W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Mistrzostwa Świata

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Michu
Posty: 1021
Rejestracja: pt sty 16, 2004 17:49
Lokalizacja: Twin Peaks
Kontakt:

Post autor: Michu » pt cze 09, 2006 22:14

Zagrali jak zawsze...zrobili w pieluchy...okęcie czeka :]

IgorasKSP
Posty: 104
Rejestracja: sob mar 19, 2005 21:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IgorasKSP » pt cze 09, 2006 22:15

Ten mecz to obciach i żenada... brak mi słów...

michalkord
Posty: 2356
Rejestracja: pn lut 09, 2004 17:02
Lokalizacja: Wilanów

Post autor: michalkord » pt cze 09, 2006 22:26

Ekwadorczycy się cieszą a Polaków kibice powieszą.

Grzejnik
Posty: 527
Rejestracja: pt cze 24, 2005 14:08

Post autor: Grzejnik » pt cze 09, 2006 22:34

Szkoda że nie mogę się upić,chociaż podobno picie na smutno prowadzi do megakaca.

Smolarek.... za nim Krzynówek ,Jeleń w 1połowie troche Żurawski reszta grała wogóle ?

Awatar użytkownika
Kwik
Posty: 7272
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:24
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:

Post autor: Kwik » sob cze 10, 2006 5:44

Chcieliśmy wejść z piłką do bramki, nie próbójąc strzelać z daleka...

Pozytywne wrażenie sprawiał Ebi Smolarek i krajowcy: Jeleń oraz Brożek, Krzynówek... w obronie Bąk.

Wg mnie jedynym rozsądnym sposobem było ściągnięcie Szymkowiaka i przesunięcie (i tak cofającego się) Żurawskiego do pomocy i zagranie atakiem Smolarek, Brożek!

Wnioski trzeba wyciągnąć i walczyć z Niemcami i Kostaryką!

_Rydz
Posty: 1814
Rejestracja: sob lut 05, 2005 18:45
Lokalizacja: zza krzaka

Post autor: _Rydz » sob cze 10, 2006 5:53

No to było zajebiście... Baszczyńskiemu chyba osobiście mordę obiję... Artur Brzuch jak dla mnie zawinił trochę przy pierwszym golu. Reszta strzałów szła prosto w niego, a druga bramka była taka, ze nie za bardzo wiadomo, co on miał w ogóle zrobić. Podobali mi się:
Jop - jedyny myślący w tym składzie
Smolarek - każdy widział
Jeleń - jeśli z Niemcami nie będzie grał na ataku od pierwszej minuty, powieszę Janasa za interes...

Rozczarowania:
Żurawski - to jest, kurka wodna, napastnik czy obrońca...?
Żewłakow - trzeba coś tu komentować?

A! No i księżyc nad pubem ładnie świecił...


Dodam jeszcze, że mi tam brakowało zdecydowanie Łągiewki. Tylko chłopak niestety do kadry się zraził, bo powołali go kiedyś, żeby udowodnić mu, że się do niej nie nadaje. Jeszcze przydałby się Surma zamiast Radomskiego i Saganowski zamiast Rasiaka (który, Bogu dziękować, nie grał...)

Awatar użytkownika
Kwik
Posty: 7272
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:24
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:

Post autor: Kwik » sob cze 10, 2006 6:16

_Rydz pisze:Rozczarowania:
Żurawski - to jest, kurka wodna, napastnik czy obrońca...?
Szymkowiak powinien zejść, a Żurawski wejść na jego pozycje...

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3649
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Post autor: Peter » sob cze 10, 2006 8:35

Obelix pisze:Zdaje się, że mamy najsłabszą grupę świata. Niemcy męczą się z cieniasami z Kostaryki (przynajmniej do przerwy).
Ja tam widziałem, że Niemiaszki pykali ich jak chcieli, ale 2 kontrataki i 2 bramki (na 3 strzały w całym meczu).

