W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

trener kadry po mundialu

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

kto trenerem kadry

Paweł Janas
1
2%
Dariusz Wdowczyk
10
19%
Henryk Kasperczak
22
42%
Piotr Nowak
5
9%
uznany trener zagraniczny
12
23%
inny polski trener
3
6%
 
Liczba głosów: 53

Piotrek_Ursynow
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2134
Rejestracja: wt maja 06, 2003 10:21

trener kadry po mundialu

Post autor: Piotrek_Ursynow » pn cze 19, 2006 21:24

Kogo widzielibyscie na ławce trenerskiej bialo-czerwonych po mundialu- czyli "od pojutrza"
Ja sklanialem sie do Wdowczyka lub Kasperczaka ale artykuł w Dzienniku przekonał mnie do Piotra Nowaka (polski Klinsi)
Ewentualnie uznany trener zagraniczny (skoro stac Trynidad to stac PZPN - choc ten akurat bedzie wolal dac posade takiemu np Majewskiemu badz zostawic Janasa)

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » pn cze 19, 2006 22:02

Janas na pewno nie zostanie.
A kto w jego miejsce? Ja bym sobie zyczyl Kasperczaka.

Bronson.

Post autor: Bronson. » pn cze 19, 2006 22:09

Też bym widział Kasperczaka... z Zagranicznych tylko jakiegoś Holendra, ale to mało prawdopodobne.

sisik
IFC POLONI@
Posty: 361
Rejestracja: pn sty 19, 2004 14:44
Lokalizacja: PRASZKA
Kontakt:

Post autor: sisik » pn cze 19, 2006 22:09

w jakiejś gazecie czytałam, że ma to być właśnie Kasperczak. Ale kto to może wiedzieć...

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » pn cze 19, 2006 22:34

Ja sie trioche obawiam, ze pzpn zechce zaoszczedzic, a jednoczesnie obsadzic stnowisko swojakiem.
Kandydat ze stazem zagranicznym, zdobyte puchary polski. Na dodatek szef trenerow (kto ma byc trenerem kadry jak nie szef trenerow) - Stefan Majewski!
oto czarna wizja.

_Rydz
Posty: 1814
Rejestracja: sob lut 05, 2005 18:45
Lokalizacja: zza krzaka

Post autor: _Rydz » wt cze 20, 2006 7:34

Trenerem zostanie Stefan Majewski. Nie wydaje się wam dziwne, że gosciu, który wprowadził druzynę do Ekstrak(l)asy, nie przedłużył z nią kontraktu, a teraz nawet nie szuka roboty? Misie mają wobec niego inne zamiary...

Ale ja bym jako selekcjonera najchętniej widział Wdowczyka...

Awatar użytkownika
Zbyniu
Posty: 1900
Rejestracja: pt maja 07, 2004 13:34
Lokalizacja: z bródnej dzielnicy ;)

Post autor: Zbyniu » wt cze 20, 2006 7:51

Prawdę mówiąc to tylko Kasperczak, albo trener zagraniczny.
Krajowych mamy dennych - takich telewizyjnych napinaczy, którzy potrafią tylko rozrysowywać taktyki na (jak powiedział Szaranowicz) "najnowocześniejszych urządzeniach na świecie sporowadzonych z USA, których nie ma żadna inna telewizja w Polsce" :lol: :lol: :lol: . Szkoda, że swojej "przeogromnej" wiedzy nie potrafią przełożyć na praktykę. Poza tym są tak stereotypowi, nierozwojowi i pro- lub anty- PZPN-owi (ale mi wyszło :wink: ), że potrzeba kogoś spoza tego układu tzw. świeżą krew. Bo gadać o pierdołach to każdy potrafi np. na tym forum :lol: A coś nowego do naszego skostniałego środowiska piłkarskiego i trenerskiego panowie w stylu Engela, Gmocha, Smudy, Wójcika, a nawet Wdowczyka - nie wniosą.
A poważnie to obawiam się, że Paweł "Tajna Taktyka" Janas zostanie na swoim stanowisku :?
Pozdrowionka
P.S. Poza tym wiadomo, że jeśli zdymisjonują Janasa to i tak nie wybiorą na trenera kogoś, kogo widzą na tym stanowisku kibice. Jak zawsze. Tylko kogoś kto będzie wiedział, które tyłki lizać.

