W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

PREMIERSHIP i okolice

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9767
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: DEADLY SIN » pt cze 08, 2012 7:54

PoloniaOle pisze:Luka Modrić w Manchesterze United!
Szkoda. :>

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: czajak » pt cze 08, 2012 8:13

Jakieś oficjalne info?

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: PoloniaOle » pt cze 08, 2012 12:42

Nie no, jeśli Kagawa nie jest dobrym piłkarzem, to kto jest dobry?

Mnie obchodzi, a to już wystarczy :mrgreen:

To mistrz i zdobywca Pucharu Niemiec.

Goal.com donosi, że do United ma trafić jeszcze wkrótce Lewandowski, ale trudno mi w to uwierzyć, jeśli to prawda, to chyba się z pięć razy wybiorę w tym sezonie na OT. Zawsze marzyłem o Polaku z prawdziwego zdarzenia w MU.

http://www.goal.com/en-us/news/69/trans ... ter-united

Sin, a gdzie chciałbyś widzieć Modricia? :wink: W Tottenhamie pewnie wciąż

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9767
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: DEADLY SIN » pt cze 08, 2012 21:10

PoloniaOle pisze:Sin, a gdzie chciałbyś widzieć Modricia? :wink: W Tottenhamie pewnie wciąż
Sympatuzuję z Man Utd, ale z całej Premiership najbardziej lubię Żydów. ;) Ginola i Keano są wciąż w czołówce moich ulubionych piłkarzy.

Żydowscy piłkarze:

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: PoloniaOle » pt cze 08, 2012 21:57

Ja też sympatyzuję z Tottenhamem, głównie dlatego, że spełnia kryteria, o których już tu pisałem. Doszło do tego, że United, klub który zdobył 89 punktów i 89 bramek w sezonie i przegrał mistrzostwo, musi teraz miliony wydawać, żeby wzmocnić skład. Machina została nakręcona. Nie bardzo mi się to podoba, wolałbym widzieć tych młodych utalentowanych chłopaków z "dziadkami" Giggsem i Scholesem triumfujących i podążających dobrą, nie opłaconą milionami drogą.

Transfer Modricia nie został potwierdzony, ale wydaje się klepnięty (Kagawa został w podobnych okolicznościach ogłoszony trzy tygodnie temu i okazało się, że jest już oficjalnie w United).

Całe to moje pyskowanie, że City, że kasa - psu na budę. MU upodobni się do City i do Realu i wszyscy ci bogaci będą pożerać coraz bardziej mniej bogatych, bo tych biednych to już nie ma z czego ograbić. Białej kości im spod mordy przecież nie wyrwą. I jeszcze się ludzie cieszą, jeszcze im to w smak. Podążają za trendem, a to, że żaden z nich nigdy nawet nie powąchał atmosfery stadionu takiego, czy innego giganta z Zachodu, to już przecież nieważne. Grunt, że mogą się dowartościować.

A kibice United, którzy kibicowali im w 1974, kiedy spadli z ligi, nie mają w wielu przypadkach na bilet. Muszą liczyć na zdobycie jakiegoś pojedynczego biletu na jakiś mecz ze Stoke, czy QPR, bo typy z całego świata ścigają się o każde wolne krzesełko na Old Trafford, a kibicują United od 1999 roku, albo jeszcze później, kiedy nadszedł dzień światowego sukcesu. Przy całym szacunku dla tych starych klubów z tradycjami, rdzenni Mancunians o klasykach takich jak Liverpool, Everton nie mają co liczyć, bo to są główni rywale MU - ekipy z Merseyside, nie żadne tam Londyny, bo Londyn nigdy nie był przeciwnikiem dla MU, to oni uważają nas za rywali, za dużo jest potęg na północy, które się poważa i jednocześnie nienawidzi - jak Liverpool, Leeds i stary Everton, który ma ambicje, ma sporo mocy, ale przepada gdzieś na siódmym miejscu, no sorry z pieniędzmi się jednak nie wygra. Chociaż stary lis Ferguson jest bardzo blisko, może jeszcze stawi temu czoła, ale jak będzie miał 100 lat? On się boi opuścić klub, bo oprócz tego, że jest menedżerem United, to jest jeszcze fanatycznym kibicem tego klubu i boi się, że jak go zostawi, to będzie cierpiał na uboczu, że nie jest w stanie przypilnować, żeby nadal był na szczycie.

