W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Bundesliga

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Jakie lubisz kluby z Bundesligi

Bayern
6
13%
Dortmund
7
15%
Werder
3
6%
Schalke
7
15%
Vfb Stuttgart
4
9%
Hertha
2
4%
inne
18
38%
 
Liczba głosów: 47

Wendkarz
Posty: 843
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 22:06

Bundesliga

Post autor: Wendkarz » ndz sty 16, 2005 14:34

Lubi ktos w ogole niemiecka bundeslige? Dla mnie jest na drugim miejscu po polskiej i przed angielska. Zaglosowalem na Werder

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » ndz sty 16, 2005 15:36

Niemcy mają wg. mnie najlepsze relacje w TV ze spotkań ligowych. Pewnie dlatego - tak jak Wendkarz - po polskiej to moja ulubiona liga. W Niemczech mam trochę znajomych, sam pomieszkiwałem tam w różnych okresach. Najmilej wspominam pobyty w Monachium oraz mecze przy Gruenewalderallee. TSV 1860 jest moim ulubionym niemieckim klubem. Choć Bawarczycy to mentalnie inni od nas ludzie to TSV ma wiele wspólnego z Polonią. Bardzo podobny jest klimat obu obiektów oraz typ kibicowania drużynie.
Lubię też St. Pauli a z grona klubów 1 ligi najwięcej sympatii mam do Herthy.

jacek_hc
Posty: 937
Rejestracja: pt sty 16, 2004 12:48
Lokalizacja: Ipswich

Post autor: jacek_hc » ndz sty 16, 2005 18:10

ja najbardziej lubie FC Koln, zyczliwie tez patrze na Dynamo Drezno a to z tego powodu ze po prostu bylem w tym miescie i poznalem bardzo sympatycznych ludzi

Awatar użytkownika
Jardel
Posty: 4188
Rejestracja: pn cze 07, 2004 23:01
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Post autor: Jardel » ndz sty 16, 2005 19:05

Nie przepadam za Bundesligą, ale czuje sympatie do Borusii Dortmund. Kiedyś interesowałem się ligą mistrzów( kiedy była faktycznie ligą mistrzów) i spodobała mi się, niekoniecznie ich gra, choć zdobyli wówczas puchar po zwycięstwie nad Juventusem, ale koszulki. Są naprawdę przepiękne to tego, Westfalenstadion, który co prawda widziałem tylko w TV, ale bardzo mi się podoba :D . Teraz cienko przędą w lidze, ale mam nadzieje, że się podniosą :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Lechu579
Posty: 1527
Rejestracja: sob kwie 03, 2004 15:56
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post autor: Lechu579 » ndz sty 16, 2005 20:40

Schalke

Awatar użytkownika
Masoh
Posty: 2786
Rejestracja: pn mar 31, 2003 22:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Masoh » ndz sty 16, 2005 21:12

BVB i wszystko jasne. :wink:
Obrazek
Obrazek
Jardel-prezent dla Ciebie.

Awatar użytkownika
ALF
Posty: 3131
Rejestracja: wt sie 24, 2004 13:50

Post autor: ALF » ndz sty 16, 2005 21:49

a mi brakuje odpowiedzi "nie lubie ligi Niemieckiej" :P :P

_czarny_
Wielka Polonia
Posty: 2883
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: _czarny_ » ndz sty 16, 2005 22:47

Kiedys jaralem sie BVB , mam nawet fotke ze stadionu , koszulke iyd ale Wendkarz mnie kieruje w sluszna strone:)

skibi
Posty: 419
Rejestracja: pn mar 15, 2004 2:17
Lokalizacja: z Loży Szyderców

Post autor: skibi » pn sty 17, 2005 1:09

Wybralem Werder, bo temu klubowi kiedys goraco kibicowalem (jeszcze w czasach Herzog'a w srodku pola). Poza tym St. Pauli, ideowo bliski mi klimat.

El Torrero
Posty: 1546
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:51
Lokalizacja: z daleka

Post autor: El Torrero » pn sty 17, 2005 13:35

nie ma Hansy Rostock :wink:
ani Norymbergi
wiec dalem inne

mwp
Posty: 221
Rejestracja: sob lis 20, 2004 15:56
Lokalizacja: Warszawa-Ochota

Post autor: mwp » pn sty 17, 2005 18:34

Schalke 04 Gelsenkirchen

Awatar użytkownika
DZIADEKKSP
Posty: 1304
Rejestracja: ndz paź 12, 2003 15:26
Lokalizacja: W-wa

Post autor: DZIADEKKSP » pn sty 17, 2005 19:45

nie przepadam za tą ligą ale
Schalke i TSV 1860
W sumie cieszę się najbardziej z każdej porażki Bayernu :P

Michu
Posty: 1021
Rejestracja: pt sty 16, 2004 17:49
Lokalizacja: Twin Peaks
Kontakt:

Post autor: Michu » pn sty 17, 2005 20:12

Schalke 04 Gelsenkirchen

W każde wakacje pracuje w sąsiedztwie Arena Auf Schalke i jak jest troche Euro to wybiore sie na meczyk...szkoda, że ceny są kosmiczne :?

