W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Dudek i prolegijna megalomania

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

maciekl
Posty: 3985
Rejestracja: wt maja 27, 2003 12:22

Dudek i prolegijna megalomania

Post autor: maciekl » śr lis 30, 2005 15:48

Przerażony przeczytałem:

Dudek nie pojedzie na mundial?
Dla przeciętnego kibica może to zabrzmieć szokująco: Jerzy Dudek, ikona polskiej piłki, bohater ostatniego finału Ligi Mistrzów, nie pojedzie na przyszłoroczne mistrzostwa świata!
Czy jest to realne? Jak udało się nieoficjalnie dowiedzieć dziennikowi "Nowy Dzień", na mundial do Niemiec selekcjoner Paweł Janas planuje zabrać bramkarza Legii Warszawa Łukasza Fabiańskiego. Ale czyim kosztem? Artura Boruca, który ma niepodważalną pozycję w Celticu Glasgow? Wojciecha Kowalewskiego, który właśnie wywalczył ze Spartakiem Moskwa wicemistrzostwo Rosji? Tymczasem Jerzy Dudek od początku sezonu siedzi na ławce Liverpoolu.

Sytuacja jest patowa

Janas wielokrotnie deklarował, że na największą futbolową imprezę zabierze tylko tych piłkarzy, którzy będą grali w swoich zespołach klubowych. Polak jest rezerwowym, a na Anfield Road nie dają przyzwolenia menedżerowi Dudka Janowi De Zeeuw na negocjacje z innymi klubami mimo pogłosek o zainteresowaniu polskim bramkarzem (np. ze strony Benfiki Lizbona). Sytuacja jest patowa i jeśli Liverpool nie zmieni stanowiska, na co się nie zanosi, to Dudek będzie skazany na taki rozwój wypadków długo. Jego umowa z Liverpoolem obowiązuje aż do czerwca 2007 roku. Menedżer "The Reds" Rafa Benitez powtarza niezmiennie: - Chcę mieć dwóch dobrych bramkarzy - czym przecina wszelkie spekulacje na temat odejścia Polaka z Liverpoolu.

Nic dziwnego, że w tej sytuacji trenerzy reprezentacji Polski już zaczęli rozglądać się za innym bramkarzem, który jako jeden z trzech wszedłby do kadry na mundial. Wybór był prosty - padło na 20-letniego Fabiańskiego, który ma pewne miejsce w bramce Legii, znakomitą rundę jesienną za sobą i właśnie otrzymał powołanie do reprezentacji B na zbliżający się mecz ze Szkocją.

Engel popełnił błąd

- Łukasz wyróżnia się w lidze i jeśli Paweł Janas zdecyduje się zabrać go na mundial, to na pewno to będzie dobra decyzja - podkreśla klubowy trener Fabiańskiego Krzysztof Dowhań. - Jeśli chcemy myśleć o przyszłości polskiej piłki, musimy stawiać na młodych piłkarzy. Dla Łukasza to byłoby znakomite doświadczenie, nawet gdyby tam nie bronił.

Przypomnijmy, że na poprzednich mistrzostwach świata Dudek miał 29 lat i był... najmłodszym bramkarzem w polskiej ekipie. Rezerwowymi byli 35-letni Adam Matysek i 30-letni Radosław Majdan. - I to był wielki błąd Jerzego Engela! - mówi były bramkarz Jan Tomaszewski. - Po mistrzostwach świata Matysek zakończył karierę, a Majdan popadł w ligową szarzyznę. Przyszły eliminacje do mistrzostw Europy i znajdującego się w kiepskiej dyspozycji Jurka nie miał kto zastąpić. Dla mnie kolejność w Polskiej bramce jest obecnie jasna: numer jeden to Boruc, numer dwa - Kowalewski, a Dudek nie może być numerem trzy, choć darzę go wielkim szacunkiem. To musi być młody bramkarz. I to ma być Fabiański. Niech jedzie na finały i otrzaska się z taką imprezą.