c......wo, że ten Tottenham nie zagra chociaż w eliminacjach Ligi Mistrzów. Nie jestem fanem w ogóle wszystkich londyńskich klubów (chociaż szanuję np. markę Arsenalu, natomiast jego kibiców - już nie), bo to nie jest kolebka piłki nożnej, tylko północ - Sheffield, Cambridge, Queen's Park FC (czyli cała pierwsza reprezentacja Szkocji w historii), ale akurat ten Tottenham mi nie wadzi, zyskał wiele w oczach ambitną postawą. Można oczywiście trzymać kciuki za underdogs typu Charlton czy QPR, ale w Anglii to się mija z celem, bo tam jest inne podejście do piłki, niezrozumiałe dla kibica Polonii, który uczony jest, że Polonia to pewna idea i trzeba szukać podobieństw, że Man City jest podobnym klubem, że Birmingham City, co jest totalną bzdurą. Ale wracając do myśli. To północna Anglia odpowiadała za rozwój futbolu. Kibice stamtąd o tym wiedzą, bo im się to przekazuje, jak fanom Polonii pamięć o takich zawodnikach jak Szczepaniak, czy Bułanow i na Londyn spoglądają, jak na miasto, które coś przyswoiło, ale w żadnym wypadku pionierem nie jest. Ciężko cokolwiek więcej dodać, bo już wszystko wcześniej opisywałem w temacie. Nie kończący się temat.

Krsta
Posty: 1528
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 21:04
Lokalizacja: Gdzie Syrenka w herbie jest!

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Krsta » pt cze 08, 2012 22:29

PoloniaOle, obyś miał rację. Kagawa z Modriciem załatają krater w środku pola United. Choć nie powiem, moim zdaniem przydałby się jeszcze klasyczny def mid. Najlepiej jakby był duży i z Afryki. ;) Nawet na angielskich blogach United zaczynają pisać o transferze Lewandowskiego. Nie pogniewałbym się jeśli byłaby to prawda. :)

Co z Paulem Pogbą? Zostaje w United?

Tak na marginesie: coś czuję, że kolejnym zawodnikiem The Spurs, który zmieni barwy klubowe będzie Bale. Obstawiam tylko, że ściągnie go Barcelona.
Ostatnio zmieniony pt cze 08, 2012 22:39 przez Krsta, łącznie zmieniany 1 raz.

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: PoloniaOle » pt cze 08, 2012 22:38

Tym Twoim wymarzonym def-midem będzie Sheikh Tiote z Newcastle. Ogłoszony zostanie w trakcie Euro. Oprócz niego, pozyskany zostanie jeszcze Lewandowski (to jest moja prognoza tylko - Ferguson potrzebuje czwartego napastnika, bo Owen odejdzie do Stoke, a Berbatow chyba do Bundesligi lub PSG, wiele zależy od tego, jak szybko Polska odpadnie z Euro i jak mało Lewandowski strzeli goli, grunt, żeby nie za dużo, bo cena urośnie - taki rynek, Klopp już ma jakieś warianty w Dortmundzie) i Leighton Baines z Evertonu (lewa obrona).

Pogba to ciężko cokolwiek przewidzieć, ale jak odejdzie do Juventusu, to będzie po prostu głupi.

Bale zostanie w Tottenhamie.

P.S. Krążą ploty, że sprzedaż koszulek Kagawy na Far East ma przebić CR7 wśród fanów Realu. Nawet sobie nie zdajemy sprawy, jak potężny to rynek.

Krsta
Posty: 1528
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 21:04
Lokalizacja: Gdzie Syrenka w herbie jest!

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Krsta » pt cze 08, 2012 22:50

Jeśli prawdą jest to co piszesz, to Ferguson szykuje naprawdę spore zakupy. Niestety Cleverley jest strasznie podatny na kontuzje. Szkoda mi dzieciaka, duży talent. Miałem nadzieję, że to on przejmie pałeczkę po Scholesie. Anderson miał niestety tylko przebłyski gry na wysokim poziomie.

Tiote był jednym z tych zawodników, który pojawił się na mojej krótkiej liście potencjalnych transferów. W końcu po latach udało mi się trafić transfer jakiegoś środkowego pomocnika.

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: PoloniaOle » pt cze 08, 2012 23:00

Cleverley jeszcze podniesie głowę i będzie grał. Za to odejdą pewnikiem Brazyliczycy - Anderson i bracia da Silva's

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3638
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Peter » sob cze 09, 2012 8:52

PoloniaOle pisze: P.S. Krążą ploty, że sprzedaż koszulek Kagawy na Far East ma przebić CR7 wśród fanów Realu.
A co? Znowu Glazer na forum United farbę puścił? :roll:
Fajnie czyta się Twoje relacje o bieżących wydarzeniach w Premiership i o jej historii, ale ich interpretację oraz prognozowanie zjawisk może sobie odpuść, bo bardzo psują obraz reszty przekazu.

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: PoloniaOle » sob cze 09, 2012 10:09

Wyluzuj, to oczywiste, że napisałem to dla jaj.

