W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Wyniki druzyn, ktore lubimy

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

PoloniaWilno
Posty: 183
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 20:45
Kontakt:

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: PoloniaWilno » śr sty 23, 2013 10:36

Ale dyskusja się rozwinęła :D

Mnie uderza w Londynie, że A częsciej spotykam polskie akcenty (mnóstwo wlepek Wisły i Cracovi, przystanek autobusowy z grafiti Korona Kielce tu rządzi czy sprzedawcę w sklepie w polarze Polonia Warszawa) niż angielskie poza wspomnianymi piknikami w barwach Chelsea czy co jest już paranoją ManU. Dopiero w dniu meczu spotykam panów w białoniebieskich szalach QPR. I to są dla mnie kibice.

Cała ta sytuacja przypomina mi trochę Warszawe. Jako nastarszy czynny kibic Polonii Wilno :wink: przez lata poznałem kilka osób kochających Legię, nienawidzących KSP a na mecze ukochanej drużyny chodzących do pokoju przed telewizor i to pod warunkiem, że ciekawszy mecze jeszcze idzie.

Prawdziwych kibiców Chelsea nie znam, nie moja dzielnica. Nie wiem jakie mają zdanie na temat tego komercyjnego gówna wokół ich klubu.

Awatar użytkownika
Etienne
Posty: 3071
Rejestracja: pt lip 27, 2012 8:41
Lokalizacja: Wola i Ochota, Bródno i Włochy

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Etienne » śr sty 23, 2013 19:02

Dżosef pisze:Nie ma co porównywać Polski do Anglii bo u nas to było ustalone kto ma dobrze grać a kto nie.
Za to Chelsea to oczywiście nie jest wielki klub i nigdy nie będzie.
Znowu nie popadajmy w paranoję, wiadomo, że Chelsea to nigdy nie będzie Liverpool, Arsenal, United czy Everton, ale to też nie jest poziom Crystal Palace. Jeżeli tamte drużyny uznamy za "wielką czwórkę", to Chelsea z City, Tottenhamem, Newcastle i Aston Villa są tuż za nimi. I tutaj nie ma co sobie fani United i Arsenalu leczyć kompleksów na Chelsea, bo przypominam, że do czasów Fergusona przez 25 lat nie ugrali nic w lidze a nawet byli w w drugiej lidze. Równie dobrze mógłbym podnieść argument, że Arsenal czy ManU to prowincjonalne drużyny w Europie, bo nie mają tylu trofeów co Juventus, Barca, Real, Ajax, Milan, Inter. Wrzutki, że City czy Chelsea są "fe", bo należą do Szejków albo Żyda Abramowicza też są nie na miejscu, bo jak wiemy United też należy do miliardera o żydowskim pochodzeniu a Arsenal do potężnego funduszu inwestującego w sport (wcześniej w NBA i chyba NFL), więc to nie jest tak, że tamci mają miliony a inni grają za kromkę chleba.
PS. A tekst, że Chelsea nie jest wielkim klubem i nie będzie, no to bez żartów, bo czym to wyliczysz? Punktami albo trofeami? No to proszę bardzo w Anglii wielkim klubem jest albo Liverpool albo Everton. A reszta nie!
Dobranoc!

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9767
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: DEADLY SIN » śr sty 23, 2013 19:22

Celtic - Dundee United 4-0
... czyli pojedynek gigantów - Załuska vs Cierzniak. ;)

Skrót:
Polecam. Padły bardzo ładne gole + Załuska się "popisał". :mrgreen:

Awatar użytkownika
Etienne
Posty: 3071
Rejestracja: pt lip 27, 2012 8:41
Lokalizacja: Wola i Ochota, Bródno i Włochy

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Etienne » śr sty 23, 2013 21:04

Dżosef pisze:
bo jak wiemy United też należy do miliardera o żydowskim pochodzeniu
On jest takim miliarderem bez kasy heh
Ma kasę, tylko nie chce jej wydawać, bo to skąpiec. A zresztą i po co miałby wydawać jak United ma największy budżet w Anglii i pompuje kasę ze wszystkiego z czego może.

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: czajak » ndz sty 27, 2013 17:39

FA Cup

Brentford-CHELSEA 2-2

Kompromitacja była o krok...

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: czajak » czw sty 31, 2013 14:45

Reading-CHELSEA 2-2

Dno i 20 metrow mulu...

