W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Mistrzostwa Świata

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

NESSUNO

Post autor: NESSUNO » wt cze 27, 2006 11:46

Wcale by mnie nie zdziwił awans żabojadów, choć teoretycznie są słabsi. Na prawie każdym mundialu jest jakaś słabo grająca drużyna, która mniejszym czy większym fuksem zachodzi daleko. W Korei i Japonii taką drużyną były Niemcy. A np. w 1990 r. moja ulubiona Argentyna. :D Możliwe, że teraz taką drużyną będzie Francja, jeśli Henry przestanie się stresować, marząc o zepchnięciu w cień "wielkiego Zidane'a", i zacznie w końcu strzelać bramki.

Z kolei Hiszpanie mogą jak zwykle zawieść. Choć oni zawsze uchodzą za faworytów, to jednak nigdy nie wygrywają wielkich imprez.

Ja mam wrażenie, że głównym problemem Francuzów jest trener. To jest zupełnie niekompetentny gość, który na dodatek nie ma posłuchu w drużynie. Zresztą wszyscy wiedzą, że to Zidane uratował mu skórę, gdy w zeszłym roku niespodziewanie postanowił wrócić do reprezentacji. Gdyby nie to, Francji nie byłoby pewnie na mistrzostwach, a Domenecha na ławce. I nie chodzi tu nawet o boiskową formę Zidane'a tylko o jego legendę i autorytet.

Vlad
Moderator
Posty: 1015
Rejestracja: czw lut 26, 2004 0:09
Lokalizacja: Warszawa Praga Płn.

Post autor: Vlad » wt cze 27, 2006 12:12

NESSUNO pisze: A mecz Szwajcaria-Ukraina był moim zdaniem jeszcze gorszy, nawet bardziej denny niż spotkanie Hiszpanii z Arabią Saudyjską. Podczas dogrywki to już zacząłem czytać gazetę, czekając na karne. A karne też były jakieś dziwne, bez wielkiej dramaturgii.
Sam mecz byl nudny, ale z ta dramaturgia nie przesadzaj - dla kibicow danej druzyny emocje byly przy karnych - ja prawie wykitowalem ;)
Ja nie odczowam emocji przy meczach angoli, brazylijczykow czy nedznych wlochow - bo ich nie lubie.

Lineker
IFC POLONI@
Posty: 4292
Rejestracja: pn lip 05, 2004 11:35
Lokalizacja: >>MURANÓW<<

Post autor: Lineker » wt cze 27, 2006 13:38

Allez le bleu ! !

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3645
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Post autor: Peter » wt cze 27, 2006 14:16

Te mistrzostwa to dla mnie jedno wielkie pasmo rozczarowań :x
Już nie wspominając o Polsce, to odpadli Czesi, odpadli Szwedzi, Niemcy grają dalej, makarony z sosem tomatowym ciągle są ciotami wywracającymi się przy podmuchu wiatru i fartownie wygrywają, odpadło WKS, odpadł Meksyk (tyle dobrze, że z Argentyną), odpadło USA, meczy Francuzów nie da się oglądać, bo sam się telewizor na inny kanał z nudów przełącza, no i teraz jeszcze Australia...

Jak na razie jedynym plusem są 2 wygrane browary w konkursie Warki w pubie.

Bardzo nie chciałbym widzieć półfinałów, w których by grali sami "wielcy" bez żadnej niespodzianki-czarnego konia.

Lineker
IFC POLONI@
Posty: 4292
Rejestracja: pn lip 05, 2004 11:35
Lokalizacja: >>MURANÓW<<

Post autor: Lineker » wt cze 27, 2006 14:25

Sądze ze niepodzianka może byc Ghana, daj Boże...

