W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

NBA

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Awatar użytkownika
goora
Posty: 3937
Rejestracja: czw maja 24, 2007 15:21
Lokalizacja: Stara Ochota

Re: NBA

Post autor: goora » wt maja 17, 2011 12:32

adamtal pisze:Ej, a myślałem, że skoro taki ogólny hejting Lejków panuje, to do LBJa nie będzie już wątów :wink:
z Cobem też go parowali kiedyś. Jakby przeszedł do Lakers to byłby zespół łajz prawie kompletny. No ewentualnie jeszcze Gasol by nie przystawał do końca.

adamtal
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 23, 2008 12:08

Re: NBA

Post autor: adamtal » wt maja 17, 2011 15:30

AvantGarde pisze:NHL, NBA, więc tutaj napiszę krótko.
Nienawidzę koszykówki, nie rozumiem jak można się podniecać sportem dla czarnych?
Steve Nash, Dirk Nowitzki, Manu Ginobili... czołówka moich ulubionych graczy i czołówka NBA zresztą. Starsi mogą wspominać Larry'ego Birda i Johna Stocktona. Inspirują mnie 3point shooterzy jak Kyle Korver, Mike Miller, Danilo Gallinari. I nie wiedziałem że choć jeden z nich wszystkich jest czarny 8)
A argument z gatunku nie rozumiem jak można wyznawać religię o żydowskim fundamencie? Tylko neopogaństwo :P
Otóż koszykówka ma charakter uniwersalny i kolor skóry nie ma nic do rzeczy. Jest to też broń obosieczna, bo jeśli chodzi o korzenie wcale nie ma ich koszykówka "czarnych", a jeśli chodzi o przeważające ubarwienie graczy, to uwajajcie uwajajcie obywatelu Avantgarde bo i w piłce nożnej ten odsetek rośnie regularnie :lol: A tak w ogóle całościowo sytuacja wygląda zadowalająco - czarni harują na parkiecie, biała upper-middle class przychodzi ich oglądać z trybun, a Żyd (komisarz ligi David Stern) ciągnie frukta :lol:

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Re: NBA

Post autor: AvantGarde » wt maja 17, 2011 16:35

hehehe zapomniałem tam dodać jak widzę :wink:
świruje, sam grałem w kosza, dwutakt Ci zrobię 8)
Jednak sport typowo dla czarnych, czego nie zanegujesz, Ci biali to jak ten chinol zapewne, kloce po 2 metry? Z wyjątkiem jak zawsze :wink:
Co ,nie oznacza przecież, że to nie sport i jest nudny.
Zwyczajnie, jedyny sport, którego nie oglądam wcale ( prócz naszych - wiadomo ), może jeszcze tenis mi nie podchodzi.

A kibicuje Charlotte Hornets, dlaczego było kiedyś w pewnym dziale :wink:

Buku85
Posty: 756
Rejestracja: pt lut 12, 2010 13:32

Re: NBA

Post autor: Buku85 » wt maja 17, 2011 16:55

Szerszenie już od kilku lat grają nie w Szarlot, lecz w Nju Orleanie... panie kibicu ;)

I proszę się mnie tu od koszykówki odtentegować! Gdyby nie moja przygoda, ekhem, zawodnicza w juniorach Polonii ;), nie byłoby mnie może na K6.

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Re: NBA

Post autor: AvantGarde » wt maja 17, 2011 17:00

Mówiłem :lol:
No to nie mam komu kibicować, czyli koniec z koszem :D
,ale dla naszych koszykarzy szacunek, raz byłem zresztą 8)