Bramkarz Legii nie tylko zbiera świetne recenzje za grę, ale ma też dobrą opinię - piłkarza skromnego, poukładanego, z profesjonalnym podejściem do sportu. Niedawno pytał o niego Manchester United i być może latem przeniesie się na Old Trafford.

Bohaterowie się zmieniają

Jeszcze niedawno mówiło się, że trzecim wśród bramkarzy kadry może być Sebastian Przyrowski. Towarzyski turniej na Ukrainie w sierpniu tego roku obnażył jednak wszystkie braki golkipera Groclinu. 24-letni Przyrowski chyba nie dojrzał też mentalnie do gry w reprezentacji. W jego otoczeniu mówi się, że po powołaniu do kadry tak poprzewracało mu się w głowie, że niektórym znajomym kazał mówić do siebie per "pan". Na mundial Przyrowski nie ma chyba szans, choć i on dostał powołanie na mecz ze Szkocją. Jednak trener kadry B Edward Klejndinst chyba nie miał już specjalnie kogo powołać. Szkoda, bo Przyrowski ubiegłej wiosny bronił jak natchniony, i potrafił niemal w pojedynkę zatrzymać warszawską Legię.

Jacek Kazimierski - trener bramkarzy w kadrze

- Na mundial pojedzie trzech bramkarzy z piątki: Artur Boruc, Wojciech Kowalewski, Jerzy Dudek, Łukasz Fabiański i Tomasz Kuszczak - zapowiada Kazimerski. Nie wyklucza, że jeśl nie Dudek nie zacznie regularnie grać w swojej drużynie, obejrzy mistrzostwa przed telewizorem. - Na pewno musi zmienić klub. Musi być znów w branży - mówi Kazimierski, chwaląc Fabiańskiego. - Najlepszym potwierdzeniem jego klasy jest fakt, że broni w Legii, a tam nie ma miejsca dla gamoni. Sam tam przecież kiedyś broniłem - śmieje się współpracownik Pawła Janasa.

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » śr lis 30, 2005 16:36

Gdyby to ode mnie zalezalo, to Fabianski pojechalby do Niemiec.
serio.
Ale nie wywalalby Dudka tylko Kowalewskiego.

SKJ
Posty: 2361
Rejestracja: pn mar 29, 2004 10:36
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: SKJ » śr lis 30, 2005 17:28

Gdyby Kieszek miał taką obronę jak Fabiański w Legii to też by był brany pod uwagę. Ja widziałem "popisy" Fabiańskiego w młodzieżówce. Łagodnie mówiąc nie był mocnym punktem drużyny. Nic wielkiego nie wyłapał. W Legii to on musi raptem obronić 3 strzały na krzyż w meczu. Dudek jaki jest taki jest, ale Fabiański może jeszcze za nim buty nosić. A Kowalewski nigdy mnie nie przekonywał. Chociaż ostatnio nawet nieźle łapał w kadrze

keeper
Posty: 1747
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:22
Lokalizacja: b. ładna
Kontakt:

Post autor: keeper » śr lis 30, 2005 18:26

Moim zdaniem z pary Fabiański - Kowalewski , nie powinnien pojechać żaden... ja bym w zamian za nich wziął Kuszczaka 8)

Marianesco
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 821
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 9:05

Post autor: Marianesco » śr lis 30, 2005 19:19

1. BORUC
2. DUDEK
3. KUSZCZAK
to dla mnie pewniaki, nastepnie

4. FABIANSKI
5. KOWALEWSKI

Fabiański jest chwalony i słusznie bo gra bardzo dobre mecze - tylko że w ....polskiej marnej lidze . Przyrowski też fenomenalnie grywał przez runde ale co sie okazało za wcześnie postawiono na niego.
Dla mnie nieporozumieniem jest że Janas nie powołuje Kuszczaka, bramkarz który trafia do składu kolejki najwyższej ligi angielskiej nie może być słaby ! w zeszłym sezonie Kuszczak wybronił WBA pozostanie w lidze - tak wiec Panie Janas ?!

