W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Zatrzymany sędzia

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

bruno
Posty: 1170
Rejestracja: pn mar 31, 2003 23:43

Post autor: bruno » śr maja 25, 2005 1:43

mylisz się, nie ma wątpliwości, że chodzi tu o Śląsk i Gieksę
ten wątek z Listkiem niezły jest
może być ciekawie

Awatar użytkownika
Zbyniu
Posty: 1900
Rejestracja: pt maja 07, 2004 13:34
Lokalizacja: z bródnej dzielnicy ;)

Post autor: Zbyniu » śr maja 25, 2005 6:52

Dzisiaj GW pisze o "wyczynach" sędziego Marczyka. Sam tekst jest kiepski - trochę takie napinanie się i zero konkretów. Ale ja sam pamiętam co ów pan wyczyniał jeszcze kilka lat temu na naszych boiskach (teraz się trochę "uspokoił"). Co mecz to sypał karteczkami jak śnieg w zimę. Zresztą z tego co pamiętam Polonii też się od niego oberwało :wink:
Pozdrowionka

El Torrero
Posty: 1546
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:51
Lokalizacja: z daleka

Post autor: El Torrero » śr maja 25, 2005 10:51

to co przecieka do prasy np. o panu Marczyku to jest czubek gory lodowej,

dziennikarze z Wroclawia maja cala mase innych info,
np. o ostatnich meczach Polonii w Lubinie i Wodzislawiu tez

Awatar użytkownika
Jardel
Posty: 4188
Rejestracja: pn cze 07, 2004 23:01
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Post autor: Jardel » śr maja 25, 2005 12:23

Akurat Marczyk jest w porządku, gwizdnął dla nas karnego w ostatnich sekundach meczu z Legią na jesieni 1999, przeciw nam gwizdnął natomiast w ostatnich sekundach meczu z Wisłą w roku 2000 – pierwszy mecz półfinału pucharu Polski - ale wtedy to się Żwirek wygłupił w polu karnym, więc Marczyk nie miał wyboru. Natomiast wyjątkowo się na tego sędziego zawzięto po meczu Szczakowianki z Legią 1-1 kiedy to nie reagował na upadki Czarusia, co w konsekwencji odbiło się na nim ostracyzmem ze strony Przeglądu Sportowego a na samej Szczakowiance wiadomo, czym. Jeśli więc oczyszczenie środowiska sędziowskiego ma dotyczyć tylko tych, którzy odważyli się gwizdnąć przeciwko Legii to ja takie oczyszczenie, pi…… i bardzo za nie dziękuje. Jakoś nikt nie mówi o Należniku, czy sędziującym ostatni mecz z Odrą Mikulskim. Musielibyśmy się chyba nazywać Legią by cos tej sprawie zrobiono :evil:

anzelm
Posty: 187
Rejestracja: pt kwie 02, 2004 10:38

Post autor: anzelm » śr maja 25, 2005 12:48

nie ma to jak moralność Kalego :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Jardel
Posty: 4188
Rejestracja: pn cze 07, 2004 23:01
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Post autor: Jardel » śr maja 25, 2005 13:17

No właśnie Anzelm nie ma jak moralność kalego Szczakowaiankę można wy… z ligi, mimo, że kupiła mecz a Świt za sprzedanie można wynagrodzić. Jak to jest :?: Sędzia Marczyk jak gwizdnął przeciw Legii to niedobry, a gdyby gwizdnął dla niej to dobry tak :?: Nie chce wracać do derbów 99 roku, ale ręka Zielińskiego była oczywista, tak jak oczywisty był faul Żwirka, o czym napisałem(czytaj uważnie), a jak żeś taki moralny to, czemu nie protestujesz, że Włodarczyk z Wisłą trzecią bramkę walnął ze spalonego co :?:

