W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

A może Serie A ???

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Awatar użytkownika
Jardel
Posty: 4188
Rejestracja: pn cze 07, 2004 23:01
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

A może Serie A ???

Post autor: Jardel » pn sie 09, 2004 15:07

Nie jestem oryginalny, ale skoro jest mowa o lidze angielskiej to może powiecie coś o mojej ulubionej Serie A. Jakie kluby lubicie, a jakich nie darzycie sympatią???
Jeśli chodzi o moją skromną osobę to uwielbiam A.C Milan ze względu na barwy, i politykę, którą zdarza mi się mieszać ze sportem {Berlusconi – fajny gość}. Mimo tego, że fani Milanu nie lubią kibiców, Lazio to dużą sympatią darze ten klub, w przeciwieństwie do Romy.

michalkord
Posty: 2353
Rejestracja: pn lut 09, 2004 17:02
Lokalizacja: Wilanów

Post autor: michalkord » pn sie 09, 2004 15:51

nie obraź się ale ja ligi włoskiej nie nawidzę i ich całej reprezentacji

włosi zabijają piłkę, ich mecze są nudne i na ogół kończą się 0:0 lub 1:0
fe, to nie dla mnie 8)

SKJ
Posty: 2361
Rejestracja: pn mar 29, 2004 10:36
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: SKJ » pn sie 09, 2004 21:47

to i pan Mnietek powinien zostać tam trenerem! On jest mistrzem taktyki defensywnej :wink:

skibi
Posty: 419
Rejestracja: pn mar 15, 2004 2:17
Lokalizacja: z Loży Szyderców

Post autor: skibi » wt sie 10, 2004 1:17

Ja, w przeciwienstwie do Ciebie Jardel, uwielbiam Internazionale. Jak dla mnie to masochizm podobny do bycia kibicem Polonii (vide ostatnie 2 latka). Tylko w nieco lepszym wydaniu. Tam przy maxie kasy, swietnych kibicach i graczach od dawna nie udaje sie zdobyc "majstra". Moze Adriano zbawi ten cudowny klub!!! :twisted:

I... lubie tez Rome, wiec kompletnie przeciwnie jak Ty.

BLACKSHIRT2
Posty: 86
Rejestracja: ndz lut 29, 2004 10:38
Lokalizacja: STARE MIASTO/WORLD

Post autor: BLACKSHIRT2 » wt sie 10, 2004 5:35

Wlochow nie lubie jak wiekszosc z was ale i tam mam swoja druzyne
Obrazek

Badenow
Posty: 2319
Rejestracja: ndz wrz 14, 2003 19:14
Lokalizacja: Anglia

Post autor: Badenow » wt sie 10, 2004 9:54

Ja z Serie A uwielbiam Juventus Turyn i mam nadzieje ze zdobede mistrza i pokanaja głupi Inter czy Milan

grzegorz
Posty: 540
Rejestracja: wt gru 16, 2003 20:59
Lokalizacja: Młynów
Kontakt:

Post autor: grzegorz » wt sie 10, 2004 21:35

Seria A oprócz polskiej jest najlepsza na świecie i uważam jeden tamtejszy klub--mianowicie AC MILANO

ZEKE
Posty: 376
Rejestracja: sob maja 22, 2004 11:56
Lokalizacja: Visitors
Kontakt:

Post autor: ZEKE » wt sie 10, 2004 21:55

Z wloskiej ligi to ja najbardziej lubie POLONIE WARSZAWA :wink: :D , a tak powazne to Roma, Inter i Pavel Nedved :D

Bober
Posty: 644
Rejestracja: czw lut 19, 2004 16:18
Lokalizacja: Zaragoza

Post autor: Bober » śr sie 11, 2004 9:16

Seria A jest strasnie nudna. Ale ja stawiam na nazych przijaciul z Lazio, Avanti Irreducibili!!! :twisted:

Jorge Colmenares
Posty: 863
Rejestracja: śr kwie 28, 2004 16:00

Post autor: Jorge Colmenares » śr sie 11, 2004 11:50

Forza Viola, ale szczerze to wszystko mi jedno. nudaaaaaaa.

