W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

PREMIERSHIP i okolice

Wszystko co związane ze sportem w Polsce i na świecie, a co nie dotyczy Polonii

Moderatorzy: Bzyczek, Lechislaw, Vlad

krzysiek_hka
Posty: 655
Rejestracja: śr sty 25, 2012 15:47

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: krzysiek_hka » ndz maja 13, 2012 16:59

90 minuta - MU prowadzi, City przegrywa
91 minuta - City remisuje
92 minuta - MU kończy mecz zwycięstwem
93 minuta - City strzela gola na 3:2
parę minut koniec, MC też mają swoje Widzew-Legia!

Stormtrooper
Posty: 1361
Rejestracja: wt maja 03, 2011 16:44
Lokalizacja: Bemowo

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Stormtrooper » ndz maja 13, 2012 17:41

Undermine pisze:No, niesamowite emocje. QPR, wystarczyło wytrzymać jeszcze 3 minuty.
Pieniądze wygrywają z wychowankami i tradycją.
Bliżej mi o dużo do United niż do City ale piszesz głupstwa że szok.. Jeśli mówisz, że Manchester City to klub bez tradycji, to tak samo jakbyś powiedział takie słowa o Cracovii albo o Polonii Warszawa.. A tak przy okazji, to chciałbym Ci przypomnieć, że w Polonie tak samo jest wpompowana kasa i piłkarze również przyszli do nas tyko i wyłącznie dla pieniędzy..

Awatar użytkownika
Jardel
Posty: 4188
Rejestracja: pn cze 07, 2004 23:01
Lokalizacja: Warszawa - Wawer
Kontakt:

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Jardel » ndz maja 13, 2012 18:03

.............
Ostatnio zmieniony pn maja 14, 2012 5:51 przez Jardel, łącznie zmieniany 1 raz.

Krsta
Posty: 1528
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 21:04
Lokalizacja: Gdzie Syrenka w herbie jest!

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Krsta » ndz maja 13, 2012 18:11

Undermine, młody jesteś i niepotrzebnie się napinasz. Pieniądze nie zapewniają mistrzostwa, co słusznie zauważył Stormtrooper. Szacunek dla City za wiarę w zwycięstwo do ostatnich sekund. Gratulacje dla nowego mistrza Anglii. City w przekroju całego sezonu okazało się najlepszą drużyną w Premier League.
Ostatnio zmieniony ndz maja 13, 2012 18:20 przez Krsta, łącznie zmieniany 1 raz.

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: PoloniaOle » ndz maja 13, 2012 18:17

PoloniaOle pisze:Jutro nad Eastlands wydarzy się coś specjalnego ;)
Jak ja już coś napiszę, to k...wa z przytupem...

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Parazauroloff » ndz maja 13, 2012 18:25

Ponieważ Notthingham Forest chwilowo :wink: poświecił się innemu ambitnemu projektowi, w meczu MC-QPR trzymałem stronę drużyny Kusia a nie Deyny. Mecz miał swoje podteksty bo Hughes przyszedł na Loftus Road z MC razem z trzema zawodnikami City ale ostatecznie skonczyło się jak w westernie (Stoke wyrównało z Bolton) i Strażnicy z Parku Królowej zagrają pod nieobecność Forest - chwilową oczywiście - w przyszłym sezonie o zwycięstwo w Premier :wink: A te Manchestery są siebie warte :wink:

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: PoloniaOle » ndz maja 13, 2012 18:31

Rangers nie będą się bić o utrzymanie z tym składem w kolejnym sezonie, nie ma o tym mowy. Oni wszystkich z czołówki pyknęli - Arsenal, Liverpool, Chelsea (u siebie), a niepewny los do ostatniej kolejki zawdzięczają słabszej postawie w pierwszej części sezonu (mniej gwiazd). Tylko z United przegrali 0-2 i teraz z City.

