W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Stasiek się odnalazł!!!

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Awatar użytkownika
Jardel
Posty: 4189
Rejestracja: pn cze 07, 2004 23:01
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Stasiek się odnalazł!!!

Post autor: Jardel » śr gru 08, 2004 20:40

STANLEY UDENKWOR w sezonie 2002/2003 był napastnikiem warszawskiej Polonii i wystąpił w meczach Pucharu UEFA przeciwko FC Porto. Teraz gra z połową reprezentacji Azerbejdżanu w Neftczi Baku :D :D :D , z którym wiosną biało-czerwoni zmierzą się dwa razy w eliminacjach MŚ. I chwali sobie życie na dalekim Wschodzie! :shock:

Gosia już wyjechała

Udenkwor do Neftczi trafił we wrześniu. - Od tego czasu przez niespełna trzy miesiące zarobiłem więcej niż przez dwa lata w Polonii - twierdzi zadowolony Nigeryjczyk. Udenkwor nie został gwiazdą polskiej ekstraklasy, ponieważ wszedł w konflikt z działaczami warszawskiego klubu, domagając się wypłacenia zaległych pensji. - Do dzisiaj nie zapłacili! Polonia nadal wisi mi duże pieniądze - twierdzi "Stasiek", który w ubiegłym sezonie na krótko trafił do trzecioligowego Okęcia Warszawa, a następnie był na testach w Iraklisie Saloniki, Kalithei oraz cypryjskim AEK Larnaca. Testów jednak nie zdał. Wreszcie nadeszła oferta z egzotycznego Azerbejdżanu. - W Baku żyję w dobrych warunkach, w dwupokojowym apartamencie. Niestety, brakuje mi mojej polskiej żony Gosi. Była ze mną tylko przez miesiąc i musiała wracać do Warszawy, ponieważ nadal studiuje na uniwersytecie. Szkoda, bo działacze Neftczi chcieli mi nawet podnieść o 50 procent miesięczne wynagrodzenie, aby tylko została w Baku - mówi Udenkwor, który jednak dzięki wyjazdowi małżonki może wreszcie odpocząć od... natarczywych tubylców. - Kiedy Gosia była u mnie, to ciągle na domowy numer telefonu dzwonili różni dziwni ludzie i chcieli się koniecznie z nią spotkać. Można powiedzieć, że zrobiła w Baku furorę - śmieje się "Stasiek". :?:

Jeżdżę z kapitanem

Z warunków kontraktu piłkarz jest bardzo zadowolony. Gdy wyjeżdżał z Polski, nie miał środków do życia. Teraz - jak sam twierdzi - zarabia "tyle, co najlepsi piłkarze Polonii". W drużynie Neftczi czasem gra w podstawowym składzie, a czasem wychodzi na boisko jako rezerwowy. - Do tej pory strzeliłem cztery bramki. W kadrze gra aż ośmiu zawodników Neftczi, a tacy piłkarze jak Hasanzade, Sadygow, Gulijew oraz Mahmud i Gurban Gurbanowowie należą do jej kluczowych postaci. Ten ostatni nawet jest kapitanem reprezentacji i właśnie... odwozi mnie swoim autem do domu - relacjonował nam podczas rozmowy Udenkwor.

- Koledzy ciągle mnie pytają o reprezentację Polski. I na miejscu trenera Janasa na pewno nie lekceważyłbym Azerów, którzy grają coraz lepszą piłkę. Styl tej drużyny nazwałbym w skrócie "samba futbol". Mają brazylijskiego trenera, więc grają trochę po brazylijsku - z klasycznym playmakerem i dużą liczbą szybkich, krótkich podań w środku pola. Większość zawodników imponuje świetnym wyszkoleniem technicznym. Ten zespół dopiero się cementuje, ale na wiosnę powinien być bardzo groźny - przestrzega Nigeryjczyk.

Awatar użytkownika
Lechu579
Posty: 1527
Rejestracja: sob kwie 03, 2004 15:56
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Post autor: Lechu579 » czw gru 09, 2004 10:45

A skąd te rewelacje????

