W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Ranking polskich sędziów piłkarskich

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Ranking polskich sędziów piłkarskich

Post autor: Parazauroloff » ndz wrz 12, 2004 20:07

Co tydzień jesteśmy świadkami bądź to oszustw bądź to nieudolności panów od których naiwnie oczekujemy bezstronności i kompetencji. Proponuję stworzyć ranking największych oszustów. Za pierwsze miejsce 3 pkt., 2 za drugie i 1 pkt. za trzecie. Jak się zbierze na talię kart to obiecuję takową - przepraszam za słowo "wydrukować" i zaprosić kogoś z PZPN na partyjkę durnia.
Moje propozycje:
1. W(ch)ójcik vel. Sindbad (na szczęście już nieaktywny)
2. Fujarczyk
3. Cwelina

Jersy
Posty: 2937
Rejestracja: pt maja 23, 2003 20:01
Lokalizacja: Piaski

Post autor: Jersy » ndz wrz 12, 2004 20:32

Fujarczyk od tego pamiętnego meczu (bodajże z Zagłębiem) już w meczach Polonii spisuje się poprawnie. Dla mnie najgorsze kanalie z obecnie sędziujących to Małek i Marczyk. Śmieszny jest Żyro z Bydgoszczy ale on z kolei myli się w obie strony...

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » ndz wrz 12, 2004 21:40

fujarczyk to chyba jednak w Zabrzu..

Cwelina popisal sie w ostatnim naszym meczu..

Na wyroznienie zasluguje rowniez arbiter slowacki ktory w zeszlym sezonie sedziowal chyba ze 2 mecze w naszej lidze.. juz nie pamietam kto z kim wtedy gral, ale koles nie uznal chyba 3 bramek w 1 meczu...

MoPic
Posty: 38
Rejestracja: śr lip 21, 2004 12:52

Post autor: MoPic » ndz wrz 12, 2004 21:48

Fujarczyk odwalił numer z Amica w 2000 roku.

[j][a][z][z][y]
IFC POLONI@
Posty: 2700
Rejestracja: pn gru 01, 2003 23:37
Lokalizacja: ZooPort

Post autor: [j][a][z][z][y] » pn wrz 13, 2004 11:32

CH.W.D.Cwelinie !!!

Yannick
Posty: 323
Rejestracja: pn lip 12, 2004 14:13
Lokalizacja: Wola ale już nie warszawska

Post autor: Yannick » pn wrz 13, 2004 14:53

Ja proponuję niejakiego Kowalczyka który sędziował mecz Polonia - GKS Katowice kwiecień 1997 jego wspomnienie z tego meczu to zmiana wyglądu samochodu.

Dla tych którzy nie pamiętają uznał bramkę Bały której nie było Wojdyga wybił piłkę przed linią, mecz zakończył się wynikiem 1:1 Wtedy rządził jeszcze M.Dziurowicz

Awatar użytkownika
lew
IFC POLONI@
Posty: 2826
Rejestracja: pt mar 28, 2003 12:54

Post autor: lew » pn wrz 13, 2004 14:59

Ja pamietam ze dostalem pala w leb i kopa w bolaca i tak mnie noge. Przy okazji dostal chyba tez Chlewik (Chlebowicki) :D

peep show
Posty: 1628
Rejestracja: śr kwie 02, 2003 18:08
Lokalizacja: z pracowitości rodziców
Kontakt:

Post autor: peep show » pn wrz 13, 2004 15:08

Wtedy nawet najstarsi kibice na glownej rzucali w sedziego deski ze starych i sypiacych sie lawek. Widok byl przedni kiedy ludzie pamietajacy II Wojne, miotali czym popadnie w strone "niezawislych".

Yannick
Posty: 323
Rejestracja: pn lip 12, 2004 14:13
Lokalizacja: Wola ale już nie warszawska

Post autor: Yannick » pn wrz 13, 2004 15:38

Wtedy nawet najstarsi kibice na glownej rzucali w sedziego deski ze starych i sypiacych sie lawek. Widok byl przedni kiedy ludzie pamietajacy II Wojne, miotali czym popadnie w strone "niezawislych".
po takich wspomnieniach aż łeska w oku się kręci :wink:

SKJ
Posty: 2361
Rejestracja: pn mar 29, 2004 10:36
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: SKJ » pn wrz 13, 2004 20:07

peep show pisze:Wtedy nawet najstarsi kibice na glownej rzucali w sedziego deski ze starych i sypiacych sie lawek. Widok byl przedni kiedy ludzie pamietajacy II Wojne, miotali czym popadnie w strone "niezawislych".
Sam rzuciłem jabłkiem(potem było mi szkoda tego jabłka), A widziałem też lecący parasol!!

