W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Wyniki druzyn, ktore lubimy

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: PoloniaOle » pn kwie 23, 2012 21:38

Ja jestem powiązany z Manchesterem United. Jestem oficjalnym członkiem tego klubu, mam jego kartę kibica (Polonii np. nie mam). Co roku wysyłane są do mnie paczki sraczki z video z bramkami, rocznikami, kalendarzami, programami, plakatami, gadżetami, programami, listami podpisywanymi "taśmowo" przez władze klubu, ale to tylko przedmioty, uczuciowo jestem związany znacznie mocniej. Kiedyś robiłem gazetę o Polonii i razem z Naczelnym tworzyliśmy część jej layoutu na podstawie kolekcjonowanych przeze mnie magazynów United. Na Old Trafford byłem kilkanaście razy w ostatnich latach, zaliczyłem też dwa wyjazdy. Na Polonii od 2008 roku nie byłem ani razu, zaciągnęli mnie tylko kilka razy do Czarnej Koszuli koledzy z dawnej redakcji, Emeriten Gang oraz Lineker. To nie sarkazm, drażnią mnie kibice United i to mocno, miałem na myśli polskich śmiesznych plastikowych fanów United, którzy mają tyle wspólnego z United, co ja z Polonią, ale ich lamenty docierają do każdego zakątku internetu. Prawdziwy kibic to taki, który jeździ na mecze swojej drużyny, bywa na jej meczach, zalicza wyjazdy, tak jak np. Deadly Sin lub Lineker. Może to zbyt skomplikowane dla Ciebie co napisałem, może masz rację, zbyt dużo emocji w tym było.

Na Polonię chodziłem i jeździłem przez kilka lat, tych wyjazdów zaliczyłem mnóstwo. Byłem lojalny, ale nie chciałem się pogodzić z nową rzeczywistością. Mam jednak coś w rodzaju rozdwojenia jaźni, które nie pozwala mi odwrócić się od Polonii ot tak zwłaszcza w takich ciężkich chwilach, kiedy klub zaraz może zdychać jak pies na oczach wrogów. Trzymałem kciuki, żeby osiągała sukcesy, będę trzymał kciuki, żeby przetrwała, ale na mecze chodzić nie chciałem, nie chcę i nie będę chciał, ciężko jest kibicować drużynie, która żyje kosztem innej, a teraz być może przyjdzie jej za to zapłacić. Ciężko jest też rzucić to w cholerę, choć satysfakcji z kibicowania jej nie ma żadnej, ciężko zapomnieć o wielu sprawach, o których nie masz zielonego pojęcia i cała grupa użytkowników, która pojawiła się tu nie wiadomo skąd, zapewne nie wcześniej niż po 2005.

Krsta
Posty: 1528
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 21:04
Lokalizacja: Gdzie Syrenka w herbie jest!

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Krsta » pn kwie 23, 2012 22:10

Lineker pisze:Jednym słowem derby Manchesteru zapowiadają się pasjonująco, liczę na transmisje w CK :)
PoloniaOle, wpadniesz? :)

Awatar użytkownika
PiotreKSP
Posty: 1651
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 16:31

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: PiotreKSP » pn kwie 23, 2012 22:27

Barcelona 1-2 Real
Hala Madrid! :flaga:

Awatar użytkownika
Cywil
Posty: 220
Rejestracja: pn paź 31, 2011 21:12

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Cywil » wt kwie 24, 2012 13:13

PoloniaOle pisze:Ja jestem powiązany z Manchesterem United. Jestem oficjalnym członkiem tego klubu, mam jego kartę kibica (Polonii np. nie mam). Co roku wysyłane są do mnie paczki sraczki z video z bramkami, rocznikami, kalendarzami, programami, plakatami, gadżetami, programami, listami podpisywanymi "taśmowo" przez władze klubu, ale to tylko przedmioty, uczuciowo jestem związany znacznie mocniej. Kiedyś robiłem gazetę o Polonii i razem z Naczelnym tworzyliśmy część jej layoutu na podstawie kolekcjonowanych przeze mnie magazynów United. Na Old Trafford byłem kilkanaście razy w ostatnich latach, zaliczyłem też dwa wyjazdy. Na Polonii od 2008 roku nie byłem ani razu, zaciągnęli mnie tylko kilka razy do Czarnej Koszuli koledzy z dawnej redakcji, Emeriten Gang oraz Lineker. To nie sarkazm, drażnią mnie kibice United i to mocno, miałem na myśli polskich śmiesznych plastikowych fanów United, którzy mają tyle wspólnego z United, co ja z Polonią, ale ich lamenty docierają do każdego zakątku internetu. Prawdziwy kibic to taki, który jeździ na mecze swojej drużyny, bywa na jej meczach, zalicza wyjazdy, tak jak np. Deadly Sin lub Lineker. Może to zbyt skomplikowane dla Ciebie co napisałem, może masz rację, zbyt dużo emocji w tym było.

