W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

BIATHLON

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

maciekl
Posty: 3985
Rejestracja: wt maja 27, 2003 12:22

BIATHLON

Post autor: maciekl » pn sty 05, 2004 15:01

Niewiem czy w gronie tylu szanownych fanów futbolu znajdzie się jeszcze jeden miłosnik biatlonu ale mam nadzieję ze tak.
Jest to najciekawsza, najbardziej emocjonujaca dyscyplina zimowa nie licząc hokeja.
Wbrew pozorom odnosimy tam sukcesy Sikora ciągle mota się w granicach 7 - 10 miejsca ( o jedno pudło za daleko), Gwizdoń i Grzywa są też w trzydziestce.
A zawsze pozostaje walka Ole Einar Bjoerdalena z grupą niemiecką, zawsze jest jakis zawodnik z dniem konia jak np. ostatnio słowak pavel Hojrat .
Nie wystarczy tylko biegać o czym przekonał się mistrz Norwegii na 30 km Lars Bergen prowadzący po pierwszym dniu w Orslbie, wybiegł pierwszy na trasę z około 1 minuta przewagi a po pierwszych strzałach 4 pudła był ...nasty.
Biathlon polecam wszystkim, i pomyślcie o jednym po wyczerpującym biegu ( w odróżnieniu od klasycznego biegu mocno pracują ręce) dobiegasz do strzelnicy i tam uspokajasz oddech aby pieciokrotnie strzelić do oddalonego o 50 m. celu.Kwintesencja sportu idealne połączenie siły, techniki i głowy - polecam, świetne realizacje w Eurosporcie, np, w sobotę przy sniadaniu.
muszę powiedzieć że w tym sezonie więcej widziałem Sikory niz małysza.

Bobby
Posty: 341
Rejestracja: sob gru 06, 2003 9:56
Lokalizacja: Oberhausen /Niemcy
Kontakt:

Post autor: Bobby » pn sty 05, 2004 18:04

Ja bardzo lubie Biathlon. Uschi Disl jest najlepsza....

Krzyc(H)u

Post autor: Krzyc(H)u » pn sty 05, 2004 18:48

najciekawsza zimowa dyscyplina,jak malysz odnosil sukcesy to i tak biathlon wolalem.Oprocz Sikory lubie Norwegów,Francuzow nie zcierpie szwabow i biolorusinow

jachu
Posty: 1468
Rejestracja: czw maja 01, 2003 18:42
Lokalizacja: =B=I=E=L=A=N=Y=

Post autor: jachu » pn sty 05, 2004 20:03

biatlon jest najfajniejsza zimowa dyscyplina!!!! i zdecydowanie najciekawsza!!!! tomek sikora, magda gwizdon itd....
uwielbiam go ogladac choc ostatnio jakos nie moge trafic... :)

Bobby
Posty: 341
Rejestracja: sob gru 06, 2003 9:56
Lokalizacja: Oberhausen /Niemcy
Kontakt:

Post autor: Bobby » pn sty 05, 2004 21:39

Ogladaliscy ten turnier w Schalke???? Zajebjocha!!!!

norweg
Posty: 339
Rejestracja: pt gru 12, 2003 12:17

Post autor: norweg » wt sty 06, 2004 11:36

Biatlon to rewelacja! Norwegia rozjeżdza tam wszystkich, a to co pokazali na Arena Auf Schalke Ole i Gret to był majstersztyk.
A czy widzieliście te dwie zgrabne miłe finki które na dupeczkach wypisały sobie Heja Norge? To, było na zawodach w Finlandii, często Eurosport to pokazuje w spocie WATTS.

Lechislaw
IFC POLONI@
Posty: 2644
Rejestracja: pn mar 31, 2003 21:08
Lokalizacja: Ursynów

Post autor: Lechislaw » wt sty 06, 2004 18:29

Bardzo lubie ogladac biathlon. Do ostatniego strzalu nie wiadomo kto wygra. Najbardziej lubie Norwegow w ogole skandynawow a nie cierpie szkopow :twisted:
Mam nadzieje ze wkoncu uda sie Sikorze w skoczyc na pudlo no i moze wygrac.

dareksp
Emeriten Gang
Posty: 2020
Rejestracja: pn paź 20, 2003 13:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dareksp » pt sty 09, 2004 13:05

Kocham biathlon, ale nie mogę patrzeć, jak po biegu Ole Einarowi "ślinka cieknie" :lol:

norweg
Posty: 339
Rejestracja: pt gru 12, 2003 12:17

Post autor: norweg » pt sty 09, 2004 13:26

Taki już urok niewiem czemu nie odpluwa ( :? )
ale za w pierszym występie w Pokljuce nie wypadł rewelacyjnie, co jak co ale strzelając jedno pudło tylko drugie miejsce!!! Za to Liv Grete Poiree dla mnie bomba.Sikora też nieźle biega no ale dwa pudła na 7,5 km są nie do odrobienia, ma miejsce 28 ale tylko 1,20 straty.