We wczorajszych meczach padło 5 bramek z dyskusyjnych pozycji spalonych - 3 w Niemcy-Kostaryka i po jednej dla nas i Ekwadoru, ale tylko naszej niestety nie uznali :roll:
Nie żebym naszych usprawiedliwiał, bo co z tego, że słupek i poprzeczka i nieuznana prawidłowa bramka, skoro celnych strzałów chyba nie było.
Żurawski, Szymkowiak, Baszczyński, Radomski, Jop (megapała dająca się przegłówkować główką do tyłu --> pierwsza bramka) na ławę.
Ostatnio zmieniony sob cze 10, 2006 13:32 przez Peter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Post autor: Decik » sob cze 10, 2006 8:56

Nie wiem co wy wydzieliscie wczoraj w KRzynówku ze go chwalicie!!!Co z tego ze był przy piłce skoro nic z tego nei wychodziło.........
Jop moze i myslacy ale pod koniec meczu modliłem sie zeby wybił piłke, bo grał tak pewnie jak pod koniec kariery "Beret" wiecie gdzie.......

krol_olch
IFC POLONI@
Posty: 4221
Rejestracja: sob lis 01, 2003 2:21
Lokalizacja: znad jeziora
Kontakt:

Post autor: krol_olch » sob cze 10, 2006 10:02

Krzynówek - na przykład strzelił bramkę.
I biegał tak jak inni nie umieli.

MICHAL KSP
Posty: 1212
Rejestracja: śr lip 09, 2003 2:18
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: MICHAL KSP » sob cze 10, 2006 11:22

Kosowski - pomyłka
Jeden napastnik w Polsce, przy ustawieniu Ekwadoru ze wzmocnioną obroną to było "trenerskie samobójstwo"

Obelix
Posty: 6928
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » sob cze 10, 2006 12:34

No cóż... Stawiałem na 4:1 trochę na zasadzie, że jak z tymi cieniasami wyraźnie nie wygramy, to nie mamy czego szukać w 2 rundzie z Anglią... Więc może i dobrze, że będzie nam oszczędzona kompromitacja z Angolami. Chyba, że stanie się cud - i zagramy z NIemcami w piłkę. Moim zdaniem: Szymkowiak na ławę, niech rozgrywa Żuraw, do ataku Brożek z Jeleniem. I tak pewnie nic nie da, bo nasi po prostu nie umieją grać w piłkę, ale co tam, w liczeniu na cud jesteśmy specjalistami!!!

krol_olch
IFC POLONI@
Posty: 4221
Rejestracja: sob lis 01, 2003 2:21
Lokalizacja: znad jeziora
Kontakt:

Post autor: krol_olch » sob cze 10, 2006 14:19

Smolarek sie marnuje na skrzydle - ten gosc ma stac przed polem karnym i robic to co umie najlepiej - ładowac z krańca pola karnego albo łokciami, kolanami i zębami wygrywac pojedynki z obroncami by wyjsc na czysta pozycje. Żurawski dobrze strzela z dystansu wiec sobie moze grac cofniety - dzieki temu nie bedize Szymkowiaka ktorego beznadziejne, czytelne i zawsze skierowane do obstawionego 3 obroncami Zurawskiego prostopadłe podania wreszcie znikną.

Fajnie bylo patrzec jak sobie chlopaki wymieniali supermocne podania po ziemi z odleglosci 4 metrów tak ze im od razu pilka odskakiwala albo podania byly tak zawisle ze nogi sie plątały. No i w ogole swietnie sie gra srodkiem kiedy widac ze akurat dziwnie kazda akcja skrzydłem stwarza zagorzenie a na srodku gęstwina jak w ekwadorskiej dżungli...

Bronson.

Post autor: Bronson. » sob cze 10, 2006 19:07

Trynidad i Tobago (cały kraj ma tyle mieszkańców co Warszawa) okazuje się waleczniejszą i lepiej zorganizowaną taktycznie drużyną niż Polska. Właśnie w 10 zremisowali 0:0 ze Szwedasami a gdyby nie poprzeczka to mogli by nawet wygrać.

krol_olch
IFC POLONI@
Posty: 4221
Rejestracja: sob lis 01, 2003 2:21
Lokalizacja: znad jeziora
Kontakt:

Post autor: krol_olch » sob cze 10, 2006 19:12

postaw sprawe inaczej.
Dużo lepsza od Polski Szwecja nie jest w stanie wygrać z grajacym 40 minut w osłabieniu, uznawanym za najsłabszą drużynę turnieju Trynidadem i Tobago, który ma tylko 1,2 miliona mieszkańców czyli mniej więcej dwóch na 100 000 mieszkańców jest w reprezentacji na WC 2006...

tak powinienes to sformułowac biorac pod uwage to kto był faworytem - my i Szwedzi :)

Jasiu
Posty: 2017
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 11:29
Lokalizacja: z mamusi
Kontakt:

Post autor: Jasiu » sob cze 10, 2006 19:13

Faktem jest, że mieli też troche szczęścia
ale to co zaprezentowali piłkarsko - aż miło się patrzyło.