Na Polonię chodziłem i jeździłem przez kilka lat, tych wyjazdów zaliczyłem mnóstwo. Byłem lojalny, ale nie chciałem się pogodzić z nową rzeczywistością. Mam jednak coś w rodzaju rozdwojenia jaźni, które nie pozwala mi odwrócić się od Polonii ot tak zwłaszcza w takich ciężkich chwilach, kiedy klub zaraz może zdychać jak pies na oczach wrogów. Trzymałem kciuki, żeby osiągała sukcesy, będę trzymał kciuki, żeby przetrwała, ale na mecze chodzić nie chciałem, nie chcę i nie będę chciał, ciężko jest kibicować drużynie, która żyje kosztem innej, a teraz być może przyjdzie jej za to zapłacić. Ciężko jest też rzucić to w cholerę, choć satysfakcji z kibicowania jej nie ma żadnej, ciężko zapomnieć o wielu sprawach, o których nie masz zielonego pojęcia i cała grupa użytkowników, która pojawiła się tu nie wiadomo skąd, zapewne nie wcześniej niż po 2005.
Chyba się nie zrozumieliśmy, bo ja nie mówiłem o Tobie. Nie osądzałem tego jaki masz stosunek do MU, bo osobiście Cię nie znam. Mówiłem tylko o tych kibicach sukcesu, którzy z tych samych pobudek kibicują Realowi, Barcelonie, Chelsea, czy innym podobnym klubom, które biją się o najwyższe światowe trofea. Gdyby ten sam Manchester grał teraz w ichniejszej 1, lub 2 lidze to zapewne byłoby tak, jak u nas kiedy tułaliśmy się po niższych ligach. Dopiero wtedy możnaby stwierdzić ze stu procentową pewnością, że ktoś jest WIERNYM kibicem. A tobie gratuluję tylu powiązań z tym klubem i fajnie by było, abyś znowu pojawił się na Konwiktorskiej przy okazji meczu Polonii. Kto wie, może akurat zagramy z Manchesterem. :>

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: czajak » wt kwie 24, 2012 21:42

UEFA-CHELSEA 2-2

Fernando Torres, nie mam pytań, dziękuję, dobranoc.

Lineker
IFC POLONI@
Posty: 4292
Rejestracja: pn lip 05, 2004 11:35
Lokalizacja: >>MURANÓW<<

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Lineker » wt kwie 24, 2012 21:50

Oglosili zalobe na nsporcie...nie beda pokazywac finalu...;]

KSP ++
Posty: 1558
Rejestracja: sob paź 02, 2010 12:46

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: KSP ++ » wt kwie 24, 2012 22:06

Symulant :)


PS Temat chyba mało odpowiedni, ale nie mogłem znaleźć lepszego

abradab
Posty: 479
Rejestracja: czw paź 30, 2008 1:12

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: abradab » śr kwie 25, 2012 10:24

FC Barcelona- chelsea londyn 2-2 torres taa która to jego bramka dla chelsea 3 ? :lol:

Lineker
IFC POLONI@
Posty: 4292
Rejestracja: pn lip 05, 2004 11:35
Lokalizacja: >>MURANÓW<<

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Lineker » śr kwie 25, 2012 15:21

Jak to można kibicować klubą zagranicznym?...a no można, polecam tekst Stanowskiego ---> http://www.weszlo.com/news/10282-O_Barc ... urem_w_tle , ja pozwolę sobie tylko zacytować fragment :

"Wiele osób – jak chociażby pan Mazur – kpi z osób, które ekscytują się piłką zagraniczną. Sam kiedyś kpiłem. A teraz zastanawiam się: niby czemu nie? Dlaczego ktoś, kto urodził się na przykład w Suwałkach ma mieć na tyle przejebane, by być skazanym tylko na amatorów z Wigier? Dlaczego mogę z pasją oglądać amerykańskie seriale i dlaczego mogę czytać szwedzkie kryminały, a nie mogę oglądać hiszpańskiej piłki? Dlaczego to niby takie niepoważne, niemęskie, dlaczego to jest "dla lamusów"? Od siebie do Barcelony jestem w stanie dostać się szybciej niż do Szczecina, a w dobie internetu Guardiola nie wydaje mi się kimś bardziej odległym niż Marcin Sasal. Dlaczego ktoś, kto przyszedł na świat w Bydgoszczy nie może być za Liverpoolem, dlaczego przeznaczony ma mu być Benjamin Imeh, a nie Steven Gerrard? Gdyby pan Mazur chciał być konsekwentny to musiałby cały czas jeździć polonezem, bo przecież nie niemieckim audi. Jeżdżenie samochodem to przecież – jak powiedziałby Mazur – część życia. A on jeździ (zgaduję) jakimś niemieckim, bo lepszy. Pff."