anzelm
Posty: 187
Rejestracja: pt kwie 02, 2004 10:38

Post autor: anzelm » śr maja 25, 2005 13:49

1. piłkarze Świtu dogadali się ze Szczakowianką w sprawie sprzedaży meczu. wykrył to prezes Świtu i zgłosił komu trzeba. winnych piłkarzy ukarano. Klub nie został ukarany, bo jego władze uczciwie o wszystkim poinformowały. nie wnikam tu czy Szymański też chciał sprzedać mecz ale piłkarze go wycyckali, mówię o faktach.
2. nie gdybajmy co by było gdyby sędzia Marczyk gwizdnął coś dla Legii. rozmawiajmy o faktach. fakty są takie, że uważasz Marczyka za dobrego, bo gwizdnął karnego dla Polonii w ostatniej minucie derbów, a to, że wydymał Legię pomijasz, a śmiem twierdzić, że w Twoich oczach to jego kolejny plus. to jest właśnie moralność Kalego.
3. ja też nie chcę wracać do tamtych derbów, bo się nie przekonamy.
4. nie trzecią, a piątą. przyznaję była strzelona ze spalonego. no i co, sędzia był przekupiony? :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Jardel
Posty: 4188
Rejestracja: pn cze 07, 2004 23:01
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Post autor: Jardel » śr maja 25, 2005 14:13

Chwale go, bo wykazał się spostrzegawczością, i jestem święcie przekonany co do słuszności jego decyzji. Jeśli chodzi o Świt to cóż gdyby piłkarze Polonii przegrali dziś z Legią dajmy na to 0-3 a po meczu ukazało się, że kilku z nich ten mecz odpuściło Legii w zamian za coś to potem taki wynik można by było przy stoliku zweryfikować na korzyść Polonii :wink: Gdybym był prezesem Polonii to bym chyba wystąpił o zbadanie wszystkich przegranych przez nas meczów, może wtedy byśmy byli mistrzem Polski :mrgreen:
Wracając do innych sędziów chciałem jeszcze przypomnieć pana Mikulskiego sędziującego ostatni mecz z Odrą. Pamiętacie derby na Łazienkowskiej wiosną 1998 roku gdzie padła bramka dla Legii, której jakoś nikt nie widział :?: :?: :?: To był dopiero numer zwłaszcza, że arbiter stał 30 metrów od całej sytuacji. Jak by było mało kibice obecni na stadionie wyglądali na mocno zdziwionych :shock: Sędzia najwyraźniej upoważnił do podejmowania decyzji piłkarzy Legii skoro Megiera podniósł do góry ręce to znaczy, że gol był i koniec. :twisted:

Jaklata
Posty: 314
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 7:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jaklata » pn cze 06, 2005 12:19

Ufff.......nareszcie bedzie uczciwie :lol:
KOMISJA ETYKI PZPN - 06 czerwca 2005

W poniedziałek odbyło się pierwsze spotkanie Komisji Etyki PZPN, podczas którego omówione zostały zasady pracy komisji oraz wybrano przewodniczącego tego gremium. Został nim Jan Tomaszewski. Komisja sformułowała wnioski, które zostały przedstawione przez przewodniczącego władzom Związku na posiedzeniu Prezydium Zarządu PZPN.

Jaklata
Posty: 314
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 7:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jaklata » pn cze 06, 2005 14:47

OŚWIADCZENIE JANUSZA HAŃDERKA - 06 czerwca 2005

Z uwagi na swoją działalność dziennikarską sprzed ponad 20 lat i moje poglądy polityczne, które stać się mogą pretekstem do torpedowania nieodzownych reform w środowisku sędziowskim, poprosiłem w dniu 6 czerwca członków Prezydium Zarządu PZPN o udzielenie mi urlopu jako Przewodniczącemu Kolegium Sędziów PZPN do 30 czerwca br., zapowiadając jednocześnie, że w tym dniu na posiedzeniu Zarządu PZPN złożę rezygnację z pełnionej funkcji.

Janusz Hańderek


PS Był dziennikarzem i na niejawnym etacie SB. no to bee.
Jasiek Tomaszewski był działaczem łódzkiego PRONcia w tamtych czasach, zawsze w jedynie słusznych czerwonych barwach to cacy.

Metoh
Posty: 727
Rejestracja: pn mar 29, 2004 13:04
Lokalizacja: Muranów
Kontakt:

Post autor: Metoh » pt cze 17, 2005 9:54

Ustawianie meczów: Kolejny sędzia zatrzymany

Wrocławska policja zatrzymała pod zarzutem korupcji pierwszoligowego sędziego piłkarskiego Krzysztofa Z. z Łodzi. Jeszcze dziś, prokuratura wystąpi z wnioskiem o jego aresztowanie.

To trzecia osoba, która została zatrzymana za "ustawianie meczów" za łapówki. Prokuratura jednak na razie nie podaje szczegółów sprawy.

onet..


