W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

ŁKS na krawędzi brankructwa

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

MICHAL KSP
Posty: 1212
Rejestracja: śr lip 09, 2003 2:18
Lokalizacja: WARSZAWA

ŁKS na krawędzi brankructwa

Post autor: MICHAL KSP » wt paź 04, 2005 15:32

Dziś w Gazecie:
Jeżeli działacze ŁKS nie pożyczą 20 tys. zł, piątkowy mecz ligowy z Zagłębiem Sosnowiec może zostać odwołany. Prawie stuletni klub może nawet w ogóle przestać istnieć.

Jeszcze tydzień temu wydawało się, że piłkarze ŁKS są na najlepszej drodze do awansu do ekstraklasy. Stabilny sponsor, dobry skład, doświadczony trener Wiesław Wojno.

Wystarczyło sześć dni, żeby zespół znalazł się nad przepaścią. Początkiem kryzysu był bojkot derbów przez kibiców ŁKS, którzy byli oburzeni, że Widzew przeznaczył dla nich za mało biletów i były one za drogie. W roli mediatora wystąpił nawet wiceprezydent Łodzi, ale bez efektu. Kibice ŁKS kupili zaledwie 63 karty wstępu na sektor, który Widzew przeznaczył dla nich.

Dzień przed derbami Daniel Goszczyński, sponsor zespołu, wydał oświadczenie, w którym zaapelował do kibiców o przybycie na sobotni mecz z Widzewem. Sympatycy ŁKS nie posłuchali.

Reakcja Goszczyńskiego była zaskakująca - od poniedziałku zaprzestał finansowania drużyny piłkarskiej. - Myślę, że zmieni swoją decyzję - łudzi się Roman Stępień, prezes ŁKS.
Moja decyzja jest ostateczna - mówi "Gazecie". W piątek ŁKS czeka mecz z Zagłębiem Sosnowiec. - Jeżeli nie pożyczymy 20 tys. zł, spotkanie odbędzie się przy pustych trybunach albo zostanie odwołane - alarmuje Stępień.

We wtorek dojdzie do spotkanie Goszczyńskiego z prezydentem Łodzi Jerzym Kropiwnickim, który ma nakłaniać sponsora do zmiany decyzji. Jeśli się nie uda, jeden z najstarszych klubów w Polsce może przestać istnieć. Prezes Stępień nie ukrywa, że stowarzyszenie nie zdecyduje się na utrzymanie drugoligowej drużyny. - Mogę tylko zapewniać, że do końca rundy jesiennej zespół nie zostanie wycofany z rozgrywek - mówi prezes ŁKS.

Lampart
Lampart
Posty: 2399
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 5:48
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Lampart » wt paź 04, 2005 15:36

szkoda bardzo ŁKS-u :cry:
Wsumie Nasza Historia przeplatala sie z LKS-em

Piotr WW
Emeriten Gang
Posty: 3124
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 8:05
Lokalizacja: Grochów

Post autor: Piotr WW » wt paź 04, 2005 16:24

szkoda ŁKS, :? klub z tradycjami

natomiast to kolejny dowód na chorobę całej polskiej piłki,
w tym na zasady funkcjonowania klubow i spółek piłkarskich :twisted:

Lordi
Posty: 4160
Rejestracja: pt sty 30, 2004 14:13
Lokalizacja: STARÓWECZKA

Post autor: Lordi » wt paź 04, 2005 17:22

ŁKS -najwspanialszy mój wyjazd w sezonie kiedy właśnie łodzianie zdobywali mistrza.3 dni takiego melanżu ,że na samo wspomnienie znów jestem pijany.
Szkoda zerwanej zgody.Niestety taki los Polonię też raczej czeka jeżeli nie .................

michalkord
Posty: 2353
Rejestracja: pn lut 09, 2004 17:02
Lokalizacja: Wilanów

Post autor: michalkord » wt paź 04, 2005 17:38

Szkoda, Wielki Zasłużony Klub. Ale jeszcze nie wszystko stracone, może sponsor się rozmyśli.

ODPOWIEDZ