KSP1911
Posty: 1120
Rejestracja: pt gru 30, 2005 21:52

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: KSP1911 » śr kwie 25, 2012 22:49

PP
Broń Radom 0-0, k. 4-3 Radomiak Radom

Stormtrooper
Posty: 1361
Rejestracja: wt maja 03, 2011 16:44
Lokalizacja: Bemowo

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Stormtrooper » śr kwie 25, 2012 22:57

Dla mnie to w sumie takie dziwne trochę kibicować drużynie z Hiszpanii czy Anglii a zwłaszcza np. Barcelonie czy Realowi. Dlaczego w tym momencie ktoś, a raczej 96% kibicuje Realowi i Barcelonie a nie np. Espanyolowi, Athelticowi Bilbao, Realowi Saragossa czy innym drużynom? No właśnie jest prosta odpowiedź - jest kibicem sukcesu. Moim zdaniem nawet jak nie będzie się wiodło Realowi czy Barcelonie nadal będzie kibicował to i tak Nim zostanie bo sukcesy dla tych klubów są wpisane. Sam byłem kilkakrotnie w Barcelonie, nawet przed Camp Nou przed meczem i jakoś wielkim kibicem tego zespołu się nie czuję, tak samo jak i Manchesteru United - mam koszulki, jakies akcesoria ale to tylko czysta sympatia - w starciach z Manchesterem City czy z innymi nie czuje wrogości i interesuje mnie piękno piłki. To samo się tyczy kibiców Lecha, Wisły, czy Legii co kibicują z każdego zakątka Polski - dla mnie żenujące. Jest się za lokalnym zespołem albo wcale - u nas wybór jest prosty - Polonia lub Legia.

Awatar użytkownika
Cock_Sparrer
Posty: 493
Rejestracja: śr sie 31, 2011 11:34

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Cock_Sparrer » czw kwie 26, 2012 15:05

Z cyklu rodzinne strony:

Po wielu latach błąkania się po dolnych rejonach pilskiej A-Klasy nareszcie Orzeł Osiek nad Notecią ma szansę na awans do okręgówki. Jedynym rywalem w walce o I miejsce jest odwieczny rywal zza miedzy - Łobżonka Wyrzysk.

http://www.90minut.pl/liga/0/liga5926.html#last

O wszystkim zapewne zadecydują derby w Wyrzysku w ostatniej kolejce. Co za dramaturgia!

My mieszkamy w mieście Osiek
Gdzie Łobzonka przepływa
Tu najlepsi są kibice, tu Orzełek w piłke gra
Ale-aleluja, aleluja Orzełek
Ale-aleluja, aleluja Orzełek


http://orzelosiek.futbolowo.pl/index.php

http://www.youtube.com/watch?v=axRhiZ6IwmE

:D

Awatar użytkownika
peso89
Posty: 3914
Rejestracja: czw lut 23, 2006 16:36
Lokalizacja: z miasteczka

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: peso89 » czw kwie 26, 2012 16:55

Stormtrooper pisze:Dla mnie to w sumie takie dziwne trochę kibicować drużynie z Hiszpanii czy Anglii a zwłaszcza np. Barcelonie czy Realowi. Dlaczego w tym momencie ktoś, a raczej 96% kibicuje Realowi i Barcelonie a nie np. Espanyolowi, Athelticowi Bilbao, Realowi Saragossa czy innym drużynom? No właśnie jest prosta odpowiedź - jest kibicem sukcesu. Moim zdaniem nawet jak nie będzie się wiodło Realowi czy Barcelonie nadal będzie kibicował to i tak Nim zostanie bo sukcesy dla tych klubów są wpisane. Sam byłem kilkakrotnie w Barcelonie, nawet przed Camp Nou przed meczem i jakoś wielkim kibicem tego zespołu się nie czuję, tak samo jak i Manchesteru United - mam koszulki, jakies akcesoria ale to tylko czysta sympatia - w starciach z Manchesterem City czy z innymi nie czuje wrogości i interesuje mnie piękno piłki. To samo się tyczy kibiców Lecha, Wisły, czy Legii co kibicują z każdego zakątka Polski - dla mnie żenujące. Jest się za lokalnym zespołem albo wcale - u nas wybór jest prosty - Polonia lub Legia.
Pie... jak potłuczony. Widzew i Legia osiągały jakieś sukcesy w europejskich pucharach to pozyskiwały wielu kibiców w różnych stronach kraju, a najwięcej tam, gdzie nie było silnej drużyny lokalnej, bo niby czemu mieliby tak jak napisałeś nie kibicować wcale. Takie życie kto ma sukcesy ten ma kibiców / w pe2wnym uproszczeniu /, chociaż pamiętam, że kilkadziesiąt lat temu w Polsce sporo fanów mieli Chelsea i West Ham mimo, że sukcesów specjalnych nie mieli, ale chłopakom imponowali ich kibice. Teraz to się trochę zmieniło stąd masa fanów Barcy czy Manchesteru United, a spadek liczby kibicujących Liverpoolowi. Najważniejsza zmiana to ta, ze kiedyś klub zagraniczny to był zazwyczaj taki dodatek do klubu rodzimego, a teraz sporo osób kibicuje tylko klubom zagranicznym pogardzając polskimi.