Roy

Post autor: Roy » wt sie 31, 2004 12:47

Bardzo fajny temat. Proponuję, żeby wpisywali się zainteresowani, a nie Ci, którzy uważają, że liga włoska jest nudna. Moim zdaniem to najciekawsza - zaraz po lidze angielskiej i hiszpańskiej - liga na świecie.

Tu kibicuję rzecz jasna Lazio, chociaż wiem, że czeka ich trudny bój o utrzymanie, co sugeruje zresztą wynik meczu o Superpuchar Włoch, który rzymianie przegrali z Milanem 0:3 po hat tricku Szewczenki.

Kto interesuje się Serie A - niech wpisuje faworytów do scudetto. Moim zdaniem:

1. Milan
2. Inter
3. Juventus

Puchar Włoch obroni Lazio.

Vini
Posty: 130
Rejestracja: wt maja 04, 2004 20:50

Post autor: Vini » wt sie 31, 2004 12:56

Ja kibicuje Juventus-owi Turyn i mam nadzieje ze zdobedzie mistrza.A najbardziej nie lubie Romy!!!!!!

Roy

Post autor: Roy » wt sie 31, 2004 13:06

We Włoszech nikt nie lubi Romy. Tak jak u nas w całej Polsce nie lubi się Legii.

Roma nie ma nawet jednej zgody.

Roy

Post autor: Roy » wt sie 31, 2004 13:17

Sezon 2004/2005 rozpoczyna się 12 września, w niedzielę.

Moje typy:
AC Milan - Livorno 1
AC Parma - FC Messina 1
AS Roma - AC Fiorentina 1
Chievo Verona - Inter Mediolan x2
Reggina - Udinese x
Sampdoria Genua - Lazio Rzym 1x
Brescia - Juventus Turyn x2
Atalanta Bergamo - Lecce x
Cagliari - Bologna x
US Palermo - Siena x2

Vini
Posty: 130
Rejestracja: wt maja 04, 2004 20:50

Post autor: Vini » wt sie 31, 2004 13:34

Moje typy:
AC Milan - Livorno 1
AC Parma - FC Messina 1
AS Roma - AC Fiorentina 1
Chievo Verona - Inter Mediolan 2
Reggina - Udinese x
Sampdoria Genua - Lazio Rzym 1
Brescia - Juventus Turyn 2
Atalanta Bergamo - Lecce x
Cagliari - Bologna x
US Palermo - Siena x

Jorge Colmenares
Posty: 863
Rejestracja: śr kwie 28, 2004 16:00

Post autor: Jorge Colmenares » wt sie 31, 2004 14:17

A ja mysle...

AC Milan - Livorno 1
AC Parma - FC Messina x
AS Roma - AC Fiorentina 2
Chievo Verona - Inter Mediolan x
Reggina - Udinese 2
Sampdoria Genua - Lazio Rzym 1
Brescia - Juventus Turyn 2
Atalanta Bergamo - Lecce 1
Cagliari - Bologna 2
US Palermo - Siena 1

Forza Viola!

Awatar użytkownika
Luk
Posty: 1195
Rejestracja: ndz lut 22, 2004 12:56
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

Post autor: Luk » wt sie 31, 2004 20:09

A ja z Serie A lubię njabardziej AC Milan i Sampdorie Genua :D

moje typy:
AC Milan - Livorno 1
AC Parma - FC Messina 1
AS Roma - AC Fiorentina x
Chievo Verona - Inter Mediolan 2
Reggina - Udinese 2
Sampdoria Genua - Lazio Rzym 1
Brescia - Juventus Turyn 2
Atalanta Bergamo - Lecce x
Cagliari - Bologna 2
US Palermo - Siena 2

Roy

Post autor: Roy » śr wrz 01, 2004 10:59

Ciekaw jestem postawy Fiorentiny w tym sezonie - w poprzednim sezonie dokooptowano ich do Serie B za zasługi, kiedy awansowali z czwartej ligi do trzeciej. Trochę to wszystko pogmatwane, a mówią, że to w Polsce dochodzi do skrzywień w przepisach dotyczących rozgrywek.

W ACF został już ze starego składu grającego w Lidze Mistrzów tylko Angelo di Livio. I tak dziw bierze, że został, żeby grać w C2.