Media brytyjskie insynuują to od tygodnia, ja sobie nie wymyśliłem. Zresztą, jest to realne w jakimś niezbyt wygórowanym stopniu - na mecze United podczas tournee po kontynentach przychodzi sporo ludzi. Jeśli chodzi o Daleki Wschód to ostatnio byli tam w 2009 roku. Zagrali cztery mecze towarzyskie:

Liga Malezji 2-3 United
Kuala Lumpur, 85 tysięcy widzów

Liga Malezji 0-2 United
Kuala Lumpur, na innym mniejszym stadionie - 40 tysięcy, rewanż, odwołali wyjazd do Indonezji ze względu na wybuch w jakimś hotelu

FC Seul 0-2 United
Korea Pd., 64 tysiące

Hangzou 2-8 United
Chiny, 30 tysięcy

W Japonii byli w 2007 roku

Urawa Red Diamonds 2-2 United
58.716 widzów, Saitama

plastikowe żółtki, łowcy sukcesu

Epic
Posty: 59
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 1:07
Lokalizacja: Białołęka/Bródno

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Epic » ndz cze 10, 2012 8:24

Wróbelki ćwierkają ,że Lewandowkski za 18 milionów ojro przechodzi do United szkoda tylko ,że mojemu ulubionemu klubowi zaczną kibicować "Polaczki" i będę nazywany sezonowcem ,ale co tam Glory Glory Manchester United! ^^

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: PoloniaOle » ndz cze 10, 2012 9:35

Epic, wszyscy są kibicami sukcesu, w szlachetnym, albo bardzo złym tego słowa znaczeniu. Każdy chce dobrze dla swojego klubu i cieszy się z jego osiągnięć, na różną skalę.

A najbardziej kibice Polonii - którzy łyknęli do dzioba "awans do ekstraklasy" bez szemrania

Epic
Posty: 59
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 1:07
Lokalizacja: Białołęka/Bródno

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Epic » ndz cze 10, 2012 9:41

W to nie wątpię w końcu komuś trzeba kibicować.Ilu z nas zapoczątkowało swoją sympatię do jakiegokolwiek klubu podczas zdobycia jakiegoś trofeum?Za pewne zdecydowana większość.Jeśli (odpukać) nie zagramy w ekstraklasie to dowiemy się ilu jest tych prawdziwych kibiców.Żeby nie odbiegać od tematu Manchester to bardzo ryzykowny kierunek ciężko w to uwierzyć by posadził na ławie Chicharito czy tak uwielbianego Welbecka.


Awatar użytkownika
malpus91
Posty: 3649
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 15:34
Lokalizacja: Targówek
Kontakt:

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: malpus91 » pn cze 25, 2012 18:33

Pora odświeżyć trochę sprawę Rangersów. Deadly zapewne jest na bieżąco, ale dla innych:
W kolejnych rozgrywkach miał występować klub powstały na bazie Rangers (tzw. NewCo). Aby tak się stało, zgodę musiało wyrazić co najmniej osiem drużyn.

Chociaż oficjalne głosowanie odbędzie się 4 lipca, to już dziś takiemu rozwiązaniu sprzeciwia się pięć klubów. Do Dundee United i Heart of Midlothian Edynburg, dołączyły teraz Aberdeen FC, Hibernian Edynburg i Inverness Caledonian Thistle. Oznacza to, że Rangers będą musieli rozpocząć rozgrywki na innym, niższym szczeblu.
http://www.futbolnews.pl/informacje/fle ... polki.html

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9767
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: DEADLY SIN » pn cze 25, 2012 18:56

Od momentu, w którym ostatnio pisałem o Rangersach do dnia dzisiejszego sytuacja zmieniała się niemal z minuty na minutę, jednak większość była pewna scenariusza, którego obecnie jesteśmy świadkami.

Przede wszystkim zlikwidowano istniejącą od 1899 roku "firmę" Rangers Football Club, a od 14 czerwca istnieje "The Rangers Football Club" (już większość kibiców w Szkocji aktywnych w internecie w skrócie pisze o TRFC, a nie o RFC). Przeciwko tzw. "newco" - czyli nowej firmie - w Scottish Premier League była większość kibiców (w tym część kibiców The Gers), jak kraj długi i szeroki. Na przykład kibice Dundee United tłumnie ruszyli do kas klubowych w celu zakupienia karnetów na nowy sezon dopiero w chwili, kiedy klub oficjalnie ogłosił, że zagłosuje przeciwko "newco".

4 lipca odbędzie się głosowanie, które jest już tylko formalnością: w nowym sezonie Old Firm Derby nie odbędą się.