Jersy
Posty: 2952
Rejestracja: pt maja 23, 2003 20:01
Lokalizacja: Piaski

Post autor: Jersy » pt sty 09, 2004 14:41

Ja bardzo lubię Norwegów, za luz, dystans do świata i miłość do czystej. Śmieszne że mają 10 razy mniej mieszkańców niż Polska a poza chodem sportowym i rzutem młotem są we wszystko lepsi od nas :) Strzelają przeciętnie ale zapierdalają na tych nartkach aż miło :D

norweg
Posty: 339
Rejestracja: pt gru 12, 2003 12:17

Post autor: norweg » pt sty 09, 2004 14:59

Nie wpadaj w Czarną Rozpacz, być może w sportach zimowych Polska jest gorsza, chociaż w Norwegii nie jeździ się figurowo na łyżwach ale już np.w siatkówkę mężczyzn,
A zupełnie serio to dla nich tak naprawdę liczy się czysty Cross Ski Country a biatlon postrzegany jest trochę jak "nieczysty".

tomee
Posty: 368
Rejestracja: śr cze 11, 2003 12:05
Lokalizacja: Konwiktorska 6
Kontakt:

Post autor: tomee » ndz sty 11, 2004 11:20

Ja również kocham biathlon (zdecydowanie najbardziej wśród zimowych dyscyplin) i czekam tylko niecierpliwie kiedy nasz Sikora wskoczy w końcu na podium. Pzdr dla fanów tej ekscytującej dyscypliny!!!

zavau
Posty: 390
Rejestracja: pn mar 31, 2003 22:54

Post autor: zavau » ndz sty 11, 2004 16:13

Również jestem zwolennikiem tej dyscypliny sportu. Jednakże, ostatnimi czasy, ze względu na natłok obowiązków, trochę nie jestem na czasie.

pozdro dla wszystkich zwolenników biathlon'u.
:lol:

maciekl
Posty: 3985
Rejestracja: wt maja 27, 2003 12:22

Post autor: maciekl » pn sty 12, 2004 8:33

SŁabiutko było w Pokljuce, w bardzo widowiskowym biegu masowym zarówno Sikora jak i gwizdoniowa nie istnieli, ta ostatnie nieźle zaczęła siódma po pierwszym jak i po drugim strzelaniu ale potem to zepsuła.
może w ruthpolding bedzie lepiej.
Ole Einar za to coś słabowity bo jak inaczej wytłumaczyć za pomimo nieżłego strzelania raz mija go Poirre a raz Hanevold.

maciekl
Posty: 3985
Rejestracja: wt maja 27, 2003 12:22

Post autor: maciekl » pt sty 16, 2004 8:25

no to wczoraj Sikora pokazał na co go stać, jeśli tylko przyzwoicie strzeli, już nie moge doczekać się sprintu ( kto nie oglądał to powiem że był najszybszy na zmianie a Polska sztafeta w totalu była szósta).A i ten chłopak z pierwszej zmiany był świetny.Kiedy pomyslę że dla biatlonowych potęg pracują dziesiątki serwisantów, przedbiegaczy,fizjologów i masażystów a dla naszych maleńki zespolik do wyniki Sikory urastają do wielkości Himalajów.Myślę że w Ruhpolding Sikora wejdzie do piątki.

norweg
Posty: 339
Rejestracja: pt gru 12, 2003 12:17

Post autor: norweg » pn sty 19, 2004 12:59

Bobby pisze:Ja bardzo lubie Biathlon. Uschi Disl jest najlepsza....
moze i biega szybko ale strzela jak Nuckowski :D