Camel
Posty: 1101
Rejestracja: śr maja 12, 2004 12:24
Lokalizacja: Śródmieście

Post autor: Camel » śr wrz 01, 2004 11:12

No to ja będę odmieńcem i powiem, że lubię Romę: wg. wileu fachowców była wymieniana na drugim miejscu (za Arsenalem) pod względem piekna gry w europie pod koniec popszedniego sezonu i osobiście uważam podobnie :)
no i jeszce maja fajne koszulki :wink:
do tego można dodać jeszcze, że podobnie jak Cracovii w Polsce, Papież kibicuje we Włoszech Romie :lol:

Może byc jeszcze Juve
No i barwy Milanu są spoko

A nie lubie Lazio za rasistowskie poglądy

Temacik spoko

Roy

Post autor: Roy » śr wrz 01, 2004 11:22

Nie podzielam Twojego poglądu dotyczącego piękna gry Romy, ale tu trudno mi być obiektywnym.

O to chodzi, żeby wypowiadały się tu osoby zorientowane, a nie takie, które uważają, że liga włoska jest nudna.

Podejrzewam, że największa burza w tym temacie wśród forumowiczów powstanie, gdy będzie dochodzić do bezpośrednich konfrontacji Juventusu, Lazio i Romy.

Altze
Posty: 1697
Rejestracja: pn mar 08, 2004 3:02
Lokalizacja: z bagien
Kontakt:

Post autor: Altze » śr wrz 01, 2004 14:46

Palermo ma ciekawy sklad chyba(jak na beniaminka).Dobrych Argentynczykow kupili-Farias i Gonzalez(?). Tylko barwy jakies takie pedalskie(rozowe...)

Luke
Posty: 444
Rejestracja: ndz mar 14, 2004 20:03
Lokalizacja: sk±din±d

Post autor: Luke » śr wrz 01, 2004 19:02

Jesli chodzi o Serie A,to tylko Juve!!!!Stara Dama jest najlepsza, a po ostatnich wzmocnieniach (Kapo, Cannavaro, Ibrahimovic) powinni zdobyc Scudetto!!! Czego im z calego serca zycze

Wendkarz
Posty: 843
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 22:06

Post autor: Wendkarz » czw wrz 02, 2004 0:40

Ac Parma
Ac Torino
Chievo

Borsuk
Posty: 20
Rejestracja: sob kwie 03, 2004 21:46

Post autor: Borsuk » czw wrz 02, 2004 0:55

Nie wiem, skąd pomysł, że w całych Włoszech nie lubią Romy. Może zależy, kogo się zapyta, pewnie kibic Lazio tak stwierdzi... Ja tam uwielbiam Romę, bo to klub z jajami i zawsze mają fajnych wychowanków - rodowitych Rzymian z charakterem. Za to Lazio nie cierpię, bo to klub, który został nadmuchany przez Mussoliniego i raczej biedota Wiecznego Miasta mu kibicuje (nie chodzi o to, że biedni są gorsi, ale to taka banditierka...).
A w ogóle byłem kiedyś na derby Rzymu i jest to wielka sprawa, jak dla mnie najlepsze derby w Europie (nie licząc Warszawy, rzecz prosta). Mimo, że konik opylił nam bilety na trybunę Lazio, gdzie musiałem siedzieć cicho jak trusia...

Awatar użytkownika
Jardel
Posty: 4188
Rejestracja: pn cze 07, 2004 23:01
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Post autor: Jardel » czw wrz 02, 2004 13:32

Niestety, co do kibiców Lazio się mylisz. Zamieszkują głównie przedmieścia, ale nie wiem, na jakiej podstawie uznajesz ich za biedaków. Co do Mussoliniego masz rację ale tak jest we Włoszech czy Hiszpanii, że pewne kluby są kojarzone z określoną opcją polityczną co widać na stadionie przez choćby jak ma to miejsce w Rzymie wywieszanie haseł o treści politycznej. Co do Romy to raczej w szeregach jej kibiców prędzej można spotkać osoby o lewackich poglądach, a te są zawsze bardziej skłonne do zachowań znamionujących przynależność do – jak to określiłeś tzw.: ,,banditerki’’

ODPOWIEDZ