie na plus wyszli prawie wszyscy - może poza Jopem.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Post autor: elektryk » czw wrz 07, 2006 0:11

Na plus dla Ciebie bo porównałeś ten mecz do fińskiej łaźni. Gdzie mamy szukać? No Lewandinho by się chyba nadał, a i Radomski chyba w Austrii na stoperze lata. No i może jednak Bosacki? Z Niemcami dał radę to i Finom czy Serbom pewnie by dał. Ale faktycznie u nas nie chyba większego wyboru. Zostaje Cleber i Choto 8) . A do pomocy dawać Gizę, Gargułę, Sobolewskiego, Kaczmarka, Iwańskiego, Kaźmierczaka no i może Szymek się ocknie. Wariantów więcej niż na stoperze. Tylko trzeba dać im szansę. Do ataku dać szansę Piechnie i... Robakowi z Kielc. O Matusiaku mówiłem,że dobry jest po naszym meczu z nimi wiosną. Walił z każdej piłki i nie w kamerzystę a w bramkę. Podobnie jest z Robakiem. Zobaczycie. Co się dzieje z Niedzielanem? Gra w tej Holandii? Ten też ma nocha do goli.Na bok pomocy nadaje się Bonin(świetny technicznie), Gorawski no i Ebi powinien się trochę przebudzić. I kadra gotowa. Dodać tych co dziś grali ipokazali walkę i coś z tego może udałoby się sklecić. Kategorycznie pożegnać się z Dudkiem i Bąkiem ostatnimi gorącymi kubkami z Korei!
Moja kadra na dziś:

Boruc/Kowalewski
Blaszczykowski(Baszczyński) Lewandinho Bosacki(Radomski) Żewłakow
Ebi(Bonin) Sobolewski(Radomski) Garguła(Giza) Krzynówek(Gorawski;Łobodziński)
Jeleń Matusiak(Żurawski)

Brak lewego obrońcy rezerwowego. W ataku może grać i Piechna i Żuraw i Ebi i Niedzielan i Jańczyk się ocknie jak mu Wdowczyk w końcu da pograć. Moze i Franek coś schudnie w Hiszpanii i wróci do formy?

Altze
Posty: 1697
Rejestracja: pn mar 08, 2004 3:02
Lokalizacja: z bagien
Kontakt:

Post autor: Altze » czw wrz 07, 2006 0:39

Właśnie -
Piechna, Bonin- dla mnie w chwili obecnej murowani kandydaci do kadry. Frankowi dac spokój, nie gra w klubie-nie powinien i w kadrze.

Na prawej obronie raz a dobrze podziękowałbym Wasilewskiemu. Strasznie zagubiony , podaje dopiero jak podniesie łeb do góry, nie ma daru przewidywania (a wręcz prostego myślenia) na boisku. Dużo biega,ale co z tego?

Lewa obrona- nie mam pojęcia kto. Nawet pół nogi kandydata tu nie widze,poważnie.

I tu dygresja- dizs z Golańskim i Jeleniem pokazała kadra ,ze prawe skrzydło ma potencjał. Jeszcze Błszczykowski nauczy się podejmowania dobrych decyzji i szpakowski z Jakubowskim go już nie pomyli.

Lewa strona - jak pisałem wcześniej-poza Krzynówkiem nie mam pomysłu kto mógłby konstruowac akcje i bronić na lewej flance-posucha od czasów Koźmińskiego.

Stoperzy- Lewandowski!!!. Gra jako jeden z nielicznych w dobrym klubie, który bez problemów przeszedł do LM. Na diabła nam Jop. Zbyt łysy.
Bąk czy Bosacki ? Nie wiem,szczerze. Podobni piłkarze-obydwaj spokojni i dosyc pewni. Podsumowywując Jop Won -zdecydowanie .

środek pomocy- Radomski vs Sobolewski- Sobol u mnie wygrywa.
Ofensywnego mimo wszystko Szymkowiak. Jak nie wychodzi,to Garguła

Atak- Żurawski na bank. Redaktor Błonski z własnym przydatkiem na łby się pozamieniał - czyt. dzisiejszy felieton pomeczowy w GW. Facet zmarnował 2 setki,ale biegał za dwóch i konstruował akcje. Dziś niezle. W dodatku gra w lidze-a to nie jest regułą w przypadku innych napastników.

Niedzielan- niech się pokaze w Holandii. Zacznie grac jak tuż przed mundialem,warto po niego sięgnąć. Beenhakker na bank wie co Andrzej prezentuje, z doarciem do info ligi swego kraju nie będzie miał chyba kłopotu. Znajomków też ma, na bank.

Saganowski- na chwile obecną po trzykroć nie!!! Wczesniej owszem,zasługiwał.

Smolarek- w zależności od formy ława albo pierwsza 11, ale w ataku-na zmianę z Jeleniem.

Matusiak- bardzo dobry ruch Beenhakkera. Facet jest w gazie, walczy bez kompleksów. Dobry zawodnik po prostu,a to ,ze kiedyś grał na turnieju w Toulonie w U-20 to nie był chyba przypadek. Ograny jest wbrew pozorom, chioć w europejskich pucharach na udqany występ jeszcze poczeka(karygodnie zagrał z Ventspilsem o ile pamiętam).

Rasiak - Zaczął pakowac dla Scummerów co nieco-moze by go tak powołac na 4 napastnika?


Pytanie,czy grac zwykłym 442 ,czy moze 451 z 1 wysuniętym napastnikiem. Gdyby była alternatywa na prawą pomoc na wysuniętego dałbym...Jelenia. Szybki jak cholera,ładnie wychodzi do prostopadłych. Skuteczny do tego. A moze Piechna na szpicę i Jelen z żurawskim jako łącznicy (zapomniana pozycja w terminologii ;) ).

Kulejemy na lewej obronie i stoperze. O atak nie ma się co martwić, kłopoty raczej z bogactwa niż z kryzysu.

Ulster- Hiszpania 3-2 lol

ODPOWIEDZ