Awatar użytkownika
Jardel
Posty: 4189
Rejestracja: pn cze 07, 2004 23:01
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Post autor: Jardel » czw gru 09, 2004 12:20

Z przekrętu szmatławego :twisted:

Roy

Post autor: Roy » czw gru 09, 2004 13:11

Ja pamiętam lepszy cytat ze szmaty:

Stanley Udenkwor: "Boję się pana Marka Ruszkiewicza. Grozi mi, że mnie zniszczy". :idea: :D :D

kubik
Posty: 1219
Rejestracja: wt paź 19, 2004 20:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kubik » śr cze 01, 2005 13:07

Roy pisze:Ja pamiętam lepszy cytat ze szmaty:

Stanley Udenkwor: "Boję się pana Marka Ruszkiewicza. Grozi mi, że mnie zniszczy". :idea: :D :D
Stanley jest pamietliwy 8)
Wykończą się sami
Stanley Udenkwor (24 l.) grał przez pół roku w Neftczi Baku i dobrze zna naszych sobotnich rywali. Twierdzi, że są skłóceni i nie znoszą trenera.
Nigeryjczyk Stanley Udenkwor (24 lata) jest jedynym piłkarzem, który grał i w Polsce, i w Azerbejdżanie. Występy w Neftczi Baku wspomina z szerokim uśmiechem, ale już na dźwięk nazwy "Polonia Warszawa" jakby mu się nóż otwierał w kieszeni. Popularny "Stasiek" przewiduje wygraną naszej reprezentacji w Baku, ale...

- Temperatura w Azerbejdżanie przekracza teraz 30 stopni. Nawet ja, mimo że jestem z Afryki, miałem problemy z aklimatyzacją. Polscy piłkarze muszą być przygotowani, że zostawią na boisku mnóstwo potu. Zagrają 90 minut, a będą się czuli, jakby biegali przez trzy godziny. Czasem ten żar powoduje, że człowiek czuje się jak w piekle - ostrzega Stanley Udenkwor, który przed wyjazdem do Neftczi Baku grał w warszawskiej Polonii.

Ostrzeżenia popularnego "Staśka" trzeba potraktować poważnie, choć naszym piłkarzom może przyjść z odsieczą... ochłodzenie. Meteorolodzy twierdzą, że w weekend w Baku temperatura spadnie poniżej 30 stopni, więc może nie będzie tak źle?

Przekleństwem jest trener
Udenkwor jest przekonany, że trener Azerów, Carlos Alberto Torres, były brazylijski mistrz świata, to największe zło tej reprezentacji.

- Pokłóciły się z nim największe gwiazdy Azerów, które nie chcą grać pod jego komendą. Facet zachowuje się, jakby zjadł wszystkie rozumy, uważa, że on, Brazylijczyk, o piłce wie wszystko, a Azerowie nic. Przed pierwszym meczem w Polsce odwiedziłem kolegów z kadry Azerbejdżanu i jeden z nich powiedział mi, że będzie 0:6. Niewiele się pomylił, tylko o dwie bramki. Pod kierownictwem Torresa Azerowie daleko nie zajadą - przekonuje Udenkwor.

Albo cię sprzedamy, albo cię zniszczymy!
Z Azerbejdżanu Stanley ma tylko dobre wspomnienia.

- Ludzie są tam bardzo życzliwi dla cudzoziemców. A przy tym bardzo słowni. Kiedy podpisywałem kontrakt z Neftczi Baku, to pieniądze dostałem tego samego dnia. A w Polonii? Przez pół roku nie płacili mi ani grosza, a gdy PZPN rozwiązał mój kontrakt, to Polonia oddała sprawę do sądu cywilnego. I co? I wygrała. Nic z tego nie rozumiem. Przez ostatni rok, kiedy tu grałem, wypłacili mi ze 2 procent tego, co mi się należało. Kiedyś chcieli mnie sprzedać na Ukrainę, do Obolonu Kijów. Nie chciałem tam iść, a wtedy Marek Ruszkiewicz z Polonii krzyczał na mnie, że jak nie dam się sprzedać, to mnie zniszczy. No cóż, nie udało mu się to do dzisiaj, choć pieniędzy z Polonii doczekać się nie mogę.

Tylko żeby mniej klęli
Udenkwor uważa, że Polacy nie tylko pokonają Azerbejdżan, ale i awansują bez problemu do finałów mistrzostw świata.

- Macie naprawdę dobrych piłkarzy. Tylko żeby mniej... klęli. W polskiej lidze słychać tylko "k..." i "k...". Bez sensu krzyczą na siebie, dodatkowo się deprymując w trakcie gry. Kiedyś kolega z Nigerii był na testach w Polsce. Jak wrócił do Afryki, to pamiętał tylko to słowo na "k". I był przekonany, że to jakiś piłkarski zwrot po polsku...

