W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Zabawa w selekcjonera

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » pn maja 15, 2006 16:44

mysle, ze Janas moze Mili nie wziac.
Na tle slabego przeciwnika Mila wypadl FATALNIE!

Wszystkie podania lewa noga. Nawet jak prosi sie o podanie noga prawa: nie, on musi sobie przelozyc pilke i zwolnic akcje :evil: Zawodnik na poziomie reprezentacyjnym NA TEJ POZYCJI powinien umiec podac, strzelic obiema konczynami dolnymi. NO sorry..
Bramke strzelil jakims totalnym fuksem, bo w pilke nie trafil -na jego szczescie pilka w niego uderzyla..

Inna sytuacja: nie trafil na pusta bramke. On jest zreszta od tego specjalista. Pamietacie jego wystepy z Polonia? bylo to samo.

Ten chlopaczyna to dno - byc moze jest utalentowany.. ale on by sie nie miescil w polowie druzyn naszej slabej ligi!! (na pewno: Wisla, Legia, Zaglebie, Korona.) U nas nie wiem czy by gral!

Mila nie pokazal nic, kompletnie nic. Tylko duzo biegal.. staral sie: ale wg mnie to za malo..

keeper
Posty: 1747
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:22
Lokalizacja: b. ładna
Kontakt:

Post autor: keeper » pn maja 15, 2006 19:33

Bramkarze:
Artur Boruc, Tomasz Kuszczak, Łukasz Fabiański

Obrońcy:
Dariusz Dudka, Mariusz Lewandowski, Seweryn Gancarczyk, Mariusz Jop, Michał Żewłakow, Marcin Baszczyński, Jacek Bąk

Pomocnicy:
Damian Gorawski, Piotr Giza, Arkadiusz Radomski, Radosław Sobolewski, Mirosław Szymkowiak, Sebastian Mila, Jacek Krzynówek, Kamil Kosowski, Euzebiusz Smolarek

Napastnicy:
Paweł Brożek, Ireneusz Jeleń, Grzegorz Rasiak, Maciej Żurawski



:roll: :roll: :roll: :shock: :shock: :shock:

Awatar użytkownika
Masoh
Posty: 2786
Rejestracja: pn mar 31, 2003 22:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Masoh » pn maja 15, 2006 19:35

Co za koleś gdzie Dudek,Sosin.Ehhh k.... :(((

Janas postawi pewnie na Boruca.A on jest jak dla mnie słaby za czesto mu sie zdarza mijanie z piłką.Ogólnie sukces bedzie wyiscie z grupy. :evil:
Ostatnio zmieniony pn maja 15, 2006 19:40 przez Masoh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » pn maja 15, 2006 19:40

Odważnie...Jest w tym jasna logika: nie ma nikogo "za zasługi" a zamiast nich tacy co chcą i mogą się dalej rozwijać.

PAULIN
Posty: 564
Rejestracja: pn paź 27, 2003 23:15
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: PAULIN » pn maja 15, 2006 19:42

Kur........ !

Jak widzę trójcę - Rasiak Mila Lewandowski to dostaję wysypki !


Atak - marzenie ! :shock:

Michu
Posty: 1021
Rejestracja: pt sty 16, 2004 17:49
Lokalizacja: Twin Peaks
Kontakt:

Post autor: Michu » pn maja 15, 2006 19:43

Parazauroloff pisze:Odważnie...Jest w tym jasna logika: nie ma nikogo "za zasługi" a zamiast nich tacy co chcą i mogą się dalej rozwijać.
Wiec z jakiej paki Mila, Kosowski ? :shock: Pan trener ma chyba jakis uklad z mangerami bo pare nazwisk to kiepski zart :x

Awatar użytkownika
Masoh
Posty: 2786
Rejestracja: pn mar 31, 2003 22:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Masoh » pn maja 15, 2006 19:43

Parazauroloff pisze:Odważnie...Jest w tym jasna logika: nie ma nikogo "za zasługi" a zamiast nich tacy co chcą i mogą się dalej rozwijać.
Dobra za co gra Mila ??
Piotr Giza ??Kto to wogóle jest ??
Krzynówek tez aktualnie gra bardzo słabo i ponizej swoich umiejetnosci.
Kosowski to samo.

Ogólnie dla mnie brakuje Sosina,Dudka i oczywiscie Marka Saganowskiego teraz jest wysmienitej formie.

