W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Ranking polskich sędziów piłkarskich

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

SKJ
Posty: 2361
Rejestracja: pn mar 29, 2004 10:36
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: SKJ » czw cze 09, 2005 15:38

A tu taka ciekawostka :D .Sędzią meczu ostatniej kolejki 2 ligi w Kielcach będzie....Cwelina!!! Prośba do Kielczan o powitanie tego "sprawiedliwego" w sposób na jaki sobie zasługuje!!

Awatar użytkownika
Kwik
Posty: 7249
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:24
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:

Post autor: Kwik » pn lip 04, 2005 17:21

Nie ma w Polsce dobrych sędziów... :x

SKJ
Posty: 2361
Rejestracja: pn mar 29, 2004 10:36
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: SKJ » ndz sie 21, 2005 21:53

Nowy sezon nowe druki :x
Mam wrażenie,że PZPN chce pozbyć się najbiedniejszych klubów gwizdkami sędziów( zresztą jedna mafia). W zeszłym roku piłkarze GKS-u wychodzili ze skóry,żeby doścignąć Odrę. I gdy byli już blisko to: W Cracovie nieodgwizdano dla nich dwóch karnych za to podyktowano go dla Cracusów( z kapelusza). Potem pamiętny mecz z Odrą w Katowicach
Dobra a teraz do czego zmierzam! W tym sezonie to Polonia jest na razie takim GKS-em. Chłopaki walczą naprawdę fajnie(chociaż niech sobie wbiją w końcu do głowy,że mecz trwa od PIERWSZEJ do DZIWIĘĆDZIESIĄTEJ minuty). I jako widzę tutaj analogię do zeszłego sezonu. W 4 kolejkach a ściślej mówiąc w dwóch meczach nieodgwizdano dla nas 3 rzutów karnych (2 z Płockiem, 1 z Koroną), interwencję Wierzchowskiego nie wspominam. Do tego karny z Koroną :x .
Także do listy fałszywych gwizdków dopisuję SIEDLECKIEGO oraz MIKULSKIEGO.
P.S.Kara dla pierwszego to niegwizdanie meczy chyba do końca sierpnia( 2 kolejki :shock: ). No kara faktycznie dotkliwa
P.S2 Mikulski kutasie przyjeź posędziować w końcu na K6!! Zawsze sędziujesz przeciw nam na wyjazdach vide Korona i ostatni Wodzisław :evil: :evil:

Lechislaw
IFC POLONI@
Posty: 2644
Rejestracja: pn mar 31, 2003 21:08
Lokalizacja: Ursynów

Post autor: Lechislaw » ndz sie 21, 2005 21:59

SKJ pisze: Do tego karny z Koroną :x .
Karny byl sluszny.
A co do spisku to poczekaj jeszcze, dopiero 4 kolejki minely :)

SKJ
Posty: 2361
Rejestracja: pn mar 29, 2004 10:36
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: SKJ » ndz sie 21, 2005 22:27

Lechislaw pisze:
SKJ pisze: Do tego karny z Koroną :x .
Karny byl sluszny.
A co do spisku to poczekaj jeszcze, dopiero 4 kolejki minely :)
W PZPN-ie za tę sytuację go obronią, bo powiedzą,że były podstawy do zagwizdania. Ale jeśli koleś był faulowany to czemu jeszcze przebiegł kilka metrów i się dopiero wyłożył zbolały. Że nie wspomnę,że zagranie po którym ta sytuacja miała miejsce było barkiem(czy to jest ręka, czy jeszcze nie??)

Ciano
Posty: 99
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 19:01

Post autor: Ciano » pn sie 22, 2005 1:06

Najgorsi sędziowie (ci starsi i ci teraźniejsi)

Tomasz Redziński, Jacek Kasierski, Marek Kowalczyk, Andrzej Należnik, Tomasz Mikulski, Tomasz Cwalina, Antoni F, Krzysztof Z (pamiętny mecz z GKS Katowice za Liczki), Piotr Kotos

Alex
Posty: 477
Rejestracja: śr lis 03, 2004 0:28
Lokalizacja: Warszawa, Stara Ochota

Post autor: Alex » pn sie 22, 2005 5:17

Lechislaw pisze:
SKJ pisze: Do tego karny z Koroną :x .
Karny byl sluszny.
A co do spisku to poczekaj jeszcze, dopiero 4 kolejki minely :)
Lechislaw nie zgodzie sie z Toba, bo jak karny moze byc sluszny, skoro koles wyraznie sie sam przewraca, bez niczyjej pomocy. Dokladnie bylo to widac w powtorkach w TV. Szopke odstawil po prostu!

