W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Mistrzostwa Świata

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

_Rydz
Posty: 1814
Rejestracja: sob lut 05, 2005 18:45
Lokalizacja: zza krzaka

Post autor: _Rydz » śr cze 14, 2006 15:43

A ja finał obstawiam taki (i wcale nie zartuję):

CZECHY - UKRAINA

Czesi mistrz.

Vlad
Moderator
Posty: 1015
Rejestracja: czw lut 26, 2004 0:09
Lokalizacja: Warszawa Praga Płn.

Post autor: Vlad » śr cze 14, 2006 15:52

po porazce 0:4 z hiszpania?? :)

MARJOS
Posty: 1529
Rejestracja: śr kwie 02, 2003 6:31

Post autor: MARJOS » śr cze 14, 2006 16:12

wiec kibicujmy Wanchopowi

Jersy
Posty: 2948
Rejestracja: pt maja 23, 2003 20:01
Lokalizacja: Piaski

Post autor: Jersy » śr cze 14, 2006 16:26

Ukraina dzisiaj dokonała rzeczy niemożliwej - zagrała gorzej od Polski!

MARJOS
Posty: 1529
Rejestracja: śr kwie 02, 2003 6:31

Post autor: MARJOS » śr cze 14, 2006 16:31

nie zgadzam sie zagrali lepiej ,strzelali na bramke {celnie juz w pierwszej polowie }co Polakom nie udalo sie do 80 minuty:)ale rzeczywiscie padaka

PACO
IFC POLONI@
Posty: 2320
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 19:18
Lokalizacja: WARSZAWSKI MURANÓW

Post autor: PACO » śr cze 14, 2006 16:36

Wazne ze Hiszpanie ladnie zagrali i mam nadzieje ze dojda dalej niz do cwiercfinału :)

krol_olch
IFC POLONI@
Posty: 4221
Rejestracja: sob lis 01, 2003 2:21
Lokalizacja: znad jeziora
Kontakt:

Post autor: krol_olch » śr cze 14, 2006 18:29

Marjos, ogladałem akurat pierwsza połowe i piach ktory grali Ukraincy az chrzescil w zeby. Oddali dwa strząły w strone bramki z czego ten Gusina ktory sie przewracal to raczej podanie.

Nie mieli zadnego pomysłu na gre i w dodatku na siebie wpadali rozgrywajac pilke w kazdym punkcie boiska. Dreptali gorzej niz nasi.
Hiszpanie robili z nimi co chcieli, Ukraincy nic nie robili.

Bezsprzecznie najgorszy wystep turnieju.

W mojej prywatnej klasyfikacji :

1. Ukraina
2. Polska
3. Francja
4. Kostaryka

8)

keeper
Posty: 1747
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:22
Lokalizacja: b. ładna
Kontakt:

Post autor: keeper » śr cze 14, 2006 18:31

Jestem pod wrażeniem gry Hiszpanów - pierwszy raz od n-tej liczby różnej maści imprez. Chyba będę im kibicował , patrząc na ich grupe i grupe sąsiednią raczej nie będą mieli problemu z dojściem do ćwierćfinałów. Ukraina grała tylko momentami gorzej od Polski , generalnie moim zdaniem stworzyli lepsze wrażenie , no i chociaż zagrozili bramce rywali. Leci teraz mecz Tunezji z Saudyjczykami i nawet oni grają lepiej od naszych. Generalnie podobną padakę do Polaków zaprezentowali chyba tylko Francuzi, choć gorsi nie byli.

NESSUNO

Post autor: NESSUNO » śr cze 14, 2006 19:12

Tytus pisze:KASPERCZAK powinien zostac trenerem reprezentacji z wielu powodow.
Niestety, nie spełnia podstawowych warunków, bo z punktu widzenia PZPN ma dwie okropne wady:
1) ma nazwisko i dokonania, a przez to czułby się niezależny od naszych działaczy,
2) nie reprezentuje "polskiej myśli trenerskiej", tylko zagraniczną.
To skreśla go już na starcie. :evil:

Bronson.

Post autor: Bronson. » śr cze 14, 2006 20:49

Do przerwy 0-0... gra nie najgorsza, ale gdyby nie dziki fart, było by już 2-0 dla Niemców.
Z drugiej strony, gdyby nie anemiczne strzały naszych strajkerów to równie dobrze mogło być 2-0 dla Polski.

