W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Bundesliga

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Jakie lubisz kluby z Bundesligi

Bayern
6
13%
Dortmund
7
15%
Werder
3
6%
Schalke
7
15%
Vfb Stuttgart
4
9%
Hertha
2
4%
inne
18
38%
 
Liczba głosów: 47

Bronson.

Post autor: Bronson. » pn sie 14, 2006 9:12

Zgadzam się z Tobą w 100%

tommy
Posty: 3528
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 22:26

Post autor: tommy » śr sie 30, 2006 1:46

nie ma HSV :evil: :evil: ani TSV 1860 :evil: :evil:

BAYERN HAT VERLOREN!

w mojej opinii w Bundeslidze nie ma już dużej ilości tzw. gwiazd. jedna z ostatnich, Ballack, przeszedł do Chelsea. to powoduje że atrakcyjność ligi spada. włodarze znad Renu poskąpili tym razem euro na jakieś zajebiste transfery, więc możemy się spodziewać raczej umiarkowanych sukcesów niemieckich zepołów na europejskiej arenie. jedynie Bayern M. (niestety) może coś zdziałać coś na boiskach Europy, ale mam coraz silniejsze wrażenie że jest to taka sama drużyna jak Legia czy Wisła- silna jedynie na swoim terytorium i raczej nie mająca większych szans na ugranie czegoś więcej w europejskich pucharach.

silnie wierzę że w niedługim czasie HSV zdetronizuje Bayern a TSV wejdzie do 1. Bundesligi.

preferuję raczej piłkę angielską, gdyż, no cóż, Anglia to ojczyzna futbolu, i The Boys mimo że czasami przejeżdżają się na Portugalii to jednak umieją kopać piłkę i niejednokrotnie pokazywali Niemcom gdzie ich miejsce w futbolu (choćby finał 1966 czy eliminacje do WC '02).
marzenie meczowe? być na meczu HSV-Bayern. długo to będzie moim marzeniem, ale kiedyś się spełni.

[j][a][z][z][y]
IFC POLONI@
Posty: 2700
Rejestracja: pn gru 01, 2003 23:37
Lokalizacja: ZooPort

Post autor: [j][a][z][z][y] » śr sie 30, 2006 8:19

Oberhausen czy jak to się tam pisze. Szczególnie ze względu na kolegę Bobbyego, którego w tym momencie gorąco pozdrawiam. Tschus !!

skibi
Posty: 419
Rejestracja: pn mar 15, 2004 2:17
Lokalizacja: z Loży Szyderców

Post autor: skibi » śr sie 30, 2006 9:42

FC Sankt Pauli to moja drużyna...
Krzycz albo zgiń! :twisted:

Lineker
IFC POLONI@
Posty: 4292
Rejestracja: pn lip 05, 2004 11:35
Lokalizacja: >>MURANÓW<<

Post autor: Lineker » śr sie 30, 2006 11:44

Nie lubie wogole ligi niemieckiej , jest przereklamowana i do tego te kibicowskie dżinsowe kurtki z setkami znaczków i 20 szalikow na sobie...ble.

jotpe
Drużyna A
Posty: 1623
Rejestracja: sob paź 02, 2004 23:51
Lokalizacja: właściwa

Post autor: jotpe » śr sie 30, 2006 13:04

czarny nie daj sie wedce sprowadzic na zla droge, tylko BORUSSIA DORTMUND 1909 :!: :!: :!:

pisalem to gdzies tutaj chyba ale nic, napisze jeszcze raz...

BVB zaczalem kibicowac jakies 12 lat, tuz po MS '94 w Usa, podczas to ktorych na serio wkrecilem sie w pilke. Po zakonczeniu turnieju zorientowalem sie, ze nie mam ulubionej druzyny zagranicznej, ktorej moglbym kibicowac w srodowe wieczory. Az tu pewnego razu wlaczylem mecz na RTL'u i byl to pojedynek BVB-Real, wynik podany byl 4:1, lecz nie bylo podane dla kogo, tata stwierdzil, ze to real prowadzi, po czym za chwile okazalo sie, ze to Borussia jest strona gorojaca, od tamtego czasu zaczalem jej kibicowac, zreszta jak to juz kilka osob wczesniej napisalo, do gustu bardzo przypadly mi stoje Zolto-Czarnych. Od tego momentu jestem z BVB na dobre i na zle.

nkrzych
Posty: 953
Rejestracja: śr lip 16, 2003 17:07

Post autor: nkrzych » śr sie 30, 2006 13:42

mnie to liga niemiecka interesowała od zawsze pod kątem gry Polaków
kiedyś było ich wielu (legalnie i nielegalnie)
oraz graczy polskiego pochodzenia. Jest ich w ligach niemieckich
bardzo wielu.