Stanley Udenkwor
Urodzony 28 maja 1981 roku w Akwa-Etiti (Nigeria)

Wzrost 181 cm, waga 80 kg

Pozycja: napastnik

Kluby: Kogi Utd (Nigeria), Jasper Utd (Nigeria), Polonia Warszawa, Okęcie Warszawa, Neftczi Baku (Azerbejdżan)

Mecze i gole w polskiej I lidze: 30/1

Awatar użytkownika
Kylu
Posty: 325
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 11:51
Lokalizacja: Tarchomin

Post autor: Kylu » śr cze 01, 2005 13:56

Jak ktoś chce sobie przypomnieć brylantową technikę Staśka to ma jeszcze szansę. Dziś o 17.30 w Ostrołęce odbędzie się pokazowy mecz Narew vs Afryka :P Poza tym wystąpią takie czarne perły jak Yahaya,Molongo czy Kalu.

Luke
Posty: 444
Rejestracja: ndz mar 14, 2004 20:03
Lokalizacja: sk±din±d

Post autor: Luke » śr cze 01, 2005 19:48

A ja ostatno widzialem Staska na treningu niestety zdegradowanej juz do IV ligi Legionovii Legionowo... to bylo chyba w zeszlym tygodniu...

Awatar użytkownika
DZIADEKKSP
Posty: 1304
Rejestracja: ndz paź 12, 2003 15:26
Lokalizacja: W-wa

Post autor: DZIADEKKSP » pt cze 03, 2005 16:47

Luke pisze:A ja ostatno widzialem Staska na treningu niestety zdegradowanej juz do IV ligi Legionovii Legionowo... to bylo chyba w zeszlym tygodniu...
sekcja zapasów :?: :-)

Lech
Posty: 1075
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 18:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lech » ndz cze 05, 2005 20:31

Rajcuje mnie ta niezwykle popularna zona Stasinka ... .

Luke
Posty: 444
Rejestracja: ndz mar 14, 2004 20:03
Lokalizacja: sk±din±d

Post autor: Luke » ndz cze 12, 2005 21:22

DZIADEKKSP pisze:
Luke pisze:A ja ostatno widzialem Staska na treningu niestety zdegradowanej juz do IV ligi Legionovii Legionowo... to bylo chyba w zeszlym tygodniu...
sekcja zapasów :?: :-)
:) dobre, ale wygladal naprawde niezle, niestety to byl jedyny trening na ktorym go widzialem, i niestety potem sie chyba juz nie pokazal:( a szkoda bo w IV lidze pewnie by blyszczal:)

Altze
Posty: 1697
Rejestracja: pn mar 08, 2004 3:02
Lokalizacja: z bagien
Kontakt:

Post autor: Altze » czw lut 16, 2006 9:20

Pojawia się i znika hehe
Teraz kopie w Gainsborough Trinity grającym w angielskiej Nationwide Conference North-odpowiedniku naszej 6 ligi (okregówki?). Bilans zawrotny - 5 meczów w lidze,bez gola. W pucharze już lepiej -3 występy, 1 bramka.
Obrazek
Klub z Lincolnshire jest na 17 pozycji w lidze liczącej 22 ekipy (spadają chyba 3).

No teraz jestem prawie pewien,ze dorabia facet na czarno (jakkolwiek to zabrzmi).

[EDIT] W ostatnich 6 meczach swojej drużyny nie pojawił sie nawet na ławce. Oficjalna strona nie podała składu rezerw, więc tak na serio,to odnalazł się połowicznie. Mamy trop.

ciekawe linki dla pasjonatów :)
http://www.gainsboroughtrinity.com/
http://www.footballconference.co.uk/

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » czw lut 16, 2006 14:25

Altze, dales cynk na 90minut.pl? bo tam w informacjach o Udenkworze jest ten klub, jest tez liczba wystepow w lidze..

Pytam z ciekawosci
(intrygujace ze maja zupdate'owane info o takim kopaczu..)

Altze
Posty: 1697
Rejestracja: pn mar 08, 2004 3:02
Lokalizacja: z bagien
Kontakt:

Post autor: Altze » czw lut 16, 2006 15:28

nie, było zupełnie odwrotnie. Sam chciałem sprawdzić gdzie gra Stasio i trafiłem na ten portal.

SKJ
Posty: 2361
Rejestracja: pn mar 29, 2004 10:36
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: SKJ » śr lut 22, 2006 21:50

No to jest już świeższy nius :lol: :lol:
http://www.90minut.pl/news.php?id=380086

Awatar użytkownika
El_Cycunio!
Posty: 1683
Rejestracja: sob gru 02, 2006 10:54

Re: Stasiek się odnalazł!!!