Awatar użytkownika
Jardel
Posty: 4188
Rejestracja: pn cze 07, 2004 23:01
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Post autor: Jardel » wt cze 20, 2006 12:12

Jeśli chodzi o trenerów, którzy są do wyboru w ankiecie to tylko Wdowczyk. Kasperczak miał sukcesy z Wisłą, ale miał też ogromne wpadki jak choćby tą z Dynamo Tbilisi. W Wiśle wygrywał ligę bo miał w składzie kogo chciał, ale jak tak sobie przypomnieć mecz z Lazio ( 3-3 w Rzymie i porażka u siebie 1-2 mimo prowadzenia to troszkę te sukcesy bledną) Poza tym to nie jest za inteligentny facet, kolejny po Janasie, którego nie da się słuchać.
Głosuje na Wdowczyka. Nie wiem tylko czy,,Wdowiec’’ porzuciłby Legię, kiedy może grac z nią o ligę mistrzów. Jeśli nie Wdowczyk to ktoś z zagranicy, z poza układów, ale leśne dziadki z Listkiem na coś takiego nie pójdą.

^kawka^
Posty: 277
Rejestracja: pt gru 16, 2005 15:07
Lokalizacja: Jelonki/Muranów

Post autor: ^kawka^ » wt cze 20, 2006 12:31

Dałam głos na Kasperczaka, ale mógłby też być trener zagraniczny. Chociaż, w świetle poniższego artykułu, to raczej niemożliwe:

http://www.zw.com.pl/apps/a/tekst.jsp?p ... s_id=89261

Piotrek_Ursynow
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2134
Rejestracja: wt maja 06, 2003 10:21

Post autor: Piotrek_Ursynow » wt cze 20, 2006 12:31

takim trenerem z zagranicy a jednoczesnie znajacym polska pilke i mentalnosc pilkarzy jest wlasnie Piotr Nowak. Jak na Polske i lata 90 pilkarz wybitny, ponadto trener majacy liczne sukcesy w MLS, inteligentny facet nie majacy zwiazku z gownem naszej ligowej codziennosci (uklady trenerso- menagerskie itd). Jest to troche taki krolik z kapelusza ale patrzac na pozycje Wdowca w Legii i jego ambitne plany, jak i ostatnie braki sukcesow Henia w Wisle to wydaje sie ciekawa kandydatura. W obecnej chwili to zasada jest chyba -kazdy byle nie Stefan!

skibi
Posty: 419
Rejestracja: pn mar 15, 2004 2:17
Lokalizacja: z Loży Szyderców

Post autor: skibi » wt cze 20, 2006 12:42

W jednym zgodzę się z Rubensem - trzeba nam albo kogoś kto ma charyzmę i charakter przez który nie pozwoli listkoludkom wsciubiac nosa w nie swoje sprawy, albo totalnie nieuwiklanego w ukladziki trenera z zagranicy. Osobiscie wolalbym azeby zatrudnili kogos z zagranicy - przyklad Lozano jest dobry - facet nie pozwala sobie w kasze dmuchac, a do tego ma warsztat i ambicje! Takiego szpeca nam trzeba, a nie Majewskiego!

pzdr

Awatar użytkownika
Luk
Posty: 1195
Rejestracja: ndz lut 22, 2004 12:56
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

Post autor: Luk » wt cze 20, 2006 19:53

ja wybralem uznanego zagranicznego trenera, wymarzony bylby Gus Hiddink :D pomazyc zawsze mozna, ale moze by zdzialal z naszymi pilkarzykami takie cuda jak z Korea Płd 4 lata temu :D

_Rydz
Posty: 1814
Rejestracja: sob lut 05, 2005 18:45
Lokalizacja: zza krzaka

Post autor: _Rydz » wt cze 20, 2006 20:36

Szkoda, że Advocaat idzie do Zenita... Może nas by wziął...?