Awatar użytkownika
Jardel
Posty: 4176
Rejestracja: pn cze 07, 2004 23:01
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Post autor: Jardel » pn wrz 20, 2004 12:34

Co do sędziów to przypomnę - jesień 99 Naleznik Amica - Polonia 5- 0 czerwone kartki dla Kaliszana ,Boldta, żółte dla Szczęsnego, Bartczaka eliminujące całą czwórkę z udziału w meczu z legią { 1- 1 karny dla nas podyktowany przez Marczyka w ostatniej minucie} niestety Marczyk gwizdnął także karniaka w ostatniej minucie meczu z Wisłą w Krakowie w półfinale pucharu Polski{ porażka 1- 2}Kolejny palant po ,,naleśniku’’ to Fijarczyk{za określeniem Wdowczyka Fujarczyk}Jesienią 2000 gwizdnął w Zabrzu karnego którego nie było i przegraliśmy 1- 2 co robił w meczy z Pogonią wszyscy widzieli wiec nie będę się rozpisywał, tak samo jak o Cwelinie. Przypomniał mi się też Czyżniewski, który wymyślił faul Gołaszewskiego na Bednarzu w meczu z legią w finale pucharu ligi.

SKJ
Posty: 2361
Rejestracja: pn mar 29, 2004 10:36
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: SKJ » pn wrz 20, 2004 16:25

Jardel pisze:Co do sędziów to przypomnę - jesień 99 Naleznik Amica - Polonia 5- 0 czerwone kartki dla Kaliszana ,Boldta, żółte dla Szczęsnego, Bartczaka eliminujące całą czwórkę z udziału w meczu z legią { 1- 1 karny dla nas podyktowany przez Marczyka w ostatniej minucie} niestety Marczyk gwizdnął także karniaka w ostatniej minucie meczu z Wisłą w Krakowie w półfinale pucharu Polski{ porażka 1- 2}Kolejny palant po ,,naleśniku’’ to Fijarczyk{za określeniem Wdowczyka Fujarczyk}Jesienią 2000 gwizdnął w Zabrzu karnego którego nie było i przegraliśmy 1- 2 co robił w meczy z Pogonią wszyscy widzieli wiec nie będę się rozpisywał, tak samo jak o Cwelinie. Przypomniał mi się też Czyżniewski, który wymyślił faul Gołaszewskiego na Bednarzu w meczu z legią w finale pucharu ligi.
I słynne 8 minut sędziego co ma agencję turystyczną sindbad. Ciekawostką tego meczu jest fakt,że pan sędzia wziął po 100 tysi od Legii i Wisły,żeby Polonia umoczyła. Prawie im się to udało w 95 min strzał Kałużnego w słupek :D . Taka jest prawda i śmiać mi się chcę jak legioniści chcą NAM dopiec krzycząc 8 minut :D :D

fraDiavolo

Post autor: fraDiavolo » wt wrz 21, 2004 10:19

KJUS pisze: I słynne 8 minut sędziego co ma agencję turystyczną sindbad.
A może ufundować nagrodę dla "najlepszego" sędziego w Polsce. Np. wyjazd na "Złotą Lagunę" z biurem podroży Sindbad? :lol:

To oczywiście dla upamiętnienia najlepszego polskiego sędziego w historii - czyli właśnie Laguny

aniol
Posty: 37
Rejestracja: czw mar 04, 2004 17:21
Lokalizacja: WARSZAWA-PRAGA

Post autor: aniol » wt wrz 21, 2004 12:16

my nigdy nie mieliśmy dobrych sendziow i nie będziemy miec bo kazdy znich jak ma na to ochote to krzwdzi zawsze jakiś klub

jachu
Posty: 1468
Rejestracja: czw maja 01, 2003 18:42
Lokalizacja: =B=I=E=L=A=N=Y=

Post autor: jachu » wt wrz 21, 2004 13:21

najlepszy jest liniowy Kiełbasa!!

dareksp
Emeriten Gang
Posty: 2020
Rejestracja: pn paź 20, 2003 13:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dareksp » wt wrz 21, 2004 13:53

