W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Ranking polskich sędziów piłkarskich

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Jorge Colmenares
Posty: 863
Rejestracja: śr kwie 28, 2004 16:00

Post autor: Jorge Colmenares » wt wrz 28, 2004 8:42

A może my się napinamy, a jedyną kompetentną osobą do sporządzenia takiego rankingu jest prezes Dmoszyński - on w końcu częsciej "ma z nimi kontakt" handlarz pier.do.lony.

dareksp
Emeriten Gang
Posty: 2020
Rejestracja: pn paź 20, 2003 13:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dareksp » wt wrz 28, 2004 16:36

trochę offowo. Sędziowanie w Płocku to skandal, zgoda. Ale wejdźcie na płockie strony gazeta.pl i poczytajcie teksty niejakiego Rafała Kowalskiego na temat meczów z Polonią i teraz z Łęczną. To jest dopiero gnida. Oto próbka jego talentu: "Kibic Wisły po obejrzeniu telewizyjnej powtórki powie, że Wolański wykorzystał
wysuniętą nogę Marcina Janusa i teatralnie upadł. Sympatyk Górnika uzna zaś, że
to obrońca Wisły podstawił nogę pomocnikowi z Łęcznej." O meczu z Polonią było "jeszcze lepiej". Smutne, że tacy biorą się za dziennikarstwo. Ale nie on pierwszy, w stanie wojennych takich "obiektywnych" sukinsynów było na pęczki.

Kolejorz
Posty: 48
Rejestracja: pt kwie 16, 2004 16:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kolejorz » ndz paź 03, 2004 18:45

Przez sędziego Pacude ległoniści zdołali zdobyc 1 punkt w Poznaniu. :evil:

dareksp
Emeriten Gang
Posty: 2020
Rejestracja: pn paź 20, 2003 13:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dareksp » pn paź 04, 2004 15:59

Kolejorz pisze:Przez sędziego Pacude ległoniści zdołali zdobyc 1 punkt w Poznaniu. :evil:
Z tego co widziałem na C+, to sędziowie mylili się w obie strony. Ale fakt, że program oglądałem pijąc piwo, więc może coś mi umknęło.

Kolejorz
Posty: 48
Rejestracja: pt kwie 16, 2004 16:44
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kolejorz » pn paź 04, 2004 23:29

Dokładniej mówiąc to sędzia Paskuda(Pacuda) nie uznał ewidentnego karnego za zagranie ręką ległonistów w swoim polu karnym, nie uznał prawidłowo zdbytej bramki dla Kolejorza oraz wymyślił sobie spalony przy wyjściu Saganowskiego na czystą pozycję. Sądze, że z ostatniego przykładu bramki by i tak nie było, ale nawet gdyby to wynik powinien brzmieć Kolejorz 2 - 1 legła. Oczywiście czytając wypowiedzi kibiców drużyny z nad śmierdzącego kanałka jak wy nazywacie pieszczotliwie ległą to można dojść do wniosku, że sędzia był po naszej stronie. Nie ma to jak obiektywizm.

"(...)Bo w nienawiści do tej drużyny, tak wychowano, wychowano nas(...)"

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » sob lis 20, 2004 9:20

Przypadki są różne...Nie zawsze nasze podejrzenia, że arbiter chce sobie dorobic parę srebrników odpowiadaja prawdzie.
Ten wczorajszy przypadek p. Siedleckiego należy rozpatrywać w innych kategoriach niż korupcja. Pan Siedlecki jest po prostu idiotą, nie podejrzewam go o złą wole. Mówiac innymi słowy wynik wypaczył nie dlatego, że jest chujem ale dlatego, że jest pizdą.

Jorge Colmenares
Posty: 863
Rejestracja: śr kwie 28, 2004 16:00

Post autor: Jorge Colmenares » sob lis 20, 2004 11:07

Parazauroloff pisze: wynik wypaczył nie dlatego, że jest chujem ale dlatego, że jest pizdą.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: i to jest cytat, będę teraz go używał.

Sobota
Posty: 860
Rejestracja: czw paź 23, 2003 13:52
Lokalizacja: z głębokiej rezerwy.

