W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

No to zaczynamy sezon w skokach.

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

ciemna_strona_miasta
Posty: 1345
Rejestracja: pt lip 18, 2008 21:07
Lokalizacja: z Akcji Kibic

Post autor: ciemna_strona_miasta » sob sty 03, 2009 22:11

Elektryku, skokami interesuje się już jakiś czas - moim zdaniem Adama jeszcze stać na sukcesy. Można wyjść z wiekszego kryzysu, co pokazuje Martin Schmitt.

Jednak przy obecnym sztabie szkoleniowym, na którego czele jest Nikodem Dyzma polskich skoków, niemający ŻADNEGO doświadczenia jako trener indywidualny, Małysz daleko się nie zajedzie.

No, ale sam Polo Tajner mówił "Najważniejsze, że skoki wróciły w polskie ręce" - no to teraz ma...
Ale ten wąsaty grubas ma to w d...., teraz, w kryzysowym dla Adama momencie, przebywa na wakacjach w Kambodży.

Ciekawy cytat z bloga Michała Pola:
Kiedy wczoraj dodzwonił się do niego kolega z redakcji, usłyszał, że żadnego komentarza do słabego występu Małysza nie będzie, bo prezes z ust dziennikarza dowiaduje się, że jest źle.
Bez komentarza...

Ciekawi mnie to, jak zareagują kibice na zawodach w Zakopanem - gdyby to była piłka nożna, to Tajner musiałby zapewne brać dodatkową ochronę ;-) .

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Post autor: elektryk » sob sty 03, 2009 22:53

wiesz. Ja też skoki oglądam od dość dawna.Nawet Ploca i Fijasa pamiętam :). Stary, Ty mi tu cytujesz gazety i tv, które jadą po Kruczku i Tajnerze (poniekąd może i słusznie), ale Adam jest na tyle znakomitym zawodnikiem, że Kruczek nie jest w stanie nic zepsuć. Nie wyjeżdżaj mi tu chłopie z chwalonym w tv Shmittem, bo tak naprawdę co on osiągnął w tym sezonie? Był chociaż raz na pudle? Nie. Czyli skacze jak Małysz w zeszłym sezonie(a Adama nie chwalili za 8 czy 10 miejsce jeśli pamiętasz). A co ma powiedzieć Tajner? Że Adamowi się nie chciało zapierd...ać latem i jesienią? Przecież nie nasra na gniazdo z którego tyle lat korzystał? Widział pewnie jak podchodził do treningów mistrz i jaką tak naprawdę ma motywację do skakania. Więc woli nabrać wody w usta niż jechać po Adamie lub kłamać. To, że taki Adam w polskich skokach się znalazł to cud. Na następny w skokach poczekamy pewnie znowu ze 20 lat. Ilu ludzi trenuje w Polsce skoki i porównaj to sobie z Austrią, Norwegią, Finlandią, Niemcami, Japonią, Słowenią. Polska w sporty zimowe to 2 liga światowa w piłkę.
Chcesz się założyć, że w równych warunkach Adam juz nic nie ugra na skoczni? Poprzednio wyszedł z dołka i uwierz, że to prorokowałem, bo jeszcze chciało mu się pokazać, że jest mistrzem. Teraz jak widzę Jego wywiady to nie widzę już w nim sportowej złości tylko rezygnacja.

ciemna_strona_miasta
Posty: 1345
Rejestracja: pt lip 18, 2008 21:07
Lokalizacja: z Akcji Kibic