MRSCKO

calagan
Posty: 98
Rejestracja: pt maja 09, 2003 10:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: calagan » śr lis 30, 2005 23:16

SKJ pisze:Gdyby Kieszek miał taką obronę jak Fabiański w Legii to też by był brany pod uwagę. Ja widziałem "popisy" Fabiańskiego w młodzieżówce. Łagodnie mówiąc nie był mocnym punktem drużyny. Nic wielkiego nie wyłapał. W Legii to on musi raptem obronić 3 strzały na krzyż w meczu. Dudek jaki jest taki jest, ale Fabiański może jeszcze za nim buty nosić. A Kowalewski nigdy mnie nie przekonywał. Chociaż ostatnio nawet nieźle łapał w kadrze


To, ze masz fobie Legii da sie przezyc i nawet nie zauwazac. Ale Twoj brak obiektywizmu we wszelakich sprawach dotykajacych w najmniejszym stopniu Legii lub jej otoczenia bywa juz mocno irytujacy. Pleciesz trzy po trzy i na tle innych kibicow Polonii wypadasz jak jakis glupek co najmniej.
Fabianski ma 20 lat i bronil w Legii sporo wiecej rzeczy niz Twoj ukochany Kieszek w Polonii. Defensywa Legii jest dobra, ale poczatek sezonu byl tragiczny w wykonaniu calego zespolu - obrony tez. Fabian jako jedyny prezentowal poziom, bo jego przygotowywal Dowhan, a nie Zielinski. Gdyby Kieszek byl tak dobry jak starasz sie to przedstawic, to powinien sie wykazywac wlasnie w meczach Polonii, gdzie jest multum sytuacji. Tymczasem notorycznie przytrafiaja mu sie bledy - mniejsze, wieksze, ale niemal w kazdym wystepie. Jak dla mnie bedzie on solidnym bramkarzem ligowym i nic ponad to. Fabian ma szanse na niezla kariere - nawet miedzynarodowa. Dla jasnosci dodam, ze decydujacym czynnikiem jest osoba trenera, a nie talent. Legia poki co ma najlepszego trenera bramkarzy w tej czesci Europy (moja osobista opinia) i to jej ratuje cztery litery.

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » śr lis 30, 2005 23:22

Zgadzam sie.
Dowhan jest najlepszym trenerem bramkarzy w Polsce.
Fabianski ma talent i prezentuje bardzo dobry poziom.
Ponoc interesuje sie nim MU. Fajnie gdyby tam odszedl po sezonie. Od Van der Saara moglby sie wiele nauczyc..

SKJ
Posty: 2361
Rejestracja: pn mar 29, 2004 10:36
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: SKJ » czw gru 01, 2005 0:03

calagan pisze:
SKJ pisze:Gdyby Kieszek miał taką obronę jak Fabiański w Legii to też by był brany pod uwagę. Ja widziałem "popisy" Fabiańskiego w młodzieżówce. Łagodnie mówiąc nie był mocnym punktem drużyny. Nic wielkiego nie wyłapał. W Legii to on musi raptem obronić 3 strzały na krzyż w meczu. Dudek jaki jest taki jest, ale Fabiański może jeszcze za nim buty nosić. A Kowalewski nigdy mnie nie przekonywał. Chociaż ostatnio nawet nieźle łapał w kadrze


To, ze masz fobie Legii da sie przezyc i nawet nie zauwazac. Ale Twoj brak obiektywizmu we wszelakich sprawach dotykajacych w najmniejszym stopniu Legii lub jej otoczenia bywa juz mocno irytujacy. Pleciesz trzy po trzy i na tle innych kibicow Polonii wypadasz jak jakis glupek co najmniej.
Fabianski ma 20 lat i bronil w Legii sporo wiecej rzeczy niz Twoj ukochany Kieszek w Polonii. Defensywa Legii jest dobra, ale poczatek sezonu byl tragiczny w wykonaniu calego zespolu - obrony tez. Fabian jako jedyny prezentowal poziom, bo jego przygotowywal Dowhan, a nie Zielinski. Gdyby Kieszek byl tak dobry jak starasz sie to przedstawic, to powinien sie wykazywac wlasnie w meczach Polonii, gdzie jest multum sytuacji. Tymczasem notorycznie przytrafiaja mu sie bledy - mniejsze, wieksze, ale niemal w kazdym wystepie. Jak dla mnie bedzie on solidnym bramkarzem ligowym i nic ponad to. Fabian ma szanse na niezla kariere - nawet miedzynarodowa. Dla jasnosci dodam, ze decydujacym czynnikiem jest osoba trenera, a nie talent. Legia poki co ma najlepszego trenera bramkarzy w tej czesci Europy (moja osobista opinia) i to jej ratuje cztery litery.
Nie kolego nie mam fobii Legii. Fakt przykład elektrycznego Kieszka nie był za dobry, ale co powiesz w takim razie na kandydaturę Kuszczaka? Też jest słabszy niż NIEZŁY trza przyznać Fabiański? Wiesz na tle tak znakomitych napastników jakich mamy w polskiej lidze to nietrudno błysnąć jak się ma talent. Ale do Dudka to mu chyba jeszcze trochę brakuje. Znając butę kibiców Legii to pewnie nie mam racji, co?

