W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Placzyński ze SportFive był oficerem SB!

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

MICHAL KSP
Posty: 1212
Rejestracja: śr lip 09, 2003 2:18
Lokalizacja: WARSZAWA

Placzyński ze SportFive był oficerem SB!

Post autor: MICHAL KSP » śr cze 22, 2005 22:40

W najbliższym wydaniu Wprost zostanie opublikowany tekst o Andrzeju Placzyńskim.
Kto nie zna faceta niechaj się dowie, że ten człowiek określony został w 2003 roku, przez dziennikarzy PS, jako najbardziej wpływowy w polskiej piłce nożnej. Jest szefem firmy SportFive (dawniej UFA) i pośredniczy w sprzedaży praw transmisyjnych meczy piłkarskich polskiej reprezentacji oraz spotkań pucharowych naszych drużyn.

"Wprost" opisuje materiały IPN według, których Andrzej Placzyński to były porucznik SB, który nadzorował, między innymi, ojca Konrada Hejmo. Na jego nieszczęście sprawa wypłynęła właśnie przy okazji ojca Hejmo.
W latach 80-tych był oficerem wywiadu PRL a w aktach MSW był zarejestrowany nie pod swoim nazwiskiem, ale jako porucznik Andrzej Kafarski...
"Wprost" pisze, że Placzyński w latach 80-tych przebywał w Wiedniu jako wicedyrektor Instytutu Polskiego. Nieoficjalnie pracował dla XIV wydziału I Departamentu MSW. Paweł Piotrowski z IPN wyjaśnia, że była to jednostka wydzielona do zadań specjalnych.

Trochę na ten temat napisała dzisiejsza Wyborcza. Ja jestem poruszony. Poznałem iedyś tego faceta osobiście: złotousty, który poza tym, że usta otwiera nic interesującego nie potrafi w dyskusji wykrzesać(!)
O ile pamiętam: tylko przy ostatniej umowie z IDEA, firma SportFive, którą kieruje Placzyński, zgaręła za pośrednictwo 15 milionów złotych...
PZPN i polska piłka cuchną na odległość.

Lordi
Posty: 4160
Rejestracja: pt sty 30, 2004 14:13
Lokalizacja: STARÓWECZKA

Post autor: Lordi » czw cze 23, 2005 4:39

Ja to bym jeszcze "zteczkował" Ranieckiego,Ruszkiewicza i Skorupkę.
To dopiero AGENCI!!!

Alien_KSP
Posty: 404
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 19:04
Lokalizacja: Warszawa Muranów

Post autor: Alien_KSP » czw cze 23, 2005 7:22

Lordi pisze:Ja to bym jeszcze "zteczkował" Ranieckiego,Ruszkiewicza i Skorupkę.
To dopiero AGENCI!!!
Skorupka to agent specjalny ale od flipperów ;)
a tak poważnie to przecież lista Wildsteina była w necie (pewnie jeszcze gdzieś jest), trzeba było sprawdzać - Skorpuy napewno nie było, bo on sam z satysfakcją rozpisywał się, że znalazł na niej Atlasa, z którym się nienawidzą :)

El Sisiorro
Posty: 942
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 18:10
Lokalizacja: z tunelu czasoprzestrzennego

Post autor: El Sisiorro » czw cze 23, 2005 10:51

na liscie byli domniemani i wlasciwi wspolpracownicy, a nie etatowi oficerowie

Piotr WW
Emeriten Gang
Posty: 3124
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 8:05
Lokalizacja: Grochów

Post autor: Piotr WW » czw cze 23, 2005 10:56

nic nowego :cry:
wszędzie sami agenci :P

Awatar użytkownika
Jardel
Posty: 4188
Rejestracja: pn cze 07, 2004 23:01
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Post autor: Jardel » czw cze 23, 2005 11:29

Placzyński wyglądał mi na ubeka jak te wszystkie Misztale czy Dziewluskie taka zacięta mina i łyse łby - typowy ubek :!: :twisted:

MICHAL KSP
Posty: 1212
Rejestracja: śr lip 09, 2003 2:18
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: MICHAL KSP » pn lip 17, 2006 7:13

pętla wokół SportFive się zacieśnia
http://sport.onet.pl/0,1248685,1356881,wiadomosc.html

Lech
Posty: 1075
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 18:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lech » pt lip 21, 2006 19:13

Czy Jureczek Piekarzewski pokazał swoje teczki ?
Ja tylko tak, przez grzeczność ... .

MICHAL KSP
Posty: 1212
Rejestracja: śr lip 09, 2003 2:18
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: MICHAL KSP » pt lip 21, 2006 23:14

Dyskusje o każdym innym nazwisku to moim zdaniem jednak domniemania lub po prostu oszczerstwa. Zdaje mi się, że dopiero dziś znowelizowano ustawę tak by był szerszy dostęp do archiwum bezpieki.

Placzyński w swoim środowisku już nie kryje swoich "błędów młodości". Oficerskiego żołdu SB nie dało się ukryć.

dLg
Posty: 144
Rejestracja: sob lut 05, 2005 14:10
Lokalizacja: sŁż
Kontakt:

Post autor: dLg » sob sie 05, 2006 9:47

Pozatym gość który zeznawał przedwczoraj jako świadek w procesie Zyty Gilowskiej - Marian Rapa - jest bliskim współpracownikiem Listkiewicza, członkiem zarządu PZPN i prezesem Lubelskiego OkrZPN. Pan Rapa był nawet sędzią piłkarskim. Przychodząc do związku mówił wszystkim że "był milicjantem i ścigał złodziei samochodów". Nie wspominał że był oficerem SB...

Pozatym rok temu okazało się że szef Wydziału Sędziowskiego J.Hańderek w stanie wojennym był dziennikarzem piszącym propagandowe teksty na zlecenie SB.

Lech
Posty: 1075
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 18:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lech » ndz sie 06, 2006 17:05

W Poloni działali oficerowie SB (niektórzy przeszli do UOP).
I niewiele z tego wynika, jeżeli działali dla dobra Klubu. Tacy jak Jerzy W. czy Janusz A. (nie o Atlasie tu mowa ... .)
Natomiast inną rzeczą są konfidenci bezpieki. Dlatego jestem bardzo ciekaw otwarcia archiwów i teczek niejakiego J. P.
Również paru innych tzw. superprawicowców ... .

El Torrero
Posty: 1546
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:51
Lokalizacja: z daleka

Post autor: El Torrero » czw wrz 07, 2006 22:07

lustrować :!: lustrować :!: lustrować :!:

i jeszcze raz l..................

tylko k... po co ? po ilus tam latach

MICHAL KSP
Posty: 1212
Rejestracja: śr lip 09, 2003 2:18
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: MICHAL KSP » pt wrz 08, 2006 22:08

El Torrero pisze:lustrować :!: lustrować :!: lustrować :!:
i jeszcze raz l..................
tylko k... po co ? po ilus tam latach
a uważasz, że czas wybiela?

ODPOWIEDZ