Post autor: ciemna_strona_miasta » sob sty 03, 2009 23:40

wiesz. Ja też skoki oglądam od dość dawna.Nawet Ploca i Fijasa pamiętam :).
Ja, ze względu na swój wiek pamiętam o wiele mniej, nie zapomnę Mateji z Zakopanego '99, kiedy prowadził po pierwszej serii, w drugiej spadł na bulę ;-)
Stary, Ty mi tu cytujesz gazety i tv, które jadą po Kruczku i Tajnerze (poniekąd może i słusznie), ale Adam jest na tyle znakomitym zawodnikiem, że Kruczek nie jest w stanie nic zepsuć.
A to ciekawe, bo ostatnio czytam bardzo mało o sporcie, o skokach to już w ogóle.
Kruczek nie podobał mi się od dawna, nie do końca podobało mi się jego zachowanie wobec Kuttina w 2006 roku, jednak wówczas byłem na Austriaka bardzo wkurzony (swoje zrobiła propaganda serwowana w TVP, zwłaszcza przez Szaranowicza i Tajnera).
Do Kruczka ostatecznie straciłem szacunek, kiedy bezpośrednio odpowiadał za przygotowania do poprzedniego, nie do końca udanego sezonu, a przed konkursem drużynowym w Kuusamo wypalił, że "polska kadra jest silna jak nigdy"... a skończyło się na 11 miejscu, zostaliśmy wyprzedzeni nawet przez Francuzów :lol:
Nie wyjeżdżaj mi tu chłopie z chwalonym w tv Schmittem, bo tak naprawdę co on osiągnął w tym sezonie? Był chociaż raz na pudle? Nie. Czyli skacze jak Małysz w zeszłym sezonie(a Adama nie chwalili za 8 czy 10 miejsce jeśli pamiętasz).
Weź pod uwagę, że Schmitt przeżywał bardzo poważny kryzys, jeszcze gorszy niż Małysz obecnie... powoli wraca do formy.
A co ma powiedzieć Wolfgang Loitzl? Niewiele młodszy od Adama, jeszcze kilka lat był pośmiewiskiem po tym, jak w Zakopanem 04 po odbiciu z belki przejechał tyłkiem po rozbiegu skoczni? A dopiero przedwczoraj wygrał pierwszy konkurs Pucharu Świata w karierze... i wszystko wygląda, że nie ostatni...
A co ma powiedzieć Tajner? Że Adamowi się nie chciało zapierd...ać latem i jesienią? Przecież nie nasra na gniazdo z którego tyle lat korzystał? Widział pewnie jak podchodził do treningów mistrz i jaką tak naprawdę ma motywację do skakania. Więc woli nabrać wody w usta niż jechać po Adamie lub kłamać.
Tajner sam mówił: "Najważniejsze, że skoki wróciły w polskie ręce", co najlepiej pokazuje, że traktuje polskie skoki jak prywatny folwark.
Dlaczego zatrudnił "trenera", który nie może się pochwalić żadnymi sukcesami, ba, nigdy nie był I trenerem w jakimkolwiek klubie!
A swe usługi oferowali tacy fachowcy jak Stefan Horngacher, Tomi Nikkunen, czy Berni Schoedler.
Już abstrahując od wyboru Kruczka na pierwszego trenera kadry, przypomnę politykę startową kadry B na puchar kontynentalny, gdzie wysyłano Tonia Tajnera, który w mistrzostwach Polski nie zajmuje nawet miejsca w dziesiątce :lol: .
To, że taki Adam w polskich skokach się znalazł to cud. Na następny w skokach poczekamy pewnie znowu ze 20 lat. Ilu ludzi trenuje w Polsce skoki i porównaj to sobie z Austrią, Norwegią, Finlandią, Niemcami, Japonią, Słowenią. Polska w sporty zimowe to 2 liga światowa w piłkę.
Mylisz się. W Polsce, wskutek Małyszomanii, skoki trenuje bardzo dużo dzieciaków (sam chętnie bym je trenował, gdyby nie miejsce zamieszkania :-) ). Istnieje coś takiego jak program "Szukamy następców mistrza". Na zawodach międzynarodowych młode polskie orły regularnie leją swych rówieśników z Austrii, Niemiec, Finlandii, Norwegii (choćby Klimek Murańka).
Niestety, prawdopodobnie nie osiągną oni sukcesów w karierze seniorskiej, bo:
- nie ma w Polsce takiego programu, który koncentruje się na wprowadzaniu młodzieży w zawody seniorskie (a tak działa szkoła Stams w Austrii, ośrodki Fińskie)
- brakuje skoczni. Dwa obiekty K-120 to całkiem nieźle, ale co z tymi mniejszymi, pokroju k-90 i k-60, których w Austrii, Finlandii, Norwegii, Niemczech jest bez liku, i dzięki temu dzieciaki mogą harmonijnie wejść w seniorski etap kariery?
O ile mnie pamięć nie myli, skoczni średnich mamy w Polsce dwie - przestarzałą k-85 w Zakopanem (rozgrywano na niej w lutym MŚ juniorów) i nową, niedokończoną k-95 w Szczyrku.
Chcesz się założyć, że w równych warunkach Adam juz nic nie ugra na skoczni? Poprzednio wyszedł z dołka i uwierz, że to prorokowałem, bo jeszcze chciało mu się pokazać, że jest mistrzem. Teraz jak widzę Jego wywiady to nie widzę już w nim sportowej złości tylko rezygnacja.
Jeśli Małysza nadal będzie trenował Kruczek, to wiele na to wskazuje, że niestety Orzeł z Wisły nic już w karierze nie osiągnie.
Ale na pewno nie jest tak, jak myślisz. Adam na pewno bardzo chce wrócić na szczyt, zwłaszcza zdobyć upragniony złoty medal olimpijski... a to, że nie widać w nim tej „sportowej złości”, to efekt jego przygnębienia, załamania wynikami dziwisz mu się?

