W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Radomski i spolka czyli jedziemy po majstra

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Piotrek_Ursynow
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2134
Rejestracja: wt maja 06, 2003 10:21

Radomski i spolka czyli jedziemy po majstra

Post autor: Piotrek_Ursynow » pn maja 15, 2006 19:43

jak sie Polonistom podoba wybor janosika
1 punkt z Kostaryka to wszystko na co nas stac
Chyba ze mega snajper Brozek po podaniach Mili badz Gizy rozklepia kazda obrone. Mozemy tez liczyc na rajdy Gorawskiego badz wrzutki kosowskiego. Do tego Lewandowski w obronie Fabianski w bramce i nie ma mocnych
szkoda slow

KSP1911
Posty: 1120
Rejestracja: pt gru 30, 2005 21:52

Post autor: KSP1911 » pn maja 15, 2006 19:49

co do Lewandowskiego i Fabiańskiego to sie nie czepiam ale Rasiak Brozek to nie jest atak tylko porazka
Ja bym wołał Sosina i ewentualnie Franka.
a Mila zasłuzył na wyjazd bramką w meczu z Wyspami Owczymi kiedy nie trafił prawidłową nogą a gola ledwo zdobył z 1 metra do pustej bramki
Albo Janas jest geniuszem albo kompletnym idiotą

NESSUNO

Post autor: NESSUNO » pn maja 15, 2006 20:04

Smutna prawda jest taka, że Frankowski zatracił szybkość i zwrotność, które były jego głównymi atutami w polu karnym. Nie strzela bramek od bardzo dawna, a to jest główne zadanie napastnika. Brożek bramki strzela gole - i to dostateczny powód, żeby wybrać go zamiast Frankowskiego. Zwłaszcza, że i tak najważniejszy z przodu będzie Żurawski...

Co do Dudka, to decyzja w sumie oczywista, skoro nie gra w klubie, a mamy dobrych zastępców. I tak będzie bronić Boruc, a w razie kontuzji albo kartek - Kuszczak. Fabiański pewnie nawet trawy nie powącha.

Natomiast nie rozumiem przyczyn powołania Mili i Gizy. :?:

Piotrek_Ursynow
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2134
Rejestracja: wt maja 06, 2003 10:21

Post autor: Piotrek_Ursynow » pn maja 15, 2006 20:07

ciekawi mnie tylko po c... te sparingi ( w ktorych np Dudek sprawowal sie dobrze a Mila czy Rasiak zenujaco), gdzie konsekwencja (dudek siedzi= nie gra a Mila Kosowski czy Gorawski siedza i jada), po co powolanie Sagana na ostatni mecz skoro i tak pojechal Brozek ktory wystaje niewiele ponad polska przecietnosc. Jesli Engel zaszokowal brakiem Iwana a powolaniem Sibika to nie wiem jak okreslic te powolania. Zero konsekwencji + zero logiki= sklad reprezentacji Polski

Pilit
Posty: 765
Rejestracja: śr gru 10, 2003 9:44
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Post autor: Pilit » pn maja 15, 2006 20:23

NESSUNO pisze:Smutna prawda jest taka, że Frankowski zatracił szybkość i zwrotność, które były jego głównymi atutami w polu karnym. Nie strzela bramek od bardzo dawna, a to jest główne zadanie napastnika. Brożek bramki strzela gole - i to dostateczny powód, żeby wybrać go zamiast Frankowskiego. Zwłaszcza, że i tak najważniejszy z przodu będzie Żurawski...

Co do Dudka, to decyzja w sumie oczywista, skoro nie gra w klubie, a mamy dobrych zastępców. I tak będzie bronić Boruc, a w razie kontuzji albo kartek - Kuszczak. Fabiański pewnie nawet trawy nie powącha.

Natomiast nie rozumiem przyczyn powołania Mili i Gizy. :?:
Dudek grzał ławę nie jedzie.
Krzynówek, Kosowski grzeli ławę - jadą.

I jak tu wierzyc w zapowiedzi trenera, że jadą tylko ci co mają podstawowe miejsce w składach klubowych.

NESSUNO

Post autor: NESSUNO » pn maja 15, 2006 20:56

Dla Dudka mamy oczywistego zastępcę (Boruca). Dla zawodników takich, jak Krzynówek czy Kosowski już niekoniecznie. Oni nie są w najwyższej formie, ale kto byłby w lepszej? Bez skrzydłowych mamy jechać?