ganges
Posty: 23
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 12:57
Lokalizacja: Maków.Podh

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: ganges » pt kwie 27, 2012 17:31

Napoli wygrało 2 mecz z rzędu i jest w czubie Serie A Wow :roll:

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9771
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: DEADLY SIN » ndz kwie 29, 2012 21:11

Celtic - Rangers 3-0
Easy. :)

Na koniec z głośników poleciał znany przebój:


And so Sally can wait
Obrazek
she knows it's too late as we're walking on by...

Bramki:

Lineker
IFC POLONI@
Posty: 4292
Rejestracja: pn lip 05, 2004 11:35
Lokalizacja: >>MURANÓW<<

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Lineker » ndz kwie 29, 2012 21:46

jeszcze powrócą piękne lata i duma Szkocji wróci na należne jej miejsce :)



Boże chroń nas przed katolikami :)

Loyal Protestant!!

gen_Patton
Posty: 2534
Rejestracja: czw maja 31, 2007 11:35

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: gen_Patton » pn kwie 30, 2012 9:30

LA Clippers - Memphis Grizzlies 99:98
Czy ktoś to to widział??!! LAC odrobili 27 punktową stratę!

Krsta
Posty: 1528
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 21:04
Lokalizacja: Gdzie Syrenka w herbie jest!

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Krsta » pn kwie 30, 2012 21:54

AA Gent vs. Club Brugge - 2:1

Buffalos pokonali FCB i tracą tylko jeden punkt do drugiego miejsca.

City vs. United - 1:0

Nie pozostaje nic innego jak wierzyć w cud. Frajerstwo czystej wody...

Śwagier
Posty: 1710
Rejestracja: śr sie 23, 2006 14:39
Lokalizacja: Варшава трамвай

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Śwagier » wt maja 01, 2012 20:38

size=150]Pomimo remisu Avia została liderem III Ligi!!![/size]
Polonia Przemyśl 0-0 Avia Świdnik 28 kwietnia, 13:00 (250)

FORZA AVIA!

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9771
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: DEADLY SIN » czw maja 03, 2012 23:27

Celtic - St Johnstone 1-0

Krsta
Posty: 1528
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 21:04
Lokalizacja: Gdzie Syrenka w herbie jest!

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Krsta » czw maja 03, 2012 23:38

Anderlecht vs. AA Gent - 1:0

Po porażce z Fiołkami Buffalos spadli na czwarte miejsce. Do trzeciego, premiującego grą w LE, tracą tylko jeden punkt. Do końca rozgrywek zostały 3 mecze.

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: czajak » sob maja 05, 2012 19:54

CHELSEA-Liverpool 2-1

1/2 PLANU WYKONANA!

PoloniaWilno
Posty: 183
Rejestracja: pn kwie 16, 2012 20:45
Kontakt:

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: PoloniaWilno » pn maja 07, 2012 19:57

Polonia Wilno- Niewieża Kiejdany 2:1 :)

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3645
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Peter » wt maja 08, 2012 20:02

W derbach Sztokholmu AIK - Djurgården 1:1.
DIF prowadził, ale AIK wyrównał po samobóju w '89 minucie niestety.

Krsta
Posty: 1528
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 21:04
Lokalizacja: Gdzie Syrenka w herbie jest!

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Krsta » ndz maja 13, 2012 17:59

Sunderland vs. Manchester United - 0:1

City, gratulacje! Drużyna z Etihad Stadium była lepsza w przekroju całego sezonu. Mam nadzieję, że Czerwone Diabły zrewanżują się The Citizens za rok. ;)

AA Gent vs. Racing Genk - 3:1

Buffalo's zajęli czwarte miejsce i mają jeszcze szanse na grę w LE. Muszą tylko w dwumeczu pokonać zwycięzcę rywalizacji Cercle Brugge vs. Mons.

Willem II Tilburg vs. Sparta Rotterdam - 1:1

Sparta odpadła w barażach i kolejny sezon spędzi w Eerste Divisie.

ODPOWIEDZ