W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Mistrzostwa Świata

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Awatar użytkownika
Jardel
Posty: 4188
Rejestracja: pn cze 07, 2004 23:01
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Post autor: Jardel » pt cze 30, 2006 21:28

Wstyd mi składam samokrytykę :( Następnym razem jak napisze coś na forum bardziej się zastanowię. W trakcie oglądania meczu Niemcy – Argentyna moja sympatia przeniosła się na Argentyńczyków z racji chamskiego zachowania niemieckiej publiczności (gwizdy i rzucanie przedmiotami w znoszonego bramkarza Argentyny) i do tego gospodarskie sędziowanie. Ręki w polu karnym chyba nie widział nawet Niemiecki realizator, bo nie było powtórki :evil: Teraz Włosi nic nie grając prowadzą z Ukrainą. Pewnie z Niemcami przerżną. Jedyna nadzieja w Brazylii i Anglii.
Oby tylko jutro te wygrały. O ile jeszcze jednak porażkę Anglii jestem w stanie przeżyć to ewentualnej porażki Brazylii, a właściwie to triumfu żabojadów nie dopuszczam :cry:

Awatar użytkownika
Oiolosse
Posty: 4121
Rejestracja: sob maja 31, 2003 23:13
Lokalizacja: Bielany | Marymont | Ruda
Kontakt:

Post autor: Oiolosse » pt cze 30, 2006 21:31

Pilka do Niesmacznyja :> Wlosi nawet umieja grac ze slabymi druzynami... wow...

NESSUNO

Post autor: NESSUNO » pt cze 30, 2006 22:53

Mnie też maksymalnie wku...iła postawa sędziów w meczu Niemcy-Argentyna, jak też wieśniackie zachowanie niemieckich kibiców.

A z drugiej strony - to już jest chyba taka norma. Bardzo rzadko zdarza się, żeby gospodarz mundialu nie dotarł przynajmniej do półfinału. Za mojej pamięci było tak na MŚ'86 w Meksyku i MŚ'94 w USA. Skoro Niemcy wyłożyli dużą kasę na organizację imprezy, to muszą mieć dużo radości...

Zacząłem się nawet rozpaczliwie zastanawiać, kto może pokonać Niemców. Na pewno Włosi nie są bez szans w półfinale. Mają przecież Buffona w bramce i klasowych graczy w polu, jak Zambrotta, Pirlo, czy Totti.
A z drugiej połówki? Chyba tylko Brazylia (wiadomo dlaczego) i... Francja, która z meczu na mecz gra lepiej. Jeśli żabojady przejdą Brazylię, to już trudniejszego przeciwnika mieć na tym mundialu nie będą...
Anglia jakoś mnie nie przekonuje - męczyła się Paragwajem, męczyła się też niemiłosiernie z Ekwadorem, który Niemcy rozkleplali, jak chcieli. No a Portugalia zagrałaby pewnie z Niemcami tak samo, jak z Grekami pod wodzą Rehhagela.

El Sisiorro
Posty: 942
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 18:10
Lokalizacja: z tunelu czasoprzestrzennego

Post autor: El Sisiorro » sob lip 01, 2006 0:28

lew pisze:
El Sisiorro pisze:
lew pisze:Jacy Niemcy ? Ilu niemcow do tej pory strzelilo bramki ?
zgadza sie - Philip Lama jest Tybetanczykiem a Misza Balack pochodzi z Gorlitz na Białorusi
No widzisz...
A do tego Klose to syn Hitlera i Braun, Podolski jedyny syn Libentropa, Nueville nieslubne dziecko Goringa, Nowotny to potomek Himmlera. Natomiast Odonkor i Asamoah wywodza sie w prostej lini od Heydricha
ależ Lwie, ja tylko żarcik taki zasunąłem, bo Lahm brzmi jak Lama a Ballack jest NRDowcem. Wiadomo, ze to jakas cholerna zbieranina a nie Niemcy, ale przez to może nawet nie lubie (lubimy?...) ich troche mniej, bo nawet nie graja po niemiecku - poza dzisiejszym zachowawczym graniem.