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Parazauroloff » ndz maja 13, 2012 18:39

Słusznie prawisz :wink: QPR ma w przyszłym sezonie prawie takie same szanse w Premier jak Polonia w Ekstraklasie :wink: Nawet kibiców też mamy porównywalną ilość :wink:

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: PoloniaOle » ndz maja 13, 2012 18:48

Nie przesadzaj ;) Rangers mają potężną konkurencję w bezpośredniej okolicy - w zachodnim Londynie jest Chelsea nieopodal na południe od Loftus Road, a poza tym nad południowo-zachodnim strumieniem Tamizy stoi sobie jeszcze stadion Fulham - i oni na tych meczach swoich mają komplety (stadion - 18 tysięcy), leją na Chelsea i są dumni ze swoich biało-niebieskich Hoops. Polonia tylu fanów niestety nie wygenerowała, co jest rzeczą zrozumiałą, jak się patrzy na te karykatury zawodowstwa, każdy chciałby kibicować drużynie walecznej, jeśli nie najsilniejszej, a Rangers to właśnie swoim wiernym fanom oferują - walkę.

siedem

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: siedem » pn maja 14, 2012 7:26

Niesamowity mecz.

Obrazek

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: PoloniaOle » pn maja 14, 2012 11:59

Ale radocha była, jak Johnnie Mackie trafił na 2-1. Bez kitu. A najlepsze jest to, że to właśnie on groził City przed meczem, że nie będzie im lekko. Ligo angielska, Ty jesteś jak zdrowie (albo utrata zdrowia :mrgreen: ), ile Cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto w bagnie polskiej tonie 8)

Gratulacje dla City. Wczoraj Twarowski przekonał mnie tekstem: "ktoś powie, e tam przyszedł milioner, tak, ale trzeba pamiętać, że ci ludzie byli z tą drużyną także w trzeciej lidze i chodzili na mecze w liczbie 36 tysięcy". To jest wasz czas, celebrujcie. Mancini dał Fergusonowi nowy impuls, jak kiedyś Mourinho.

siedem

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: siedem » pn maja 14, 2012 12:18

Ja przy stracie bramki na 2:1 pomyślałem o tym http://www.mcivta.com/club/typical.html Ale przyznam, że przez moment zwątpiłem czy bez Yaya Toure sobie poradzą. Jedyne co mnie pocieszało to fakt, że do końca jeszcze co najmniej 25 minut. Po akcji na 3:2 odleciałem :)

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: PoloniaOle » pn maja 14, 2012 12:29

Ja nie wierzyłem, to było zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe, a ja za stary już jestem, żeby się unosić zbyt mocno, po finale Ligi Mistrzów w Moskwie, kiedy Terry trafił w słupek, a potem van der Sar obronił karnego Anelki oszalałem, potem powiedziałem sobie, że padnę kiedyś na serce, jak nie będę tego kontrolował :) Kiedy mijała 80. minuta bałem się, że Sunderland odwróci losy meczu, tymczasem United całkowicie kontrolował tamten mecz. Działo się wszędzie - na Eastlands, na Hawthorns, gdzie Arsenal znowu stworzył spektakl, jak z Norwich, działo się też w Stoke, gdzie Bolton spadł z ligi też po pięknej walce. Trzeba się pogodzić i pogratulować nowemu mistrzowi. Nie jest łatwo ciągle utrzymywać się na szczycie, a City stanie się nowym natchnieniem Fergusona, który jak się okazało, nie wszystkiego jeszcze doświadczył.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: elektryk » pn maja 14, 2012 22:19

Gdy Bolton stracił gola na 2-2 poczułem się spokojny o losy City. Mam na to swiadka, że w 89 minucie stawiałem na 3-2 dla City. QPR stanął całą drużyną w polu karnym. Sił im zabrakło? Bez jaj. Przed meczem Wisła- Śląsk pewny byłem wygranej Śląska choć myślałem, że zrobią podobny numer i pograją na kilka goli by nie było podejrzeń. To jednak polska liga i bali się, że nie będą umieli stworzyć sobie sytuacji w końcówce i załatwili temat szybciej.Nie tak jak City.
Ciekawy jestem jesiennego meczu QPR-City czy nie będzie sensacyjnego roztrzygnięcia. Tylko mnie nie bijcie, że pierdolę. Ten sport jest tak skorumpowany, że się rzygać chce.

siedem

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: siedem » wt maja 15, 2012 7:39

Nie bijemy ale nie bądź śmieszny :wink:

Online
gen_Patton
Posty: 2533
Rejestracja: czw maja 31, 2007 11:35

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: gen_Patton » wt maja 15, 2012 7:51

elektryk pisze:Mam na to swiadka, że w 89 minucie stawiałem na 3-2 dla City.
Jaki był kurs i ile zgarnąłeś? ;)

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: PoloniaOle » wt maja 15, 2012 9:19

Są już pierwsze oddsy transferowe - Robin van Persie i Eden Hazard do City, Shinji Kagawa i Robert Lewandowski do United.