Awatar użytkownika
Kwik
Posty: 7311
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:24
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:

Post autor: Kwik » czw gru 01, 2005 6:35

SKJ pisze:Gdyby Kieszek miał taką obronę jak Fabiański w Legii to też by był brany pod uwagę. Ja widziałem "popisy" Fabiańskiego w młodzieżówce. Łagodnie mówiąc nie był mocnym punktem drużyny. Nic wielkiego nie wyłapał. W Legii to on musi raptem obronić 3 strzały na krzyż w meczu. Dudek jaki jest taki jest, ale Fabiański może jeszcze za nim buty nosić. A Kowalewski nigdy mnie nie przekonywał. Chociaż ostatnio nawet nieźle łapał w kadrze
Kiechu i Fabiński bronią na podobnie, ale obrony rzeczywiście są różne nieporównywalne... Kowalewski do domu

Powinni jecha Dudek, Boruc ( :lol: ) i Kuszczak

maciekl
Posty: 3985
Rejestracja: wt maja 27, 2003 12:22

Post autor: maciekl » czw gru 01, 2005 8:39

SKJ pisze:Gdyby Kieszek miał taką obronę jak Fabiański w Legii to też by był brany pod uwagę. Ja widziałem "popisy" Fabiańskiego w młodzieżówce. Łagodnie mówiąc nie był mocnym punktem drużyny. Nic wielkiego nie wyłapał. W Legii to on musi raptem obronić 3 strzały na krzyż w meczu. Dudek jaki jest taki jest, ale Fabiański może jeszcze za nim buty nosić. A Kowalewski nigdy mnie nie przekonywał. Chociaż ostatnio nawet nieźle łapał w kadrze
to jest właśnie sedno sprawy .Legia od pewnego czasu gra świetnie z tyłu , broni w 5-6 zawodników typowo o defensywnym zacięciu ( mówię o horyzoncie i tam na bramkę kierowanych jest niewiele strzałów - statystyki w GW - a z tych strzałów niewiele to setki.
Na plus Fabiana przemawia jedno nie popełnia głupich błędów, ale bramkarzy jego klasy w PL jest kilku.
Gdyby Fabiański bronił w POlonii też miałby na koncie ponad 20 bramek,
używając słów prolegijna megalomania mam na muyśłi fakt że chyba nie macie wątpliwości kto zostanie odkryciem sezonu - pewno własnie Fabiański, debiutantem pewno będzie Janczyk i takdalej, przypomnę tylko że w zeszłym roku C+ wybrał ( chyba) Smolińskiego jako młody talent oraz Boruca jako????
Zreszt ą wielu dziennikarzy nie wyobraża sobie kadry WM bez przedstawicieli wielkiej legijnej rodziny, pamietacie walkę o Murawskiego w kontekście Japonii 2002?