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9767
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: DEADLY SIN » czw lut 14, 2013 12:01

Celtic - Juventus 0-3

Zagrali fantastycznie, zdecydowanie najlepiej w tym sezonie. 70 minut ambitnej i żywej gry mimo niekorzystnego wyniku.
Kiedy już opadali z sił, akcje Juventusu okazały się zabójcze.
Ten mecz oglądało się jak walkę obiecującego i młodego pięściarza z Witalijem Kliczko. Pasjonujący pojedynek ciągnący się do ostatnich rund, przewaga punktowa młodego, jednak to doświadczenie i klasa Kliczki decyduje o jego zwycięstwie.
Tak też potoczył się wtorkowy mecz. Knockdown w czwartej minucie po głupim błędzie obrońcy, kolejny po kilkudziesięciu minutach. Knockout, jakim był gol na 0-3, był kwestią czasu.

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9767
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: DEADLY SIN » ndz lut 17, 2013 22:01

Celtic - Dundee United 6-2

Skrót:

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: czajak » pn lut 18, 2013 21:40

FA Cup

CHELSEA-Brentford 4-0

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3638
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Peter » ndz mar 03, 2013 17:56

Djurgården Sztokholm-Umeå 3 do jajka w Pucharze Szwecji. Hattrick ich napadziora Dumy Sztokholmu.

PawelK(P)
Posty: 540
Rejestracja: wt lip 27, 2010 22:04
Lokalizacja: Ursynów

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: PawelK(P) » wt mar 12, 2013 22:42

Jednak Barca !

Dzemu
Posty: 41
Rejestracja: pt lut 22, 2013 18:13
Lokalizacja: Zielona/ŻuRomin
Kontakt:

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Dzemu » śr mar 13, 2013 11:32

Dokladnie Barca!!!! nie pozwolila sobie wejsc na glowe. Bardziej sie ciesze ze Schalke odpadlo!

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: czajak » śr mar 13, 2013 16:04

FA Cup

Man United-CHELSEA 2-2

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9767
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: DEADLY SIN » ndz mar 17, 2013 19:03

Celtic - Aberdeen 4-3

Ostatnie sekundy doliczonego czasu drugiej połowy. Celtic remisuje z Aberdeen 3-3. Rzut wolny dla gospodarzy i...:


8)

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: czajak » ndz mar 17, 2013 21:56

CHELSEA-West Ham 2-0

:D :D

Awatar użytkownika
peso89
Posty: 3909
Rejestracja: czw lut 23, 2006 16:36
Lokalizacja: z miasteczka

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: peso89 » śr kwie 10, 2013 13:02

Etienne pisze:
Lineker pisze:Wiem, że teraz mamy inne czasy, ale ja takiej budowie "potęg" jak City czy Chelsea mówię zdecydowanie nie. Na wielkość trzeba zapracować a nie kupić wszystko za pieniądze.
Nie no Lineker, bez żartów, ja jako sympatyk (bo fan to zbyt duże słowo) City to mogę Tobie powiedzieć, że jeszcze pod koniec XXw na III lidze (wtedy Division Two) na ich mecze przychodziło po 30 tys. ludzi (wtedy na Maine Road mogło zasiąść ok.35 tys. kibiców). A klub przed erą Szejków był 7 w tabeli wszech czasów Premier League. Więc to nie był jakiś tam prowincjonalny klubik. Trudno w ogóle porównywać genezy polskich i angielskich klubów jak tutaj porównujemy jakieś drużyny do Polonii. Nie da się - bo dla Anglosasów tradycja to raczej nie jest stadion, godło czy barwy ale prędzej ludzie. Zresztą spójrzcie - my od początku byliśmy "Polonią" jako brandem (nazwa, kolory w rok po utworzeniu, nasz stadion też ma tradycje), natomiast Arsenal, MCFC, ManUtd czy Atletico de Madrid (inny klub, który lubię) musiały przejść długą drogę aby "stać się sobą". Równie dobrze moglibyście krytykować Górnika czy Widzew, bo to były prowincjonalne klubiki (Górnik to jeszcze inna historia), które resorty przemieniły w legendy. Chyba trochę tutaj wychodzić kompleks Legii, że jak tylko przychodzą pieniądze do klubu to od razu źle i bez tradycji. No wybaczcie, ale we współczesnej piłce tak się nie da. Co mnie ciekawi to rzecz w jaki sposób kibice United podchodzą do City, że to klub który "siedzi na forsie". No ale to jakiś absurd, bo Utd ma dwa razy większy budżet (ba ManU nawet sprzedało za 10 milionów funtów miejsce na koszulkach treningowych(sic!)) a Glazer też do biedoty nie należy (no i jest żydem jak Abramowicz). To jest jakaś hipokryzja!
Pozdro!
Rzadko tu zagladam, ale z wiekiem kibicowanie zagranicznym klubom przygasło, ale przed laty zapychałem kilka dni tirami tylko po to, aby zobaczyć mecz ManCity właśnie w trzeciej lidze przy ponad 30-tu tysiacach ludzi. Co do peowincjonalności Chelsea to pamiętam czasy / chyba lata 80-te / gdy naprawdę sporo ludzi w Polsce kibicowało Chelsea, a nawet West Ham, chociaż chyba nie aspekt stricte sportowy o tym decydował. Co do kasy w sensie nagłego "wzbogacenia" się niektórych klubów to jako kibic Polonii nie będę tego oceniał pamiętając nasz "awans" za pieniadze i i zaakceptowanie JW w nadzieji, że jego pieniądze przyniosą sukces i pozwolą szybko skrócić dystans do możnych naszej ligi kopanej.

