W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Srebro Sikory :))

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Lechislaw
IFC POLONI@
Posty: 2644
Rejestracja: pn mar 31, 2003 21:08
Lokalizacja: Ursynów

Srebro Sikory :))

Post autor: Lechislaw » czw lut 12, 2004 11:27

Tomasz Sikora zajal 2 miejsce na MS :)
Mial tylko 1 pudlo tyle ile Piorre ktory wygral i stracil do niego 55 sekund a 3 byl Bierdallen ktory mial 5 sekund straty to Sikora.
Niemcy w ogole (oprocz ostatniej rundy) nie pokazywali Polaka. Za co spotkala ich kara i Gross zostal zepchniety na 4 miejsce przez Tomasza. :lol:

Rafik67
Posty: 1096
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 19:34
Lokalizacja: BRÓDNO

Post autor: Rafik67 » czw lut 12, 2004 11:32

Brawo Tomasz :!: :!: :!: :!: :!:
Złoty medal za wytrwałość :lol:
Wreszcie przełamał pasmo 6 i 4 miejsc :)
Tomasz Sikora na najlepszego sportowca 2004 roku :!:

maciekl
Posty: 3985
Rejestracja: wt maja 27, 2003 12:22

Post autor: maciekl » czw lut 12, 2004 11:40

Bomba,dla mnie bomba,nie no trudno powiedzieć jak się cieszę.

dareksp
Emeriten Gang
Posty: 2020
Rejestracja: pn paź 20, 2003 13:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dareksp » czw lut 12, 2004 11:42

Czy ktoś mógłby krótko opisać jak przebiegała walka na trasie?
Brawa dla Sikory :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Darusta
Posty: 596
Rejestracja: sob paź 04, 2003 17:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Darusta » czw lut 12, 2004 11:53

Brawo Tomek!!!

Niemcy jak zwykle woleli pokazywac Wolfa czy Birnbachera niż Tomka. Na ZDF po jakims czasie od ukonczenia był przeprowadzony wywaid z Tomkiem po... rosyjsku:) Tomek to równy gość.

Krzyc(H)u

Post autor: Krzyc(H)u » czw lut 12, 2004 11:57

BLAĆ!!!! szkoda że na wsi odbiera tylko 1,2 i polsat :evil: :evil:

Darusta
Posty: 596
Rejestracja: sob paź 04, 2003 17:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Darusta » czw lut 12, 2004 12:04

Jeszcze gwoli scislosci:

32 miejsce zajął Grzegorz Bodziana z tylko jednym pudłem - 0+0+0+1 (jakby trafil wszystkie bylby najprawdopodobniej w pierwszej 20!)

43 miejsce z 4 pudłami - 0+1+0+3 zajął Wiesław Ziemianin (młodszy brat Jana :lol:)

62 był Michał Piecha - 0+0+2+1

Sztafeta bedzie bodajze w sobote i wg mnie mamy szanse zajac w niej miejsce w pierwszej 6 jak nie 5.

A jutro bodajze bieg massowy, w którym licze, że Tomek zdobedzie moze... no nie tego słowa nie dokończe...

Lechislaw
IFC POLONI@
Posty: 2644
Rejestracja: pn mar 31, 2003 21:08
Lokalizacja: Ursynów

Post autor: Lechislaw » czw lut 12, 2004 12:07

Wszyscy w sumie zaprezentowali sie dobrze. Miejmy nadzieje ze poprawia bieganie do przyszlego sezonu i bedziemy mieli mocna 4 :)

Dzis o 14:20 sztafeta pan.
Moze panie tez nas mile zaskocza ? ;)

Darusta
Posty: 596
Rejestracja: sob paź 04, 2003 17:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Darusta » czw lut 12, 2004 12:25

Panie w sztafecie mogą być... 5. Za Niemkami, Francuskami i Norweżkami i Rosjankami. Miejsceb na pudle racvzej nie możliwe ale jak bedziemy miec szczescie to moze bedzie 4 pozycja. Szkoda tylko, że mam dziwne przeczucie, że beda cos kolo 6-go.