Jersy
Posty: 2948
Rejestracja: pt maja 23, 2003 20:01
Lokalizacja: Piaski

Post autor: Jersy » ndz sty 04, 2009 11:43

Dajcie spokój Kruczkowi. Za wszystkie sznurki pociąga Tajner. Jak naszym nie idzie to ucieka sobie do Azji i wszelkie pomyje spadają na Kruczka. Jakby szło dobrze to by pierwszy wypinał pierś po ordery i marginalizował zasługi trenerów podkreślając jaki to on zmontował wspaniały sztab szkoleniowy.

ciemna_strona_miasta
Posty: 1345
Rejestracja: pt lip 18, 2008 21:07
Lokalizacja: z Akcji Kibic

Post autor: ciemna_strona_miasta » ndz sty 04, 2009 12:07

Jersy pisze:Dajcie spokój Kruczkowi. Za wszystkie sznurki pociąga Tajner. Jak naszym nie idzie to ucieka sobie do Azji i wszelkie pomyje spadają na Kruczka. Jakby szło dobrze to by pierwszy wypinał pierś po ordery i marginalizował zasługi trenerów podkreślając jaki to on zmontował wspaniały sztab szkoleniowy.
To oczywiste, że Polo ponosi główną odpowiedzialność za to co się dzieje w skokach... a teraz, w kryzysowym momencie jest na wakacjach w Wietnamie i Kambodży :? .

Jednak Kruczek nie może unikać krytyki, sam chciał zostać trenerem, wiedząc doskonale, że nie ma do tego niezbędnych kwalifikacji. Biedaczyna, ma wiele pomysłów na przezwyciężenie kryzysu, ale nie wie który jest właściwy... co to k... za trener?
Tym bardziej, że jeżeli przeanalizujemy jego 'karierę' szkoleniową można dojść do wniosku, że od kilku lat konsekwentnie dążył do celu, którym jest posada trenera I kadry skoczków.

Awatar użytkownika
globetrotter
Posty: 1479
Rejestracja: pn maja 12, 2008 20:32

Post autor: globetrotter » ndz sty 04, 2009 13:59

no pierwszy skok Małysza nie taki zły. ;)

ernestKSP

Post autor: ernestKSP » ndz sty 04, 2009 14:07

Polonia&Korona pisze:no pierwszy skok Małysza nie taki zły. ;)
No jak na jego ostatnie skoki t ten był najlepszy :D

Awatar użytkownika
globetrotter
Posty: 1479
Rejestracja: pn maja 12, 2008 20:32

Post autor: globetrotter » ndz sty 04, 2009 14:10

Może nie tylko on awansuje, trzymajmy kciuki. :D

ernestKSP

Post autor: ernestKSP » ndz sty 04, 2009 14:38

Polonia&Korona pisze:Może nie tylko on awansuje, trzymajmy kciuki. :D
Przeciez Małysz ma szanse na zdobycie TCS :D:D:D
w Drugiej serii przeskoczy skocznie i wyląduje na Muranowie i zgarnie TCS D

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Post autor: elektryk » ndz sty 04, 2009 14:53

ernestKSP pisze:
Polonia&Korona pisze:Może nie tylko on awansuje, trzymajmy kciuki. :D
Przeciez Małysz ma szanse na zdobycie TCS :D:D:D
w Drugiej serii przeskoczy skocznie i wyląduje na Muranowie i zgarnie TCS D
Oby nie wylądował tylko na tamtejszym cmentarzu co podobno rozpościera się za skocznią :lol:

ernestKSP

Post autor: ernestKSP » ndz sty 04, 2009 15:01

elektryk pisze:
ernestKSP pisze:
Polonia&Korona pisze:Może nie tylko on awansuje, trzymajmy kciuki. :D
Przeciez Małysz ma szanse na zdobycie TCS :D:D:D
w Drugiej serii przeskoczy skocznie i wyląduje na Muranowie i zgarnie TCS D
Oby nie wylądował tylko na tamtejszym cmentarzu co podobno rozpościera się za skocznią :lol:
może wyląduje na stadionie Polonii na trawie:D