adamtal
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 23, 2008 12:08

Re: NBA

Post autor: adamtal » wt maja 17, 2011 18:20

AvantGarde pisze:Ci biali to jak ten chinol zapewne, kloce po 2 metry? Z wyjątkiem jak zawsze :wink:
A proszę bardzo nie obrażać wymienionych przeze mnie zawodników :wink: Chinol to chinol, wybryk natury, ale biali (a nie żółci) to właśnie muszą bazować na technice, a już taki Stiwi to nawet więcej - czysta finezja. Nawet jak mają wzrost vide Dirk, Gasole lub Bargniani to to, co ich odróżnia od Amerykańców o takich warunkach fizycznych to właśnie technika, ten nadgarstek ułożony, pół-dystans, no coś pięknego :wink:
AvantGarde pisze: Zwyczajnie, jedyny sport, którego nie oglądam wcale ( prócz naszych - wiadomo ), może jeszcze tenis mi nie podchodzi.
Nosz kurde, wraz z koszykówką moje dwa ulubione sporty :wink:
AvantGarde pisze:Mówiłem :lol:
No to nie mam komu kibicować, czyli koniec z koszem :D
Ale to właśnie masz klęskę urodzaju, możesz wybrać: New Orleans Hornets (jazz, French Quarter, Mardi Gras i te klimaty, no i po huraganie też wzbudzają sympatie, a w pakiecie jeden z najlepszych graczy ligi CP3) i Charlotte Bobcats (w skrócie pieszczotliwie Boby :wink: i his airness MJ jako właściciel, ale jak ktoś nie był za Bulls w 90tych to raczej odstręcza :wink: )

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 994
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: NBA

Post autor: K@mil » czw maja 26, 2011 17:47

Avant, mówisz że kosz to sport dla czarnych, ale za jego założyciela uważa się... nauczyciela ekumenicznej YMCA ;) .

A Bulls już sa nad przepaścią - Miami prowadzą 3-1.
W finale czeka na nich Dallas... tak więc wszystko wskazuje na to że będziemy mieli rewanż z roku 2006 ;) .

Awatar użytkownika
goora
Posty: 3937
Rejestracja: czw maja 24, 2007 15:21
Lokalizacja: Stara Ochota

Re: NBA

Post autor: goora » pt maja 27, 2011 15:30

no i mlodosc nie dala rady rutynie, zarowno OKC jak i CHI prowadzilo przez cale mecze by przegrywac w ostatniej minucie.
Pozostaje trzymac kciuki za MAV's

adamtal
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 23, 2008 12:08

Re: NBA

Post autor: adamtal » śr cze 01, 2011 2:09

No i dożyliśmy :wink:

NBA FINALS 2011 właśnie się rozpoczynają a ja jestem strasznie niezdecydowany komu kibicować. Jakby tak mogli dwa zestawy pierścieni rozdać po tej serii 8) No, to niech przynajmniej będzie 7-meczowa :twisted:

Krsta
Posty: 1528
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 21:04
Lokalizacja: Gdzie Syrenka w herbie jest!

Re: NBA

Post autor: Krsta » śr cze 01, 2011 5:44

Tylko Mavs! Do Heat nic nie mam, ale ten cały James z jego przeokrutnie przerośniętym ego... :)

Marv
Posty: 817
Rejestracja: czw lip 22, 2010 11:13

Re: NBA

Post autor: Marv » czw cze 02, 2011 6:28

Jeden z najlepszych koszykarzy NBA, a napewno jeden z najbardziej rozpoznawalnych kończy karierę. Mowa o Shaqu, był moim ulubionym zawodnikiem tej ligi. Jego gabaryty zawsze robiły wrażenie. Zdobył 4 tytuły mistrzowskie.
http://www.sport.pl/koszykowka/1,65035, ... iery_.html
Rozwalał tablice, jeździł Shaquillackami czy jak to się nazywało (samochody były robione specjalnie na jego zamówienie).

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 994
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: NBA

Post autor: K@mil » pt cze 10, 2011 8:50

I Mavs wygrali kolejny mecz i prowadzą już 3-2 :) . Ale teraz mecze będą tylko w Miami, więc będzie się działo :) .