Stormtrooper
Posty: 1361
Rejestracja: wt maja 03, 2011 16:44
Lokalizacja: Bemowo

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: Stormtrooper » wt maja 15, 2012 10:20

elektryk pisze:Gdy Bolton stracił gola na 2-2 poczułem się spokojny o losy City. Mam na to swiadka, że w 89 minucie stawiałem na 3-2 dla City. QPR stanął całą drużyną w polu karnym. Sił im zabrakło? Bez jaj. Przed meczem Wisła- Śląsk pewny byłem wygranej Śląska choć myślałem, że zrobią podobny numer i pograją na kilka goli by nie było podejrzeń. To jednak polska liga i bali się, że nie będą umieli stworzyć sobie sytuacji w końcówce i załatwili temat szybciej.Nie tak jak City.
Ciekawy jestem jesiennego meczu QPR-City czy nie będzie sensacyjnego roztrzygnięcia. Tylko mnie nie bijcie, że pierdolę. Ten sport jest tak skorumpowany, że się rzygać chce.
Ciekawe skąd piłkarze QPR wiedzieli o wyniku meczu Boltonu... :roll:

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: PoloniaOle » wt maja 15, 2012 10:28

Kagawa jest praktycznie przesądzony - to jest ofensywny pomocnik, jeden z lepszych w Europie w tej chwili, mistrz Niemiec. I jest klasowym rozgrywającym (z przodu), no ale to trzeba oglądać Bundesligę, żeby to wiedzieć. Sytuacja z nim jest jak z De Geą, niby prasa spekulowała, że możliwy jest transfer Stekelenburga, ale wszyscy wiedzieli, że to De Gea przyjdzie. Z Lewandowskim jest 50/50, wiele zależy od tego, czy dogada się ostatecznie z Dortmundem. Co do Hazarda - na 100 i 1 procent trafi do City.

Jeśli chodzi o United. Przyjdzie Kagawa, napastnik (Lewandowski, albo jakiś królik z kapelusza, albo... zostanie Berbatow) i to koniec transferów latem. Być może dołączy jeszcze Nathan Clyne, prawy obrońca Crystal Palace, reprezentant młodzieżówki angielskiej (talent na miarę Oxlade'a-Chamberlaina, tylko inna pozycja), ale to jest problematyczne. Korekt nie będzie dużo. Ferguson potrzebuje zdrowych obrońców, bo brak Vidicia dał mu się we znaki. Ja osobiście ufam mu bezgranicznie i wiem, że postąpi słusznie. Nie potrzeba nam w United drugiego Realu. Ferguson wygrał Ligę Mistrzów w 2008, bo postawił na młodzież - Rooneya, Ronaldo, Naniego i Andersona.

Van Persie przejdzie być może do City, ciekawe co na to kibice Arsenalu.

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: PoloniaOle » wt maja 15, 2012 18:31

Nie no. Odrobinę szacunku. Ja wiem, że liga angielska jest najlepsza na świecie, ale dla mnie rozgrywający ofensywny pomocnik mistrza Niemiec jest kandydatem idealnym na wzmocnienie takiej drużyny jak United. Bundesliga jest numerem trzy po Hiszpanii w Europie i poziom jest wybitny tam.

A Rooney i Ronaldo, potwierdzam co napisałem wcześniej. W maju 2008 mieli po 23 lata, a więc byli w wieku młodym, olimpijskim. To, że zaczynali karierę w United jako 17-latkowie, nie znaczy, że w 2008 byli już tacy starzy.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: elektryk » wt maja 15, 2012 18:34

gen_Patton pisze:
elektryk pisze:Mam na to swiadka, że w 89 minucie stawiałem na 3-2 dla City.
Jaki był kurs i ile zgarnąłeś? ;)

Nie wiem. Siedziałem wtedy w samochodzie wracając z weekendu.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: elektryk » wt maja 15, 2012 18:38