Ciano
Posty: 99
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 19:01

Post autor: Ciano » pn sie 22, 2005 15:05

Errata - nie Tomasz, ale Sławomir Redziński

enrico
Posty: 685
Rejestracja: sob kwie 24, 2004 20:19
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów
Kontakt:

Post autor: enrico » wt sie 23, 2005 23:15

_Rydz pisze:Według mnie najlepszy sędzia to pan Żyro.

P.S. Wiek ktoś kto sędziuje derby???
Żyro to rzeczywiście najlepszy sędzia w Polsce. Pozwala grać, nie jest aptekarzem, popełnia mało błędów, krótko mówiąc wprowadza angoielskie wzory do polskiej piłki :wink:

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » ndz wrz 25, 2005 7:12

Miałem przez chwilę głupią nadzieję, że po ewidentnych aferach w które włączyła się prokuratura polska piłka nożna powoli zacznie wychodzić z bagna administrowanego przez PZPN. Ale już mi przeszła.
Myślę, że nam kibicom pozostaje w tej sytuacji samodzielne piętnowanie takich przypadków jak np. oszustwo nauczyciela glinojeckiej młodzieży p. Marka Mikołajewskiego. Dla tych, którzy zechcą mu powiedzieć co sądzą o jego postawie podaję jego prywatny mail:
marref@wp.pl

Lampart
Lampart
Posty: 2399
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 5:48
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Lampart » ndz wrz 25, 2005 8:25

_Rydz pisze:Według mnie najlepszy sędzia to pan Żyro.
tak i w dodatku tanim

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » ndz wrz 25, 2005 10:14

Niestety Pan Mikołajewski zlikwidował podane przeze mnie konto na wp.

SKJ
Posty: 2361
Rejestracja: pn mar 29, 2004 10:36
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: SKJ » wt wrz 27, 2005 13:20

http://www.90minut.pl/news.php?id=328007

Odpoczynek dla Mikołaja(ewskiego) :twisted:

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » sob mar 11, 2006 7:44

http://sport.gazeta.pl/sport/1,65025,3205231.html

Jak się okazuje lider wszechczasów mojego rankingu ma osiągnięcia nie tylko na piłkarskim boisku.
Jest pewna racjonalność w wyborach tego typu ludzi: gdy się koło ogona przypala uciekają pod skrzydelka PZPNu. Naturalnym zapleczem dla działaczy piłkarskich powinno być wroneckie więzienie, szkoda, że Amica zwija interes. Zakład fryzjerski podobno już zamknięty. :wink:

_Rydz
Posty: 1814
Rejestracja: sob lut 05, 2005 18:45
Lokalizacja: zza krzaka

Post autor: _Rydz » sob kwie 15, 2006 19:11

_Rydz pisze:Według mnie najlepszy sędzia to pan Żyro.
Cofam, cofam, po stokroć, TYSIĄCKROĆ cofam, co napisałem :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » czw lip 13, 2006 6:00

Chłopcy i dziewczęta! róbcie kursy sędziowskie póki jeszcze ma je kto prowadzić :lol:

Z dzisiejszej gazety:
Sędzia P. przyznał się do ustawiania meczów
Pierwszoligowy sędzia piłkarski Tomasz P. z Częstochowy zatrzymany przez wrocławską policję. Ustawiał mecze co najmniej od 2002 r.
Policja zatrzymała Tomasza P. we wtorek. Zeznawał cały dzień i zdecydował się na współpracę z prokuraturą. W środę został wypuszczony. Wcześniej postawiono mu zarzuty, m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej Ryszarda F. ps. "Fryzjer" oraz przyjmowania łapówek w zamian za korzystne rozstrzyganie meczów pierwszej ligi. - Sędzia przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia, nie było więc potrzeby stosowania aresztu - tłumaczy Krzysztof Schwartz, rzecznik wrocławskiej prokuratury apelacyjnej. Prokuratura i policja, zasłaniając się dobrem śledztwa, nie informują, które mecze I ligi miał ustawiać Tomasz P.