Jasiu
Posty: 2017
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 11:29
Lokalizacja: z mamusi
Kontakt:

Post autor: Jasiu » wt cze 20, 2006 20:56

To nie możliwe aby był Wdowczyk
więc Kasperczak

Bronson.

Post autor: Bronson. » wt cze 20, 2006 22:42

Ja bym się nawet cieszył z Majewskiego, bo jest inteligentny i ma warsztat napewno sto razy lepszy niż Janas... tylko jak czytam te jego komentarze w których broni decyzji Janasa...

http://sport.gazeta.pl/sport/1,65026,3418379.html

Awatar użytkownika
Kwik
Posty: 7264
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:24
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:

Post autor: Kwik » śr cze 21, 2006 7:02

Majewski jest lepszym trenerem od Janasa...

ale wracając do głosowania to sądzę, że ja na miejscu Listkiewicza zaproponowałbym prowadzenie kadry Darkowi Wdowczykowi (może się jednak zgodzi) lub ściągnął jakiegoś trenera zachodniego - tak jak zrobiła Grecja, Korea, czy Ghana...

Awatar użytkownika
Zbyniu
Posty: 1900
Rejestracja: pt maja 07, 2004 13:34
Lokalizacja: z bródnej dzielnicy ;)

Post autor: Zbyniu » śr cze 21, 2006 9:53

O Kasperczaku można juz właściwie zapomnieć. SE podaje, że jutro podpisze 2-letnią umowę na prowadzenie reprezentacji Senegalu. Czyli najbardziej prawdopodobny scenariusz to pozostawienie na stanowisku Janasa :roll: lub niestety Majewski. Misioludki nie pozwolą przecież sobie na ściągnięcie trenera z zagranicy. Bo jeszcze chciałby być samodzielny i niezależny.
Pozdrowionka

Awatar użytkownika
Jardel
Posty: 4188
Rejestracja: pn cze 07, 2004 23:01
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Post autor: Jardel » śr cze 21, 2006 10:12

Jak Janas pozostanie selekcjonerem to bojkotuje reprezentację, po prostu będę w czasie jej meczów oglądać seriale. Od taki mój prywatny protest :lol:

South
Posty: 110
Rejestracja: wt lut 21, 2006 11:52

Post autor: South » śr cze 21, 2006 10:24

1.zagraniczny
2.Henryk Kasperczak

a Wdowiec choc jest najlepszy to niech pracuje gdzie pracuje ;)

El Sisiorro
Posty: 942
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 18:10
Lokalizacja: z tunelu czasoprzestrzennego

Post autor: El Sisiorro » śr cze 21, 2006 10:26

podłączam się, nawet wiem o co chodzi w My jak Myłość. Ja do bojkotu dorzucam jednak Majewskiego, choć na forum są obrońcy jego talentu, to czymże się taki wykazał oprócz lizusostwa wobec misiów? zdobycie PP to żadne osiągnięcie, ponadto Stefan słynie z wyjątkowej zdolności do skłócenia ze sobą całej drużyny (ponoć choleryk nieuleczalny).

Awatar użytkownika
Jardel
Posty: 4188
Rejestracja: pn cze 07, 2004 23:01
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Post autor: Jardel » śr cze 21, 2006 10:40

Dokładnie, poza tym we Wronkach miał wśród piłkarzy przydomek Bin-Laden, na co się kiedyś skarżył do jakiejś gazety :lol:

Obelix
Posty: 6898
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » śr cze 21, 2006 17:50