KJUS pisze: I słynne 8 minut sędziego co ma agencję turystyczną sindbad. Ciekawostką tego meczu jest fakt,że pan sędzia wziął po 100 tysi od Legii i Wisły,żeby Polonia umoczyła. Prawie im się to udało w 95 min strzał Kałużnego w słupek :D . Taka jest prawda i śmiać mi się chcę jak legioniści chcą NAM dopiec krzycząc 8 minut :D :D
O pieniadzach akurat nie wiedziałem, ale wcale to mnie nie zaskakuje, bo każdy kto był na tym meczu i znał układ tabeli widział, że 8 minut zostało doliczone na korzyść Wisły (decyzja o doliczeniu czasu została podjeta tuż po tym, jak Polonia zdobyła wyrównującą bramkę, a wiadomo, że remis był korzystny dla Polonii, poza tym w końcówce nie gwizdnął ewidentnego karnego dla Polonii za faul na Bykowskim)
A wracając do rankingu sędziów, pamietacie może sędziowanie na meczu Legia-Górnik decydującym o mistrzostwie? Wydaje mi się, że sędziowanie w tym meczu było hmm..., dziwne (sędzia wykartkował Górnika - kończyli w 9). Ale może się czepiam, bo nie lubię Legii?

SKJ
Posty: 2361
Rejestracja: pn mar 29, 2004 10:36
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: SKJ » wt wrz 21, 2004 16:15

dareksp pisze:
KJUS pisze: I słynne 8 minut sędziego co ma agencję turystyczną sindbad. Ciekawostką tego meczu jest fakt,że pan sędzia wziął po 100 tysi od Legii i Wisły,żeby Polonia umoczyła. Prawie im się to udało w 95 min strzał Kałużnego w słupek :D . Taka jest prawda i śmiać mi się chcę jak legioniści chcą NAM dopiec krzycząc 8 minut :D :D
O pieniadzach akurat nie wiedziałem, ale wcale to mnie nie zaskakuje, bo każdy kto był na tym meczu i znał układ tabeli widział, że 8 minut zostało doliczone na korzyść Wisły (decyzja o doliczeniu czasu została podjeta tuż po tym, jak Polonia zdobyła wyrównującą bramkę, a wiadomo, że remis był korzystny dla Polonii, poza tym w końcówce nie gwizdnął ewidentnego karnego dla Polonii za faul na Bykowskim)
A wracając do rankingu sędziów, pamietacie może sędziowanie na meczu Legia-Górnik decydującym o mistrzostwie? Wydaje mi się, że sędziowanie w tym meczu było hmm..., dziwne (sędzia wykartkował Górnika - kończyli w 9). Ale może się czepiam, bo nie lubię Legii?
Trochę się czepiasz sędziego Redzińskiego w tamtym meczu. Faktycznie Gónicy zamiast kopać piłkę, woleli kopać zielonych grajków. Z tego co pamiętam rzecz jasna

nkrzych
Posty: 950
Rejestracja: śr lip 16, 2003 17:07

Post autor: nkrzych » śr wrz 22, 2004 16:53

Ten mecz byl zalatwiony

przy tym szwagier[czy inny pociotek Redzinskiego montowal
krzeselka na lazienkowskiej to inaczej gwizdac nie mogl

najdziwniejsze ze CWKs zalatwil ze mecz o tytul sedziowal
wlasnie Redzinski jeden z najgorszych we wszelkich rankingach sedzia!!!!

Jorge Colmenares
Posty: 863
Rejestracja: śr kwie 28, 2004 16:00

Post autor: Jorge Colmenares » śr wrz 22, 2004 17:27

To wszystko brzmi jak opowiesci ze sredniowiecza... a zdarzylo sie "wczoraj". Ale jaja.

