W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Wyniki druzyn, ktore lubimy

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9771
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: DEADLY SIN » sob sty 14, 2012 18:27

Celtic - Dundee Utd 2-1

Arni_K6
Posty: 57
Rejestracja: pn lip 25, 2011 12:08

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Arni_K6 » sob sty 14, 2012 19:30

Arka Gdynia - POLONIA WARSZAWA 1-2
(lubię POLONIE)

Krsta
Posty: 1528
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 21:04
Lokalizacja: Gdzie Syrenka w herbie jest!

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Krsta » sob sty 14, 2012 22:33

Manchester United vs. Bolton Wanderers - 3:0

Bramkę na 1:0 strzelił... Paul Scholes! :)

Pulpet04017
Posty: 586
Rejestracja: ndz sie 07, 2011 22:44
Lokalizacja: WWA

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Pulpet04017 » wt sty 17, 2012 17:18

Deadly co powiesz na to ze Fojut w Celticu od czewca :D?

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9771
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: DEADLY SIN » wt sty 17, 2012 19:10

Pulpet04017 pisze:Deadly co powiesz na to ze Fojut w Celticu od czewca :D?
Szok! Po pierwsze, że Lennon zainteresował się Fojutem, po drugie że to już chyba dziesięty obrońca na Parkhead (no może lekko przesadziłem, ale jest drugim obrońccą, i jak na razie drugim zawodnikiem w ogóle ściągniętym w tym okienku).

Ciężko mi ocenić czy Fojut się sprawdzi, nie oglądam meczów Śląska, więc nie wiem na co go stać (tu liczę na pomoc Elektryka). Gdyby Jodłowiec miał grać w Celticu, to wiedziałbym że będzie wzmocnieniem. Z drugiej strony gość ma doświadczenie, bo występował już na wyspach (Lennon grał przeciwko niemu w Championship), i niewykluczone, że przebije się do wyjściowej jedenastki. Lennon ma powalczyć, aby przyszedł jeszcze w tym miesiącu.

Lineker
IFC POLONI@
Posty: 4292
Rejestracja: pn lip 05, 2004 11:35
Lokalizacja: >>MURANÓW<<

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Lineker » śr sty 18, 2012 16:45

a moim zdaniem ten transfer jest potwierdzeniem tego, że niestety liga szkocka mocno podupadła.
Kiedyś jeszcze jakoś Rangers i Celtic ciągnęli to za uszy do góry a teraz mam wrażenie, że tamtejszy poziom piłkarski nie odbiega od ligi polskiej a nawet śmiem twierdzić, że obaj giganci szkockiej piłki musieli by się u nas mocno napocić aby załapać się na pierwszą trójkę.

Buku85
Posty: 756
Rejestracja: pt lut 12, 2010 13:32

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Buku85 » śr sty 18, 2012 17:15

Lineker pisze:a moim zdaniem ten transfer jest potwierdzeniem tego, że niestety liga szkocka mocno podupadła.
Kiedyś jeszcze jakoś Rangers i Celtic ciągnęli to za uszy do góry a teraz mam wrażenie, że tamtejszy poziom piłkarski nie odbiega od ligi polskiej a nawet śmiem twierdzić, że obaj giganci szkockiej piłki musieli by się u nas mocno napocić aby załapać się na pierwszą trójkę.
Mam podobne wrażenia. Potwierdzeniem tego może być news o zainteresowaniu Rangersów Pawłem Brożkiem...