maciekl
Posty: 3985
Rejestracja: wt maja 27, 2003 12:22

Post autor: maciekl » czw gru 01, 2005 8:45

calagan pisze:
SKJ pisze:Gdyby Kieszek miał taką obronę jak Fabiański w Legii to też by był brany pod uwagę. Ja widziałem "popisy" Fabiańskiego w młodzieżówce. Łagodnie mówiąc nie był mocnym punktem drużyny. Nic wielkiego nie wyłapał. W Legii to on musi raptem obronić 3 strzały na krzyż w meczu. Dudek jaki jest taki jest, ale Fabiański może jeszcze za nim buty nosić. A Kowalewski nigdy mnie nie przekonywał. Chociaż ostatnio nawet nieźle łapał w kadrze


Pleciesz trzy po trzy i na tle innych kibicow Polonii wypadasz jak jakis glupek co najmniej.
Dla jasnosci dodam, ze decydujacym czynnikiem jest osoba trenera, a nie talent. Legia poki co ma najlepszego trenera bramkarzy w tej czesci Europy (moja osobista opinia) i to jej ratuje cztery litery.
Proszę nie obrażaj kolegi SKJ bo prezentuje on sensowne postrzeganie football'u,
nie uważam aby Fabiański zasługiwał na wyjazd z kadrą na WM chociaż może wiosna w jego wykonaniu mój sąd zmieni.
Dla mnie jedynką nadal jest Dudek
dwójką jest Boruc - uważam że tragicznie gra nogami a jego postawa w lidze szkockiej jest nie może podlegać ocenie bo on w sezonie gra osiem poważnych spotkań ligowych.Reszta to mecze ze szkockimi przeciętniakami.
trójka to Kuszczak.

El Torrero
Posty: 1546
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:51
Lokalizacja: z daleka

Post autor: El Torrero » czw gru 01, 2005 9:44

Dudek ostatnio został gwiazdorem ... reklam tv ;)

to się chyba bardziej opłaca niz granie w piłkę :)

Kolejorz
Posty: 48
Rejestracja: pt kwie 16, 2004 16:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kolejorz » czw gru 01, 2005 10:51

K****a ludzie ja naprawde nie rozumiem jak wogóle można się zastanawiać nad wzięciem Fabiańskiego zamiast Dudka na MŚ. Kiedy ww grał w Lechu nawet w rezerwach się niczym szczególnym nie wyróżniał. O klase lepszy był Kotorowski nie wspominają już o Piątku...Teraz wzięli go do Legii i media robią z niego nie wiadomo jakiego bramkarza, tak samo jak z Boruca wcześniej - bez obrazy, ale w szkockiej lidze to by nawet wasz Kieszek był wyróżniającym się (vide Małkowski) goalkeeperem. Dudek to numer 1, a reszta daleko z tyłu; numer 2 zdecydowanie Kuszczak, 3 - Boruc, oczywiście wszystko pod warunkiem, że Dudek zacznie grać.

Nazwy klubów piszemy z wielkiej litery

SKJ
Posty: 2361
Rejestracja: pn mar 29, 2004 10:36
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: SKJ » czw gru 01, 2005 12:51

dziękuję Ci maciekl za wstawiennictwo. Nie bardzo chce mi się odpowiadać na zaczepki tego "obiektywnego legionisty" gdyż pyskówka w tym temacie nic nie da. A co do fana Lecha to powiem krótko dwa zdania. Kolego to,że Fabiański był słabszy kilka lat temu od Kotorowskiego czy Piątka nie oznacza,że tak jest do dzisiaj. Widać w takim razie,ze się rozwija. A co do presji gazet w stosunku o graczy Legii to jest to insza inszość. Ja wciąż czekam,aż polecą do kadry Surmę lub Szalę i będą wpierać wszystkim,że są lepsi od Baszczyńskiego czy Szymkowiaka tudzież Sobolewskiego. Dziennikarze typu Borek, Kołtoń lub inni z gazet przeważnie są bardzo '' obiektywni''

Marianesco
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 821
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 9:05

Post autor: Marianesco » czw gru 01, 2005 13:26

Widze że w tym temacie jest zgodność:
DUDEK/ KUSZCZAK / BORUC
I w zależności od sytuacji nawet Kuszczak może zostać numerem jeden ( jezeli Janas wogóle wie ze istnieje taki bramkarz)

Ponownie potwierdze że Fabiański jakkolwiek ma dobrą prasę to jego umiejętności ulegają dalsze piłkarskiej weryfikacji. Nie miałbym nic przeciwko temu aby Janas go wystawił w jakimś sparingu .... ale żeby od razu na Mistrzostwa to na razie przesada.