SKJ
Posty: 2361
Rejestracja: pn mar 29, 2004 10:36
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: SKJ » pn maja 15, 2006 21:05

NESSUNO pisze:Dla Dudka mamy oczywistego zastępcę (Boruca). Dla zawodników takich, jak Krzynówek czy Kosowski już niekoniecznie. Oni nie są w najwyższej formie, ale kto byłby w lepszej? Bez skrzydłowych mamy jechać?
Tu się zgadzam, ale braku Franka nie umiem w żaden sposób wytłumaczyć. Przecież ten idiota)Janas) nie stawiał na Franka w eliminacjach i przez prawie 2 lata mu udowadnial,że powinien grać w 1 składzie. Teraz załatwił Go jednym ruchem(chyba nie zagrały tutaj do końca umiejętności). Za to mamy łowcę goli Rasiaka... Dużo więcej grał niż Franek a bramek strzelił...zero. Strzela tylko drewnianym przeciwnikom, którzy nie siedzą mu na plecach. Gdy tacy się pojawiają Rasiak nawet celnie podać nie potrafi...Co do Dudzia mam mieszane uczucia, ale numerem 1 jest Boruc i Janas się bał,że Sudek na ławie zepsuje mu atmosferę. Braku Franka mu nie wybaczam :evil:

suligus
Posty: 2117
Rejestracja: pn kwie 07, 2003 22:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: suligus » pn maja 15, 2006 21:12

Brak Frankowskiego to zwykła zemsta kolesia z kompleksami jakim jest Janas. Franek został powołany na siłę pod presją kibiców - Janas chciał go puszczać na chwilę żeby pokazać że nic nie jest warty. Tyle, że Franek jako zmiennik strzelał bramki. Więc nie było argumentu żeby go wywalić. Teraz argumenty jakieś tam były - ale i tak poczekał z ogłoszeniem decyzji na ostatnią chwilę.
I tak wiemy jakie są szanse ekipy Janasa - z kim spotka się reprezentacja Polski po fazie grupowej...
- z kibicami na lotnisku Okęcie ... :)

sadoś
Posty: 306
Rejestracja: sob mar 20, 2004 15:40
Lokalizacja: i znowu Mokotów

Post autor: sadoś » pn maja 15, 2006 21:29

Janas jest niezłym ziomkiem-we wszytskich wywiadach zwodził czuność kibiców...jednak po ochłonięciu, dochodzę do wniosku - Frankowski za Brożka i...jest oki...Rząśa i Kłos + Dudek-rządzili kadrą,ale w złym zanczeniu tego zwrotu, a na boisku lipa...Sagan nieksuteczny wczoraj,a Sosin - niezły,ale chyba słabszy nieco od Rasiaka...inne kandydatury bez zasztreżeń...taki nowy skład może uwierzyc, że naprawdę tylko forma sie liczy, i zszokować świat...może Jansowi dał do myślenia mecz Arka- Polonia :) ?

Lendzik
Posty: 3522
Rejestracja: sob lut 07, 2004 16:48
Kontakt:

Post autor: Lendzik » pn maja 15, 2006 21:57

Nie powołał Kłosa - ok, jak mieli go objeżdżać Klose i spółka jak Wałdocha i Hajtę w Korei to spoko

Nie wziął Dudka ale... to Boruc w meczu z USA popełniał głupie błędy, a nie Dudek

I to co napisał Rubens, po co były sparingi?, z resztą Janas sam powiedział, że, z 4ech napastników: Sagana Sosina, Frankowskiego i Rasiaka nie pojedzie jeden, tak przecież mówił!! - zrobił odwrotnie pojedzie tylko jeden a kto? Oczywiście Rasiak

Taka jest prawda, że ma słabość do Rasiaka.

A Mila naprawdę gra padline, Giza też nie jest wirtuozem, wierze np. w Kosowskiego, pomimo tego że nie gra w klubie nie jest tak dramatycznie słaby jak Mila.

Trzeba wziąć pod uwagę, że jest 25 dni do pierwszego meczu. Mają czas na budowanie formy. Ale jedno jest pewne - zaszalał.

Awatar użytkownika
Zbyniu
Posty: 1900
Rejestracja: pt maja 07, 2004 13:34
Lokalizacja: z bródnej dzielnicy ;)