Nasmiewam sie z nich po cichutku i tak niepoprawnie politycznie, ze nie tak wyobrazali sobie reprezentacje zolnierze wermachtu... yhym... znaczy sie chcialem powiedziec - starsi kibice niemieccy

Obelix
Posty: 6899
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » sob lip 01, 2006 1:20

He, he, nie podoba się Wam niska zawartość niemieckości w Niemcach? No to zaprawdę powiadam Wam: jazda dopiero się szykuje! Rok czy dwa lata temu Eurosport puszczał jakiś śmieszny turniej reprezentacji DZIECIĘCYCH. Grały 10-letnie łebki w narodowych barwach. Grali też Niemcy. W 1 jedenastce były może dwa nazwiska typu Schmitt, czy Hitler. Reszta to same Oliveiry, Jesenicie, Kowalscy, M'BongoBongo, Jawarahalaralemi, Al-Jazziry, Hyung-Pengi, Winnetou, Długie Pióra, Siedzące Byki, Chuckwebuckwe i Kałmanawardze. Już na mundialu 2018 zatęsknicie do nordyckich aryjczyków typu Klose...

[j][a][z][z][y]
IFC POLONI@
Posty: 2700
Rejestracja: pn gru 01, 2003 23:37
Lokalizacja: ZooPort

Post autor: [j][a][z][z][y] » sob lip 01, 2006 2:30

Dzis wygra Portugalia i Francja.

Bez watpienia :D

NESSUNO

Post autor: NESSUNO » sob lip 01, 2006 20:59

Jestem pod wrażeniem. Francja gra z meczu na mecz coraz lepiej...

Nie wiem, czy Francuzi poradzą sobie z Brazylią i w sumie nie mam w tym meczu swego faworyta, bo obie drużyny lubię, ale w I połowie Zidane i spółka sprawiali jednak lepsze wrażenie niż "kanarki".

Czyżby hasłem na dziś miało być "Allez les Bleus, le jour de gloire est arrivé"???

Jasiu
Posty: 2017
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 11:29
Lokalizacja: z mamusi
Kontakt:

Post autor: Jasiu » sob lip 01, 2006 21:17

GOOOOL !!!
HENRY 1:0
DALEJ FRANCJA !!!

NESSUNO

Post autor: NESSUNO » sob lip 01, 2006 21:56

No, szykuje się nam rewanż za finał Euro 2000 :!:

Forza Italia, Allez les Bleus :!:

adeekk1989
Posty: 1061
Rejestracja: pn paź 04, 2004 20:56
Lokalizacja: PP

Post autor: adeekk1989 » sob lip 01, 2006 22:10

Normalnie mnie zamurowało...
skąd ja znam te uczucie zawodu....

Awatar użytkownika
Jardel
Posty: 4188
Rejestracja: pn cze 07, 2004 23:01
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Post autor: Jardel » sob lip 01, 2006 22:17

Wraz z odpadnięciem Brazylii i Anglii dla mnie mundial się skończył :cry: :cry: :cry: Francji nie znoszę i życzę im zawsze jak najgorzej, ale nie wierze by ktoś był w stanie ją pokonać, dziś grali znakomicie. Jedyna nadzieja w Italii, ale po tym, co pokazuje na tych mistrzostwach nie wierzę w to by mogła zdobyć mistrza świata.

prozak
Posty: 611
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 9:35
Lokalizacja: [get.physical]
Kontakt:

Post autor: prozak » sob lip 01, 2006 22:31

hahaha.. The Beckhams & The Ronaldinios won do domu.. [:

a jednak istnieje sprawiedliwośc na świecie [:

Bronson.

Post autor: Bronson. » sob lip 01, 2006 22:45

El Sisiorro pisze:
lew pisze:
El Sisiorro pisze:
lew pisze:Jacy Niemcy ? Ilu niemcow do tej pory strzelilo bramki ?
zgadza sie - Philip Lama jest Tybetanczykiem a Misza Balack pochodzi z Gorlitz na Białorusi
No widzisz...
A do tego Klose to syn Hitlera i Braun, Podolski jedyny syn Libentropa, Nueville nieslubne dziecko Goringa, Nowotny to potomek Himmlera. Natomiast Odonkor i Asamoah wywodza sie w prostej lini od Heydricha
ależ Lwie, ja tylko żarcik taki zasunąłem, bo Lahm brzmi jak Lama a Ballack jest NRDowcem. Wiadomo, ze to jakas cholerna zbieranina a nie Niemcy, ale przez to może nawet nie lubie (lubimy?...) ich troche mniej, bo nawet nie graja po niemiecku - poza dzisiejszym zachowawczym graniem.