Ludzie, Nowak to jest NIKT! Pomysł kolesiów z "Der Dziennik", który radośnie podchwyciliście. Skoro Nowak, to równie dobrze Trzeciak, Urban, Kosecki... Już to przerabialiśmy z Bońkiem. Ja uważam tak: eliminacje do ME są raptem za 2,5 miesiąca!!! Każda zmiana trenera równa się - w praktyce - olaniu ME. Krótko mówiąc: bez Janasa nie awansujemy do ME.
Z Janasem pewnie też nie, ale są jednak jakieś szanse.
Dlatego: jeżeli zmieniać Janasa to na kogoś NAPRAWDĘ dobrego. Ja stawiam na Kasperczaka, ale dobry koleś z zagranicy też byłby OK. Wdowczyk? Nie. Jest niesprawdzony. Nie miał okazji sprawdzić się jako selekcjoner - Kasperczak miał. Trenowanie w klubie to nie to samo. W klubie trzeba być warsztatowcem, w reprze - nie. Być może Wdowczyk jest świetnym selekcjonerem, ale na razie tego nie wiemy. Repra jest dobrem wspólnym, nie wolno ryzykować. Już raz tak powołaliśmy Bońka - wystarczy. Kasperczak ma doświadczenie w trenowaniu przeróżnych reprezentacji. Jeśli nie on - to ktoś z zagranicy, ale to by NAPRAWDĘ musiał być koleś na miarę Hiddinka, czy Benhakera. Jeśli nie - niech zostanie Janas. Chciałbym kiedyś zobaczyć naszych na ME - przy obecnej sytuacji Serbii to może się udać. Pod warunkiem, że nie oddamy kadry byle komu - np Majewskiemu.

Ja nie uważam, że Majewski jest gorszy od Janasa. Może i jest lepszy (to nie takie trudne). Ale będzie zaczynał wszystko od nowa, a na to nie ma czasu. Jak już ktoś musi zaczynać od nowa, to niech to będzie KTOŚ (Kasperczak, Benhaker, Hiddink, KTOŚ TAKI). Uf... Ale ja mądry jestem...

Piotrek_Ursynow
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2134
Rejestracja: wt maja 06, 2003 10:21

Post autor: Piotrek_Ursynow » czw cze 22, 2006 0:19

Widze ze podchwyciles koszerna agitacje piszac o gazecie "Der Dziennik".
Piotr Nowak z sukcesami pracuje w Stanach juz kilka ladnych lat. Zbiera doswiadczenie trenerskie, jest bardzo chwalony za oceanem. Wdowczyk nie bo nie sprawdzony??
Mistrz Polski z Polonia, z Legia, architekt wielkiej Korony. Osobiscie z poslkich trenerow klubowych cenie go najwyzej.
Niby dlaczego nie awansujemy do Euro z innym niz Janas trenerem??
Przeciez jakby oglosic nowego szkoleniowca juz w najblizszych dniach to nie byloby poblemu z rozeznaniem. Ale skoro Listek potrzebuje na to ponad misiac to fakt ze bedzie pozno. Zgadzam sie ze potrzeba nam pilkarskiego Raula Lozano i nie wierze ze PZPNu nie stac. Jeden kongres w roku mniej -bez chlania i zarcia i pokojow w Sheratonie juz jest oszczednoscia. Ale Listek chce kolejnego klakiera wiec wybierze Majewskiego. Wtedy nalezy bojkotowac kadre

Awatar użytkownika
Zbyniu
Posty: 1900
Rejestracja: pt maja 07, 2004 13:34
Lokalizacja: z bródnej dzielnicy ;)

Post autor: Zbyniu » czw cze 22, 2006 7:15

Rubens pisze: Piotr Nowak z sukcesami pracuje w Stanach juz kilka ladnych lat. Zbiera doswiadczenie trenerskie, jest bardzo chwalony za oceanem.
No właśnie - zobacz, gdzie zbiera to "doświadczenie". Zgadzam się, że to byłby następny Boniek.

Obelix
Posty: 6898
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » czw cze 22, 2006 11:26

Nowak=drugi Boniek. Wdowczyk nigdy nie prowadził repry. Kasperczak już parę. Nie ma czasu na zbieranie doświadczeń "metodą startową". Nowy trener zawsze testuje, buduje coś tam od nowa. Więc - jeśli już musi być nowy - to niech przynajmniej będzie z doświadczeniem.

"Der Dziennik" - fajne! Tak samo jak "Koszerna".

ODPOWIEDZ