Post autor: Zbyniu » wt maja 16, 2006 6:50

Powiem szczerze, że gdybym wczoraj komentował "wybór" (a raczej "wyrób") Janasa to pewnie dostałbym bana 8) Ale trochę ochłonąłem. Chciałbym wiedzieć tylko czym kierował się Janas przy:
1. Powołaniu Brożka, Gorawskiego i Gizy - którzy praktycznie (poza Gizą) nie grali w żadnych meczach o stawkę (a nawet towarzyskich za bardzo też nie).
2. Przy powołaniu Fabiańskiego zamiast Dudka - czyja presja? Prawda jest taka, że Fabiański ma duży talent, ale na mistrzostwach potrzebni są bramkarze z doświadczeniem. Dudek może gral mało, ale to nie argument jesli się spojrzy na to, że Mila, który dostał powołanie nawet nie był ani razu w składzie meczowym słabej Austrii???!!! Albo Kosowski, ale on może się przyda.
3. Dlaczego nie powołał Franka? Ja rozumiem, że trochę zatracił formę, ale i tak jest 10 razy lepszy od choćby Brożka. Niestety mam wrażenie, że Janasowi przypomniało się teraz, że go nie lubi. Tylko gdyby nie Frankowski no i Żurawski to nawet z takiej łatwej grupy byśmy nie wyszli.
4. Mila, Radomski, Dudka, Lewandowski - nawet nie mam sił, żeby to komentować...
Reasumując - pewnie nie wyjdziemy z grupy.
Chociaż i tak będę w to wierzył. Tak jak w utrzymanie Polonii...
Pozdrowionka

NESSUNO

Post autor: NESSUNO » wt maja 16, 2006 8:00

Zbyniu pisze:Tylko gdyby nie Frankowski no i Żurawski to nawet z takiej łatwej grupy byśmy nie wyszli.
Eliminacje skończyły się pół roku temu. Od tej pory Frankowski upadł bardzo nisko.

Francesc0
Posty: 828
Rejestracja: śr kwie 21, 2004 17:25
Lokalizacja: z klimatu

Post autor: Francesc0 » wt maja 16, 2006 9:03

a do tego dochodzi jeszcze Gancarczyk :shock: dobrze przynajmniej że Kusia nie powołał ani Sheszereaszfena (czy jak mu tam) bo juz sie bałem.. Powołanie Fabiańskiego (który i tak minuty nie zagra pewnie) Mili i Brożka to dla mnie jakaś kompletna pomyłka.. już nawet Piechne mógł wziąsć zamiast Brożka.. a to że Franka nie powołał to czyste kurestwo jak dla mnie.

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » wt maja 16, 2006 13:36

Zbyniu pisze: 4. Mila, Radomski, Dudka, Lewandowski - nawet nie mam sil, zeby to komentowac...
Co masz do Dudki, Radomskiego, Lewandowskiego? I jakich zawodnikow wzialbys zamiast nich?

Mila -> nawet nie chce sie komentowac
Gorawski -> cos mi sie wydaje, ze zmieni klub bo mundialu.
Brozek -> moim zdaniem zle ulokowane nadzieje. On nigdy nie bedzie wielkim pilkarzem.

Opcje z bramkarzami nawet rozumiem.
Brak Franka: zle pan zrobil panie Janas.. oj zle..

Lendzik
Posty: 3522
Rejestracja: sob lut 07, 2004 16:48
Kontakt:

Post autor: Lendzik » wt maja 16, 2006 22:56

Jak Żurawski złapie kontuzje to sie Janosik zesra w ataku, to samo z prowadzeniem gry przez Szymkowiaka... A dzisiaj Piechna strzelił 3 bramki Borussii(rezerwy?)...

Obelix
Posty: 6898
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » śr maja 17, 2006 1:14

No to mamy już pierwszą jedenastkę. Bez Smolarka i Żewłaka, za to z Rasialdo i Gancarczykiem. Ty piknie :lol:
Przypominam:
1. Boruc
2. Gancarczyk
3. Jop
4. Baszczyński
5. Kosowski
6. Bąk
7. Sobolewski
8. Krzynówek
9. Żurawski
10. Szymkowiak
11. Rasiak

Przypominam: takie numery nadał Janas naszym zawodnikom. Jakoś wszystkie media o tym milczą - poza Interią... Moim zdaniem to jest w tej sytuacji OCZYWISTY pierwszy skład. Przynajmniej na dzisiaj. Pozostali mają numery 12-23.
Ostatnio zmieniony śr maja 17, 2006 8:49 przez Obelix, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zbyniu
Posty: 1900
Rejestracja: pt maja 07, 2004 13:34
Lokalizacja: z bródnej dzielnicy ;)

Post autor: Zbyniu » śr maja 17, 2006 7:13

pk pisze:
Zbyniu pisze: 4. Mila, Radomski, Dudka, Lewandowski - nawet nie mam sil, zeby to komentowac...
Co masz do Dudki, Radomskiego, Lewandowskiego? I jakich zawodnikow wzialbys zamiast nich?
Ależ proszę bardzo:
Dudka - kto to jest? Chociaż on na zmiennika jeszcze ujdzie.
Radomski - mistrz podań wszerz boiska i do tyłu. Do przodu mu się nie zdarzają. A zamiast niego to nawet wolałbym Surmę (w akcie desperacji).
Lewandowski - pokazał ostatnio jaki jest świetny, szczególnie z Litwą. Niech go wystawi na MŚ, a zobaczysz dokładnie "co do niego mam". Byle nie z Niemcami :roll:
Jeżeli ma on grać na obronie to wolałbym wziąć Kłosa - mimo, że tez ostatnio cienki.
Pozdrowionka

Obelix
Posty: 6898
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » śr maja 17, 2006 8:44

W sumie najmilsze na tym całym mundialu jest to, że przeciwnicy raczej ciency. Kompromitacji raczej nie będzie... choć przy formie naszych... kto wie?