Lineker
IFC POLONI@
Posty: 4292
Rejestracja: pn lip 05, 2004 11:35
Lokalizacja: >>MURANÓW<<

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Lineker » śr sty 18, 2012 17:18

Buku85 pisze:
Lineker pisze:a moim zdaniem ten transfer jest potwierdzeniem tego, że niestety liga szkocka mocno podupadła.
Kiedyś jeszcze jakoś Rangers i Celtic ciągnęli to za uszy do góry a teraz mam wrażenie, że tamtejszy poziom piłkarski nie odbiega od ligi polskiej a nawet śmiem twierdzić, że obaj giganci szkockiej piłki musieli by się u nas mocno napocić aby załapać się na pierwszą trójkę.
Mam podobne wrażenia. Potwierdzeniem tego może być news o zainteresowaniu Rangersów Pawłem Brożkiem...
też to czytałem....masakra

Buku85
Posty: 756
Rejestracja: pt lut 12, 2010 13:32

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Buku85 » śr sty 18, 2012 18:08

Lineker pisze:
Buku85 pisze:
Lineker pisze:a moim zdaniem ten transfer jest potwierdzeniem tego, że niestety liga szkocka mocno podupadła.
Kiedyś jeszcze jakoś Rangers i Celtic ciągnęli to za uszy do góry a teraz mam wrażenie, że tamtejszy poziom piłkarski nie odbiega od ligi polskiej a nawet śmiem twierdzić, że obaj giganci szkockiej piłki musieli by się u nas mocno napocić aby załapać się na pierwszą trójkę.
Mam podobne wrażenia. Potwierdzeniem tego może być news o zainteresowaniu Rangersów Pawłem Brożkiem...
też to czytałem....masakra
Dla jasności - Brożek to wciąż niezły napastnik i na pewno byłby wzmocnieniem każdej drużyny z Ekstraklasy. Ale jesli w jego obecnej sytuacji (rezerwa w Trabzonie, niepewna forma, brak regularności) interesują się nim Rangersi, to ja naprawdę nie mam pytań...

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9771
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: DEADLY SIN » śr sty 18, 2012 21:01

Lineker pisze:a moim zdaniem ten transfer jest potwierdzeniem tego, że niestety liga szkocka mocno podupadła.
Kiedyś jeszcze jakoś Rangers i Celtic ciągnęli to za uszy do góry a teraz mam wrażenie, że tamtejszy poziom piłkarski nie odbiega od ligi polskiej a nawet śmiem twierdzić, że obaj giganci szkockiej piłki musieli by się u nas mocno napocić aby załapać się na pierwszą trójkę.
Bez przesady. :) Poziom ligi szkockiej spada, ale nie sądzę że osiągnięcie pierwszej trójki przed Old Firm byłoby okupione wielkim kosztem. Co innego walka o mistrza. ;) Mimo wszystko, w Rangersach grają reprezentanci Szkocji, Rumunii, Bośni, Chorwacji, Stanów Zjednoczonych (w tym jej kapitan), Nigerii; w Celtiku - Szkocji, Irlandii, Szwecji, Korei, Walii, Grecji czy Izraela. Co najważniejsze, są ta piłkarze występujący REGULARNIE w swoich reprezentacjach, a kilku piłkarzy Celtiku zagra na EURO. Okej, te ekipy nie stanowią czołówki światowej, co nie zmienia faktu że żadnemu z wymienionych reprezentatów nie przyszłoby do głowy przenosić się do polskiej Ekstraklasy.

Lennon zdecydował się na tranfser Fojuta, bo pamięta go z występów w Championship. Poza tym, jak mówiłem, będzie jednym z wielu obrońców w klubie, tym samym jego transfer zwiększy rywalizację w zespole.

Dziesięć lat temu Celtic był solidną europejską drużyną, jednak jego siła nie bazowała na transferach gwiazd. To zawodnicy Celtiku stawali się gwiazdami grając na Parkhead. :) Kiedy w 1998 Josef Venglos ściągnął Lubomira Moravcika, wielu szkockich dziennikarzy pukało się w głowę na wieść o transferze nieznanego trzydziestolatka ze Słowacji. Ku ich zaskoczeniu, Lubo stał się jedną z najważniejszych postaci w drużynie, a dzięki jego perfekcyjnym crossom Larsson strzelał mnóstwo goli. Sam Larsson czuł się mocno związany z klubem i miastem, co tłumaczy jego długi pobyt w Szkocji, mimo wielu ofert z czołówki europejskiej.