- Jestem tą informacja wstrząśnięty - przyznaje Andrzej Strejlau, szef Polskiego Kolegium Sędziów. - Dobrze, że już wiem o zdarzeniu, gdyż w czwartek przed prezydium PZPN będę przedstawiał listę sędziów pierwszoligowych, którzy mają prowadzić mecze w nowym sezonie. Teraz z listy muszę usunąć tego arbitra. Moje zaskoczenie jest tym większe, że w ostatnim sezonie do Tomasza P. obserwatorzy nie mieli żadnych zastrzeżeń i został dobrze oceniony. Nie wiem, co będzie dalej, kończę już swoją misję na stanowisku szefa sędziów. Decyzję o tym, kto mnie zastąpi, powinien podjąć w piątek zarząd PZPN. Być może szefostwo sędziów przejmie wiceprezes Gienek Kolator, a może Witek Żelazko - mówi Strejlau.

Tomasz P. to kolejny pierwszoligowy arbiter zatrzymany w wielkim śledztwie w polskim futbolu. Zarzuty korupcji w sporcie postawiono już ponad 20 osobom - sędziom, obserwatorom i działaczom piłkarskim. Policja zapowiada kolejne zatrzymania.

Tomasz P. w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" w Częstochowie

Czy można się utrzymać z tej pracy?

- Trudno mi powiedzieć, bo dopiero zaczynam przygodę z sędziowaniem na szczeblu pierwszoligowym, ale obawiam się, że nie. W II lidze pobory są dużo niższe. W pierwszej wynoszą ok. 3 tys. zł brutto za mecz. Jednak nigdy nie wiadomo, ile będę prowadził spotkań w sezonie. Od tego trzeba odprowadzić podatek - robi to PZPN, który przesyła na konto już kwotę netto. Te pieniądze zazwyczaj spływają z opóźnieniem - czasami nawet po kwartale. Poza tym trzeba pokryć wszystkie koszty: począwszy od sprzętu, a skończywszy na noclegach, wyżywieniu, paliwie na dojazdy...

Czyli sytuacje z filmu "Piłkarski poker", gdzie gospodarze meczu podejmują arbitra z odpowiednimi honorami i zapewniają mu różne atrakcje, nie mają miejsca?

- Nie. Gospodarze dowiadują się, kto sędziuje, kiedy przyjeżdżam na stadion. Przed spotkaniem muszę być na stadionie minimum dwie godziny wcześniej, maksymalnie wypoczęty. Nie ma zatem bezpośredniego kontaktu z działaczami klubu, jak to miało miejsce dawniej, gdy przyjeżdżało się dużo wcześniej i mieszkało w hotelu klubowym.

Wywiad pt. "Czekam na telefon", 28 lipca 2001 r.

Myślę, że logistycznie byłoby prościej przenieść areszt na ulicę Miodową bo wszyscy byliby pod ręką, również ci, którzy dopiero czekają na swoją kolejkę

:wink:
Taaa...Gienek albo Witek...Ciekawe czy znają zasady gry w Czarnego Piotrusia 8)

P.S. Mecze sędziego Pacudy: http://www.canalplus.pl/cgi-bin/canal/i ... uda_tomasz

Jersy
Posty: 2937
Rejestracja: pt maja 23, 2003 20:01
Lokalizacja: Piaski

Post autor: Jersy » czw lip 13, 2006 14:48

Co ciekawe mecze na K6 w tym sezonie, które prowadził P. nie wzbudziły większych zastrzeżeń jeżeli chodzi o poziom sędziowania na tym forum. Ja też osobiście nie pamiętam aby coś drukował.

Jersy
Posty: 2937
Rejestracja: pt maja 23, 2003 20:01
Lokalizacja: Piaski

Post autor: Jersy » czw lip 13, 2006 20:46

http://www.pzpn.pl/?inf=10253

Lista sędziów na nowy sezon. Zwróćcie uwagę na poz. 3 w II lidze!