Specjalista
Posty: 756
Rejestracja: czw mar 25, 2004 9:33
Lokalizacja: Wiadoma rzecz - Stolica

Post autor: Specjalista » śr maja 17, 2006 9:58

Ufam, że za tym wyborem stoi jakaś głebsza myśl. To w końcu selekcjoner. Miał prawo tak wybrać. Ale skurwys**stwem było, że nie powiadomił wcześniej Dudka, Frankowskiego, czy Rząsy o tym, że nie jadą. To po prostu buractwo i tyle.

Ja bym wziął Błaszczykowskiego zamiast Gorawskiego, Franka zamiast Brożka i Iwańskiego zamiast Gizy. Zresztą parę innych zmian też by się przydało.

KUSZCZAK na bramkę!
http://video.google.com/videoplay?docid ... q=kuszczak

Awatar użytkownika
DZIADEKKSP
Posty: 1304
Rejestracja: ndz paź 12, 2003 15:26
Lokalizacja: W-wa

Post autor: DZIADEKKSP » śr maja 17, 2006 16:42

po co jadą mila rasiak , gorawski , lewandowski , radomski ???

PACO
IFC POLONI@
Posty: 2320
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 19:18
Lokalizacja: WARSZAWSKI MURANÓW

Post autor: PACO » śr maja 17, 2006 16:45

Mysle ze jada po to aby grac w piłke w reprezentacji Polski.
Powolal ich selekcjoner narodowej druzyny to jada.

suligus
Posty: 2117
Rejestracja: pn kwie 07, 2003 22:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: suligus » śr maja 17, 2006 17:11

PACO pisze:Mysle ze jada po to aby grac w piłke w reprezentacji Polski.
Powolal ich selekcjoner narodowej druzyny to jada.
No właśnie. W 40-sto milionym narodzie stać nas tylko na tak dennego trenera i jemu podobnych kopaczy z drewniakiem na czele.
To jest dobijające.

Trener mówi że "bierze odpowiedzialność za wybór" Ciekawe jaką odpowiedzialność - jakby taką jak w Boliwii gdzie można dostać kulką w łeb - to rozumiem. Ale jemu grzecznie pensję wypłacą a potem posadzą z równie głupim Gmochem jako ekspertów w TV.
Żenada

Obelix
Posty: 6898
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » śr maja 17, 2006 22:49

Rozliczymy Janasa po mundialu. Co Wy na to? Bo jeszcze się, nie daj Boże, okaże, że wejdziemy do ćwierćfinału - i co my wtedy zrobimy?! Gdzie sobie wsadzimy te wszystkie teksty?!

dareksp
Emeriten Gang
Posty: 2020
Rejestracja: pn paź 20, 2003 13:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dareksp » pt maja 19, 2006 9:27

To i ja dorzuce kilka uwag:
1. Po meczu z Arabią Saudyjską czy innymi emiratami, w którym Sosin zagrał conajmniej przyzwoicie, moja osobista małzonka stwierdziła: Po co sie chłopina tak wysila, skoro na MŚ i tak pojedzie Rasiak (znany równiez jako Drewnialdo, van der Kloc itd.). Zapytałem głupio: Dlaczego? Bo Janas napewno wexmie pod uwagę fakt - jako trenerski geniusz - że van der Kloc to moze odzyskac formę, a Sosin, jako ze jest w formie, może ja tylko stracić.
2. Rozumiem, że nie jedzie Dudek. Ale dlaczego jedzie Kosowski i Mila? I tu mnie oświecił Janas :arrow: Bo Mila może grać na każdej pozycji (a Dudek nie, to fakt), a Kosowski na kilkudniowym zgrupowaniu we Wronkach odzyskał formę :!: Ten Kosowski to jakiś kolejny geniusz piłkarski, na którym nie poznali się głupie szwaby :!: Taki dajmy Ronaldinho to musi zapierd...ć na treningach w Barcie niemal codziennie, a nasz Kosa, prosze bardzo: kilka dni pobiegał za komarami we Wronkach i juz ma formę na MŚ :lol:
3. Rozumiem, że nie jedzie Franek, ale do k...y nędzy dlaczego nie jedzie Piechna :?: :!: I tu juz nie moge znaleźć wytłumaczenia :evil:

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » pt maja 19, 2006 11:38

Obrazek

ten po prawej przypomina mi Rasiaka.

ODPOWIEDZ