Pewnie znów beda pokazywac szwabki. Chruścicki kiedyś powiedzial ze to wogole nie jest z ich strony obiektywne i ze wcale tego nie rozumie :lol:

Lechislaw
IFC POLONI@
Posty: 2644
Rejestracja: pn mar 31, 2003 21:08
Lokalizacja: Ursynów

Post autor: Lechislaw » czw lut 12, 2004 17:54

Polki ostatecznie zajely 8 miejsce. Najlepiej strzelaly ze wszystkich reprezentacji bo nie mialy ani jednej karnej rundy i tylko 4 doladowania. Brakuje tylko szybkosci ale mysle ze te mlode panie wycwicza bieg ;)
aaa jeszcze M.Gwizdon na swojej zmienia byla 4 :)

Darusta
Posty: 596
Rejestracja: sob paź 04, 2003 17:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Darusta » czw lut 12, 2004 19:03

Wiem, wiem Lechisławie bo biathlon zawsze oglądam :wink:

Pewnie też Cie jak i innych wqurwialo jak zarówno przy 3 jak i 4 strzelaniu pokazywali Polke na strzelnicy tylko odpowiednio do 2 i 3 strzału.

Ale musisz mi przyznać, że 4, no może 5 miejsce było w zasiegu naszych dam. Nawet pomiedzy bodajze 2 zmiana bylismy na 5 pozycji.

A plan na najblizsze dni jest taki: jutro o 14:20 sztafeta menzczyzn (o niej za chwile), w sobote bieg massowy Pań a w niedziele Panów.

Co do sztafety... Czy Polacy sa aby slabsi od Niemcow? Niemcy licza na medal ale czy... przyjmijmy, że Sikora to podobny poziom niż Gross, Fischer niż Bodzianin, Birnbacher niż Ziemianin a Wolf niż Piecha (chyba w takich skladach wystartują jutro obie ekipy - jakbym sie mylil to mnie poprawcie). Skoro zatem Niemcy przybąkują o medalu to dlaczego my nie moglibyśmy? To chyba wydaje sie zbyt piekne...

Faworytem bez wątpienia są Norwegowie. Od tego czy beda w zasiegu innych kadr liczy sie wg mnie strzelanie Bergera a jak wiemy on z reguly nie strzela najlepiej. Jakby miał przebiec ze 2 karne rundy a jest to wg mnie b. prawodpodobne to beda oni w zasiegu innych ekip.

Mocni beda tez Francuzi z Pouree. Ale oprocz Defrandesa (pewnie zle pisze...) i Pouree to oni nie sa tacy mocni... moze nie w zasiegu naszych Orlowa ale...

Ja napisze tak - 1 i 2 miejsce zdobedzie ktoś z dwójki Francja, Norwegia. Natomiast o 3 walczyc beda: Niemcy, którym pomagac beda sciany albo i przeszkadzac (presja), Rosja, Białoruś, mało prawdopodobne ale może Bułgaria no i moze... ale tego slowa nie napisze... U rosjanów wiele zalezy od tego czy przebudzi sie Tchepikov... bo jak tak to mogą walczyć nawet o złoto. To wydaje sie zbyt piekne... 2 medale... nawet biorac pod uwage niedzielny mass to moze i 3 na jedych MS... to byloby wspaniale...