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » pn maja 15, 2006 20:07

Michu pisze:
Parazauroloff pisze:Odważnie...Jest w tym jasna logika: nie ma nikogo "za zasługi" a zamiast nich tacy co chcą i mogą się dalej rozwijać.
Wiec z jakiej paki Mila, Kosowski ? :shock: Pan trener ma chyba jakis uklad z mangerami bo pare nazwisk to kiepski zart :x
Jak bawiłem się w selekcjonera Mili nie brałem pod uwagę. Myślę, że Kosowski to taki zawodnik, który może pociągnąć grę gdy inni są bezradni i zawsze warto mieć takiego wojownika w zespole. Ja sam jestem mocno składem zaskoczony ale raczej pozytywnie, bo przed nominacjami nie wyobrażałem sobie, że Janas zdobędzie się na taką rewolucję.

Jersy
Posty: 2950
Rejestracja: pt maja 23, 2003 20:01
Lokalizacja: Piaski

Post autor: Jersy » pn maja 15, 2006 20:25

Mnie bardzo zdziwił skład ale trzeba przyznać że Janas kierował się wyraźnymi kryteriami - wiekiem i miejscem z drużynie klubowej. Z pierwszego klucza do kadry trafili tacy artyści jak Fabiański, Giza, Dudka czy Brożek. Z drugiego np Gancarczyk, a wylecieli Dudek czy Frankowski. Dodatkowym plusem było jak ktoś może grać na kilku pozycjach (Giza, Dudka, Jeleń). Poza tym jak już podał pomocników byłem pewien że nie weźmie Franka.
Mi najbardziej żal Dudka, który zasłużył na mundial, choćby za to że dotychczas w reprezentacji był pewniejszy niż Boruc. Fabiański i tak nie zagra pewnie ani minuty (chociaż kto wie...). Dudka ma skłonność do dziwnych decyzji w obronie ale Janas ma do niego sentyment z Amiki - chyba było to dosyć istotnym elementem. Giza i Jeleń to zawodnicy, którzy błyszczą w meczach przeciw Polonii, ale w reprezentacji przeciwko Niemcom nie wierzę aby byli cokolwiek mogli wnieść do gry. Brożek ma dużo większy potencjał, akurat jego powołanie to moim zdaniem niezły pomysł. Też coś mi się wydaje że Janas szykuje na bok Gorawskiego, a Smolarka przerzucić do ataku z Żurawskim.
Teraz ma 4 tygodnie i 2 mecze aby tych chłopaków poustawiać. Duża część kadry nie grała w ogóle w eliminacjach (2 bramkarze, Dudka, Gancarczyk, Giza, Gorawski, Jeleń, Brożek) i dopiero teraz można ich przetestować w meczach z lepszym rywalem. Tyle że nie wiem czy nie jest na to za późno...

Bronson.

Post autor: Bronson. » pn maja 15, 2006 20:45

Janas chyba zgłupiał... Kogo jak kogo, ale Dudka nie wziąśc... dobry bramkarz to połowa sukcesu... A "Hamburger", "Młody" i Kuszczak to w życiu takiego skilla nie będą mieli jak Jurek.

NESSUNO

Post autor: NESSUNO » pn maja 15, 2006 21:09

Powiem tak: z Dudkiem i Frankowskim czy bez nich i tak nie ugramy więcej niż 1/8 (Anglia czeka, nawet jak miniemy Kostarykę i Ekwador...) :lol:

Janasa raczej nie lubię, ale dziś brawa mu się należą za odwagę, bo przecież dobrze wiedział, że fotelowi trenerzy będą go wyklinać za takie decyzje.
Mam nadzieję, że ten zaskakujący wybór wstrząśnie trochę drużyną i zmobilizuje do większego wysiłku rodzime "gwiazdki", które w ostatnich meczach towarzyskich wypadały żenująco. A wybór młodych, perspektywicznych może pozwoli im nabrać doświadczenia, które przyda się w następnych eliminacjach. Nie ma co brać samych starych dziadów, którzy za rok-dwa będą się żegnać z piłką.

suligus
Posty: 2117
Rejestracja: pn kwie 07, 2003 22:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: suligus » pn maja 15, 2006 21:22

Frankowski i Żurawski tyle grali razem, że posiadanie w zanadrzu takiej pary byłoby madrym posunięciem.
Ale Janas mądry nie jest. Ma za to kupę szczęścia. Tylko pytanie czy starczy mu go na poważnych przeciwników...

Anty_legionista
Posty: 114
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:55
Lokalizacja: Muranow

Post autor: Anty_legionista » pn maja 15, 2006 21:52

Hmm brak niegrajacego Dudka i Franka bez formy to nic zlego, mnie bardziej dziwi dlaczego Janas zgezgnowal z takich graczy jak Piechna, Żuraw czy Bonin.