Zdunek..

Awatar użytkownika
Kleszcz
Wielka Polonia
Posty: 2981
Rejestracja: czw kwie 03, 2003 8:14
Lokalizacja: MURANÓW

Post autor: Kleszcz » pt cze 17, 2005 9:58

Czyżby Zdunek krętacz ?
Nareszcie

Metoh
Posty: 727
Rejestracja: pn mar 29, 2004 13:04
Lokalizacja: Muranów
Kontakt:

Post autor: Metoh » pt cze 17, 2005 10:34

KTO NASTĘPNY ??

Sędziowie I ligi w sezonie 2004/2005

1. Zdzisław Bakaluk Warmińsko-Mazurski ZPN
2. Marcin Borski Mazowiecki ZPN
3. Tomasz Cwalina Pomorski ZPN
4. Antoni Fijarczyk Podkarpacki ZPN
5. Leszek Gawron Podkarpacki ZPN
6. Grzegorz Gilewski Mazowiecki ZPN
7. Jacek Granat Mazowiecki ZPN
8. Robert Małek Śląski ZPN
9. Marek Mikołajewski Mazowiecki ZPN
10. Tomasz Mikulski Lubelski ZPN
11. Tomasz Pacuda Śląski ZPN
12. Mariusz Podgórski Dolośląski ZPN
13. Marek Ryżek Wielkopolski ZPN
14. Mirosław Ryszka Mazowiecki ZPN
15. Piotr Siedlecki Zachodniopomorski ZPN
16. Hubert Siejewicz Podlaski ZPN
17. Krzysztof Słupik Małopolski ZPN
18. Robert Werder Mazowiecki ZPN
19. Krzysztof Zdunek Łódzki ZPN
20. Jarosław Żyro Kujawsko - Pomorski ZPN

El Sisiorro
Posty: 942
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 18:10
Lokalizacja: z tunelu czasoprzestrzennego

Post autor: El Sisiorro » pt cze 17, 2005 10:40

Hej,

Ktoś może pamięta, jakie istotne mecze sędziował Zdunek? Bo nie ma wątpliwości, że to o niego chodzi.

A swoją drogą - misio listkiewicz mówił o jednej czarnej owcy... no to mamy dwie czarne owce. Jeszcze kilka i już uzbiera się ładne stadko.

Markbov
IFC POLONI@
Posty: 2005
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 7:39
Lokalizacja: KRAWATOWO
Kontakt:

Post autor: Markbov » pt cze 17, 2005 10:47

Tomasz Cwalina

B.P.
Posty: 371
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 21:10
Lokalizacja: Stolica

Post autor: B.P. » pt cze 17, 2005 10:48

Może róbmy zakłady? :lol:

_Rydz
Posty: 1814
Rejestracja: sob lut 05, 2005 18:45
Lokalizacja: zza krzaka

Post autor: _Rydz » pt cze 17, 2005 10:49

Chyba następny będzie Tomasz C. :roll:

P.S. A Zdunek to z Łodzi jest.... :evil:

El Sisiorro
Posty: 942
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 18:10
Lokalizacja: z tunelu czasoprzestrzennego

Post autor: El Sisiorro » pt cze 17, 2005 11:10

a dla zainteresowanych jest wykaz z wyczynami pana Zdunka, ale zdaje się, że nie ma wśród nich meczów o istotną stawkę. Może chodzi o wcześniejsze sezony? Napewno remis 1:1 Groclina z Lubinem był sędziowany tragicznie, bo oglądałem ten mecz w TV.

Ktoś wie o jaki sezon może chodzić? aktualny czy wcześniejsze?

suligus
Posty: 2117
Rejestracja: pn kwie 07, 2003 22:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: suligus » pt cze 17, 2005 11:34

Listkiewicz twierdzi że "miał sygnały i teraz się nimi podzieli z policją", inni z pzpn wcześniej też opowiadali, ze coś wiedzieli...
To czemu żaden od razu nie pójdzie i nie powie wszystkego co wie!

PZPN nawet nie próbuje zachować twarzy...