Nasmiewam sie z nich po cichutku i tak niepoprawnie politycznie, ze nie tak wyobrazali sobie reprezentacje zolnierze wermachtu... yhym... znaczy sie chcialem powiedziec - starsi kibice niemieccy
Przesadzacie. Według mnie warto spojrzeć na to z innej strony. Prawie wszyscy reprezentanci Niemiec na codzień mieszkają w Niemczech, grają tam w piłkę mają tam rodziny i ogólnie są przywiązani do tego kraju.
Według mnie Niemcy są jedną z niewielu reprezentacji, które na mundialu reprezentują SWÓJ kraj. To się według mnie najbardziej liczy w ocenie czyjegoś przywiązania do danego kraju, a nie genetyka czy jakiś cholerny Lebensborn.

A teraz mniej poważnie.

Duma Polski... Lukas Podolski ;)

Lineker
IFC POLONI@
Posty: 4292
Rejestracja: pn lip 05, 2004 11:35
Lokalizacja: >>MURANÓW<<

Post autor: Lineker » sob lip 01, 2006 23:06

Tak przeczuwałem ze skazywana na porażke od początku mundialu Francja moze zajsc daleko, i bardzo sie z tego ciesze, brawo!!

NESSUNO

Post autor: NESSUNO » sob lip 01, 2006 23:22

Cóż, czy komuś się to podoba, czy nie czasy "aryjskich Niemców", "nordyckich Szwedów" itp. nieodwołalnie się skończyły. Nasilenie imigracji do Europy Zachodniej, jakie następowało od lat 60-70. musi przekładać się na piłkę nożną. Dziś większość państw starej UE to kraje wieloetniczne i reprezentacje też takie będą.

Zwłaszcza, że dla wielu ubogich i słabo wykształconych imigrantów sport to jedyna okazja, żeby się wybić. Zastanawialiście się, dlaczego w reprezentacji Brazylii grają prawie sami czarni albo mulaci? Bo biali zostają aktorami, adwokatami, lekarzami albo politykami... Czarny Brazylijczyk, jak chce być bogaty i sławny, to kopię piłkę. Oczywiście gwiazdami zostają nieliczni, ale to już inna historia... W Europie, choćby we Francji, jest podobnie. Uwielbiany dziś przez Francuzów Zizou to najlepszy przykład takiej kariery - od biednego algierskiego chłopaka z przedmieść Marsylii do bohatera narodowego.

Osobiście dziwi mnie konserwatyzm FIFA, która zabrania gry dla kilku reprezentacji. Przy dzisiejszej mobilności ludzi to wygląda dość śmiesznie. W wielu innych dyscyplinach sportu zmiana barw narodowych nie jest problemem, a FIFA akurat mnoży przeszkody. Moim zdaniem wystarczyłyby jakieś symboliczne ograniczenia - np. że zawodnik, który przejdzie do innej reprezentacji przez pół roku czy rok nie może grać w meczach międzypaństwowych. Absolutne wykluczanie zmian jest bez sensu. Taki Klose czy Podolski mogliby zostać w Polsce prezydentem, premierem albo nawet trenerem reprezentacji, a nie mogą już zagrać w dla Polski jako piłkarze. Dla mnie to jest głupie,

_Rydz
Posty: 1814
Rejestracja: sob lut 05, 2005 18:45
Lokalizacja: zza krzaka

Post autor: _Rydz » ndz lip 02, 2006 7:39

Hłihi!!!!! Brazylia odpadła! :D:D:D Kurka, jak ja się cieszę :D! Nareszcie jakaś odmiana :D



Tylko Ukrainy zal... :cry: :cry: :cry:

Awatar użytkownika
Kwik
Posty: 7264
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:24
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:

Post autor: Kwik » ndz lip 02, 2006 7:39

Panowie czekam na to co pokażą Francuzi dalej... poza Portugalią która mnei nie zachwyciła już każdy to może wygrać...

Obrazek

Brawo ten pan!

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3645
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Post autor: Peter » ndz lip 02, 2006 10:12

Allez Zizou! Grał po prostu fenomenalnie, kiwał Brazylijczyków jak w Tsubasie :D Ci z kolei zagrali po prostu beznadziejnie, co aż dziwne zważywszy, że 3 razy z rzędu dochodzili do finału, więc w konsekwencji pierwszy raz od 1982 roku nie ma drużyn z Ameryki Pd. w półfinałach. A France zagrały po prostu świetnie taktycznie i wyglądało to tak, jakby mieli po prostu w głębokim poważaniu, że grają właśnie z mistrzem świata Brazylia :)
Z 4 półfinałowych bramkarzy Lehman, Ricardo, Buffon, Barthez relatywnie najsłabszy jest chyba ten ostatni, ale za to jaką ma przed sobą obronę! Choć niestety Włosi i Portugalczycy też niekiepską...
Statystycznie: Buffon 21 razy obronił strzał na bramkę, Ricardo - 20, Lehman -9, Barthez -8