Pamiętam takie opowiadanie/anegdotę:

Jan Furtok w ostatnim meczu ligowym w sezonie strzelił 2 bramki
drużynie broniącej sie przed spadkiem, pogrążając ja ostatecznie.
Po meczu podeszło do niego 3 młodych graczy drużyny przeciwnej
i czystą polszczyzną mówili mu jak mogłes nam to zrobic!!!

Wendkarz
Posty: 843
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 22:06

Post autor: Wendkarz » śr sie 30, 2006 14:11

tommy pisze:w mojej opinii w Bundeslidze nie ma już dużej ilości tzw. gwiazd. jedna z ostatnich, Ballack
Klose, Schweinsteiger, Kahn, Podolski, Matersacker, Hargreaves, Maakay, Van Bommel, Rosicky, Van der Vaart, Pienaar - tak, to nie sa gwiazdy :roll:

tommy
Posty: 3528
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 22:26

Post autor: tommy » czw sie 31, 2006 13:57

no dobra, jedenaście gwiazd w całej Budenslidze.

wszyscy wielcy piłkarze uciekają z Bundesligi bo gdzie indziej są większe zarobki. i z całym szacunkiem część tych których wymieniłeś to albo wschodzące gwiazdy (które niedługo przeniosą się do Anglii albo Hiszpanii) albo zachodzące, kończące karierę w najbliższym czasie (Kahn).


dla porównania:
cztery gwiazdy w jednej drużynie:
John Terry, Frank Lampard, Joe Cole, Micheal Ballack [Chelsea]

Wendkarz
Posty: 843
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 22:06

Post autor: Wendkarz » czw sie 31, 2006 15:46

tommy pisze:wszyscy wielcy piłkarze uciekają z Bundesligi bo gdzie indziej są większe zarobki.
W ogole nie masz racji, slyszales o jakis spektakularnych transferach z Bundesligi do innych lig? Popatrz: Lucio, Ballack, Ze Roberto - (wczesniej Bayer) przechodza do Bayernu; Podolski (Koeln) - przechodzi do Bayernu, Ailton, Bordon, Krstajic (Werder) - przechodza do Schalke, Van Buyten (HSV) - przechodzi do Bayernu, Valdez (Werder) - przechodzi do Dortmundu... itd. itd. wszystko dzieje sie w obrebie Bundesligi, rzadko, ktory pilkarz ja opuszcza. Wyjatkami sa ostatnio: Hleb, Rosicky, Lehmann, ale to chyba tylko przez upodobania Wengera, bo wszyscy oni trafili do Arsenalu. Jaki Niemiec gra w lidze hiszpanskiej lub wloskiej? Myslisz, ze zarobilby tam wiecej? Naprawde watpie. Premiership - zgoda jest tam paru graczy z Bundesligi: Lehman, Ballack, Berbatov, ktory trafil do Tottenhamu, ale naprawde uwazasz, ze oni uciekali? Nie sadze. Wszyscy oni spedzili w Bundeslidze kilka ladnych lat zanim "uciekli" ku lepszym zarobkom.
Dla porownania 4 gwiazdy w jednej druzynie:
Lahm, Lucio, Schweinsteiger, Deisler

Awatar użytkownika
peso89
Posty: 3914
Rejestracja: czw lut 23, 2006 16:36
Lokalizacja: z miasteczka

Post autor: peso89 » czw sie 31, 2006 16:32

Nie lubię bundesligi !!! Sympatię kieruję ku TSV 1860. Kiedyś lubiłem Werder, Norymbergę, Dortmund i St. Pauli ale mi przeszło /St. Pauli przestali mi pasować ideowo/.

tommy
Posty: 3528
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 22:26

Post autor: tommy » czw sie 31, 2006 18:45

nie wiem. może nie mam racji ale wiem co przeczytałem na temat Bundesligi w jednej z gazet:

"z roku na rok pod względem konkurowania z Premiership, Serie A czy Primiera Division jest coraz gorzej".