Awatar użytkownika
globetrotter
Posty: 1479
Rejestracja: pn maja 12, 2008 20:32

Post autor: globetrotter » ndz sty 04, 2009 15:23

wylądował tam gdzie umiał, kiedy reszta skaczę dobrze on nie potrafi doskoczyć. ;/

ciemna_strona_miasta
Posty: 1345
Rejestracja: pt lip 18, 2008 21:07
Lokalizacja: z Akcji Kibic

Post autor: ciemna_strona_miasta » ndz sty 04, 2009 16:04

http://www.skijumping.pl/wiadomosci/991 ... raz-drugi/

TCS w Innsbrucku: Loitzl po raz drugi

Wolfgang Loitzl wygrał trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni na obiekcie Bergisel w Innsbrucku. Tym samym umocnił się na prowadzeniu w turniejowej klasyfikacji generalnej.

Loitzl uzyskał w pierwszej serii odległość 126,5 m za co został sklasyfikowany na drugim miejscu. W finale natomiast poszybował najdalej - na 128,5 m i wywalczył drugie z rzędu i jednocześnie drugie w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata.

Drugie miejsce wywalczył Gregor Schlierenzauer, który do finału dostał się jako pierwszy lucky loser, po nieznacznej porażce z Loitzlem. Austriak w swoich skokach lądował na 126,5 m i 127,5 m.

Na trzeciej pozycji znalazł się lider po pierwszej serii - Martin Schmitt. Popularny "Maddin" narobił swoim rodakom apetytu skokiem na 128,5 m - najlepszą odległością pierwszej kolejki. W finale jednak skoczył 3 metry bliżej i dał się wyprzedzić Loitzlowi i Schlierenzauerowi.

Po katastrofie w Ga-Pa, nieźle zaprezentowali się Adam Małysz i Kamil Stoch. Adam po skokach na 120,5 m i 121,5 m zajął 15. miejsce, natomiast Kamil był 27. (116 m i 119,5 m). Nie popisał się Piotr Żyła, który zajął jedne z ostatnich miejsc w konkursie, po skoku na 109,5 m.
Ostatnio zmieniony ndz sty 04, 2009 16:12 przez ciemna_strona_miasta, łącznie zmieniany 1 raz.

ciemna_strona_miasta
Posty: 1345
Rejestracja: pt lip 18, 2008 21:07
Lokalizacja: z Akcji Kibic

Post autor: ciemna_strona_miasta » ndz sty 04, 2009 16:11

Bardzo ciekawy konkurs. Drugie zwycięstwo Loitzla z rzędu, i najprawdopodobniej to on zwycięży w Turnieju Czterech Skoczni.

Szacunek dla niego za wielką wytrwałość, mimo, że za austriackimi skoczkami generalnie nie przepadam (mam tu na myśli głównie Schlierenzauera i Morgensterna).

Szkoda mi Ammanna, po dzisiejszym nieudanym występie szansa na zwycięstwo w Turnieju spadła niemal do zera...
Innsbruck okazał się dla niego nieszczęśliwy, tak jak dwa lata temu dla Schlierenzauera, który spalił się na zawodach, i ostatecznie przegrał TCS na rzecz Jacobsena.

Brawa dla Martina Schmitta - pierwsze podium od niemal 2 lat, lider pierwszej serii pierwszy raz od... niemal 7 lat, a ostatni raz po I rundzie prowadził albo w Willingen, albo w Lahti
Martin przypomina mi Małysza sprzed dwóch sezonów, kiedy to Orzeł z Wisły powoli dochodził do wielkiej formy, by eksplodować na mistrzostwach świata w Sapporo, i ostatecznie wygrać już wszystko do końca.
Bardzo życzę tego Schmittowi, bo jego nie można nie lubić.

Awatar użytkownika
globetrotter
Posty: 1479
Rejestracja: pn maja 12, 2008 20:32

Post autor: globetrotter » pn sty 05, 2009 17:24

no i Małysz wrócił do domu. :(

KSPitul

Post autor: KSPitul » pn sty 05, 2009 21:58

Szczerze powiedziawszy może niektórzy przeżyją szok po tym co powiem ale Adam Małysz sie skończył definitywnie a jego następców nie widać... Kto ogląda te skoki i liczy na to że Małysz powtórzy swoje sukcesy w tym sezonie ten marnuje tylko swój czas.Małysz wrócił do domu i niech tak zostanie, w ciepłych kapciach niech siedzi w domu i czeka na Ekstraklasę 8)

ciemna_strona_miasta
Posty: 1345
Rejestracja: pt lip 18, 2008 21:07
Lokalizacja: z Akcji Kibic