Szlag mnie trafia, że przez sesję nie mogę obejrzeć takich zajebistych finałów :evil: :evil:

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Re: NBA

Post autor: Czarnych Koszul Fan » pn cze 13, 2011 9:56

Dallas MISTRZEM!!!!!

Awatar użytkownika
goora
Posty: 3937
Rejestracja: czw maja 24, 2007 15:21
Lokalizacja: Stara Ochota

Re: NBA

Post autor: goora » pn cze 13, 2011 13:13

AvantGarde pisze: Nienawidzę koszykówki, nie rozumiem jak można się podniecać sportem dla czarnych?
Dirk Nowitzki pierwszym białym MVP od czasów Larryego Birda (w 1984 roku)

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Re: NBA

Post autor: AvantGarde » pn cze 13, 2011 13:30

Tym stwierdzeniem raczej potwierdzasz moje zdanie. :D

Awatar użytkownika
goora
Posty: 3937
Rejestracja: czw maja 24, 2007 15:21
Lokalizacja: Stara Ochota

Re: NBA

Post autor: goora » pn cze 13, 2011 14:16

wiesz, moze trend sie odwroci. Zauwaz ze jest co najmniej kilku bialasow spelniajacych wazne role.

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Re: NBA

Post autor: Czarnych Koszul Fan » wt cze 14, 2011 13:00

"Nienawidzę koszykówki, nie rozumiem jak można się podniecać sportem dla czarnych?"

Nie próbuj oglądać ligi francuskiej.

Awatar użytkownika
goora
Posty: 3937
Rejestracja: czw maja 24, 2007 15:21
Lokalizacja: Stara Ochota

Re: NBA

Post autor: goora » czw gru 15, 2011 12:37

po lockoucie wraca w święta nba
co ciekawe można sobie założyć konto i za darmo oglądać mecze do 9 stycznia więc przez pierwsze 3 tygsy (na stronie NBA)

no i LA Clippers powiezie cweLA Lakers w tym roku (za te 40 lat) bo do zajebistego mulata co to już w pierwszym sezonie zachwycał niejakiego Griffina dołącza dobry plejmejker Chris Paul
http://sport.wp.pl/kat,1809,title,NBA-C ... &_ticrsn=3

go Clippers, ambicja dzisiaj wam każe (itd)

adamtal
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 23, 2008 12:08

Re: NBA

Post autor: adamtal » czw gru 15, 2011 13:22

goora pisze:po lockoucie wraca w święta nba
co ciekawe można sobie założyć konto i za darmo oglądać mecze do 9 stycznia więc przez pierwsze 3 tygsy (na stronie NBA)

no i LA Clippers powiezie cweLA Lakers w tym roku (za te 40 lat) bo do zajebistego mulata co to już w pierwszym sezonie zachwycał niejakiego Griffina dołącza dobry plejmejker Chris Paul
http://sport.wp.pl/kat,1809,title,NBA-C ... &_ticrsn=3

go Clippers, ambicja dzisiaj wam każe (itd)
ano, ano, jaram się :D że przyczepie sie do szczegółu to niestety pooglądamy za darmo tylko 2 tygodnie bo sezon rozpoczyna sie dopiero 25 grudnia, no chyba żeby liczyc sparingi przedsezonowe, chociaz to nawet nie wiem czy będą na league passie, ale i tak sie nie spodziewałem że na tyle czasu i to tak interesującego jak początek sezonu, święta, dadzą darmowy LP :D bardzo dobry news, zwlaszcza ze dolar stoi po 3.5 co nie zachęca do wykupienia na cały sezon...