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Post autor: Decik » śr cze 14, 2006 20:58

Ide o zakład ze Polacy w ataku Niemiec nie zrobią nam krzywdy;) Jak Klose mogl tego nie strzelic to ja nie wiem:D:D:D:D:D

Bronson.

Post autor: Bronson. » śr cze 14, 2006 21:50

Polacy nie zrobili, to wprowadzili Niemca.... :cry:

krol_olch
IFC POLONI@
Posty: 4221
Rejestracja: sob lis 01, 2003 2:21
Lokalizacja: znad jeziora
Kontakt:

Post autor: krol_olch » śr cze 14, 2006 22:07

W mojej prywatnej klasyfikacji :

1. Ukraina
2. Francja
3. Kostaryka
...
przynajmniej tu moge wprowadzic poprawke.
Przyznam ze po trzech ostatnich sezonach zapomniałem juz co to znaczy jak druzyna ktorej sie kibicuje gryzie murawe, goni do kazdej pilki i gra z obłędem w oczach.

Jersy
Posty: 2948
Rejestracja: pt maja 23, 2003 20:01
Lokalizacja: Piaski

Post autor: Jersy » czw cze 15, 2006 0:52

Bronson. pisze:Polacy nie zrobili, to wprowadzili Niemca.... :cry:
Jakiego Niemca? Szwajcara!

Altze
Posty: 1697
Rejestracja: pn mar 08, 2004 3:02
Lokalizacja: z bagien
Kontakt:

Post autor: Altze » czw cze 15, 2006 8:55

A dośrodkował koleś rodem z Ghany :)

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » czw cze 15, 2006 12:13

Ponieważ rankingi największych cieniasów się już pojawiły :wink: to ja dla równowagi o drużynach ładną piłkę grających słówko.
Najlepszy mecz pierwszej rundy grupowej to wg. mnie ten Argentyny z WuKaeSem :wink:
Najlepszy zawodnik pierwszej rundy to dla mnie Riquelme. (Kumpel, kibic CWKSu to "ten argentyński Deyna" na niego mówi :) )
Najlepiej jako drużyna zaprezentowali się wg. mnie Czesi. Trenera szachistę mają, to wiele tłumaczy... :wink:

Jersy
Posty: 2948
Rejestracja: pt maja 23, 2003 20:01
Lokalizacja: Piaski

Post autor: Jersy » czw cze 15, 2006 13:11

A ja wytypuję po 2:
Najlepsze mecze: Arg-WKS Italia-Ghana
Najlepsi kopacze: Robben, Rosicky
Najlepsze ekipy: Czechy, Hiszpania

Rommel
Posty: 323
Rejestracja: wt mar 21, 2006 15:13

Post autor: Rommel » czw cze 15, 2006 13:22

Najlepsze mecze: Arg. -WKS Hiszpania-Ukraina
Najlepsze zespoły- Argentyna i Anglia, dalej Brazylia i Hiszpania
Najlepsi piłkarze: Drogba i Torres

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3645
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Post autor: Peter » czw cze 15, 2006 16:27

Najłatwiej typować napastników i pomocników jako najlepszych kopaczy, więc ja wyróżnię tu obrońców.

Robert Kovač wszystko świtnie czyścił w meczu z Brazylią, miał od groma czystych :!: przechwytów, a bramka nie obciąża jego konta. Oj nie pograli sobie przy nim Brazylijczycy.

Z drugiej strony boiska był to Emerson, który przechwycał b. dużo w środku.

Hiszpańską defensywę wyróżnię w postaci Puyola - co Ukraińcy mieli dobrą okazję, to i tak ich strzały były blokowane przez Hiszpanów. A ta akcja Puyola - mistrzostwo :!: Choć jak Ukraińcy tak grali jak grali, to jak tu nie błyszczeć w obronie :)

No i jednorazowa laurka dla Baszczyńskiego, Bosackiego, momentami Bąka i Żewłakowa za wczorajszy mecz.