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » śr wrz 22, 2004 19:38

KJUS pisze:
dareksp pisze:
KJUS pisze: I słynne 8 minut sędziego co ma agencję turystyczną sindbad. Ciekawostką tego meczu jest fakt,że pan sędzia wziął po 100 tysi od Legii i Wisły,żeby Polonia umoczyła. Prawie im się to udało w 95 min strzał Kałużnego w słupek :D . Taka jest prawda i śmiać mi się chcę jak legioniści chcą NAM dopiec krzycząc 8 minut :D :D
O pieniadzach akurat nie wiedziałem, ale wcale to mnie nie zaskakuje, bo każdy kto był na tym meczu i znał układ tabeli widział, że 8 minut zostało doliczone na korzyść Wisły (decyzja o doliczeniu czasu została podjeta tuż po tym, jak Polonia zdobyła wyrównującą bramkę, a wiadomo, że remis był korzystny dla Polonii, poza tym w końcówce nie gwizdnął ewidentnego karnego dla Polonii za faul na Bykowskim)
A wracając do rankingu sędziów, pamietacie może sędziowanie na meczu Legia-Górnik decydującym o mistrzostwie? Wydaje mi się, że sędziowanie w tym meczu było hmm..., dziwne (sędzia wykartkował Górnika - kończyli w 9). Ale może się czepiam, bo nie lubię Legii?
Trochę się czepiasz sędziego Redzińskiego w tamtym meczu. Faktycznie Gónicy zamiast kopać piłkę, woleli kopać zielonych grajków. Z tego co pamiętam rzecz jasna
Ja to tak zapamiętałem: Po pierwszej połowie, gdy było 1:0 dla Górnika po kapitalnej akcji Marka Szemońskiego pan Sędzia wyszedł z silnym postanowieniem by w II poł. wszystko poszło zaplanowanym torem a trunki przygotowane na pomeczową fetę nie skwaśniały...A Górnikom widzącym co się dzieje zaczęły puszczać nerwy. Na kartki zasłużyli obaj, Milcarski nawet na dwie. Dziś gdy ogladam p. Grzegorza rozpartego w fotelu studia Canal+ i domagajacego się najsurowszej kary dla Olszara za faul w Płocku to przypominają mi się jego boiskowe popisy. Sebastian w porównaniu z Milcarskim jest jak ministrant besztany przez psychola na przepustce...
Nr. 1 mojego rankingu też już w tym czasie drukował aż miło i został doceniony tytułem arbitra miedzynarodowego. Osobiście dzwoniłem do jego centralnego biura w Opolu z gratulacjami ale nie chciano mnie połączyć :twisted:

Jersy
Posty: 2937
Rejestracja: pt maja 23, 2003 20:01
Lokalizacja: Piaski

Post autor: Jersy » śr wrz 22, 2004 20:07

Wracając do tematu wczorajszy sędzia (Pacuda) nie był najgorszy. Ale może gdyby naszym przeciwnikiem był ktoś inny zmieniłbym zdanie...

SKJ
Posty: 2361
Rejestracja: pn mar 29, 2004 10:36
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: SKJ » czw wrz 23, 2004 21:33

Jersy pisze:Wracając do tematu wczorajszy sędzia (Pacuda) nie był najgorszy. Ale może gdyby naszym przeciwnikiem był ktoś inny zmieniłbym zdanie...
Pacuda może nie, ale jego liniowy.... :roll:

Jersy
Posty: 2937
Rejestracja: pt maja 23, 2003 20:01
Lokalizacja: Piaski

Post autor: Jersy » czw wrz 23, 2004 22:34

Liniowy był marny - to fakt.

CZARNY CZŁOWIEK
Posty: 35
Rejestracja: wt wrz 07, 2004 7:55
Lokalizacja: from Africa ;)

Post autor: CZARNY CZŁOWIEK » pn wrz 27, 2004 12:11

Znowu w Płocku zostały 3 pkt. Tym razem skołował im je sędzia Marczyk,
kosztem Górnika Łęczna.

Yannick
Posty: 323
Rejestracja: pn lip 12, 2004 14:13
Lokalizacja: Wola ale już nie warszawska

Post autor: Yannick » pn wrz 27, 2004 18:03

a oto co ma Marczyk do powiedzenia po swoim meczu w Płocku:
PAP/27 września 2004 16:11 pisze:

Ekstraklasa: Sędzia przeprasza!

Sędzia Zbigniew Marczyk, który prowadził pierwszoligowy mecz Wisła Płock - Górnik Łęczna, w nadesłanym faksie przeprasza zawodników i trenerów Górnika za błędną decyzję.

Marczyk przeprosił za decyzję, którą podjął w 58. min. wykluczając z gry faulowanego w polu karnym Janusza Wolańskiego.

Sobotni mecz Wisła Płock - Górnik Łęczna zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:0, a w chwili podjęcia błędnej decyzji przez sędziego Wisła prowadziła 1:0

"Na boisku - pisze m.in. Zbigniew Marczyk - byłem przekonany, że jest to ewidentna próba wymuszenia podyktowania rzutu karnego, gdyż nie zauważyłem nadepnięcia na stopę Waszego zawodnika przez obrońcę Wisły Płock. Obraz telewizyjny z kilku kamer przekonuje, że powinienem podyktować rzut karny. Wiem, że moja decyzja zniweczyła wysiłek piłkarzy i proszę mi wierzyć, że tym faktem jestem przybity. Przepraszam".
Przynajmniej miał cywilną odwagę

ODPOWIEDZ