PACO
IFC POLONI@
Posty: 2320
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 19:18
Lokalizacja: WARSZAWSKI MURANÓW

Post autor: PACO » wt cze 27, 2006 14:38

Francuzi odpadna !!!
A dopiero w cwiercfinale wielki pojedynek Samba - Flamenco bedzie ciekawy :)

Lineker
IFC POLONI@
Posty: 4292
Rejestracja: pn lip 05, 2004 11:35
Lokalizacja: >>MURANÓW<<

Post autor: Lineker » wt cze 27, 2006 15:06

PACO pisze:Francuzi odpadna !!!
A dopiero w cwiercfinale wielki pojedynek Samba - Flamenco bedzie ciekawy :)
Skąd wiesz ze Francja odpadnie?Byłes na Konwiktorskiej ze podali Tobie wyniki? :wink:

Jasiu
Posty: 2017
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 11:29
Lokalizacja: z mamusi
Kontakt:

Post autor: Jasiu » wt cze 27, 2006 15:32

Ja bym chciał aby Hiszpania wygrała 3:2
a fajnie by było jakby dwie bramki dla żabojadów strzelił Henry...

Niech Hiszpania wygra
bo mecz z Koreą 4 lata temu powinien zostać zbojkotowany

krol_olch
IFC POLONI@
Posty: 4221
Rejestracja: sob lis 01, 2003 2:21
Lokalizacja: znad jeziora
Kontakt:

Post autor: krol_olch » wt cze 27, 2006 16:09

Bożydar Iwanow pisze: Ale któz zliczy z iloma bramkarzami na świecie Ronaldo już to robił
zeby nie bylo ze sie czepiam to czasownikiem do którego sie odnosi to zdanie nie jest np "kiwać" ale "zabawiać sie" :)

_Rydz
Posty: 1814
Rejestracja: sob lut 05, 2005 18:45
Lokalizacja: zza krzaka

Post autor: _Rydz » wt cze 27, 2006 16:56

Peter pisze: Bardzo nie chciałbym widzieć półfinałów, w których by grali sami "wielcy" bez żadnej niespodzianki-czarnego konia.
Będzie Czarny Koń - UKRAINA!!!

PACO
IFC POLONI@
Posty: 2320
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 19:18
Lokalizacja: WARSZAWSKI MURANÓW

Post autor: PACO » wt cze 27, 2006 17:40

Lineker pisze:
PACO pisze:Francuzi odpadna !!!
A dopiero w cwiercfinale wielki pojedynek Samba - Flamenco bedzie ciekawy :)
Skąd wiesz ze Francja odpadnie?Byłes na Konwiktorskiej ze podali Tobie wyniki? :wink:
Wiem bo graja z Hiszpanią ktora do cwiercfinalu awansuje na pewo. Kibicuje im od dawna i wierze w toze poradza sobie z zabolami ktorzy sa ciency jak barszcz w slabym barze:)

El Sisiorro
Posty: 942
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 18:10
Lokalizacja: z tunelu czasoprzestrzennego

Post autor: El Sisiorro » wt cze 27, 2006 17:51

Oby, oby! Gorąco im kibicuje - żabojady graja po prostu srednio i brzydko. Jak Hiszpania odpadnie to mecz Niemcy - Argentyna stanie sie rzeczywiscie przedwczesnym finalem, bo reszta, włącznie z Brazylia, graja zdeka brzydko i bez kompletnego zaangazowania i jakos tak oczy bolą jak sie ich ogląda.

Takze liczę na Ukraine, bo sa wyłamaniem sie z tych przewidywalnych, pelnych wymeczonych (lub wspomozonych przed arbitrow) zwyciestw faworytów mistrzostw, no i wlasnie na Hiszpanie - zdecydowanie najładniej w moich oczach grającą reprezentację.

_Rydz
Posty: 1814
Rejestracja: sob lut 05, 2005 18:45
Lokalizacja: zza krzaka

Post autor: _Rydz » wt cze 27, 2006 18:20

A Ghany żal... :(

Jasiu
Posty: 2017
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 11:29
Lokalizacja: z mamusi
Kontakt:

Post autor: Jasiu » wt cze 27, 2006 19:14

nie wiem jak wam
ale mi się nie podoba gra Brazylii

tzn. to co Ronaldihno i spółka wyczyniają
nie można moim skromnym zdanim nazwać Joga Bonito

Awatar użytkownika
Kwik
Posty: 7264
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:24
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:

Post autor: Kwik » wt cze 27, 2006 20:13

_Rydz pisze:A Ghany żal... :(
Mi też... ojciec z rozpaczy zaczął sobie kawę trzecią parzyć :P

El Sisiorro
Posty: 942
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 18:10
Lokalizacja: z tunelu czasoprzestrzennego

Post autor: El Sisiorro » wt cze 27, 2006 21:52

no i jak zwykle, już kufa nigdy w życiu nie postawie na Hiszpanie :evil: :evil: :evil: słabi są

NESSUNO

Post autor: NESSUNO » wt cze 27, 2006 21:53

No cóż, nos mnie nie zawiódł. Za to Hiszpania zawiodła jak zawsze. :lol:
Francja się budzi, brawo Francja.