MRSCKO

Ulryk_von_Jungingen
Posty: 305
Rejestracja: śr sty 12, 2005 22:16

Post autor: Ulryk_von_Jungingen » czw gru 01, 2005 15:51

maciekl pisze: Zreszt ą wielu dziennikarzy nie wyobraża sobie kadry WM bez przedstawicieli wielkiej legijnej rodziny, pamietacie walkę o Murawskiego w kontekście Japonii 2002?
Ja pamietam że w meczu w któym zagrał Murawski i znienawidozny przez was Cezary Kucharski, Polacy akurat jeden jedyny raz wygrali. Wiec to powołanie Murawskiego nie było jakąs wielką katastrofą chyba......
Zarzuty ze PS "walczy" o piłkarzy Legii można skwitowac tylko śmiechem i szukaniem prze zniektórych "dziury w całym" bo jak narazie to o wyjeździe Fabiańskiego na MŚ2006 najwięcej mówi Jan Tomaszewski.

_Rydz
Posty: 1814
Rejestracja: sob lut 05, 2005 18:45
Lokalizacja: zza krzaka

Post autor: _Rydz » czw gru 01, 2005 18:34

Jak dla mnie, grogie państwo, gdyby w Legii grał Kieszek, a w Polonii Fabiański, to na mundial powoływaliby tego pierwszego... Kiechu w niczym nie ustępuje Fabiańskiemu, a nawet zaryzykuję stwierdzenie, ze jest lepszy...

calagan
Posty: 98
Rejestracja: pt maja 09, 2003 10:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: calagan » czw gru 01, 2005 20:19

Uwielbiam jak sie ludzie rzucaja z argumentami, ktorych nie uzylem. Patelnia normalnie do odstrzalu. Slowem nie wspomnialem, ze Fabianski powinien jechac, ze lepszy od Kuszczaka, ze o Dudku juz nie wspomne. Odnioslem sie wylacznie do porownania z Kieszkiem i do tego jakoby obijal sie w Legii, bo obrona dobra.
Nie uwazam, ze Fabianski powinien jechac na MS. Kuszczak jesli bedzie bronil, a nie ogladal mecze ma IMO pierwszemstwo. Tyle, ze na tej samej zasadzie powinno byc z Dudkiem - nie za zaslugi, ale za forme w maju.

to jest właśnie sedno sprawy .Legia od pewnego czasu gra świetnie z tyłu , broni w 5-6 zawodników typowo o defensywnym zacięciu ( mówię o horyzoncie i tam na bramkę kierowanych jest niewiele strzałów - statystyki w GW - a z tych strzałów niewiele to setki.
Ale przypominam kolejny raz - poczatek sezonu to Legiam z Zielinskim. Tam nie bylo 5-6 obroncow, a forma daleko od slowa dobra. A mimo to Legia miala malo straconych bramek. Poza tym notorycznie zapominacie, ze obrone tworzy takze bramkarz. Nie tylko obroncy.
Zreszt ą wielu dziennikarzy nie wyobraża sobie kadry WM bez przedstawicieli wielkiej legijnej rodziny, pamietacie walkę o Murawskiego w kontekście Japonii 2002?
Ten niby argument jest troche slaby w kontekscie faktu, ze na MS i tak jechal Kucharz i Zielek. Murasia nie musieli juz wciskac.
Dla mnie jedynką nadal jest Dudek
Chyba na lawce. Bo poki co to nie gra, a o jego postawie swiadczy bardzo dobrze mecz towarzyski i postawa w nim.
dwójką jest Boruc - uważam że tragicznie gra nogami a jego postawa w lidze szkockiej jest nie może podlegać ocenie bo on w sezonie gra osiem poważnych spotkań ligowych.Reszta to mecze ze szkockimi przeciętniakami.
To mamy problem. Bo to on jest nr 1 obecnie. On gra. Stale. Dobrze. Widze, ze jakakolwiek gra w ktorejkolwiek lidze bylego legionisty bedzie i tak slaba. Dudek siedzacy pol roku na lawce jest i tak lepszy. Nie, wiem - rezerwy Liverpoolu sa lepsze os Celticu i dlatego powinien bronic Jurek.
Kiechu w niczym nie ustępuje Fabiańskiemu, a nawet zaryzykuję stwierdzenie, ze jest lepszy...