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » pn maja 15, 2006 21:59

Bramkarze:
Artur Boruc, Tomasz Kuszczak, Lukasz Fabianski
Zdecydowanie brakuje mi Dudka. Jak juz bym mial wybierac miedzy Bucem i Dudkiem wybralbym gracza Liverpoolu.
Mam nadzieje, ze nasz hamburger nie pusci takiego farfocla jak z USA..
Obroncy:
Dariusz Dudka, Mariusz Lewandowski, Seweryn Gancarczyk, Mariusz Jop, Michal Zewlakow, Marcin Baszczynski, Jacek Bak
Linia obrony mi sie podoba, nie mam zastrzezen.
Pomocnicy:
Damian Gorawski, Piotr Giza, Arkadiusz Radomski, Radoslaw Sobolewski, Miroslaw Szymkowiak, Sebastian Mila, Jacek Krzynowek, Kamil Kosowski, Euzebiusz Smolarek
Gorawski -> Czyzby Gorawski zamierzal zmienic barwy klubowe?
Giza -> Zobaczymy.. Duzo sie po nim nie spodziewam, ale z drugiej strony mialem okazje ogladac niewiele jego wystepow.
Mila -> pisalem o nim wyzej. w polskiej lidze jest kilku lepszych od niego graczy: Iwanski, Burkhardt, Zganiacz, nawet mysle, ze Citko jest w lepszej formie.. Jedynym argumentem ktory mnie przekonuje to fakt, ze chlopak ma talent, ma duzo sil, jest ambitny i duzo biega.
Napastnicy:
Pawel Brozek, Ireneusz Jelen, Grzegorz Rasiak, Maciej Zurawski
Brozek nigdy nie bedzie klasowym napastnikiem. Moge sie z kims nawet zalozyc. Wg mnie zle ulokowane nadzieje.
Reszta ataku OK, choc brakuje mi Frankowskiego..

----------

Tak czy siak: Janas za to odpowiada - Janas dokonuje wyboru. Juz raz byl taki moment, kiedy np wysoko przegralismy z Dania - wydawalo sie ze ten gosc to kretyn i ze z repry nic nie bedzie.. Mecze takie jak 1 spotkanie z Austria, gdzie wprawdzie wygralismy, ale po zenujacej grze (max 3 celne podania pod rzad, tzw gra z pominieciem linii pomocy - czyli nie mamy koncepcji) - ludzie w kraju sie wtedy podniecali a ja w tym widzialem jedynie duzo szczescia..
A jednak kryzys wtedy minal, i niedlugo jedziemy na finaly.. Tak wiec tym razem nie bede sie gotowal. Nie rozumiem, ale ufam i czekam.

SKJ
Posty: 2361
Rejestracja: pn mar 29, 2004 10:36
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: SKJ » pn maja 15, 2006 23:08

Nie bardzo rozumiem za co Gorawski jedzie. Wolałbym na tę pozycję Błaszczykowskiego. Dobry chłopak a i nie spala się (zastąpił super Baszczyńskiego z Panatą w Krakowie)

Obelix
Posty: 6926
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » śr maja 17, 2006 0:33