Post autor: Sobota » ndz lis 21, 2004 20:10

i co, dostaliście już te bany, czy jeszcze nie :?: :lol:

Jorge Colmenares
Posty: 863
Rejestracja: śr kwie 28, 2004 16:00

Post autor: Jorge Colmenares » pn lis 22, 2004 12:12

Ja dostałem i wywaliło całe forum na kilka dni. 8)

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » ndz kwie 17, 2005 9:21

Ten Pan co wczoraj ubrany na żółto przemieszczał się z gwizdkiem po murawie naszego stadionu nazywa się Zdzisiu Bakaluk. Zapamiętajmy to nazwisko. Idiota to nie był, mieszał tylko w kluczowych momentach. Albo zajdzie daleko albo do pierdla. Tego drugiego życzę mu serdecznie. :?

Awatar użytkownika
ALF
Posty: 3131
Rejestracja: wt sie 24, 2004 13:50

Post autor: ALF » ndz kwie 17, 2005 9:40

A zgadnicie kto sedziował mecz Gks z Łęcznął w którym dał GKS dostal 2 czerwone :?: CWALINA :!: :lol: :lol: :lol: :lol:

nkrzych
Posty: 950
Rejestracja: śr lip 16, 2003 17:07

Post autor: nkrzych » pn kwie 18, 2005 12:30

Bakaluk do tej pory sędziował u nas chyba 3 razy i nigdy nie miałem do niego pretensji.
Może ktoś wie czy był spalony na początku jak strzelili bramkę
czy nie?
Ja mam poważne wątpliwości!

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » wt kwie 19, 2005 13:01

nkrzych pisze:(...)
Może ktoś wie czy był spalony na początku jak strzelili bramkę
czy nie?
Ja mam poważne wątpliwości!
Jedyne miejsce, które mogło zweryfikować to co widziałem na stadionie to audycje canal +
W canalu naszą nieuznaną bramkę na 1:0 pokazano tak jak Szczepańska TV pokazywała 1majowe pochody. Nie pokazano ujęcia boiska w momencie gdy DD wybijał z wolnego tylko moment strzału Igora. Jestem pewien, że taka stacja jak canal+ dysponuje takim planem z którego wszystko widać. To, że pokazuje tylko moment strzału o czymś z pewnością świadczy 8)

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » sob kwie 23, 2005 13:51

Panie Krzysztofie Zdunku,
chciałbym na wstępie przeprosić, że tekst ten - kierowany do Pana - nie jest niestety pisany w Breil'u. Jestem już stary i nie nadążam za wszystkimi nowościami techniki. Ufam jednak, że znajdzie Pan wśród swoich mocadawców życzliwego, który Panu przekaże mój głos. Mieszkam opodal Domu Opieki w Laskach, mam niezłe relacje z tą placówką. Myślę, że gdyby przekazał pan na Dom Opieki dla Ociemniałych niewielki % kasiory zgromadzonej w Pana karierze sędziowskiej Pana inwalidztwo znalazłoby się pod właściwą opieką.
Jednocześnie pragnę Pana poinformować, że w uznaniu Pana zasług w przygotowywanej przeze mnie talii kart do gry w durnia chciałbym wyznaczyć Panu bardzo ważną funkcję Waleta Dzwonkowego. Pana wyczyny będą upamiętnione.

Panie Michale Listkiewiczu,
myślę, że zatrudniając osoby niepełnosprawne w kierowanej przez Pana firmie nie wykorzystuje Pan wszystkich możliwości finansowo-podatkowych jakie stwarza nam członkostwo w EU. Każde miejsce pracy dla osoby upośledzinej stwarza szanse otrzymania niebagatelnych dotacji z Brukseli. Z kolei jeśli w kierowanym zakładzie (PZPN) 30% personelu to istoty o statusie inwalidy wówczas - prócz PFRONU(niebagatelna kasa) - ma Pan prawo do ulg podatkowych. Powinien Pan wykorzystać te przepisy. No chyba, że i Pan jest niepełnosprawny.

Obu Panów proszę o kontakt na PW celem przekazania swych podobizn do przygotowanej Tali Kart do Durnia.

keeper
Posty: 1747
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:22
Lokalizacja: b. ładna
Kontakt:

Post autor: keeper » sob kwie 23, 2005 16:18

Do tej talii możesz dołaczyć jeszcze typa z Poznania , niejakiego Zbigniewa Rutkowskiegoo . W meczu Kujawiak - ŁKS pokazał łodzianom 4 :shock: czerwone kartki.