Stormtrooper pisze:
elektryk pisze:Gdy Bolton stracił gola na 2-2 poczułem się spokojny o losy City. Mam na to swiadka, że w 89 minucie stawiałem na 3-2 dla City. QPR stanął całą drużyną w polu karnym. Sił im zabrakło? Bez jaj. Przed meczem Wisła- Śląsk pewny byłem wygranej Śląska choć myślałem, że zrobią podobny numer i pograją na kilka goli by nie było podejrzeń. To jednak polska liga i bali się, że nie będą umieli stworzyć sobie sytuacji w końcówce i załatwili temat szybciej.Nie tak jak City.
Ciekawy jestem jesiennego meczu QPR-City czy nie będzie sensacyjnego roztrzygnięcia. Tylko mnie nie bijcie, że pierdolę. Ten sport jest tak skorumpowany, że się rzygać chce.
Ciekawe skąd piłkarze QPR wiedzieli o wyniku meczu Boltonu... :roll:

No tak. Gołąb pocztowy tak szybko nie leci i nie zdążył dotrzeć z informacją

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: PoloniaOle » wt maja 15, 2012 19:34

Undermine pisze:Przypomnisz mi wyniki Borussi w Lidze Mistrzów?
Przypomnę Ci, że nie tylko aktualny mistrz i zdobywca Pucharu Niemiec, ale także aktualni mistrz i wicemistrz Anglii nie wyszli w tym sezonie z grupy LM.

Liga Mistrzów to ch... jest nie liga, przynajmniej nie na poziomie grupowym, jak tam są tak staranne rozstawienia. Wolverhampton Wanderers jest poważniejszym przeciwnikiem niż Bursaspor, Glasgow Rangers, czy Urynea, czy jakiś Otelul. Ferguson przez cztery sezony z rzędu grał rezerwami w fazie grupowej, że przypomnę chociażby mecz w Wolfsburgu w 2009, gdzie United wygrali 3-1 z mistrzem Niemiec, grając Owenem i połową drugiej drużyny, albo w Valencii, gdzie wygrali 1-0 po akcji Macheda - Chicharito, którzy wtedy byli napastnikami numer cztery i pięć w United. I w czwartym sezonie Ferguson za to zapłacił, bo natracił punktów z Benfiką i zremisował z Bazyleą i w ostatniej kolejce zespół tracący formę w kraju, nie wytrzymał presji. Szwajcarzy nie okazali się rewelacją, w fazie play-off chyba 0-7 polegli w Monachium.

Welbeck ma 20 lat i ma już wystarczające doświadczenie. Strzelał w tym sezonie gole Tottenhamowi, City (w Pucharze Anglii), Arsenalowi, a w poprzednim Chelsea, jeszcze jako zawodnik wypożyczony do Sunderlandu (słynne 3-0 - kolejny przykład, że postawa Rangers na Etihad niczym niezwykłym w Anglii nie jest). W Manchesterze United od lat jest tak, że piłkarz 19,20-letni to już musi być zawodnik do gry - jak nie, to Ferguson go oddaje, puszcza go wolno w Anglię. Beckham jak startował miał 17 lat. Ferguson widział, że ma pewne braki - posłał go na pół roku wypożyczenia do Preton bodaj już nie pamiętam, wrócił i już grał i to jak grał. To samo robi ze wszystkimi dzieciakami z Akademii z Carington. Nie każdy taką szkołę przeszedł.

siedem

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: siedem » śr maja 16, 2012 8:29

No tak. Gołąb pocztowy tak szybko nie leci i nie zdążył dotrzeć z informacją
Bądźmy poważni. Ja rozumiem, że śledzenie naszej ligi może skrzywiać rzeczywistość (mi też) ale doszukiwanie się spisku w meczu Man City-QPR jeszcze raz powtórzę - jest śmieszne.

PoloniaOle
Posty: 510
Rejestracja: śr sie 16, 2006 16:18

Re: PREMIERSHIP i okolice

Post autor: PoloniaOle » śr maja 16, 2012 16:54

Nie no, Elektryk, Ciebie tutaj jeszcze brakowało, przyjacielu :) Sezon ogórkowy w pełni, to zaatakowałeś naszą angielską enklawę, Marudo :lol:

Można się spierać, że City ma większe możliwości budowania silnej drużyny, niż inni, ale zarzucanie im takich rzeczy... :mrgreen:

Brawo :!: :D

ODPOWIEDZ