Rozum mi jednak podopowiada, że zajmiemy miejsce 4-5-6 ale serce mówi to co napisalem wyzej... Nawet nie serce... jakas tam szansa jest... przeciez nie pisze o srebrze albo złocie :)

Zgadzasz sie ze mna szanowny ekspercie Lechisławie? :wink:

Lechislaw
IFC POLONI@
Posty: 2644
Rejestracja: pn mar 31, 2003 21:08
Lokalizacja: Ursynów

Post autor: Lechislaw » czw lut 12, 2004 22:48

Ekspertem to raczej nie jestes ;)
Ale zgodze sie ze jakies szanse na braz jest ale podwarunkiem celnego strzelania. Jesli Sikora i Bodzianin utrzymaja forme strzelecka z dzisiaj i pozostala 2 nie odbiegna za bardzo od niego to oczywisice mamy szanse ale jeszcze inne ekipy musza pudlowac. Ale nie wystarczy aby tylko dopierali, musieliby biegac karne rundy. Bo niestety z forma biegowa pozostalem naszej trojki najlepiej nie jest.


Faworytem oczywiscie Norwegia, Fracja moze tutaj porzadnie namieszac bo ma coraz bardziej wyrownany sklad. Co do niemcow to trudno powiedziec. Nie ma juz Lucka z Fischera forma kiepsko a mlodzi maja w kratke wystepy. Rosja raczej roli jakies nie odegra wielkiej. Rozkov kiepsciutko biega no i Tchepikov nie ma formy. A Bialorus maja dobry sklad ale czesto zdarzaja sie im wpadki na strzelnicy.

maciekl
Posty: 3985
Rejestracja: wt maja 27, 2003 12:22

Post autor: maciekl » pt lut 13, 2004 8:47

hola,hola panowie ale żeście się rozzuchwalili,
wake up
przecież jedynym osiągnięciem naszej męskiej sztafety było szóste miejsce w Ruhpolding (chyba) i zostało to odtrąbione jako wielki sukces.
Mamy jednego zawodnika na światowym poziomie, Wiesława Ziemianina który mota się w granicach 25 - 40 miejsca na świecie, Michała Piechę który jeden raz w życiu był w trzydziestce bo zaliczył jedno pudło i Grzegorza Bodzianę ktory też strzela nieźle a biega gorzej niż Piecha.
Niemcy o których była mowa to są nieosiągalne jak Liga Mistrzów a zapomnieliśmy o Michaelu Greisie ( super forma), o Norwegach nawet nie wspominam bo Ole Einar to dla mnie mistrz świata, Havlard Honevold jest chyba w PŚ wyżej od Sikory a Larsen w sztafecie się sprawdza jest jescze Frode (ja nazywam go Frodo) Andresen, są Francuzi gdzie poza Piorre jest Vincent Defranse, są sowieci i to nie ttylko Czxepikow i Draczew ale też młody Szulman
Tak więc Norwegia,Niemcy,Francja,Rosja są poza zasięgiem,
potem jest Białoruś - łukaszenka osobiście interesuje się wynikami
Słowacy,Ukraińcy,Śłoweńcy
myslę że ósme miejsce to nasz poziom,
i przypomnę że biegamy tylko na 7,5 km.
Lepiej żeby sikora potraktował tę sztafetę jako mocne przetarcie i powalczył w niedzielę w biegu masowym, bo widać że forma biegowa jest.

Darusta
Posty: 596
Rejestracja: sob paź 04, 2003 17:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Darusta » pt lut 13, 2004 10:51

Maciekl absolutnie sie z Tobą nie zgadzam. Tamto co napisalem nie dyktowal mi za bardzo rozum lecz serce ale... to, że Słowenia, Słowacja i Ukraina bedzie napewno przed naszymi to sa... bzdury bo tego inaczej nazwac nie potrafie. Słowacja to praktycznie tylko Hurajt i kilku zajmujacych dalsze miejsca, Słowenbia w meskiej bedzie - nie przecze wyzej niz damska natomiast z Ukrainą bedzie trudno ale mozna :wink:

Wychodzi nam 5 miejsce. Ale czy rzecziwiście Niemcy jak Gross biegałby i przedewszystkim strzealał jak wczoraj są słabsi od naszych? Ficher przeciez juz nie ma tej formy co jeszcze nbiedawno jak wygrywal we Wloszech PŚ. A Birnbacher, Luft czy też Wolf sa na poziomie naszych "chlopcow".