To czemu go jeszcze nikt nie kupil?

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » czw gru 01, 2005 20:23

A ja stane po stronie panow kanalkowcow.
Uwazam, ze Fabianski jest pierwszy w kolejnosci w polskiej lidze do powolania do kadry.
Warto w chlopaka inwestowaac, bo jest mlody, ma talent, gra w silnym klubie, wspolpracuje z najlepszym trenerem bramkarzy w polsce.

Powiedzcie mi w kogo z Polskiej ligi inwestowac?
-W Majdana? - stary, hujowy
-W Kieszka? - ma problemy z wywalczeniem miejsca w swym klubie, glupie bledy
-W Cabaja? - straszne bledy, niepewny w kazdym meczu ma jakis przypal
-W przyrowskiego? - oj nie..
-W Wierzchowskiego? - Niczym szczegolnym sie nie wyroznia, nie jest az tak perspektywiczny

-W Bledzewskiego? - ja bym go sprawdzil. super bronil w zeszlym sezonie, w tym tez ok, ale pare raazy oslabul druzyne przez swoja glupote. Zna sporo zawodnikow z kadry z mlodziezowki, tak wiec nie byloby problemu z wkomponowaniem sie do repry.

-Fabianski- atuty wypisalem wyzej. Ostroznosc nakazuje poobserwowac go troszke dluzej. Przyrowski tez wzbudzal zaufanie, a obecnie jest jednym z gorszych bramkarzy w lidze.
Ja bym testowal go w mlodziezowce i w Kadrze B. Niech sie tam ogrywa. Jezeli wiosne bedzie mial udana moze niech jedzie na mundial.
Trzeci bramkarz na takich zawodach raczej nie pogra. Jest na to mala szansa. To raczej taka forma stazu, okazja by sie czegos nauczyc. Kuszczak w sumie tez moglby w takiej roli tam pojechac, bo jest przeciez 3 lata starszy od F.

SKJ
Posty: 2361
Rejestracja: pn mar 29, 2004 10:36
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: SKJ » czw gru 01, 2005 21:07

Te calagan mógłbyś się przestać naprężać? To,że ktoś ma inne zdanie jak Ty to nie oznacza,że ma wobec Twojego klubu kompleks. Zawsze będziecie wciskać kit,że to nasz kompleks a z tego co czytam fora innych klubów to widze,że twoich kolegów po szalu od groma wpisuje się i dyskutuję, napina i napręża. U was piszą tylko zgody i Wisła. Nas tam prawie u was nie ma. Jedynie okazy mające po 15 lat. Więc kto tu ma kompleks? Szczerze to ja mam w dupie czy taki czy inny gra w kadrze a jest z klubu x czy y. Jak dla mnie to w tej chwili numer jeden na bramce repry to Boruc a nie Dudek co świadczy,że nie mam kompleksu, chyba. A to,ze przez internet nazywasz mnie głupkiem co oznacza według Ciebie? Moim zdaniem sam sobie wystawiłeś świadectwo nie mi? I kto tu ma kompleksy internetowy szczurku?

calagan
Posty: 98
Rejestracja: pt maja 09, 2003 10:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: calagan » czw gru 01, 2005 22:23

Widzisz jak wychodzi Twoja niechec do Legii. Ani sie napinam, ani preze, tylko podaje rzeczowe argumenty. A Ty wyjezdzasz mi z kompleksami. Czy ja cos wspominalem o kompleksach? Czy ja cos pisze o dyskusjach na innych forach? Czlowiek, skad Ty sie urwales? Ja tu staram sie rzeczowo porozmawiac o obsadzie bramki w reprezentacji, Ty nie mozesz zaakceptowac innego pogladu niz Twoj. Wymyslasz jakies argumenty, ktorych nie uzywem i obalasz je. Gratuluje. Poki co, to Ty jest kandydatem nr 1 tego forum na internetowego napinacza.
Odnies sie do tresci - nie wymyslaj jej.