Nie mieli umiejętności takich jak Szwedzi
ale walczyli o każdy cm. kwadratowy boiska

BRAWO TiT (fajnie wygląda ich skrót :D)

mam nadzieje, że nasze "orły" oglądały ten mecz

Altze
Posty: 1697
Rejestracja: pn mar 08, 2004 3:02
Lokalizacja: z bagien
Kontakt:

Post autor: Altze » sob cze 10, 2006 19:17

Polubiłem ten Trynidad:
1. mimo
walki z ekipą, która na medalu Łosia ma.
2.ponieważ
- 2 grajków znam z facjaty-przez Wrexham- Carlos Edwards i ten wysoki obrońca Lawrence
- barwy narodowe jak najbardziej prawidłowe
- TiT (ang.) oznacza cycek. Tak naprawdę tylko jeden,ale na początek wystarczy. a "lepieja" -lepiej piersi lizać czule ,niz pomału zostac żulem- jest mi dziś bliższa niż kiedykolwiek.
- fajnie ,ze tak namieszali. Ciekawa grupa będzie.

Bronson.

Post autor: Bronson. » sob cze 10, 2006 19:27

Inna sprawa, że Szwecja w ogóle jest słaba i raczej napewno nie wyjdzie z grupy.
Od pół roku nie wygrali meczu. Jeśli nie wygrali z Trynidadem i Tobago już w rozgrywkach finałowych, to tymbardziej nie pójdzie im z Paragwajem czy z Anglią.

@krol_olch
Sformuowałem to z punktu widzenia kibica Trynidadu i Tobago,
Postanowiłem im kibicować już przed Weltmajsterszaftem, kiedy się dowiedziałem, że większość piłkarzy gra w niższych ligach i że mają tam też Olisadedebe... tylko, że białego ;)

_Rydz
Posty: 1814
Rejestracja: sob lut 05, 2005 18:45
Lokalizacja: zza krzaka

Post autor: _Rydz » sob cze 10, 2006 19:51

Mam nadzieję, ze Artur Brzuch oglądał ten mecz. Od Hislop'a może on się duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo nauczyć...

PAULIN
Posty: 564
Rejestracja: pn paź 27, 2003 23:15
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: PAULIN » sob cze 10, 2006 19:53

Wróciłem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

krol_olch
IFC POLONI@
Posty: 4221
Rejestracja: sob lis 01, 2003 2:21
Lokalizacja: znad jeziora
Kontakt:

Post autor: krol_olch » sob cze 10, 2006 20:17

opowiadaj :)

PAULIN
Posty: 564
Rejestracja: pn paź 27, 2003 23:15
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: PAULIN » sob cze 10, 2006 20:37

Było przezajeb......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ale najlepsze było to że nasze bilety były z Federacion Ecuatoriana de Futbol :D :D
Nas ośmiu i kilka tysięcy Ekwadorczyków :D Ci ludzie naprawdę umieją się bawić i kochają ten sport.

Stadion - komentarz zbędny :shock:

Później napiszę więcej i wkleję kilka fotek, narazie mi się łapy strasznie telepią :wink:

Ulryk_von_Jungingen
Posty: 305
Rejestracja: śr sty 12, 2005 22:16

Post autor: Ulryk_von_Jungingen » sob cze 10, 2006 22:05

_Rydz pisze:Mam nadzieję, ze Artur Brzuch oglądał ten mecz. Od Hislop'a może on się duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo nauczyć...
:lol: :lol: padłem. mamy winnego wczorajszej porazki :D

PAULIN
Posty: 564
Rejestracja: pn paź 27, 2003 23:15
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: PAULIN » sob cze 10, 2006 22:16



ODPOWIEDZ