W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

GKS Katowice bez licencji, klub prawdopodobnie się rozwiąże

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Syriusz
Posty: 3588
Rejestracja: pn mar 01, 2004 18:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

GKS Katowice bez licencji, klub prawdopodobnie się rozwiąże

Post autor: Syriusz » wt lip 26, 2005 14:00

GKS bez licencji!!!
2005-07-26 12:01:24

To, czego spodziewali się od piątku członkowie SSK GKS Katowice a o czym dowiedzieli się piłkarze i media wczoraj stało się faktem. GKS Katowice SSA nie otrzymało dziś licencji na grę w II lidze, co praktycznie oznacza koniec spółki akcyjnej.

W związku z tym SSK zaprasza wszystkie media na konferencję prasową o godz. 17.00 na stadionie przy Bukowej.




Szkoda trochę... Znana marka upada... :?

Arekchylonia
Posty: 657
Rejestracja: pn lip 19, 2004 10:33
Lokalizacja: Gdynia od jakiegos czasu Wawa
Kontakt:

Post autor: Arekchylonia » wt lip 26, 2005 15:08

smutne

ZEKE
Posty: 376
Rejestracja: sob maja 22, 2004 11:56
Lokalizacja: Visitors
Kontakt:

Post autor: ZEKE » wt lip 26, 2005 20:19

Komisja Odwoławcza ds. Licencji PZPN odmówiła klubowi GKS Katowice przyznania licencji na grę w drugiej lidze w sezonie 2005/06. Decyzja jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie, poinformował PZPN.

Uprawnienia w trybie odwoławczym uzyskały Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie oraz Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

- Wniosek złożony przez GKS miał bardzo wiele braków. Nie została przedstawiona wiarygodna dokumentacja finansowa. Fatalna sytuacja ekonomiczna katowickiego klubu, m.in. olbrzymie zaległości podatkowe oraz wobec ZUS, były głównym powodem negatywnej decyzji Komisji Odwoławczej - wyjaśnił rzecznik PZPN Michał Kocięba.

Zgodnie z uchwałą Prezydium Zarządu PZPN z 18 lipca 2005 roku w tej sytuacji grono drugoligowców uzupełni, pod warunkiem otrzymania licencji, zespół pokonany w barażach o miejsce w drugiej lidze, który zajął najwyższe miejsce w rozgrywkach II ligi w sezonie 2004/05 spośród klubów występujących w barażach (Szczakowianka Jaworzno).

Piotr Dziurowicz
Piotr Dziurowicz
Prezes katowickiego GKS Piotr Dziurowicz nie był zaskoczony odmową przez PZPN wydania klubowi licencji na grę w drugiej lidze. - Taki scenariusz brałem pod uwagę i można się było spodziewać takiej decyzji - powiedział.

Wyjaśnił, że ciągu kilku dni nowy podmiot (stowarzyszenie założone przez kibiców) powinno zgłosić akces do gry w czwartek lidze. - Czasu jest bardzo mało. Jest to możliwe w szczególnych przypadkach i wymagana będzie zgoda związku. Jeżeli piłkarze będą chcieli przejść do tego nowego klubu - ja nie będę robił przeszkód. To nie będzie kontynuacja, tylko zupełnie nowy podmiot, więc nie chodzi o przekazanie drużyny.

Takie rozwiązanie pozwoliłoby katowickiej drużynie nie cofać się aż do klasy B tylko występować od razu w czwartej lidze. O przyszłości spółki kierowanej przez Dziurowicza zdecydują jej akcjonariusze po dokonaniu bilansu aktywów i pasywów. - Na pewno moja praca w klubie się kończy, co zresztą zapowiadałem wcześniej - dodał prezes.

Gieksa w czwartej lidze? Tylko czy to jeszcze bedzie ta Gieksa? Chyba nie. Praktycznie oznacza to rozwiazanie klubu, a szkoda.