Post autor: El_Cycunio! » pt sty 28, 2011 14:55

TCksp pisze:"Stasiek" chyba już definitywnie zakończył karierę. W tygodniku "Wprost" (49/2010) był artykuł na temat rasizmu w Polsce i tam znalazła się taka informacja:
"...Ciemnoskórzy piłkarze nie mogą też liczyć na wsparcie kolegów z drużyny. Nigeryjczyk Stanley Udenkwor, były zawodnik warszawskiej Polonii, powiedział ostatnio w wywiadzie dla niemieckiego "Der Spiegel". że kiedy dołączył do drużyny, koledzy nie chcieli podawać mu piłki. Dlaczego? Bo nie był dla nich partnerem do gry. - Stanley nie wytrzymał presji i w wieku 27 lat zakończył karierę..."
:lol: można się popłakać ze śmiechu...

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29100
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: Stasiek się odnalazł!!!

Post autor: elektryk » pt sty 28, 2011 17:01

A po co mu mieli podawać jak on się o piłkę zabijał?

Górska niedźwiedzica
Posty: 657
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 15:21
Lokalizacja: Wa7ha77a

Re: Stasiek się odnalazł!!!

Post autor: Górska niedźwiedzica » pt sty 28, 2011 23:59

Staszek zajebisty kopacz z ogromnym sercem do walki. Pamiętam jak rozjebał reklamę walcząc o piłkę, albo jak biegł skrzydełem z piłka a wi

Awatar użytkownika
DZIADEKKSP
Posty: 1304
Rejestracja: ndz paź 12, 2003 15:26
Lokalizacja: W-wa

Re: Stasiek się odnalazł!!!

Post autor: DZIADEKKSP » sob lut 05, 2011 18:38

Stasiek był najbardziej napakowanym piłkarzem jaki grał w Polonii
Na dym można było go brać a co do gry w piłkę , wprowadzał kibiców w dobry nastrój

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9771
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: Stasiek się odnalazł!!!

Post autor: DEADLY SIN » sob lut 05, 2011 19:12

Stasiek - to był gość. Pamiętam jego debiut - nie jestem pewien, z kim wtedy graliśmy, ale wchodził za kogoś, a kiedy W. Skorupka wyczytał 'Stanley Udenkwor' od razu z trybun poleciało 'Stasiek, Stasiek' na dzień dobry. To były czasy - kiedy Kamienna była kamienna...

EDIT: Znalazłem na 90minut: Polonia - Zagłębie (2-0) 5 maja 2001, 72. minuta, za M. Bykowskiego, na trybunach 1200 było nas...

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Re: Stasiek się odnalazł!!!

Post autor: AvantGarde » pn lut 07, 2011 10:08

Byłem, pamiętam i tęsknię za prawdziwą Kamienną...
On wtedy się chyba jakoś przewrócił biegnąc z piłką, że upadł na nią dupą, potem plecami jak na śmiesznych filmikach z YT.

emsi91
Posty: 298
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 20:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stasiek się odnalazł!!!

Post autor: emsi91 » wt cze 07, 2011 21:40

ja pamiętam jak inny murzynek, Imeh, wszedł chyba w meczu z Górnikiem Łęczna i dosłownie tak przypierdolił z główki w okienko że mało co nie zrobił dziury w siatce. A potem wszyscy mówili że to nowy Olisadebe! :D

T55T
Posty: 2083
Rejestracja: czw mar 25, 2004 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stasiek się odnalazł!!!

Post autor: T55T » śr cze 08, 2011 9:59

To był raczej Imeh.

Awatar użytkownika
Adek
Posty: 1007
Rejestracja: wt lip 13, 2010 9:56

Re: Stasiek się odnalazł!!!

Post autor: Adek » śr cze 08, 2011 10:20

Taaa Benjamin :D Chciał u nas robic karierę jak Olisadebe i mówił, że Oliemu zajęło to dwa sezony, a on w trakcie jednych rozgrywek rozwali całą ligę :D

Awatar użytkownika
Jabol_Ultima
Posty: 2580
Rejestracja: ndz sty 18, 2004 16:07
Lokalizacja: OCHOTA

Re: Stasiek się odnalazł!!!

Post autor: Jabol_Ultima » pt cze 10, 2011 8:48

Ja pamiętam Staśka jak raz strzelił gola dla Polonii (za wiele ich nie było z jego strony) po pięknym rajdzie środkiem boiska ala jeździec bez głowy... wielu expertów twierdziło, że to może być talent... Pamiętam, że on nie chciał aby go nazywać Stasiek tylko "Bull" ;)

emsi91
Posty: 298
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 20:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stasiek się odnalazł!!!

Post autor: emsi91 » wt lip 12, 2011 10:18



jest i Stasiek, przy ostatniej bramce, akcja meczu :D

ODPOWIEDZ