Gdzie zagrają Rangers w nowym sezonie: Division 1, Division 2, Division 3? O tym zdecyduje SFL, który jest tworem niezależnym od SPL.


P.S. Zanim niektórzy zaczną się litować nad losem RFC, przypominam o przekrętach, których dopuszczał się klub w celu odniesienia sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Najdobitniejszy przykład nieuczciwości klubu z Govan:

W styczniu 2010 Celtic nie kupił Nikicy Jelavicia, bo nie miał środków na transfer piłkarza.
Latem 2010 RFC kupili Jelavica za pieniądze, których nie mieli.

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9767
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: DEADLY SIN » pn cze 25, 2012 23:24

Zdaniem Daily Telegraph kluby SFL wcale nie muszą zgodzić się na przyjęcie "newco" i Rangersi mogą stać się piłkarskim Harlem Globetrotters:

http://www.telegraph.co.uk/sport/footba ... spect.html

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9767
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: DEADLY SIN » śr lip 04, 2012 19:28

DEADLY SIN pisze:4 lipca odbędzie się głosowanie, które jest już tylko formalnością: w nowym sezonie Old Firm Derby nie odbędą się.
Oficjalnie:
http://www.sport.pl/pilka/1,65085,12071 ... klasy.html

P.S. Śmieszą mnie komentarze ludzi, którzy o sytuacji Rangersów nie mają zielonego podejścia, a już nazywają przedstawicieli klubów SPL głąbami. To kibice tych klubów wywierali presję, aby do szkockiej ekstraklasy nie przyjmowano "nowej firmy", kontynuatorki instytucji, która przez tyle lat postępowała nie fair.

Lineker
IFC POLONI@
Posty: 4292
Rejestracja: pn lip 05, 2004 11:35
Lokalizacja: >>MURANÓW<<

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Lineker » śr lip 04, 2012 21:35

rozumiem Twój punkt widzenia ale straci na tym cała liga która obecnie będzie juz maksymalsnie zmarginalizowana...

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9767
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: DEADLY SIN » śr lip 04, 2012 21:39

Lineker pisze:rozumiem Twój punkt widzenia ale straci na tym cała liga która obecnie będzie juz maksymalsnie zmarginalizowana...
No dobrze, ale gdyby podobny los spotkałby, powiedzmy, Legię, Lecha i Wisłę jednocześnie, to żaden z nas nie broniłby tych klubów, bo mają "wielkie zasługi dla polskiego futbolu" i podnoszą frekwencję gdziekolwiek nie pojadą.

To nie tylko mój punkt widzenia: wielu kibiców Rangers życzy sobie rozpoczęcia nowego sezonu od Third Division. I powtarzam, przeciwko "newco" opowiedziała się zdecydowana większość kibiców innych klubów, nie tylko Celtiku.

Poprzednia firma została zlikwidowana, na jej miejsce weszła nowa, już bez długów!

P.S. Poza tym o jakim punkcie widzenia mówimy. Jak można bronić klubu, który przez lata nie płacił podatków i podpisywał podwójne kontrakty (podczas gdy inni w Szkocji tego nie robili), którego motto brzmiało "z długami, byle po trofea", a którego kibice na dodatek są dumni z sukcesów ostatnich dwudziestu lat i wielokrotnie po ostatnim mistrzostwie pisali/mówili: "53 and counting".

Wybacz, Lineker, ale tu tylko przychodzą mi na myśli kibice pewnego klubu mówiący: "takie były czasy".

siedem

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: siedem » pt lip 06, 2012 14:55

Może to śmieszne ale akurat w ich przypadku uważam, że wyjdą z tego wszystkiego silniejsi.

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9767
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: DEADLY SIN » pt lip 06, 2012 22:07

Dlaczego tak uważasz?

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Parazauroloff » śr lip 11, 2012 11:46

Ktoś pewnie przetłumaczył Robin Hooda na arabski i się doigrali :wink:
http://www.eurofutbol.pl/news/546133-Ar ... am-Forest/
Może JózefWConstruction powinien tym Al-Hasawim wysłać baśnie o Złotej Kaczce i o Bazyliszku :idea:

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9767
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: DEADLY SIN » pt lip 13, 2012 11:57

W siedzibie szkockiego ZPNu trwa głosowanie nad przyszłością Rangersów

* * * * * * * * * * * * * * * * * *

Zasady: w obradach uczestniczy 30 przedstawicieli (z Div 1, Div 2, Div 3), potrzeba 16 głosów aby rezolucja mogła przejść. W razie remisu, prezes Ewan Cameron (Alloa) decyduje.

* * * * * * * * * * * * * * * * * *

Foto: http://oi50.tinypic.com/353bk40.jpg

ODPOWIEDZ