życie zweryfikuje moją tezę że Bayern jest dobry jednynie na swoim, niemieckim terytorium, a w Europie nie ma co liczyć na jakieś spektakularne sukcesy i jest jak Legia czy Wisła. mocne na Groclin ale na coś takiego jak Szachtar to już nie (i wszystko sprowadza się do kasy: L. wydała w tym roku 1.5mln USD na transfery a Szachtar na jednego piłkarza 15mln USD).

mówisz o Bayernie. a ile "sław"/"gwiazd" przyszło choćby do HSV? ilu piłkarzy przyszło do Bundesligi z innych lig europejskich (Premiership, Serie A czy Primiera Division)? Bundesliga kisi się sama w sobie.

jak masz spirytus w dwóch szklankach to nie sprawisz że będzie słabszy po przelaniu części zawartości z jednej do drugiej. musisz dolać choćby wodę ale ze źródła zewnętrznego. inaczej będzie to bez przerwy czysty spirytus (nie to że miałbym coś przeciwko czystemu spirytusowi).

Wendkarz
Posty: 843
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 22:06

Post autor: Wendkarz » czw sie 31, 2006 20:30

HSV pozyskalo ostatnio Juana Pablo Sorina z Villareal, Vincent Company z Anderlechtu - moze nie gwiazda, ale ma dopero 18 lat, no i Guerrero z Bayernu, ktory gral ogony, ale strzelil wiecej bramek niz Santa Cruz. Dobrze, ze HSV stawia na mlodych (nie powinienem tak mowic z mojej zazylosci z St.Pauli, ale jesli juz o Bundeslidze mowa...). Masz racje, ze Bundesliga kisi sie we wlasnym sosie, ale tym stwierdzeniem zaprzeczasz temu, ze wiekszosc gwiazd Bundesligi chce stamtad ucicec. Miejsce jakie ma Bayern w Europejskiej czolowce pokazaly mecze z Chelsea 2 lata temu i z Milanem rok temu. Sa bardzo mocna europejska potega, ale tegoroczne wzmocnienia typu Podolski i Van Buyten to nie sa wzmocnienia na miare wygrania ligi mistrzow, tutaj sie z Toba zgodze. Mimo to uwazam, ze jest to liga najciekawsza z europejskich, i nie mowie tego ze wzgledu na Polakow. Mysle, ze nawet taki Werder bedzie sie liczyl w Europie i bedzie mogl konkurowac z Barcelona czy Realem. Maja Klose, Borowskiego, Fringsa, Matersackera (moim zdaniem najlepszy obronca mundialu), nowozakupionego Diego... licze, ze zajda wysoko w tegorocznej lidze mistrzow.

Jersy
Posty: 2948
Rejestracja: pt maja 23, 2003 20:01
Lokalizacja: Piaski

Post autor: Jersy » czw sie 31, 2006 21:40

Kompany nie ma 18 lat, chyba że wtedy kiedy grał w el. LM przeciw Wiśle miał 15. A co do Guerrero to trudno porównywać go do Santa Cruza, który się w ostatnim sezonie głównie leczył. Ja tam ligi niemieckiej jakoś nie lubię, możliwe że jestem uprzedzony...

Bronson.

Post autor: Bronson. » czw sie 31, 2006 22:00

Wtedy miał właśnie chyba 15... góra 16.

Wendkarz
Posty: 843
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 22:06

Post autor: Wendkarz » pt wrz 01, 2006 8:16

Dokladnie Kompany ma 19 lat, ale juz uznawany jest za gwiazde, a Guerrero byl znakomitym jokerem w Bayernie, z Santa Cruzem masz racje - niezbyt celne porownanie.

Jersy
Posty: 2948
Rejestracja: pt maja 23, 2003 20:01
Lokalizacja: Piaski

Post autor: Jersy » pt wrz 01, 2006 10:30

No to ja dodam Kompanemu jeszcze roczek: http://www.transfermarkt.de/index.html? ... er_id=9594

Swoją drogą nie zrobił jeszcze takich postępów jakich po nim oczekiwano.

skibi
Posty: 419
Rejestracja: pn mar 15, 2004 2:17
Lokalizacja: z Loży Szyderców

Post autor: skibi » pt wrz 01, 2006 12:28

Wszystko przed nim. Ma 18-19 lat i przenosi się do ligi, gdzie zdecydowanie będzie mógł nauczyć się więcej niż w Brukseli.

ODPOWIEDZ