Metoh
Posty: 727
Rejestracja: pn mar 29, 2004 13:04
Lokalizacja: Muranów
Kontakt:

Post autor: Metoh » pt cze 17, 2005 12:19

Parazauroloff Guru twój apel 23 kwietnia temat http://wielkapolonia.pl/forum/viewtopic ... 4&start=30 został wysłuchany.. :wink:
Parazauroloff pisze:Panie Krzysztofie Zdunku,
chciałbym na wstępie przeprosić, że tekst ten - kierowany do Pana - nie jest niestety pisany w Breil'u. Jestem już stary i nie nadążam za wszystkimi nowościami techniki. Ufam jednak, że znajdzie Pan wśród swoich mocadawców życzliwego, który Panu przekaże mój głos. Mieszkam opodal Domu Opieki w Laskach, mam niezłe relacje z tą placówką. Myślę, że gdyby przekazał pan na Dom Opieki dla Ociemniałych niewielki % kasiory zgromadzonej w Pana karierze sędziowskiej Pana inwalidztwo znalazłoby się pod właściwą opieką.
Jednocześnie pragnę Pana poinformować, że w uznaniu Pana zasług w przygotowywanej przeze mnie talii kart do gry w durnia chciałbym wyznaczyć Panu bardzo ważną funkcję Waleta Dzwonkowego. Pana wyczyny będą upamiętnione.
będą, będą... :twisted:

peep show
Posty: 1628
Rejestracja: śr kwie 02, 2003 18:08
Lokalizacja: z pracowitości rodziców
Kontakt:

Post autor: peep show » pt cze 17, 2005 12:51

Prosimy o adres zakladu i numer celi, bedziemy wyslac suweniry.

Awatar użytkownika
Kleszcz
Wielka Polonia
Posty: 2981
Rejestracja: czw kwie 03, 2003 8:14
Lokalizacja: MURANÓW

Post autor: Kleszcz » pt cze 17, 2005 13:55

El Sisiorro pisze:a dla zainteresowanych jest wykaz z wyczynami pana Zdunka, ale zdaje się, że nie ma wśród nich meczów o istotną stawkę. Może chodzi o wcześniejsze sezony? Napewno remis 1:1 Groclina z Lubinem był sędziowany tragicznie, bo oglądałem ten mecz w TV.

Ktoś wie o jaki sezon może chodzić? aktualny czy wcześniejsze?
Wynik Polonii we Wronkach przekręcił pizdek Zdunek. Poza tym w wykazie nie ma spotkań II ligi gdzie lody kręci sie wyśmienicie.
Czekam aż wsadzą Cwalinę, Mikulskiego (za GKS-Odra) i pamiętnego Kiełbasę (ale ten był tylko liniowy-chujowy a szkoda)

A to jest po prostu rewelka :lol: :
http://pilka.interia.pl/news?inf=636155

El Sisiorro
Posty: 942
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 18:10
Lokalizacja: z tunelu czasoprzestrzennego

Post autor: El Sisiorro » pt cze 17, 2005 14:25

Kleszcz - jak wyglądał ten mecz? Do czego można sie przypiąć? Sorry, że pytam, ale nie pamiętam żadnego info nt. tego meczu.

Bramka była wydrukowana, czy coś takiego?

Awatar użytkownika
Votek
Emeriten Gang
Posty: 625
Rejestracja: czw kwie 03, 2003 9:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Votek » pt cze 17, 2005 14:37

Chodzi m.in. o przyjęcie przez niego 40 tys. złotych w zamian za ustalenie wyniku jednego ze spotkań pierwszoligowych w ubiegłym sezonie. :?:

A to kolejna nowosc - przed nowym sezonem piłkarskim wszyscy sędziowie będą musieli podpisać oświadczenie, że nigdy nie brali udziału w ustawianiu wyników meczów. Jeśli któryś z arbitrów odmówi podpisania, to nie będzie uwzględniany w obsadzie sędziowskiej. :D

El Sisiorro
Posty: 942
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 18:10
Lokalizacja: z tunelu czasoprzestrzennego

Post autor: El Sisiorro » pt cze 17, 2005 14:43

już widzę jak jakiś nieuczciwy sędzia podpisuje się pod oświadczeniem:

"Tak, jestem sprzedajną dziwką, która za pieniądze wydrukowała z pięć czy siedem meczów, ale chce sie jeszcze nachapać, dlatego podpisuję ten bzdetny dokument, żeby jeszcze pogwizdać. A na koniec pocałujcie misia (Listkiewicza) w dupę"

sędzia Tomasz C.

:D :wink:

ODPOWIEDZ