Ludzie, ludzie! Kadra to niezły numer, ale teraz jest drugi dobry: zdaje się, że mamy już PIERWSZY SKŁAD! Wczoraj Janas podał numery zawodników. No i co? No i wygląda na to, że w pierwszym składzie zagrają ci z numerami 1-11, czyli: Boruc - Baszczyński, Jop, Bąk, Gancarczyk - Kosowski, Sobolewski, Szymkowiak, Krzynówek - Żurawski, Rasiak. Czyli w 1 składzie nie ma Żewłaka i Smolarka. Po co to kolega Janas zrobił? Otóż mam swoją teorię. Janas teraz zbierze powołanych i strzeli im mniej więcej taką mowę: Panowie! NIe powołując Dudka, Kłosa, Franka i Sagana pokazałem wam, że nie przejmuję się dziennikarzami, że potrafię rezygnować z pewniaków i że umiem zmienić zdanie choćby w ostatniej chwili. No to proszę, macie teraz wyjściową jedenastkę na mecz z Ekwadorem (ci z numerami 1-11). Macie też ekipę ławka-trybuny (numery 12-23). Do meczu niecały miesiąc. Teraz zadanie dla tych 1-11 jest takie: przekonajcie mnie, że mam rację. Zadanie dla 12-23 - przekonajcie mnie, że nie mam racji. Casus Franka, Dudka i Kłosa pokazuje wam jasno, że nie przejmuję się nazwiskami, zasługami i numerami na koszulkach. Na Ekwador wyjdą ci, którzy będą najlepsi w pierwszej dekadzie czerwca. Czas - start! Do roboty!
Moim zdaniem to ma ręce i nogi, podobnie jak nominacje. Moim zdaniem Janas nie powołał Dudka nie dlatego, że Dudek jest słabszy od Fabiana, tylko nie chciał kwasów na linii Dudek - Boruc. Skoro nie powołał Dudka - to nie powołał też Kłosa, bo Kłos i Dudek rządzili w tej drużynie. Kłos bez Dudka mógłby jątrzyć i marudzić (że nie ma Dudka). Po prostu Janas rozbił "grupę trzymającą władzę" w kadrze. Zrobił to, czego nie zrobił Engel w Korei, bo Engel wyrzucił jednego tylko Iwana, zabierając zresztą za to jakiegoś podejrzanego typa - no i się zaczęło! Janas usunął kilku, w ich miejsce sprowadził też kliku kolesiów, którzy na pewno teraz skoczą za nim w ogień (a nie za Kosowskim, Bąkiem, czy Krzynówkiem, którzy ew. teraz mogą coś tam jątrzyć). Nie wiem, czy to sprawiedliwe i mądre, czy nie (kwasy mogą być, i to jakie!), ale teraz chyba wszyscy musimy trzymać kciuki, żeby to Janas miał rację, i żeby się nie dał resztkom "grupy". I jeszcze jedno: nie wydaje mi się, żeby powołania Gizy, Dudki i Brożka to była sprawa jakichś "układów". Wydaje mi się, że JAnas nie jest geszefciarzem w stylu Wójcika i Engela. O ile wiem coś o tym facecie, to jest to koleś, który o forsie myśli na samym końcu, jako o zwieńczeniu dzieła. Po prostu - facet ma już medal z MŚ (jako piłkarz), ma z IO (2 trener), teraz chciałby odnieść kolejny sukces (ćwierćfinał?). Myślę, że należy gościa wspierać, przynajmniej wiemy, że ma jaja. Na koniec smutna refleksja: jak oni wszyscy będą tak grać jak grają, to naprawdę wszystko jedno, czy na mundialu dupy da Frankowski, czy Brożek, Boruc, czy Dudek, Kłos, czy Dudka...

pk
Posty: 4164
Rejestracja: ndz mar 21, 2004 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pk » śr maja 17, 2006 1:14

Janas:
-zatrudnil za zwiazkowe pieniadze swojego syna na cieplej dobrze platnej posadzie
-Powolywal Szamotulskiego tylko i wylacznie dlatego, ze go Amika chciala sprzedac.
-To samo z Gorawskim. Wisla chciala go opchnac to Damian w kadrze byl. Z Moskwy powolany tylko na turniej na Ukrainie i teraz (czyzby kolejny transfer?)
-Promuje Rasiaka - nawet jak nie bylo go w zadnym klubie to gral.
-Nahalnie promuje Mile.
(na szczescie tych przykladow znalezc mozna niewiele)

Moze Janas nie jest geszefciarzem pokroju Wojcika i Engela.. ale od czasu do czasu cos probuje krecic.

Obelix
Posty: 6926
Rejestracja: pn maja 16, 2005 18:41

Post autor: Obelix » śr maja 17, 2006 1:21

pk pisze:Janas:
-zatrudnil za zwiazkowe pieniadze swojego syna na cieplej dobrze platnej posadzie
-Powolywal Szamotulskiego tylko i wylacznie dlatego, ze go Amika chciala sprzedac.
-To samo z Gorawskim. Wisla chciala go opchnac to Damian w kadrze byl. Z Moskwy powolany tylko na turniej na Ukrainie i teraz (czyzby kolejny transfer?)
-Promuje Rasiaka - nawet jak nie bylo go w zadnym klubie to gral.
-Nahalnie promuje Mile.
(na szczescie tych przykladow znalezc mozna niewiele)

Moze Janas nie jest geszefciarzem pokroju Wojcika i Engela.. ale od czasu do czasu cos probuje krecic.
No dobra, załóżmy że jest geszefciarzem małego kalibru. Wolę prostego gwałciciela od gwałciciela - mordercy (no nie wiem, jest w pół do trzeciej w nocy i nie mam lepszego przykładu...). Syn, Szamo, Gorawski zgoda. Co do Rasiaka i Mili to nie wiem. Chyba każdy trener mniej, czy bardziej przywiązuje się do nazwisk. I co - wszyscy mają z tego kasę? Górski też się kiedyś uparł i nie zabrał Bońka i Terleckiego do Montrealu na IO, bo wolał Szarmacha i kogoś tam. Też geszefciarz? Nie mówiąc o nachalnym promowaniu Żmudy za Bulzackiego ofkorz...

ODPOWIEDZ