Piotr WW
Emeriten Gang
Posty: 3123
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 8:05
Lokalizacja: Grochów

Post autor: Piotr WW » pn kwie 25, 2005 11:12

zdaje się że w ostatni weekend objawiły się nowe ( albo i stare ? ) "gwiazdy" na bopiskach II ligii

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » pn kwie 25, 2005 15:59

Sędzia Zdunek odsunięty :!: :lol: :!:

Dzięki Michał, tylko się nie zatrzymaj w pól drogi... :?


Dzisiejsza GW:
" mw 25-04-2005 , ostatnia aktualizacja 25-04-2005 14:09

Krzysztof Zdunek aby ponownie sędziować mecze musi zdać egzamin komisyjny - postanowił PZPN.

W związku z niezadowalającą oceną obserwatora dla sędziego Krzysztofa Zdunka prowadzącego mecz Zagłębie Lubin - Groclin został on odsunięty czasowo od prowadzenia zawodów do czasu przeprowadzenia egzaminu komisyjnego, zgodnie z obowiązującymi zasadami awansu i spadku sędziów - czytamy na stronie PZPN.

To efekt niezadowalającej oceny obserwatora dla tego arbitra za piątkowe spotkanie ekstraklasy Zagłębie Lubin ? Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp. (1:1).

Przerwany mecz Idea Ekstraklasy: Lech Poznań - Pogoń Szczecin do którego Zdunek był wyznaczony poprowadzi inny arbiter.

Prezes PZPN podjął decyzję, że sędziowie i obserwatorzy spotkań II ligi Arka Gdynia - MKS Mława i Kujawiak Włocławek - ŁKS Łódź nie będą brani pod uwagę przy ustalaniu obsady spotkań, do czasu zapoznania się specjalnie powołanej komisji z zapisem wideo w/w meczów i podjęciem dalszych decyzji."

dareksp
Emeriten Gang
Posty: 2020
Rejestracja: pn paź 20, 2003 13:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dareksp » wt kwie 26, 2005 17:13

Oczywiscie nie chce bronic sędziów, którzy biora kasę za "robienie meczy", ale ja, oglądając czasami ligi zagraniczne na C+, zaczynam doceniać polskich sędziów. Wczoraj np. miałem wątpliwą przyjemność po raz kolejny oglądać wyczyny Mike'a Rileya (tak się chyba pisze), który zdaje się uchodzi na Wyspach za dobrego sędziego. Ten facet sedziuje na poziomie Cwaliny.
Błędy sędziów się zdarzają, to oczywiste (pomijam świadome przekręty), i zawsze się zdarzały, tylko kiedyś nie było tv i powtórek. Teraz kibice po obejrzeniu 10 powtórek stwierdzają : No tak, rzeczywiście był faul, a ten c..j nie podyktował dla nas karnego! Napewno wziął kasę!
A czasami bez powtórek są święcie przekonani, że sędzia źle sędziuje. Pamiętam, jak na jesieni na meczu z Pogonią kilku ludzi na stadionie przekonywało mnie, że sędzia nie uznał bramki dla Polonii, a piłka "o pół metra przeszła linię bramkową! Widzieliśmy, bo staliśmy na linii!" Na powtórce okazało się, że nawet nie doleciała do linii! Ale na meczu na trybunach przekonanie się szerzy: Sędzia nas roluje! Takie przykłady możnaby mnozyć.
Kończąc ten przydługi wywód apeluję: Więcej wyrozumiałości dla polskich sędziów! Oni naprawdę na tle innych nie sędziują najgorzej!
Problemem jest natomiast postawa FIFA, która nie chce wprowadzić sędziego z monitorem , albo przynajmniej sędziów pola karnego.
Ktoś na tym forum miał fajny pomysł, by nie ubliżac sędziemu, nawet gdy się pomyli. Możnaby mu wtedy zaśpiewać: Kochamy sędziego, i całą rodzinę jego! Efekt marketingowy dla Polonii murowany, a i na naszych kopaczy (np. Udarewicia) taki sędzia może by spojrzał życzliwiej :wink:

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » czw maja 19, 2005 12:18

Wypada dopisać nazwisko WERDER i umieścić go w rodzinie innej niż "dzwonki" albo "żołędzie" :wink: Chyba "wina" będą dla niego najlepsze... :idea:
Przybył też jeden "żołędny" po meczu Kujawiak -ŁKS, no wiecie ten ciężko przestraszony :? Może ktoś mógłby przypomnieć jego nazwisko bo ostatnio zwrócono mi uwagę na czystość mego języka...