Na marginesie, Gary Hooper przyszedł ze słabego z Scunthorpe, jednak grał w Celtiku na tyle dobrze, że jego występy zaczęli obserwować wysłannicy reprezentacji Anglii. Niestety, jego marzenia o występach w kadrze pokrzyżowała kontuzja, ale sądzę, że nie wszystko stracone. :)
Buku85 pisze:Dla jasności - Brożek to wciąż niezły napastnik i na pewno byłby wzmocnieniem każdej drużyny z Ekstraklasy. Ale jesli w jego obecnej sytuacji (rezerwa w Trabzonie, niepewna forma, brak regularności) interesują się nim Rangersi, to ja naprawdę nie mam pytań...
Rangersi są spłukani, dlatego chcą pozyskać piłkarzy o małych wymaganiach finansowych za możliwie jak najniższą kwotę.

Awatar użytkownika
malpus91
Posty: 3649
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 15:34
Lokalizacja: Targówek
Kontakt:

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: malpus91 » czw sty 19, 2012 0:05

Real Madryt - FC Barcelona 1:2

Pulpet04017
Posty: 586
Rejestracja: ndz sie 07, 2011 22:44
Lokalizacja: WWA

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Pulpet04017 » czw sty 19, 2012 0:45

Na zawsze w sercu Real Madryt ♥

Krsta
Posty: 1528
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 21:04
Lokalizacja: Gdzie Syrenka w herbie jest!

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Krsta » czw sty 19, 2012 13:42

KAA Gent vs. Lokeren - 3:3

Buffalo's odpadli w ćwierćfinale Pucharu Belgii.

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9771
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: DEADLY SIN » sob sty 21, 2012 15:41

St Mirren - Celtic 0-2

12te zwyciestwo z rzedu. :)

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: PoloniaOle » ndz sty 22, 2012 19:35

To jest jakaś granda! Najpierw jeden pajac z City słusznie został usunięty z boiska za próbę połamania nóg Naniemu w derbach w pucharzu (FA dopieprzyła mu 4 mecze zawieszenia), teraz drugi podeptał po głowie Parkera. Mam nadzieję, że FA uwzględni ten faul i zawiesi kolejnego głąba z wastelands, przecież to jest niemożliwie, że koleś biega sobie po takim faulu na boisku jeszcze karnego w ostatnich sekundach strzela.

Brawo Danny Welbeck! Mecze można wygrywać wychowankami, niekoniecznie za petroruble.
Ostatnio zmieniony ndz sty 22, 2012 19:56 przez PoloniaOle, łącznie zmieniany 1 raz.

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Czarnych Koszul Fan » ndz sty 22, 2012 19:46

Za co ? Za próbę? Myślałem, że do przewinienia musi dojść. Trafił centralnie w piłkę w derbach.

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: PoloniaOle » ndz sty 22, 2012 19:54

Angielska komisja FA miała inne zdanie od anonima z internetu gdzieś z Polski - cztery mecze zawiesiny i na razie tylko pół kary odbył

Krsta
Posty: 1528
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 21:04
Lokalizacja: Gdzie Syrenka w herbie jest!

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Krsta » ndz sty 22, 2012 20:24

KAA Gent vs. Zulte-Waregem - 0:0
Arsenal vs. Manchester United - 1:2

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: PoloniaOle » ndz sty 22, 2012 20:47

Chasetown 0-3 FC United of Manchester

Niestety, Red Rebels nie grają w tym sezonie dobrze, raczej w kratkę, sporo głupich punktów stracili i są tylko na siódmym miejscu blisko strefy barażowej, ale i tak najważniejszym wynikiem tego sezonu jest otrzymanie pozwolenia na budowę własnego stadionu! Poniżej projekt

Obrazek

Mnie najbardziej cieszy w tym wszystkim fakt, że fani United obalili mit, jakoby byli kibicami sukcesu łaszącymi się na kolejne trofea. Okazało się, że oprócz oklaskiwania wielkich zwycięstw, potrafią też zbudować coś swojego dzięki ciężkiej pracy od podstaw, a nie czekać jak p... na ruch bogatego właściciela. Im, Wimbledonowi i podobnym należy się szacunek.