Jersy
Posty: 2952
Rejestracja: pt maja 23, 2003 20:01
Lokalizacja: Piaski

Post autor: Jersy » pn sty 19, 2004 13:50

Przy jego wątpliwych umiejętnościach motoryczno-strzeleckich biathlon byłby dla Nucka niezłą torturą. 5 kółek po każdym strzelaniu na bank.

maciekl
Posty: 3985
Rejestracja: wt maja 27, 2003 12:22

Post autor: maciekl » pn sty 19, 2004 14:50

hahahaha
Świetne jest to o Nuckowskim, ale czytałem kiedyś że jacyś piłkarze w zimie dawali na biegówkach.
Ale Sikora w niedzielę był rewelacyjny, startował chyba z dwudziestego, a zasuwał aż miło, przed nim tylko sześciu Norwegów, Ruski i dwóch giermańców - którzy biegli na pamięć bo trenują w ruhpolding na codzień Może być nieźle na mistrzostwach świata, jak tylko dobrze strzeli to mogą być okolice pudła.

zavau
Posty: 390
Rejestracja: pn mar 31, 2003 22:54

Post autor: zavau » czw sty 22, 2004 19:53

proszę proszę

Dzisiaj Sikora czwarty :lol:

Trzymam kciuki za następne występy

dareksp
Emeriten Gang
Posty: 2020
Rejestracja: pn paź 20, 2003 13:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dareksp » pt sty 23, 2004 9:22

jak myślicie, ma Sikora szanse na "pudło" na MŚ? W sumie biega w tym sezonie naprawdę przyzwoicie. Jesli więc Ole Einar, Poiree i Berger będą pudłować...

Jersy
Posty: 2952
Rejestracja: pt maja 23, 2003 20:01
Lokalizacja: Piaski

Post autor: Jersy » pt sty 23, 2004 9:51

No Tomek ostatnio był nawet szybszy od Ole Einara więc jest szansa. Tylko Berger pobiegł szybciej no ale ja nie rozumiem dlaczego on wziął się za biathlon a nie za biegi bo strzelać nie umie. Są szanse nie tylko na pudło, ale przy dużym szczęściu na strzelnicy i słabszej postawie głównych rywali nawet na... (nie skończę :) )

maciekl
Posty: 3985
Rejestracja: wt maja 27, 2003 12:22

Post autor: maciekl » pt sty 23, 2004 13:10

Eeee no Sikora jest w super dyspozycji biegowej, aOle Einar jest słabszy niż dotychczas przegrał z Hanevoldem przegrał z Poirre. Lars Bergen super biega, rzeczywiście ten karabinek mocno mu przeszkadza.Zobaczymy w sobotę jak będzie bieg masowy.
Te 20 km, oglądałem wczoraj około 23.00 z odtworzenia, w wersji niemiecko języcznej, więc (cenzura) ich strzelał, a trrenerzy biegali za Grossem jak wściekli i tylko krzyczeli elf sekunden, bali się że nie wytrzyma końcówki.
Było super.Ale do mistrzostw świata jeszcze prawie dwa tygodnie.Nie znam się na tym ale ciężko będzie utrzymać formę.

dareksp
Emeriten Gang
Posty: 2020
Rejestracja: pn paź 20, 2003 13:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dareksp » pt sty 23, 2004 13:48

Boję się, żeby tylko Polacy nie pojechali gdzieś przed mistrzostwami szlifować formy, bo pamiętam z poprzednich sezonów, że ile razy pojechali "szlifować" tyle razy dostawali bęcki na koniec sezonu :lol:
A może wiecie coś na temat obecnych trenerów biathlonistów i ewentualnie jak ich oceniacie?

Bobby
Posty: 341
Rejestracja: sob gru 06, 2003 9:56
Lokalizacja: Oberhausen /Niemcy
Kontakt:

Post autor: Bobby » pt sty 23, 2004 14:32

norweg pisze:
Bobby pisze:Ja bardzo lubie Biathlon. Uschi Disl jest najlepsza....
moze i biega szybko ale strzela jak Nuckowski :D
tak jest :lol:

ale wczoraj byl nasz dzien :D

5 os&b w najlepszy 10

dareksp
Emeriten Gang
Posty: 2020
Rejestracja: pn paź 20, 2003 13:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dareksp » pn sty 26, 2004 12:39

No co jest miłośnicy biathlonu? Tylko nie mówcie, że nie oglądaliście wczoraj Sikory....

ODPOWIEDZ