El Sisiorro
Posty: 942
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 18:10
Lokalizacja: z tunelu czasoprzestrzennego

Post autor: El Sisiorro » pn maja 23, 2005 12:15

no to prawdziwym ASEM po ostatnim weekendzie w polskim sędziowaniu zostają panowie Antoni Fijarczyk i Marian Dusza!!! Hurrra!!! Brawo!!!

A pamiętam jak po jednym wydrukowanym przez Fijarczyka meczu Listkiewicz bronił go jak lew, że błędy zdarzają sie każdemu.

Dodowy jakie zbiera policja obciążają zarzutami o korupcję (ponoć) CAŁY ZARZĄD PZPN: za wyborczą
Jeden z policjantów chcący zachować anonimowość, powiedział nam: - Wiedza zdobyta przez policję i prokuraturę, dotycząca polskiej ligi jest porażająca. Cała ta afera korupcyjna może być początkiem końca obecnego układu piłkarskiego w Polsce. Nie mogę ujawnić żadnych konkretów, gdyż śledztwo jest w toku. Mogę jedynie powiedzieć, że mamy informacje dotyczące korupcji z tego roku i wcześniejszych sezonów

El Torrero
Posty: 1543
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:51
Lokalizacja: z daleka

Post autor: El Torrero » śr maja 25, 2005 11:05

dodaj jeszcze pana Marczyka :lol:
oraz paru innych co to juz maja akta w prokuraturze
a ich dane weryfikuja dziennikarze
tylko niedlugo moze zbraknac liter do inicjalow bo jak odroznic jednego pana D od drugiego D 8)

_Rydz
Posty: 1814
Rejestracja: sob lut 05, 2005 18:45
Lokalizacja: zza krzaka

Post autor: _Rydz » śr maja 25, 2005 12:29

Według mnie najlepszy sędzia to pan Żyro.

P.S. Wiek ktoś kto sędziuje derby???

Awatar użytkownika
Jardel
Posty: 4176
Rejestracja: pn cze 07, 2004 23:01
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Post autor: Jardel » śr maja 25, 2005 12:30

_Rydzyk pisze:P.S. Wiek ktoś kto sędziuje derby???
Sędzia Laguna :wink:

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » śr cze 01, 2005 20:28

Przed moim 12-dniowym wyjazdem Lew Rywin siedział w pierdlu a Fujarczyk wycierał się po rozmaitych burdelach na wolności.
Jak wiemy sytuacja uległa zasadniczej zmianie :wink:
Bojąc się, że jeszcze kilka interesujących mnie w tym temacie osób "rozpłynie się we mgle" :wink: jak to drzewiej bywało wkleję tu skład Wydziału Gier PZPN bo to gówno rozpłynie się pewnie jako jedno z pierwszych 8) a laureat Nagrody Nobla w dziedzinie poezji kazał poetom pamiętać... :wink:
WYDZIAŁ GIER
Wojciech Jugo - przewodniczący
Borys Jaruga
Leszek Miklas
Jarosław Mioduski
Marek Pięta
Stanisław Sipa
Krzysztof Smulski
Robert Szczubełek
Piotr Wrześniak
Jarosław Zubrzycki

To ONI dali 2 pkt przy zielonym stoliku prezesowi Serwatce...
No ale jak odmówić koledze/towarzyszowi z zarządu...
KOMISJA DS. WSPÓŁPRACY Z KLUBAMI
(...)Ireneusz Serwotka
ZARZĄD PZPN

(...)Ireneusz Serwotka

Altze
Posty: 1697
Rejestracja: pn mar 08, 2004 3:02
Lokalizacja: z bagien
Kontakt:

Post autor: Altze » czw cze 02, 2005 19:24

Łapka łapkę myje. Serwotka serwotką, a sędzia Borski jest z W-wy i co zrobił? :) Polska liga bez wątków pobocznych byłaby arcynudna.

PS. Jaki mecz na K6 sędziował Fujarczyk w rundzie wiosennej sezonu 2003/2004? GKS, Polkowice , Łęczna? Pamiętam jak ludzie ze skóry wychodzili przez jego numery.Baran je...y.

ODPOWIEDZ