A co do tego trejdu to troche mnie martwi że naprawdę dużo oddali Clippers :( za dużo. Pick w przyszłorocznym drafcie, podobno wyjątkowo mocnym, Gordona który kręcił ponad 20 ppg, przez co mają teraz 5 (!) niezłych rozgrywajacych a żadnych typowych rzucających obrońców, Mo Williams móglby tam grac i w sumie dobry player który nawet ocierał sie za czasu gry z LBJem w Cavs o poziom All-Star, ale troche warunki fizyczne za słabe, może Billupsa będą wystawiali na 2., może Randy'ego Foya, no ale na pewno szkoda tego Gordona. Tak samo ławka na pozycje 3-4-5, jest tylko Ryan Gomes i Jamario Moon... może i dobre dunki obaj sadzą, ale cienko to wygląda. Kaman nie miał dobrej prezencji wizualnie, ale jakby nie było rok temu trafił do All-star Game, no nie bez powodu, szkoda szkoda, przydałyby się chyba jeszcze jakieś trejdziki, jeśli myślą o jakimś poważnym wyniku w tym roku. Trener też taki średniawy co najwyżej. No najważniejsze żeby wszyscy byli zdrowi, bo i CP3 i Blake Griffin i Caron Butler miewali w ostatnich latach poważne problemy z kontuzjami także tfu tfu bo to najgorsze co się może stać.
Na farcie może się uda w tym roku być wyżej w RS niż Fejkersi, ale szczerze mówiąc nie wróżę, choć trzymam kciuki :) Natomiast jak sie uda podpisac dlugoletnie kontrakty z CP3 i Griffinem to świetlana przyszłość, rzeczywiście :)

Epic
Posty: 59
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 1:07
Lokalizacja: Białołęka/Bródno

Re: NBA

Post autor: Epic » czw gru 15, 2011 21:01

Carter,Odom i Delonte West podpisali kontrakt z Mavericks.Wydaje mi się ,że śmiało mogę powiedzieć iż mają jedną z najbardziej doświadczonych (jeśli nie najbardziej) pierwszą 5 w NBA ;)
Go Go Mavs!

Awatar użytkownika
goora
Posty: 3937
Rejestracja: czw maja 24, 2007 15:21
Lokalizacja: Stara Ochota

Re: NBA

Post autor: goora » pt gru 16, 2011 11:37

ale odszedł Barea zdaje się do Minnesoty a to jednak był kawał gracza, no zobaczymy. W Minnesocie będzie też Ricky Rubio od tego sezonu, którego też bardzo lubię. dwóch najfajniejszych rozgrywających (no może jeszcze Nash sie lapie na moja short listę a z czarnych Rondo)

Epic
Posty: 59
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 1:07
Lokalizacja: Białołęka/Bródno

Re: NBA

Post autor: Epic » pt gru 16, 2011 14:06

Barea nie jest już pierwszej młodości.Przydał by im się jakiś młody rozgrywający w końcu nie każdy ma okazje uczyć się od Jason'a Kidd'a ;)

Awatar użytkownika
goora
Posty: 3937
Rejestracja: czw maja 24, 2007 15:21
Lokalizacja: Stara Ochota

Re: NBA

Post autor: goora » wt gru 20, 2011 12:17

patrzcie jak nocą Clippersi rozpieprzyli cwelej w preseason derby
http://www.nba.com/video/games/lakers/2 ... index.html

adamtal
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 23, 2008 12:08

Re: NBA

Post autor: adamtal » wt gru 20, 2011 12:31

Coś pięknego :D

A tak na marginesie sytuacja z 1.15-1:30 tych highlightsów gdzie o ile dobrze rozumiem Griffin dostaje faul techniczny za wiszenie na obręczy :roll:

Awatar użytkownika
goora
Posty: 3937
Rejestracja: czw maja 24, 2007 15:21
Lokalizacja: Stara Ochota

Re: NBA

Post autor: goora » czw gru 22, 2011 11:39

kolejny sparing, kolejne zwycięstwo LAC nad LAmusami z Jeziora (jezioro, kanałek, same podobieństwa)

http://www.nba.com/video/games/clippers ... index.html

może to nie jest paka na mistrza, powinni może dostać się do play off ale to jest jednocześnie paka która ma tak magiczne zagrywki że będzie się ich oglądać najchętniej z całej tej ligi

ODPOWIEDZ