Awatar użytkownika
DZIADEKKSP
Posty: 1304
Rejestracja: ndz paź 12, 2003 15:26
Lokalizacja: W-wa

Post autor: DZIADEKKSP » wt lip 26, 2005 20:52

a 10 lat temu mieli swojego pryncypała u szczytu władzy w pzpn .
Trochę szkoda gks

Awatar użytkownika
Jardel
Posty: 4188
Rejestracja: pn cze 07, 2004 23:01
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Post autor: Jardel » wt lip 26, 2005 21:37

Czuje się jak bym usłyszał o czyjejś śmierci. Można nie lubić kibiców GKSu, ale co innego klub. Wierzę mimo wszystko, że się jakoś odrodzi.

Piotr WW
Emeriten Gang
Posty: 3124
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 8:05
Lokalizacja: Grochów

Post autor: Piotr WW » czw lip 28, 2005 10:16

szkoda bo to klub z rzeczywistymi zasługami :cry:

natomiast mam jedna niejasność :
klub o nazwie GKS Katowice pojawil się w sezonie 63/64 i od razu grał w II lidze ( przedtem nie było go "niżej" III, okręgówka itp. ) w sezonie 64/65 awansowal do I ligi a potem wiadomo, jako datę powstania podają 1965 lub 1964 :?:
natomiast w sezonie 62/63 grał w II lidze DĄB Katowice, ktory do niej awansował w 1962 roku - a potem "zniknął"
czy to jest ta sama drużyna pod inna nazwą ?
wie ktoś coś :?:
są tu jacyś Ślązacy ?

Ordynat Michorowski
Posty: 115
Rejestracja: śr mar 31, 2004 8:38

Post autor: Ordynat Michorowski » czw lip 28, 2005 11:46

Piotr WW pisze:szkoda bo to klub z rzeczywistymi zasługami :cry:

natomiast mam jedna niejasność :
klub o nazwie GKS Katowice pojawil się w sezonie 63/64 i od razu grał w II lidze ( przedtem nie było go "niżej" III, okręgówka itp. ) w sezonie 64/65 awansowal do I ligi a potem wiadomo, jako datę powstania podają 1965 lub 1964 :?:
natomiast w sezonie 62/63 grał w II lidze DĄB Katowice, ktory do niej awansował w 1962 roku - a potem "zniknął"
czy to jest ta sama drużyna pod inna nazwą ?
wie ktoś coś :?:
są tu jacyś Ślązacy ?
Z tego co mi wiadomo, to protoplastą GKS-u był Rapid Wełnowiec (dzielnica Katowic, tam zresztą jest stadion GKS -u).

spawn
Posty: 858
Rejestracja: pt lis 05, 2004 15:45
Lokalizacja: MOKa

Post autor: spawn » czw lip 28, 2005 12:55

pisali chyba w GW że klub może się połączy z Szombierkami Bytom, żeby zaczynać od III ligi na nowo ( może IV)... stary trick, ale dla nich chyba najlepszy. pozostaje kwestia nazwy.

El Torrero
Posty: 1546
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:51
Lokalizacja: z daleka

Post autor: El Torrero » czw sie 04, 2005 7:47

Ordynat Michorowski pisze:
Piotr WW pisze:szkoda bo to klub z rzeczywistymi zasługami :cry:
natomiast mam jedna niejasność :
klub o nazwie GKS Katowice pojawil się w sezonie 63/64 i od razu grał w II lidze ( przedtem nie było go "niżej" III, okręgówka itp. ) w sezonie 64/65 awansowal do I ligi
są tu jacyś Ślązacy ?
Z tego co mi wiadomo, to protoplastą GKS-u był Rapid Wełnowiec (dzielnica Katowic, tam zresztą jest stadion GKS -u).
chyba faktycznie Rapid Wełnowiec, w sezonie 62/63 grali pod nazwą Rapid/Orzeł i awansowali poprzednio 62 rok Rapid
a Dąb spadł z II ligi w sezonie 62/63

T55T
Posty: 2083
Rejestracja: czw mar 25, 2004 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: T55T » sob sie 06, 2005 9:43

Z tego co wiem, to GKS powstał z połączenia mniejszych klubów.
Stadion Gieksy to jest w Chorzowie :) Leży w obrębie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku, ale rzeczywiście blisko Dębu i Wełnowca. Na tym ostatnim osiedlu (dzielnicy?) jest teraz klub Kolejarz.
A sytuacja GKS-y jest taka, że grają w IV lidze i o awans będą walczyć z GKS 71 Tychy.

ODPOWIEDZ