Stadion to marzenie i raczej za zycia nie doczekam sie takiego w Polsce...

Co do S04...całe miasto a szczególnie okoliczne miasteczka przyozdobione są w barwy i flaga powiewająca przy domu to nieodłaczny atrybut kibica Schalke...

Gdy mecz zbliza sie zajebiscie wyglada jak autostradami suną samochody w barwach...szczególnie kibice z Holandii którzy rowniez licznie jezdza na Schalke...

Zakup pamiatek to zaden problem...mozna kupic lub zamowic wszystko co nam sie zechce...ogolnie wypas

Juz nie moge sie doczekac wakacji aby isc sobie na meczyk na Arena auf Schalke... :twisted:

Wendkarz
Posty: 843
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 22:06

Post autor: Wendkarz » pn sty 17, 2005 20:31

El Torrero pisze:nie ma Hansy Rostock :wink:
a ja powiem tylko tak jak w pewnej piosence Turbonegro:
"Hans Rostock? They are pussies, heavy metal pussies..." :twisted:

Awatar użytkownika
Luk
Posty: 1195
Rejestracja: ndz lut 22, 2004 12:56
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

Post autor: Luk » wt sty 18, 2005 0:11

Nie lubie ligi niemieckiej a w szczególnosci nie przepadam za Borusia Dortmund no i za Bayernem Monachium.Ostatnio tylko za sprawą Krzynówka oglądam Bayer Leverkusen w LM.

Bronson

Post autor: Bronson » wt sty 18, 2005 20:47

A ja lubie ligę niemiecką. Szkoda tylko, że zespoły z którymi najbardziej sympatyzuje tułają się po niższych ligach: SV Wuppertaler, Carl Zeis- Jena - trzecia liga, a z drugoligowych Allemania za wspaniałą postawę w p.UEFA oraz Erzgebrige Aue.
Z pierwszoligowych to trzymam kciuki za Energie Chocieburz, żeby zostali troche dłużej, niż jeden sezon, w gronie pierwszoligowców .

mwp
Posty: 221
Rejestracja: sob lis 20, 2004 15:56
Lokalizacja: Warszawa-Ochota

Post autor: mwp » śr sty 19, 2005 16:04

Hmmm przecież Energie Cottbus nie jest w 1 Bundeslidze od bodaj dwóch sezonów. I w gronie pierwszoligowców zostali bodaj dwa lub trzy sezony. Ot, małe niedopatrzenie z Twojej strony. :lol: :wink: .

Pozdrawiam

keeper
Posty: 1747
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:22
Lokalizacja: b. ładna
Kontakt:

Post autor: keeper » śr sty 19, 2005 16:26

Ja osobiście niegdyś lubilem Schalke , teraz bardziej w kierunku Bayeru , Werderu. Ostatnimi czasy wqrwiaja mnie jednak panowie Kołtoń i Borek i coraz rzadziej ogladam mecze . Dawniej nie opuszczalem zadnej kolejki 8) a teraz dupa.

Fajnie ze w barwach BVB bedzie mozna w tej rundzie poogladac Smolarka :D

Bronson

Post autor: Bronson » śr sty 19, 2005 16:30

mwp pisze:Hmmm przecież Energie Cottbus nie jest w 1 Bundeslidze od bodaj dwóch sezonów.
Eh za dużo CM 03/04 - u mnie w każdym bądź razie jest, nawet gra w lidze mistrzów.
A Calr Zeis Jena gra w czwartej lidze a nie w trzeciej.

RKS1926
Posty: 543
Rejestracja: czw kwie 03, 2003 9:06
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: RKS1926 » pt sty 21, 2005 9:28

Hansa Rostock
Byłem na kilku meczach, fajne narodowe klimaty.
Nie to co u nas...