SKJ
Posty: 2361
Rejestracja: pn mar 29, 2004 10:36
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: SKJ » czw gru 01, 2005 22:52

mozesz mi przestać wmawiać moją niechęć do Legii? Fakt nie za bardzo mnie kręci ten klub, ale jeśli postawienie Boruca z nr.1 jest tego dowodem to gratuluje. Swoją drogą załóż sobie taki temat u siebie i sobie rozprawiaj o nim z kolegami. Bez odbioru, szczurku. A mój poprzedni post odnosi się do Ciebie a nie do Legii :lol: Bez odbioru. I już nie udowadniaj swoich racji w tym temacie, bo nam moderatorzy ten temat zamkną :lol:

Kolejorz
Posty: 48
Rejestracja: pt kwie 16, 2004 16:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kolejorz » czw gru 01, 2005 23:25

[quote="SKJ"]Kolego to,że Fabiański był słabszy kilka lat temu od Kotorowskiego czy Piątka nie oznacza,że tak jest do dzisiaj.[/quote]

Kolego mając na uwadze, że Fabiański był duuużo słabszy od Kotorowskiego 1 (słownie JEDEN) rok temu to nie wierze, że nagle prezentuje klase reprezentacyjną.

A co do "kolegi" z Legii to taa wszyscy się uwzięli na Legionistów i nikt oprócz waszych kibiców, a także "obiektywnych" dziennnikarzy nie zna się na piłce i wogóle to nie dostrzega klasy waszych super kopaczy - przecież Real już się z Barceloną biją o Fabiańskiego, a Szala na Old Trafford. A co!

Ulryk_von_Jungingen
Posty: 305
Rejestracja: śr sty 12, 2005 22:16

Post autor: Ulryk_von_Jungingen » pt gru 02, 2005 10:41

Kolejorz pisze:
SKJ pisze:Kolego to,że Fabiański był słabszy kilka lat temu od Kotorowskiego czy Piątka nie oznacza,że tak jest do dzisiaj.
Kolego mając na uwadze, że Fabiański był duuużo słabszy od Kotorowskiego 1 (słownie JEDEN) rok temu to nie wierze, że nagle prezentuje klase reprezentacyjną.

A co do "kolegi" z Legii to taa wszyscy się uwzięli na Legionistów i nikt oprócz waszych kibiców, a także "obiektywnych" dziennnikarzy nie zna się na piłce i wogóle to nie dostrzega klasy waszych super kopaczy - przecież Real już się z Barceloną biją o Fabiańskiego, a Szala na Old Trafford. A co!
Widze że "ekspert" z Poznania znów nadaje. Jak gra Fabiański a jak Kotorowski można się przekonać teraz. Rok temu to było rok temu(zresztą czytając Twoje dotychczasowe posty w tym temacie obawiam się że ciezko Cię uznać za wiargodnego w tym wzgledzie) i Twój wywód można wsadzić miedzy bajki, bo jak zapytasz się każdego trzeźwo myślącego kibica lub eksperta kto jest lepszy to na Kotorowskiego wskaże może z jeden procent respondentów.

Kolejorz
Posty: 48
Rejestracja: pt kwie 16, 2004 16:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kolejorz » pt gru 02, 2005 12:45

Jeden na stu specjalistów wskaże na Fabiańskiego powiadasz - pewnie też kibiców Legii, ale ok.
Jakbyś ekspercie dokładnie czytał mój post to nie napisałem, że Kotor jest lepszy od F. teraz tylko, że był rok temu i że F. nie poczynił takich postępów by dostać się na MŚ.

Naucz się czytać tekst ze zrozumieniem, a później praw morały ekspercie od siedmiu boleści.

P.S.Twój post za to dobitnie dowodzi, że tytuł temau w 100% trafny.

ODPOWIEDZ