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: czajak » pt kwie 12, 2013 9:15

Rubin Kazań-CHELSEA 3-2 (Agg. 4-5)

Niebiescy w półfinale Ligi Europejskiej!

TitoKSP
Posty: 163
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 20:50

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: TitoKSP » czw kwie 18, 2013 21:39

Fulham 0:3 CHELSEA

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9767
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: DEADLY SIN » ndz kwie 21, 2013 16:05

Celtic - Inverness CT 4-1

Champions! 8)

Michał Hamburger
Posty: 636
Rejestracja: wt cze 05, 2012 10:20

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Michał Hamburger » ndz kwie 21, 2013 16:49

Sorry Deadly, ale też mi sztuka. Moja babcia zdobyła by mistrza Szkocji w tym roku. ;) OK., teraz na poważanie. Gratuluje! :)

PS A Hunowie niech gniją w niższych szkockich ligach. ;)

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9767
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: DEADLY SIN » ndz kwie 21, 2013 18:18

Michał Hamburger pisze:Sorry Deadly, ale też mi sztuka. Moja babcia zdobyła by mistrza Szkocji w tym roku. ;) OK., teraz na poważanie. Gratuluje! :)

PS A Hunowie niech gniją w niższych szkockich ligach. ;)
Dzięki! Myślę, że sztuka polegała na tym aby zmotywować piłkarzy do gry w SPL. Od momentu odpadnięcia z LM Celtic spisywał się średnio, a już na pewno słabiej w porównaniu z poprzednim sezonem, kiedy w lidze byli Rangersi (nawet jeśli po wejściu zarządu komisarycznego odebrano im dziesięć punktów).

W kolejnym sezonie Celtic będzie musiał przejść nie dwie, ale trzy rundy kwalifikacyjne aby zagrać w Champions League.
Michał Hamburger pisze:PS A Hunowie niech gniją w niższych szkockich ligach. ;)
Z pewnością nie będą mieli łatwo - w obecnym sezonie przegrali z grającą klasę wyżej Queen of the South w Ramsden Cup (Puchar drużyn grających w Div 1, Div 2 i Div 3), Inverness w Pucharze Ligi, i Dundee Utd w Pucharze Szkocji, który doskonale pokazał, jaka przepaść dzieli ich od szkockiej Ekstraklasy. W lidze przegrali trzy mecze (w tym dwa u siebie) i kilka zremisowali. Niewątpliwie u nich też pojawia się problem motywacji oraz to, że obronę mają naprawdę cienką.

Na dodatek ich obecny właściciel okazuje się oszustem nie mniejszym niż poprzedni.

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Decik » pn kwie 22, 2013 8:40

Dzisiaj bardzo wazny mecz Realu z Celtą....

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: czajak » pn kwie 22, 2013 17:51

Liverpool-CHELSEA 2-2

SKANDAL :evil: :evil: :evil:

TitoKSP
Posty: 163
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 20:50

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: TitoKSP » pn kwie 22, 2013 19:39

Skandal to mało powiedziane... remake filmu Szczęki jakiś

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: czajak » ndz kwie 28, 2013 17:53

CHELSEA-Swansea 2-0

SUPER FRANKIE LAMPARD

ODPOWIEDZ