No i nie wiem, czemu nazywano mecz Niemcy-Argentyna przedwczesnym finałem; była to taka padaka jak prawie cały ten turniej.
Może jeszcze trochę przedwcześnie na to, ale na tych mistrzostwach prawie nie ma pięknych, dramatycznych meczy (wyjątek Argentyna-WKS, Hiszpania-Francja, Czechy-Ghana, Włochy-USA), strzelają BARDZO mało goli, nie ma żandego czarnego konia, no i przede wszystkim te mistrzostwa kojarzą mi się z olbrzymim boiskowym chamstwem. Chociażby wczoraj Rooney miażdżący Portugalczykowi jajka korkami, a potem popychający rywala. Jak wszystkim wiadomo Portugalczycy to też niezłe mendy, ale czegoś takiego to już dawno nie widziałem :? Wymieniając dalej: bójka po meczu Niemcy-Argentyna, ciągnięcie za włosy przez Croucha obrońcy Trynidadu, mecz Portugalia-Holandia, gra Włochów (#*$# De Rossi) itp. itd.
Generalnie: słabe mistrzostwa i oby z tej czwórki wygrała Francja, bo już moji faworyci dawno odpadli. Przynajmniej Zizou gra super.
Ostatnio zmieniony ndz lip 02, 2006 13:28 przez Peter, łącznie zmieniany 2 razy.

szalik
Posty: 881
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 14:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: szalik » ndz lip 02, 2006 10:33

Anglia odpadła - nie mam już komu kibicować.

Ogólnie mizerny ten mundial.

NESSUNO

Post autor: NESSUNO » ndz lip 02, 2006 10:37

Jak pisałem wcześniej, wierzę, że będzie rewanż za finał Euro 2000.
Portugalczycy i Niemcy niech się nie pchają.

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3645
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Post autor: Peter » ndz lip 02, 2006 11:02

Nie będzie rewanżu, bo teraz Włosi nie mają Toldo na bramce, który tym patałachom sam jeden załatwił finał, bo mu Holendrzy 2 karnych z gry nie strzelili, potem jeszcze lepiej je bronił po dogrywce.
Będę niepocieszony, jeśli Włosi zdobędą jakikolwiek medal.

Awatar użytkownika
Jardel
Posty: 4188
Rejestracja: pn cze 07, 2004 23:01
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Post autor: Jardel » ndz lip 02, 2006 12:31

Mamy w półfinałach trzy drużyny z Europy i jedną Francę z Afryki, zaś jeśli chodzi o medale to wicemistrz dostaje pozłacany, trzecia drużyna srebrny, a czwarta brązowy o ile się nie mylę :)

Sobota
Posty: 860
Rejestracja: czw paź 23, 2003 13:52
Lokalizacja: z głębokiej rezerwy.

Post autor: Sobota » ndz lip 02, 2006 12:35

a Italia jedzie po złoto, nie przemęczając się specjalnie. i o to chodzi :)

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3645
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Post autor: Peter » ndz lip 02, 2006 12:40

Jardel pisze:Mamy w półfinałach trzy drużyny z Europy i jedną Francę z Afryki, zaś jeśli chodzi o medale to wicemistrz dostaje pozłacany, trzecia drużyna srebrny, a czwarta brązowy o ile się nie mylę :)
Czyżby powrót do tradycji z WM'74? Faktycznie, wtedy srebro zdobyliśmy :D
A co do tych 3 drużyn z Europy: Niemcy to faktycznie europejska drużyna pełną gębą, tyle różnych narodowości naraz :wink: A ile u Portugalczyków gra piłkarzy z byłych kolonii, bo nie wiem?

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3645
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Post autor: Peter » ndz lip 02, 2006 12:48

Z innej beczki: Na króla strzelców realne szanse mają jeszcze Klose - 5 bramek, Podolski - 3 i Henry - 3. Klose jak widać ma średnią 1 bramka na mecz, taką jak Bosacki :D Na spalonym byli łapani: Klose - 3 razy, Podolski - 7, Henry - 17!
Czyżby kolejny Polak miał zostać królem strzelców?

ODPOWIEDZ