Zatem teraz wychodzi 4 miejsce. Wiem, ze Norwegia i Francja sa absolutnie poza zasiegiem innych ekip ale czy Rosja? Tchepikov nie ma wogole formy no i wogole ostatnio u niech sie nie za bardzo uklada... Ale badz co badz mieli wczoraj dwoch zawodnikow w 10.

Wiem, ze miejsce w 6 to juz bedzie sukces ale... chcialem wam poprostu uswiadomic ze pewne, malo a moze i b. malo realne szanse na wywalczenie brazu badz 4 miejsca sa. Musi sie jadnek na to zlozyc barrrrdzo wiele czynników przedewszystkim z szybkim i celnym strzelaniem naszych chłoppców.
Ekspertem to raczej nie jestes
Wybaczam sobie 8) Biathlonem interesuje sie od Salt Lake City i to uwazam, ze lepiej od coniektorych niby "ekspertow" sie na nim znam. Lechislaw - moze mala konfrontacja? Nie koniecznie w necie :wink:

jachu
Posty: 1468
Rejestracja: czw maja 01, 2003 18:42
Lokalizacja: =B=I=E=L=A=N=Y=

Post autor: jachu » pt lut 13, 2004 11:56

Tomek najlepszy!!!!!!! chlop ze stali!! od kiedy ogladam biatlon w tv to on zawsze startuje!!! chyba juz od 10 lat......

maciekl
Posty: 3985
Rejestracja: wt maja 27, 2003 12:22

Post autor: maciekl » pt lut 13, 2004 12:23

Jenas pisze:....
Wybaczam sobie 8) Biathlonem interesuje sie od Salt Lake City i to uwazam, ze lepiej od coniektorych niby "ekspertow" sie na nim znam. Lechislaw - moze mala konfrontacja? Nie koniecznie w necie :wink:
wiesz ja w roku 1994 na olimpiadę w Lillehamer wyszarpałem taki tv ze szrotu aby oglądać biathlon na żywo w robocie, to było w czasach kiedy netu nie było i pamiętam Ricco Grossa i jego rywala Kvalfossa, chociaż wtedy bardziej pasjonowała mnie rywalizacja Gunde Svana z Ulvangiem.
Do biathlonu musiałem dorosnąć, biathlon musiał też zdobyć sponsorów i zdobyć miejsce gdzie może być pokazywany, jeszcze 5 -6 lat temu w eurosporcie nie było tylu zawodów.
Powtarzam ósme miejsce.

Darusta
Posty: 596
Rejestracja: sob paź 04, 2003 17:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Darusta » pt lut 13, 2004 12:56

Powtarzam - miejsce w ósemce.

Notabene jakbym był starszy to bym sie dłużejinteresował... chociaż też wczesniej malo mnie do biathlonu ciągneł... skokami interesuje sie od 1996.

Lechislaw
IFC POLONI@
Posty: 2644
Rejestracja: pn mar 31, 2003 21:08
Lokalizacja: Ursynów

Post autor: Lechislaw » ndz lut 15, 2004 15:26

Dzisiaj malo brakowalo a bylby kolejny medal. Niestety Tomasz zajal najgorsze miejsce jakie moze byc 4. Pierwszy byl Puorre drugi strus pedzi wiatr Berger (po 4 strzelaniu wybiegl na okolo 9 pozwycji) a 3 byl Konowalow.

http://sport.onet.pl/870581,wiadomosci.html

jachu
Posty: 1468
Rejestracja: czw maja 01, 2003 18:42
Lokalizacja: =B=I=E=L=A=N=Y=

Post autor: jachu » ndz lut 15, 2004 18:21

ostatni strzał w ostatnim strzelaniu zabrał mu miejsce medalowe... :(

ODPOWIEDZ