Jacek Herbert

Post autor: Jacek Herbert » pt sty 21, 2005 20:42

Bayer Leverkusen, TSV 1860 Munchen,St.Pauli

Wendkarz
Posty: 843
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 22:06

Post autor: Wendkarz » pn sty 31, 2005 21:14

Wyniki 19 kolejki

Hertha - Bayern 0:0
Bremen - Rostock 3:2
K'lautern - Schalke 2:0
Hamburg - Mainz 2:1
Leverkusen - Bochum 4:0
Bielefeld - Hannover 0:1
Dortmund - M'gladbach 1:1
Freiburg - Wolfsburg 1:0
Stuttgart - Nürnberg 2:4

na grubo moje lubiane druzyny

Bronson.

Post autor: Bronson. » czw maja 18, 2006 22:34

No to mały powrót do tematu.
Generalnie jaka Bundesliga jest, to każdy widzi, ale tak się złożyło, że w tym sezonie do Bundesligi awansują trzy cikawe drużyny.
Czytaj takie, którym kibicuje.

Alemannia Aachen

Obrazek
O Alemanii zrobiłem małą dygresję w temacie Piłka nożna, ale w każdym bądź razie, waleczny drugoligowiec z Akwizgran wreszcie będzie miał okazję pokazać pazur w Bundeslidze, gdyż udało im się zakończyć sezon na drugim miejscu 2.Bundesligi
Obrazek

Zygmunt chodzi na Alemanię? A ty Akwizgrańczyku?;)
Obrazek

Energia Chociebuż

Obrazek
Energie w końcu też się przebiło do Bundesligi, tylko, że z trzeciego miejsca.
ObrazekMoże być im trudno w nowej pierwszoligowej rzeczywistości, gdyż jako klub ze wschodu Niemiec finansowo i organizacyjnie jest na poziomie najlepszych polskich klubów, czyli nie za wysokim. Istnieje więc obawa, że ten niemalże polski ;) (Cottbus leży blisko granicy, a swojego czasu grało tam kilku polaków) klub w Bundeslidze podzieli los popularnych "Zebr" - MSV Duisburg - i przez najbliższy rok będzie regularnie zbierał baty od niemalże wszystkich, by ostatecznie wrócić na stare śmieci do 2.Bundesligi.

Vfl Bochum

Obrazek

Jeśli chodzi o Bochum, to w sumie aż tak bardzo im nie kibicuje, ale gra tam Tomasz Zdebel i jest tam prawdziwą gwiazdą. Wyróżniał się, kiedy drużyna w górnej połowie tabeli walczyła o europejskie puchary. Wyróżniał się też wtedy, kiedy drużyna spadała z ligi. No i wyróżniał się też w walce o awans, do tego stopnia, że Kicker ogłosił go najlepszym graczem z pola 2. Bundesligi.
Obrazek
Szkoda, że zrezygnował z gry w reprezentacji... nigdy nie zgadniecie przez kogo ;).
Chodzi oczywiście o pana myśliwego.


Bronson.

Post autor: Bronson. » ndz sie 13, 2006 21:50

No i pierwsze koty za płoty. Niestety dla beniaminków...
Obrazek
Alemannia nie błysnęła na Bayarena i gładko przegrała z Bayerem Leverkusen 0 -3 .
Z pozytywów warto wspomnieć, że w drużynie z Akwizgran pojawił się jeden z ciekawszych lewych obrońców w Europie, Holender Leiwakabessy, który gdyby go w odpowiednim czasie ktoś za uszy wyciągnął z NEC Nijmingen do jakiegoś lepszego klubu, mógł by zostać niezłą gwiazdą.

Obrazek
Energia Chociebuż zaczęła trochę lepiej niż Akwizgrańczycy... o tyle, że przegrali tylko 0 - 2 na wyjeździe z Borussią M`Gladbach. W meczu z trzech Polaków grających w Energie wystąpił tylko Mariusz Kukiełka, który grał na środku obrony.

Obrazek
Bochum zaczęło chyba najlepiej z trzech beniaminków, ale również przegrało i również w meczu wyjazdowym. Ekipa Tomka Zdebla, który rozegrał cały mecz przegrała 1 - 2 z Moguncją jedyną bramkę dla Bochum strzelił... Zdebel.

Anty_legionista
Posty: 114
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:55
Lokalizacja: Muranow

Post autor: Anty_legionista » ndz sie 13, 2006 22:31

Hanower 96 dzis ładnie zagral z Werderem, troche pechowo przegrywajac z Werderem 2:4, tracac 3 bramki w samej koncowce.
Ogolnie wydaje mi sie ze od jakichs 2 sezonow Bundesliga jest najatrakcyjniejsza sposrod wiodacych lig europejskich i bije na glowe Premiership ktore lata swietnosci ma raczej za soba. Inna sprawa ze takie Seria A czy Premiera Division to wogole sa nudniejsze niz lowienie ryb.

ODPOWIEDZ