Mecz z Brazylią może być naprawdę dobrym widowiskiem.

Lineker
IFC POLONI@
Posty: 4292
Rejestracja: pn lip 05, 2004 11:35
Lokalizacja: >>MURANÓW<<

Post autor: Lineker » wt cze 27, 2006 21:55

Vive la France, i co panie Aragones, "czarne małpki" pana załatwiły?

Anty_legionista
Posty: 114
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:55
Lokalizacja: Muranow

Post autor: Anty_legionista » wt cze 27, 2006 21:59

Hiszpania juz w poprzednich meczach pokazala ze nic tu nie zwojuje, Francja tez niczego specjalnego nie grala, ale dzis byli zdecydowanie lepsi.

NESSUNO

Post autor: NESSUNO » wt cze 27, 2006 22:15

To fakt, mecze Hiszpanii z Tunezją, a zwłaszcza z Arabią Saud. były mocno rozczarowujące. Z Ukrainą było świetnie, ale potem już coraz bardziej pod górę.

Ukraina przegrała z Hiszpanią 4:0 i jest w ćwierćfinale. A Hiszpania jedzie do domu. Futbol bywa jednak okrutny. :D

PACO
IFC POLONI@
Posty: 2320
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 19:18
Lokalizacja: WARSZAWSKI MURANÓW

Post autor: PACO » wt cze 27, 2006 22:34

Ech szkoda ze tak szybko bo mom zdaniem grali naprawde ladnie. Szkoda ze odpadli a jeszcze bardziej szkoda ze z Francja ktorej nie lubie rownie mocno jak Niemiec. Mam nadzieje ze ekipy z Ameryki poludniowej szybko wybija im mistrzostwa swiata :)
Que Viva Espana !!!

Piotrek_Ursynow
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2134
Rejestracja: wt maja 06, 2003 10:21

Post autor: Piotrek_Ursynow » wt cze 27, 2006 23:30

Lineker pisze:Vive la France, i co panie Aragones, "czarne małpki" pana załatwiły?
niestety

NESSUNO

Post autor: NESSUNO » wt cze 27, 2006 23:45

Tzw. "czarna małpka" Thuram mówił przed tym meczem, że tu wszystko rozegra się w głowach. I miał 100 % racji.

Hiszpania jeszcze nigdy nie wygrała z Francją meczu o stawkę. A Francuzi wygrali moim zdaniem dlatego, że zachowali zimną głowę i konsekwentnie do końca grali swoje. W odróżnieniu od Hiszpanów, którzy pokazali niewiele ze swoich atutów (zwłaszcza w ataku, ale i do obrony można mieć pretensję, skoro puścili 3 gole).

W meczu z Brazylią to może być już za mało, ale wcale niekoniecznie.

_Rydz
Posty: 1814
Rejestracja: sob lut 05, 2005 18:45
Lokalizacja: zza krzaka

Post autor: _Rydz » śr cze 28, 2006 7:01

Verfluchte Żabojaden! :evil: Ich habe gehaben nadziejen gemachen, dass Hiszpanien haben gewygren... :cry:

Bober
Posty: 644
Rejestracja: czw lut 19, 2004 16:18
Lokalizacja: Zaragoza

Post autor: Bober » śr cze 28, 2006 10:04

Lineker pisze:Vive la France, i co panie Aragones, "czarne małpki" pana załatwiły?
Aragones nie jest razista. To ze takie wiadomosci dobrze sie sprzedaja przez media, nie chce powiedzic ze facet nie nawidzi czarnych ludzi.

Wcoraj na meczu Hiszpanii, pokazana zostala wiele razy mala flaga KSP. LFN+Zgod bylo 40

Pozdrawiam, i proze o trozecke szacunku dla naszej rep.

ODPOWIEDZ