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » czw cze 15, 2006 23:21

To ja zaproponuje klasyfikacje komentatorow. wygrywa oczywiscie "Szira Westerulde" Szpakowski za:
mediana kantialieho
Bosowski


I kolejna klasyfikacja: jak polscy kibice komentowali Niemcow podczas transmisji.
Mnie najbardziej urezeklo:
[Schweinsteiger przy pilce] "oddaj te pilke swinski cycu!" :lol:

Michu
Posty: 1021
Rejestracja: pt sty 16, 2004 17:49
Lokalizacja: Twin Peaks
Kontakt:

Post autor: Michu » czw cze 15, 2006 23:57

pk pisze:To ja zaproponuje klasyfikacje komentatorow. wygrywa oczywiscie "Szira Westerulde" Szpakowski za:
mediana kantialieho
Bosowski


I kolejna klasyfikacja: jak polscy kibice komentowali Niemcow podczas transmisji.
Mnie najbardziej urezeklo:
[Schweinsteiger przy pilce] "oddaj te pilke swinski cycu!" :lol:
Z komentatorow najlepszy jest Trzeciak...widac, ze typ wie co mowi tylko sie podnieca za bardzo :] Szpaki i reszta włacznie z sepleniacym Mielcarskim moga buty mu czyscic :>

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » pt cze 16, 2006 1:18

Mielcarski i jego wewnetrzna czesc stopy..
Trzeciak zna sie na pilce to fakt. Ale inni byli pilkarze tez pewnie maja bagaz doswiadczen i wiedze. Wyzszosc Trzeciaka nad innymi polega na tym, ze facet umie przekazac widzowi to co mysli. Taki Wieszczycki na przyklad waski zasob slow nadrabia inteligencja i luzem. Mielcarski duzo nawija, powtarza te sama mysli po kilka razy. Wegrzyn stara sie na sile uzywac madrych ladnych slow, ale czesto sili sie przez minute, zeby powiedziec cos oczywistego i banalnego. Citko, ktory dzisiaj komentowal baraz o ekstraklase nawet najprostrzej rzeczy nie jest w stanie przekazac (na przyklad gra na czas skomentowana "no po prostu zawodnik zna wynik i po prostu dobrze robi, zeby cenne minuty uciekly").
Trzeciak umie ciekawie mowic, zna sie na rzeczy i ponadto przygotowuje sie do pracy - zaden inny "specjalista" nie ruszy d.. zeby zadbac chociazby o statystyki - a ten opowiada szczegolowo o jakichs bambusach z drugiego konca swiata.

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3645
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Post autor: Peter » pt cze 16, 2006 12:28

Mielcarski to najgorszy patafian w tym towarzystwie. Szpaku nieźle walnął na rozpoczęcie meczu z Reichem: Na trybunach siedzi "Cesarz" Franz Beckenbauer, jeden z dwóch ludzi na świecie, którzy zdobyli mistrzostwo świata jako PIŁKARZ i jako ZAWODNIK :lol:

A najbardziej mi się podobała rozmowa Jońcy z Trzeciakiem podczas meczu Ekwador-Kostaryka jak Trzeciak mówił, że jeszcze mamy szanse awansować, a Jońca, że gratuluje wiary, a potem solidarnie jechali po Kostarycy i poziomie ich gry, i że po co FIFA daje tyle miejsc dla CONCACAF :D

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » pt cze 16, 2006 12:54

Ja ogladam na Polsacie a i to bez głosu najczęściej jednak wczoraj zrobiłem wyjątek i słuchałem przymusowo jak ten Guru Trzeciak bredził o Ekwadorze jako najsłabszej drużynie w naszej grupie. :?
Natomiast komentarze w przerwie Engela i analiza Gmocha były wg. mnie na niezłym poziomie. Na PolsatSporcie podobny poziom trzyma Wdowczyk w komentarzach.

kondrii
Posty: 127
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 21:16
Kontakt:

Post autor: kondrii » pt cze 16, 2006 13:18

trzeba sie poprostu przyzwyczaic do ich komentowanie a czasami mozna sie posmiac wiec nie jest zle :D :D dzis Wks z Holandia gra za kim jestescie bo ja jak lubie Holandie to jednak w tmy meczu z Wks bede bo grali pieknie z Argentyna

ODPOWIEDZ