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: PoloniaOle » pn sty 23, 2012 18:47

Obrazek

Szykuje się od czterech do ośmiu meczów banu dla LOUT (prostaka). Chamstwo w czystej postaci!

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sp ... arker.html

http://www.dailymail.co.uk/sport/footba ... t-off.html

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Czarnych Koszul Fan » śr sty 25, 2012 20:30

"Angielska komisja FA miała inne zdanie od anonima z internetu gdzieś z Polski - cztery mecze zawiesiny i na razie tylko pół kary odbył"

Angielskie komisje i Uefa broniły także decyzji Howarda Webba a Ty zapewne płakałeś, że karny był z kapelusza.

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: PoloniaOle » śr sty 25, 2012 23:12

Jeśli chodzi o mecz Austria - Polska to muszę Cię rozczarować. Karny dla Austriaków był ewidentny, mnie w tym meczu zażenowała tylko zła decyzja Webba o uznaniu gola ze spalonego dla "Polaków", gola, który im się nie należał.

Kompany i Baloutelli słusznie zostali ukarani. Coś czuję, że w przypadku tego drugiego to nie koniec.

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Czarnych Koszul Fan » czw sty 26, 2012 20:32

No to jesteś wyjątkiem. Ja także widziałem i karnego i spalonego ale pamiętam komentarze po meczu nawet na polonijnym forum to mnie prawie zjedli. Co do Balotelliego to kara słuszna, co do Kompanego nie było nawet faulu. Gdyby nie trafił w piłkę to bezwzględna dyskwalifikacja do końca sezonu ale trafił czysto. To nie był atak na tak zwane sanie.

Krsta
Posty: 1528
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 21:04
Lokalizacja: Gdzie Syrenka w herbie jest!

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Krsta » czw sty 26, 2012 20:42

CKF, czy ja wiem... Opinie sędziego Rafała Rostkowskiego:
Czerwona kartka to odważna i bardzo dobra decyzja sędziego, całkowicie zgodna z tym, czego od sędziów oczekuje Pierluigi Collina, szef Komisji Sędziowskiej UEFA. Vincent Kompany atakował dwiema nogami z korkami skierowanymi w rywala, ryzykując jego zdrowie. Nie ma znaczenia, że nie trafił w nogi Naniego. Sędziowie mogą karać także za niebezpieczne zagrania, gdy nie dochodzi do kontaktu z przeciwnikiem, i pokazać czerwoną kartkę nawet w sytuacji, gdy zawodnik trafia w piłkę. Kompany mógł spowodować poważną kontuzję Naniego.

Czerwonych kartek pokazanych w takich sytuacjach może być coraz więcej, bo w zawodowych ligach, gdzie za piłkarzy płaci się miliony, wszystkim zależy na ich zdrowiu. Sędziowie są zmuszani, by karać zagrania, które mogą narazić przeciwnika na poważną kontuzję, a kluby na milionowe straty. Proszą o to kluby, ligi i związki zawodowe piłkarzy.

Jeśli piłkarz nie chce być w ten sposób karany, nie może grać w sposób niebezpieczny dla przeciwnika. Jeśli ryzykuje - tak jak Kompany - musi liczyć się z tym, że może zostać usunięty z boiska.
http://michalszadkowski.blox.pl/2012/01 ... artke.html

Awatar użytkownika
Azien
Posty: 3068
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 18:00
Lokalizacja: Ursynów

Re: Wyniki druzyn, ktore lubimy

Post autor: Azien » czw sty 26, 2012 21:02

Liverpool w finale Carling Cup! :D

ODPOWIEDZ