MICHAL KSP
Posty: 1212
Rejestracja: śr lip 09, 2003 2:18
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: MICHAL KSP » pt lip 14, 2006 7:40

Jersy pisze:http://www.pzpn.pl/?inf=10253

Lista sędziów na nowy sezon. Zwróćcie uwagę na poz. 3 w II lidze!
Zanim się sezon zacznie już go na tej liście (poz. 3 w II lidze) nie będzie,
a Strejlau powie, że jest zaskoczony...

Który to sędzia tak nas urzadził z karnym podczas derbów na jesieni?

Michu
Posty: 1021
Rejestracja: pt sty 16, 2004 17:49
Lokalizacja: Twin Peaks
Kontakt:

Post autor: Michu » pt lip 14, 2006 7:42

MICHAL KSP pisze:
Jersy pisze:http://www.pzpn.pl/?inf=10253

Lista sędziów na nowy sezon. Zwróćcie uwagę na poz. 3 w II lidze!
Zanim się sezon zacznie już go na tej liście (poz. 3 w II lidze) nie będzie,
a Strejlau powie, że jest zaskoczony...

Który to sędzia tak nas urzadził z karnym podczas derbów na jesieni?
Marek M z Ciechanowa :wink:

Jaklata
Posty: 314
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 7:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jaklata » pt lip 14, 2006 7:55

Jeszcze na razie mozna pisac całe nazwisko :lol: wiec
Marek Mikołajewski - na niejawnym etacie w Legii- Drukarz z duzym stażem. Na jawnym to cos robi w Glinojecku ( może w cukrowni przy burakach i tak je lubi, tym bardziej że sa zielone)
Zawsze wysoka nota u Strejlaua

Awatar użytkownika
Oiolosse
Posty: 4121
Rejestracja: sob maja 31, 2003 23:13
Lokalizacja: Bielany | Marymont | Ruda
Kontakt:

Post autor: Oiolosse » pn lip 24, 2006 17:27

Wrocławska policja zatrzymała sędziego piłkarskiego Piotra K. z Wrocławia w związku z śledztwem w sprawie korupcji w polskiej piłce nożnej - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do organów ścigania.

Piotr Kotos z Wrocławia sedziowal w pierwszej i drugiej lidze.
W sezonie 2000/2001 2 mecze Polonii (remis - Ruch Radzionkow i porazka - Odra Wodzislaw).
01/02 - 2 mecze Polonii (2*wygrana - Gornik i Odra)
02/03 - 2 mecze Polonii (wygrana - KSZO i remis - Dyskobolia). Ten ostatni mecz z KSZO to pamietna bramka Kusia dajaca nam utrzymanie (pozniej byl remis z GKSem)...

suligus
Posty: 2117
Rejestracja: pn kwie 07, 2003 22:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: suligus » wt lip 25, 2006 20:42

wiadomości podały, ze coraz więcej sedziów zwraca się dobrowolnie do prokuratury i zeznaje - żeby zminimalizować własną karę...
coraz ciekawiej się dzieje....

El Sisiorro
Posty: 942
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 18:10
Lokalizacja: z tunelu czasoprzestrzennego

Post autor: El Sisiorro » śr sie 02, 2006 10:34

http://sport.onet.pl/0,1248675,1364990,wiadomosc.html

jest takich dwóch:

Piotr Wasilewski
Piotr Wieczerzak

ktoś wie, który gwizdał w Ekstraklasie?

Awatar użytkownika
Oiolosse
Posty: 4121
Rejestracja: sob maja 31, 2003 23:13
Lokalizacja: Bielany | Marymont | Ruda
Kontakt:

Post autor: Oiolosse » śr sie 02, 2006 10:44

Wieczerzak: w I lidze w sezonie 2000/2001 (2 mecze Polonii: przegrane z Odra Wodzislaw i Gornikiem Zabrze - po 2:0) i 2001/2002 (Jeden mecz Polonii: 4:0 z Zaglebiem, wywalil z boiska 2 Polonistow i Lubinianina.)

ODPOWIEDZ