Post autor: ciemna_strona_miasta » pn sty 05, 2009 22:45

KSPitul pisze:Szczerze powiedziawszy może niektórzy przeżyją szok po tym co powiem ale Adam Małysz sie skończył definitywnie a jego następców nie widać... Kto ogląda te skoki i liczy na to że Małysz powtórzy swoje sukcesy w tym sezonie ten marnuje tylko swój czas.Małysz wrócił do domu i niech tak zostanie, w ciepłych kapciach niech siedzi w domu i czeka na Ekstraklasę 8)
Mylisz się 8)

jędrekKSP
Posty: 1941
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 13:03

Post autor: jędrekKSP » pn sty 05, 2009 23:40

A propos. Czy ktoś ma pojęcie, komu kibicuje nasz orzeł?

Awatar użytkownika
globetrotter
Posty: 1479
Rejestracja: pn maja 12, 2008 20:32

Post autor: globetrotter » wt mar 10, 2009 20:09

Małysz zajął 3 miejsce w Kuopio. :twisted:

ernestKSP

Post autor: ernestKSP » wt mar 10, 2009 20:17

no a był 12 po pierwszej serii a Schmitt z 18 miejsca awansował na szóste tez nieźle:)

ernestKSP

Post autor: ernestKSP » wt mar 10, 2009 20:18

no a był 12 po pierwszej serii a Schmitt z 18 miejsca awansował na szóste tez nieźle:)

mzn
Posty: 870
Rejestracja: pn mar 05, 2007 15:48
Lokalizacja: Właściwa Strona Miasta

Post autor: mzn » wt mar 10, 2009 21:18

No i teraz te debile z onetu, którzy wypisywali, iż nasz Mistrz powinien odejść, muszą Go pochwalić :D

Wielki powrót i sukces Adama! :)

Normalnie jak widziałem lot Małysza w drugiej serii, to mi serce zaczęło mocniej bić, i przypomniałem sobie Jego zwycięstwa.

Ehhh te wspaniałe czasy....
pierwsze zwycięstwo Oslo 96r.
później wygrana w TCS...
Zdobycie Kryształowych kul w Pucharach Świata....

ciemna_strona_miasta
Posty: 1345
Rejestracja: pt lip 18, 2008 21:07
Lokalizacja: z Akcji Kibic

Post autor: ciemna_strona_miasta » wt mar 10, 2009 21:47

Strasznie mi szkoda, że nie zobaczyłem drugiej serii :-( ...

Tym bardziej, że Adaś, nie po raz pierwszy, utarł nosa wszystkim tym wysyłającym go na sportową emeryturę :-) .

Długo trzeba było czekać na podium Adama (nie wliczając startów w LGP) - niemal dokładnie 2 lata - ale to już nie pierwsza taka sytuacja, gdy nasz Mistrz uczy nas cierpliwości, co tylko pokazuje, jak wspaniałym jest sportowcem i jak fantastyczną sprawą jest wiara w Niego do samego końca.

Trochę przypomina to rok 2006 - kiedy to Adam po niezbyt udanych Igrzyskach Olimpijskich (może poza dobrym występem drużyny) w Turnieju Nordyckim spisał się naprawdę dobrze (podium właśnie w Kuopio, zwycięstwo na nieistniejącej ( :-( ) już skoczni Holmenkollen, a w następnym sezonie we wspaniałym stylu zdobył mistrzostwo świata i Puchar Świata.

Oby historia się powtórzyła i w następnym sezonie Adaś zdobył złoty medal na najwazniejszej imprezie sezonu ;-) .

Cieszy też słabe miejsce Schlierenzauera :-P . Dzięki temu rywalizacja o Kryształową Kulę nadal pozostaje nierozstrzygnięta.

Awatar użytkownika
globetrotter
Posty: 1479
Rejestracja: pn maja 12, 2008 20:32

Post autor: globetrotter » czw mar 12, 2009 20:44

Małysz najlepszy w kwalifikacjach! :twisted:
Czyżby na sam koniec nasz mistrz przypomniał sobie o wygrywaniu. :wink:

Awatar użytkownika
globetrotter
Posty: 1479
Rejestracja: pn maja 12, 2008 20:32

Post autor: globetrotter » czw mar 19, 2009 18:37

WOW :!:
Dzisiaj jestem pod wrażeniem wyników Polaków podczas kwalifikacji. ;) Trzech w 10, a czwarty w 20. Oby tak się powtórzyło jutro. :D

ODPOWIEDZ